Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Jest choć trochę prawdy w plotce, że Robinho jest w kręgu zainteresowania Barcelony?

Patrząc na ostatnie transfery Barcelony - kupowanie konkretnych graczy o określonych umiejętnościach i naprawdę potrzebnych, transfer bardzo rozrywkowego i mało efektywnego Robinho byłby zaskoczeniem. Po sezonie z 3 trofeami Laporta tez nie musi kupować sobie uznania socios robiąc efektowne transfery graczy o głośnych nazwiskach. Wiadomo, że barcelońska ulica będzie się domagać odpowiedzi na transfery Realu, ale nie wydaje mi się, by odpowiedzią był Robinho, bo też chyba nikt na niego w Katalonii nie czeka :-k

Ja osobiście mam nadzieję że to tylko plotka.

Odnośnik do komentarza
http://www.youtube.com/watch?v=KDL4bJqpdJw tutaj też VV się nie popisał. :keke:

 

Valdes z sezonu na sezon jest coraz pewniejszym punktem Barcy. Głupie wpadki zdarzają mu się już o niebo rzadziej niż kiedyś i ma prawo na renegocjację kontraktu, ale bez przesady ;]

 

 

Znajdź kogoś, kto by się popisał przy wolnym Juninho :D

Dla niektórych VV wpuszczając w sezonie 10 bramek byłby słabiakiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Mnie martwi jedno, Real nie śpi, bo szaleniec Perez szasta kasą i bierze kredyty na Ronaldo i Kakę a z Barcy jak na razie napływają tylko ploty, boję się żeby nie zachłysnęli się swoją wielkością i nie przespali okienka transferowego, bo jak się nie wzmacniasz to się osłabiasz. Zeszły sezon pokazał, że jak gra pierwszy skład to jest dobrze, ale moim zdaniem żeby mieć szansę na obronę mistrzostwa musi być mocniejsza ławka, bo zeszły sezon pokazał, że dublerów Barcelona ma przeciętnych, w tym znaczeniu, że nazwiska może i znane, ale mało wnoszące do gry.

roznica jest zasadnicza - Real kupuje graczy, ktorzy maja stanowic o sile pierwszej jedenastki, natomiast Barcelona potrzebuje pilkarzy, majacych otrzymac role do wykonania w drugim garniturze Barcelony; na pewno Laporta i spolka nie bedzie sprowadzal tutaj sprowadzal pilkarzy z wielkimi nazwiskami bo to sie nijak ma to obecnych potrzeb Barcelony - znalezienie wartosciowych zmiennikow dla graczy pierwszego skladu jest IMO duzo trudniejsze niz sprowadzenie tych najlepszych, dlatego ja wole spokojnie poczekac na konkretne ruchy transferowe

 

jak na razie mowi sie tylko o transferach z klubu - jak wiemy odeszli juz Abraham oraz Xavi Torres, obaj zmienili kluby na zasadzie transferu definitywnego, a nie tylko wypozyczenia

 

na chwile obecna Barcelonie potrzeba zmiennikow na kazda pozycje w obronie oraz na skrzydla; jedynie kwestia sprowadzenia nowej dziewiatki pozostaje sprawa z gatunku tych medialnych, ale na rozwoj sytuacji trzeba poczekac do ustalenia wspolnego stanowiska przez zarzad Barcy, Guardiole i Eto'o; jak na razie docieraja do nas tylko sprzeczne sygnaly o checi pozyskania Vill, Ibrahimovica czy jeszcze innych

Odnośnik do komentarza
Dla niektórych VV wpuszczając w sezonie 10 bramek byłby słabiakiem :roll:

Niestety taka ma 'naszywke' i nie wazne co by robil dla niektorych nadal bedzie przecietniakiem, ktory nie zasluguje na bycie pierwszym bramkarzem Barcy. Owszem moze troche dawal ku temu powody w przeszlosci, ale teraz naprawde jest bardzo mocnym punktem. Tak to jest juz z Victorem, ze wiekszosc tylko czeka na jego pomylki zeby sie posmiac a nie pamietam o swietnych interwencjach. Mam nadzieje, ze Valdes kolejne lata spedzi w Barcelonie i zamknie usta wszystkich krytykom (myslalem, ze po tym sezonie udalo mu sie to w wiekoszsci przypadkow, jednak sie pomylilem ;) )

 

Co do transferow to licze, ze zarzad oprocz tych wielkich negocjaji skupi sie takze na poszerzeniu lawki, ktore dla mnie mogloby sie objawic na poczatku w postaci dwoch zawodnikow o ktorych donosi prasa. Pierwszy to Felipe z Deportivo, ma za soba swietny sezon, nie musialby sie aklimatyzowac i mysle, ze ewentualnie postraszy Abidala i moze sie wywiazac pozytywna walka o obasade lewej obrony w wyjsciowej 11. Cena w granicach 10 mln euro, nic tylko brac :). Drugi zawodnik to Bruno Saltor z Almerii, gracz doswiadczony, idealny na lawke, bo Alves nie potrzebuje raczej nikogo do rywalizacji. Hiszpan jest do wziecia za darmo, bo podpisal wczesniej umowe z Betisem, ale ze wzgledu na spadek druzyny z Sewilli zostala ona anulowana.

Odnośnik do komentarza

Lewy obrońca to na pewno przyjdzie, chyba, ze Pep kogoś wyczaruje z rezerw. No ale na pewno musi tam byc ktoś, kto zluzuje Abidala. Tak jak nigdy nie ceniłem zbytnio Sylvinho, tak teraz uważam, że będzie go brakować, bo to był bardzo solidny gracz; profesjonalista, który znał swoje miejsce w zespole, ale jak przyszło co do czego, to zawsze był gotów :)

Nie wiem jak z pomocą, czy ktoś wie, czy Eidur zostaje, czy odchodzi?

Co do innych spraw, to trzeba trzymać rękę na pulsie w sprawie Villi. Bo jesli nie odchodzi z Valencii, to nie ma problemu, ale jeśli miałby wzmocnić Real, to "niestety" (bo to będzie kosztowne) trzeba będzie ubiec Królewskich. Wtedy trzeba by było dogadać się z Eto'o, bo Sami na ławce na pewno nie usiądzie.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem jak z pomocą, czy ktoś wie, czy Eidur zostaje, czy odchodzi?

Eidur powtarzal ze odejdzie z Barcy mniej wiecej od lutego. Na chwile obecna ma oferty z Premiership - mowi sie o West Hamie, Boltonie oraz Portsmouth. Slyszalem rowniez, ze Lyon jest zainteresowany pozyskaniem Islandczyka.

Odnośnik do komentarza

Trudno, żeby po piłkarza, który nie gra regularnie zgłaszały się wielkie firmy. :blink:

 

A kwestia Robinho raczej zamknięta, chociaż wczesniej czy później brazylijczyk na pewno opuści Manchester. Jesli chodzi o kolejne spekulacje, to bardzo ciekawy art pojawił sie na skysporcie, dotyczacy rozmów agenta Macherano z Barcą, barierą jest jednak niechec Pool do sprzedaży argentynczyka. Świetny piłkarz, tylko czym kosztem miałby grać?

Odnośnik do komentarza

me_who,

1) ale ja mialem na mysli, ze on obnosil sie z checia odejscia OD lutego, a nie W lutym ;) wydaje mi sie, ze potrojna korona w jego przypadku niewiele zmienia :)

2) co do nazw klubow gdzie mialby trafic - wydaje mi sie, ze to sa idealne miejsca dla niego, zeby sie odbudowac; wbrew pozorom Gudi nie jest jeszcze taki stetryczaly i jeszcze nie czas w jego przypadku na emeryture; lubie go i wolalbym, zeby trafil do ktoregos z tych angielskich klubow niz do OL, gdzie szanse na gre mialby minimalne

 

MarcinWWW,

ja jakos sobie nie wyobrazam Mascherano w Barcelonie - na pozycji defensywnego pomocnika mamy trzech rownorzednych pilkarzy: Toure, Keita i Busquets (ktory IMO juz dorownuje umiejetnosciami wyzej wspomnianej dwojce, a jedynie doswiadczenia mu troche brakuje), dlatego sprowadzanie kolejnego DMC to w moim odczuciu blad

Odnośnik do komentarza

Własnie Busquets grał całkiem dużo i miał szansę udowodnić, że jest wartosciwym piłakrzem z przyszłością. Niestety nie mam okazji ogladac P. Konfedracji, przeglądałem kadrę na turniej i Del Bosque go powołał. Toure ma podobno wreszcie przedłuzyc kontrakt, w takim układzie trudno znaleźć miejsce dla Javiera.

Odnośnik do komentarza

To kolejny wymysł mediów, bo Messi niby powiedział, że chciałby swojego przyjaciela (czy tam kolegę) z reprezentacji. Na Onecie było, więc pewnie zwykła plota.

 

 

Valdes musi zostać, gdyby był najemnikiem to Barcelona powinna znaleźć kogoś lepszego, ale na tę chwilę pamiętajmy - jest naszym wychowankiem, na bardzo wysokim poziomie. Gdybym miał go zamienić... to tylko na Casillasa. Wolę mieć puszczającego 5 bramek więcej w sezonie Valdesa, niż jakiegoś najemnika.

Każdemu bramkarzowi zdarzają się błędy. VV też, ale tym razem potrafił się sprężyć i w ważnych meczach bronić świetnie.

Na ławie niezły Pinto.

 

Lewa flanka - potrzebny zmiennik dla Abidala , ktoś widział tego Felipe w akcji? Antonio Lopez raczej nie do wyciągnięcia...

Prawa flanka - Alves i jakby co może grać Puyol, a że OŚ mamy sporo, to wydaje mi się, że OP niepotrzebny.

Obrońcy - Pique, Puyol, Marquez, Caceres, Milito. Wszyscy świetni (Caceres, może wreszcie coś pokaże?), oby byli tylko zdrowi.

DPŚ - Jak już ktoś wspomniał mamy trzech bardzo dobrych defensywnych pomocników.

Xavi & Iniesta - No właśnie, odejdzie Gudi, to kto na ich miejsce? Przydałoby się dwóch zmienników. Van der Vaart podobno odchodzi z Realu...:P A tak serio, to nie mam pojęcia jaki OPŚ by był obecnie do wyciągnięcia, taki który wchodziłby z ławki. Musiałby być młody. Może Pep ma kogoś w Barca II?

 

Trio ofensywne - Messi nie do ruszenia, na jego zmianę Pedro (?), na środku mamy Eto'o (Który jeśli odejdzie, to trzeba kupić np Ville - Ibrahimović niet.) Jego zmiennikiem Bojan no i Henry, który nie ma zmiennika.

 

Podsumowując

 

Do zakupu : OL, PŚ, PŚ, OP L , --rezerwowi. Ewentualnie N (podstawowy)

 

---

 

Edit:

 

FC Barcelona zainicjowała rozmowy z Javierem Mascherano. Sekretarz techniczny Barcelony, Txiki Begiristain spotkał się w środę z przedstawicielami pomocnika Liverpoolu.

 

Zgodnie z doniesieniami RAC-1, spotkanie odbyło się wieczorem w hotelu im. króla Juana Carlosa I i miało miejsce pomiędzy godziną 17, a 19. Z przedstawicielami Barcelony spotkali się reprezentujący interesy zawodnika Walter Tamer oraz Federico Vitali.

 

Spotkanie świadczy o wzajemnym zainteresowaniu stron sfinalizowaniem operacji. Barça chce podpisać kontrakt z Mascherano, z kolej zawodnik chce przejść do katalońskiego klubu. Pomimo, że Barcelona nie przedłożyła jeszcze wiążącej oferty, przedstawiciele zawodnika są przekonani, iż porozumienie zostanie osiągnięte bez żadnych problemów.

 

Największą przeszkodą w podpisaniu kontraktu jest osoba menedżera Liverpoolu, którym jest Rafa Benitez. Trener drużyny z miasta Beatlesów nie ma zamiaru osłabiać środka pola, zwłaszcza że wciąż niewiadoma jest przyszłość drugiego z pomocników, Xabiego Alonso.

 

[źródło: Sport]

---

 

 

FC Barcelona rozpoczęła negocjacje w sprawie transferu bramkarza Realu Valladolid, Sergio Asenjo. Młody Hiszpan jest obiektem zainteresowania Dumy Katalonii po tym, jak pojawiły się problemy w czasie negocjacji z Víctorem Valdésem.

 

Zoran Vekic, agent Asenjo, potwierdził zainteresowanie Barcelony i fakt, że odrzucił propozycję włoskiej Fiorentiny.

 

"Zainteresowanie Fiorentiny jest prawdą, klub złożył ofertę Realowi Valladolid, ale wolimy inne opcje. Projekt zarówno sportowy jak i ekonomiczny nas nie przekonuje, dlatego najbezpieczniej dla Sergio będzie gra w Hiszpanii, gdzie mamy dwie główne możliwości: Atletico Madryt i FC Barcelonę", poinformował Vekic.

 

Asenjo, który przez niemal cały sezon obserwowany był przez wysłanników Barçy, otrzymał wstępną zgodę na odejście do Atletico, gdzie miałby grać przez najbliższe trzy sezony i zarabiać w nich kolejno 1,2, 1,5 i 1,7 mln euro. Jednak jak przyznał Vekic, "po tym, jak dowiedzieliśmy się o przerwie w negocjacjach Barcelony z Víctorem Valdésem, kataloński zespół jest najlepszą opcją dla Sergio".

 

W przypadku ewentualnego transferu, 20-letni Hiszpan kosztowałby Barcelonę około 6,5 mln euro.

 

[źródło: Sport]

 

 

6,5mln euro za bramkarza 20 letniego ? :|

 

 

 

 

 

 

 

 

-----------

 

Wiceprezydent ds. ekonomii FC Barcelona, Joan Boix, wyjawił w programie La Graderia Ona FM jak wygląda obecna panorama ekonomiczna klubu, między innymi po szalonych sumach wydanych przez Real Madryt na dwóch piłkarzy:

 

"Zaskoczeniem jest fakt, że zapłacili takie kwoty za tych dwóch piłkarzy. Zły wpływ ma oczywiście kryzys ekonomiczny, który nie sprzyja nikomu. (...) Na rynku transferowym istnieją dwie rzeczywistości - ta sprzed zakupów Realu i po. My znajdujemy się w takiej sytuacji, w jakiej byliśmy przedtem. Działamy ostrożnie, nie zamierzamy tracić głowy w związku z wydatkami transferowymi" - stwierdził Boix.

 

"Txiki i Pep wiedzą jakie mamy możliwości. Wiedzą, że musimy twardo stąpać po ziemi. Madryt będzie miał problem za kilka lat, bo się zadłużył. My natomiast w ostatnich latach mieliśmy zyski w wysokości 10-12-15 milionów euro i takimi środkami dysponujemy. Jeśli wszystko podliczymy, wychodzi nam jakieś 50 milionów euro. 10-15 mln trzeba przeznaczyć na wydatki wewnątrz klubu, a resztę na zmniejszenie zadłużenia albo transfery. Zatem możemy mówić o 30-35 milionach oraz środkach z ewentualnej sprzedaży któregoś z piłkarzy" - kontynuował.

 

"Oczywiście łatwiej byłoby sypnąć gotówką, ale nie chcemy by w najbliższych latach kolejne zarządy miały problemy finansowe, dlatego staramy się wybiegać w przyszłość. Musimy działać ostrożnie" - dodał wiceprezydent.

 

"Największy ruch zaczyna się w ostatnim tygodniu sierpnia. Na chwilę obecną mamy już ukształtowaną kadrę. Bez wielkich wydatków, możemy mieć super zespół. Jest czas na transfery. Nie ma pośpiechu" - zauważył Boix, dodając, że wypożyczenia raczej nie wchodzą w grę: "Trzeba by zapytać szkoleniowców, czy rzeczywiście chcemy kogoś do nas wypożyczyć, ale nie sądzę by do tego doszło".

 

Wiceprezydent ds. ekonomii na temat Víctora Valdésa powiedział: "Jeżeli damy mu to, o co prosi, to przekroczymy skalę płacową. To dla nas oczywiste, że nikt nie może jej zachwiać. Mamy nadzieję, że osiągniemy porozumienie, ale na warunkach klubu".

 

Boix w kilku zdaniach wypowiedział się również na temat bilansu ekonomicznego klubu: "Wciąż nie zamknęliśmy jeszcze roku finansowego, ale już mogę powiedzieć, że uzyskamy zakładane przychody, a nawet je powiększymy, mimo kryzysu. Jednak wydatki także wzrosły, ze względu na premie po zdobyciu trzech tytułów, ponieważ w budżecie zakładaliśmy wydatki związane tylko z jednym trofeum. Triumf w Lidze Mistrzów był opłacalny, zyski z Ligi założyliśmy w budżecie, natomiast zyski z triumfu w Pucharze Króla nie są zbyt duże" zakończył.

 

Bardzo mądre decyzje :)

Odnośnik do komentarza
Lewa flanka - potrzebny zmiennik dla Abidala , ktoś widział tego Felipe w akcji? Antonio Lopez raczej nie do wyciągnięcia...

Zapewne kazdy, kto troche sie w tym sezonie w temacie Primera Division obracal :> wydaje mi sie, ze sprowadzenie Brazylijczyka byloby bardzo dobrym posunieciem - pytanie tylko, czy nie lepiej zamiast sprowadzac mlodego i obiecujacego bocznego obronce tylko na rezerwe, zainwestowac w jakiegos pilkarza typu Sylvinho, ktory znalby swoje miejsce w szeregu, a gralby tylko od czasu do czasu, spokojnie doczekujac emerytury.

Messi nie do ruszenia, na jego zmianę Pedro (?)

Pedro w minionym sezonie pokazal, ze to nie ta sama galaktyka co Messi - wydaje mi sie, ze (poki co) mlody Katalonczyk nie jest w stanie zastepowac Messiego - tutaj trzeba by znalezc inne rozwiazanie.

Henry, który nie ma zmiennika

Henry ma zmiennika w osobie Iniesty, ktory jest wtedy przesuwany na pozycje Francuza, robiac miejsce w srodku ktoremus ze srodkowych pomocnikow (Toure, Keita, Busquets - zazwyczaj w srodku pomocy gra tylko jeden z nich) - poza tym na lewym skrzydle probowany byl tez Bojan, ktory radzi sobie calkiem niezle.

Dlatetego tez bardziej bym sie skupil na poszukiwaniu alternatyw na prawe skrzydlo i atak, jesli chodzi o formacje ofensywne.

Obrońcy - Pique, Puyol, Marquez, Caceres, Milito. Wszyscy świetni (Caceres, może wreszcie coś pokaże?), oby byli tylko zdrowi.

Gdzie krazyly plotki, ze Milito ma jednak odejsc po tym sezonie z Barcelony, chociaz ja osobiscie w to watpie. Ale sobie wlasnie przypomnialem, ze przeciez w przyszlym sezonie dojdzie nam dobry obronca Henrique, ktory teraz gral (i to calkiem niezle, jesli wierzyc roznym relacjom) w Leverkusen.

Odnośnik do komentarza

Przy tych sumach, które padają za młodych zawodników, 6 baniek jakoś nie dziwi, szczególnie ze dobry bramkarz zawsze jest w cenie.

 

Gdzie krazyly plotki, ze Milito ma jednak odejsc po tym sezonie z Barcelony, chociaz ja osobiscie w to watpie. Ale sobie wlasnie przypomnialem, ze przeciez w przyszlym sezonie dojdzie nam dobry obronca Henrique, ktory teraz gral (i to calkiem niezle, jesli wierzyc roznym relacjom) w Leverkusen.

 

Sześciu środkowych obrońców, ktoś nie będzie grał. Co do Cacerasa, to wypozyczenie byłoby najlepszym rozwiazaniem, chłopak sporo kosztował i na razie niewiele pokazał.

Odnośnik do komentarza
Jak poinformowano przed momentem w Catalunya Ràdio, Victor Valdés i FC Barcelona osiągnęli porozumienie w sprawie nowego kontraktu.

 

Zdaniem katalońskiej rozgłośni, bramkarz z L'Hospitalet przedłużył umowę z Barçą do 2014 roku. Wciąż nie są znane szczegóły finansowe nowego kontraktu Valdésa, ale powinniśmy poznać je niebawem, wraz z pojawieniem się oficjalnej informacji.

 

W ten sposób dobiegły końca skomplikowane negocjacje, w trakcie których, według niektórych doniesień prasowych, agent piłkarza żądał sumy sięgającej nawet 9 milionów euro, podczas gdy klub był w stanie zaoferować dwa miliony mniej.

 

I co teraz? :> Odszczekajcie...wiadomo, że to był ploty. Bardzo dobrze, że już się ta sprawa zakończyła

Odnośnik do komentarza
Jest bramkarzem dobrym, który powinien zostać w Barcelonie ale nie jest zawodnikiem ze światowej czołówki i jeśli stroi takie fochy - w co nie wierzę - to nie powinien zostawać w drużynie która zdobyła LM.

 

PS. Po prostu głupio było by gdyby dostał tak duże pieniądze i wrócił do formy z poprzedniego sezonu :]

 

A ja nie muszę :) Zresztą poczekajmy na tę oficjalną wiadomość o zarobkach, to mnie ciekawi

Odnośnik do komentarza

Co do posta o 6,5 mln za 20 letniego bramkarza... Co w tym dziwnego? Chłopak ma już spore umiejętności, będzie się jeszcze rozwijał(a jego wartość może wzrosnąć), a wyłączając opcję sprzedaży, mamy GK na następne spokojnie 10 lat. Nie lepiej niż sprowadzać jakiegoś dziadka, który pogra rok czy dwa i pójdzie na emeryturę?

 

Mascherano bym chętnie w Barcelonie widział, bo jest świetnym zawodnikiem i do tego nie jest raczej typem gwiazdeczki. Dla mnie powinien spokojnie rywalizować z Yayą o miejsce w składzie. Bo Keita to jednak nie to samo co Iworyczyk. A Busquets, no rola zmiennika musi mu na razie wystarczyć..

Odnośnik do komentarza
Gwiazdor Valencii oczekuje zakończenia Pucharu Konfederacji, po którym to, chciałby przystąpić do rozmów na temat swojej przyszłości, a która obecnie zdaje się rysować w kolorach blaugrana.[...]

 

Jak donosi kataloński Sport, bardzo prawdopodobnym jest, że zostaną spełnione dwa kluczowe czynniki, przybliżające napastnika Valencii do stolicy Katalonii. Mianowicie włodarze mistrza Hiszpanii są w stanie zaoferować kwotę rzędu 40 milionów euro, natomiast sam Villa, miał wyrazić zdecydowaną chęć przystąpienia do projektu autorstwa Pepa Guardioli.

 

Na drodze do zamknięcia tej bez wątpienia spektakularnej transakcji może stanąć jeszcze.... zarząd klubu, którego barwy obecnie reprezentuje Villa. Ponownie przekonanie włodarzy Valencii może okazać się dość trudne. Z walki o zawodnika nie rezygnuje wciąż Real Madryt, który miał oferować kwotę 20 milionów + Negredo. Taka propozycja może okazać się bardzo kusząca, wszak zwolni Valencie z poszukiwania nowej „9”.

 

[...]

 

skoro problemem jest koniecznosc poszukiwania przez Valencie nowej dziewiatki to dlaczegoby nie wlaczyc w ewentualna transakcje Samuela? to by rozwiazalo sporo naszych problemow :-k

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...