Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Akurat ja się nie smutkowałem, bo ja Luisa Enrique to chciałem już po odejściu Guardioli :)

A o Superpucharze się zapomina, owszem, ale nie jak się walczy o komplet trofeów w roku kalendarzowym i nie jak się przegrywa 1-5 w dwumeczu.

No dobrze, ale jak znowu Barcelona wygra tryplet, to nikt nie bedzie pamietal o tym meczu, nawet jesli Barca przegrala by w dwumeczu 0-8.

 

Byc moze akurat Ty nie narzekales w zeszlym sezonie, ale nie raz slyszalem juz glosy ze Enrique zawiodl, ze La Liga przegrana, ze Madryt idzie po kolejny triumf w Lidze Mistrzow, a wszystko zmienilo sie jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki. Ja mysle, ze tak jak tu wspominal Fenomen, istnieje prawdopodobienstwo, ze Barcelona po prostu chce przyszykowac forme na druga czesc sezonu, kiedy punkty sa wazniejsze. I wedlug mnie zamiast narzekac, krytykowac i uprawiac czarnowidztwo, to chyba lepiej spojrzec w przyszlosc i zobaczyc, co jest do wygrania. A ze ta druzyna jest w stanie osiagnac wiele pokazala w zeszlym sezonie :-k

Odnośnik do komentarza

Na szczescie skonczylo sie tylko na czterech meczach:

 

 

Komitet Rozgrywek działający przy RFEF nałożył na Gerarda Piqué karę czterech meczów zawieszenia za złamanie artykułu 94. i obrazę asystenta Velasco Carballo w rewanżowym meczu o Superpuchar Hiszpanii.

 

Piqué dostał najniższą możliwą karę (maksymalnie mógł dostać 12 meczów) i nie zagra w pierwszych czterech kolejkach Primera División, czyli w meczach z Athletikiem (wyjazd), Málagą (dom), Atlético (wyjazd) i Levante (dom).

19.08.2015 12:45, autor: Mashi, źródło: RFEF

Dobrze. Kara za taki kretynizm musi byc, ale 12 meczow to by byla gruba przesada.

 

Aczkolwiek i tak rodzi to pewien problem ze skompletowaniem linii obrony na mecz z Athletic w lidze. Kontuzje Alby, Adriano i Douglasa plus zawieszenia Mathieu i Pique sprawiaja, ze LE nie ma praktycznie zadnego pola manewru i na San Mames najpewniej wyjdziemy ustawieniem: Vermaelen - Bartra, Mascherano - Alves. Przyznam, ze po ostatnich wyczynach Alvesa i Bartry jestem dosc mocno zaniepokojony. Ale mam nadzieje, ze chlopaki stana na wysokosci zadania i przynajmniej sie skoncentruja w meczu.

 

Z drugiej strony to moze byc szansa dla Grimaldo, ktorego LE21 troche za szybko odpalil, ale w tej sytuacji moze byc zmuszony zeby dolaczyc go do kadry na mecz, a byc moze nawet dac mu zagrac. Gdyby Alex pokazal sie z dobrej strony, moze przekonalby do siebie trenera i pozostalby w pierwszej druzynie kosztem Adriano.

Odnośnik do komentarza

Troche z przymruzeniem oka ;) ale sa przynajmniej dwie przeslanki, dla ktorych o powinien byc dobry rok dla Barcy ;)

Jedna wynika z konsekwencji transferow do Chelsea, a druga z konsekwencji transferow z Sevilli :)

 

Deco w 2008 do Chelsea - tryplet w 2009
Fabs do Chelsea w 2014 - tryplet w 2015
Pedro w 2015 - ?? :D

Alves, Keita 2008 - LM w 2009
Adriano 2010 - LM w 2011
Rakitic 2014 - LM w 2015
A.Vidal 2015 - ?? :D

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Barcelona nie rozpieszcza na poczatku sezonu, a mimo to w lidze jest komplet punktów i dwa trudne wyjazdy z głowy. teraz jeszcze najtrudniejszy mecz w LM, a potem chwila oddechu w lidze, bo bodajze trzy mecze beda ze sredniakami. kolejny powazny sprawdzian to wyjazd do Sewilli przed przerwa na reprezentacje.

Odnośnik do komentarza

Nie myślałem, że kiedyś to napisze, ale podoba mi się gra Sergi Roberto. Jeśli dalej będzie się w takim tempie uczył gry na prawej obronie, to o raju, możemy mieć "znikąd" doskonałego prawego obrońcę. Myślę, że czasy gdy był wystawiany w środku pola bezpowrotnie już minęły i nie ma co do nich wracać - zapomnieć, nigdy tam nie grał, nie próbujmy tego znowu. Wracając do gry na DR - przede wszystkim Sergi wydaje mi się o wiele bardziej odpowiedzialny i pracowity niż Alves po przedłużeniu kontraktu i imo Brazylijczyk może się spokojnie, wolno i bardzo dokładnie kurować ;) Jeszcze niech nasz wychowanek troszkę śmielej będzie włączał się w akcje ofensywne, a naprawdę przyklasnę Luisowi Enrique, że "odzyskał" go dla Barcelony.

 

bo bodajze trzy mecze beda ze sredniakami

 

Jeden to wyjazd do nieprzyjaznego Vigo, także nie ma co się rozpędzać.

Odnośnik do komentarza

Wydawało się, że Sergi Roberto już nie będzie musiał wracać do środka pola, ale raczej po powrocie Alvesa Katalończyk zostanie przesunięty do pomocy - przynajmniej do stycznia i "odblokowania" Turana. A wszystko przez wczorajsze wejście Nainggolana z Romy, które wyklucza Rafinhię na około 6 miesięcy. Brazylijczyk ma zerwane wiązadło w prawym kolanie :(

"Zadowoleni" mogą być za to członkowie MSN, którzy do tej pory zazwyczaj bardzo niechętnie godzili się być zmieniani. Rafinha dawał Lucho jakąś alternatywę z przodu, a wraz z jego kontuzją oprócz trójcy z MSN zostają tylko Munir i Sandro, więc jest duże prawdopodobieństwo, że cały tercet będzie grał po 90 minut :-k

Odnośnik do komentarza

Wsrod barcelonismo panuje cicha nadzieja na wlaczenie do pierwszej druzyny Sampera, chociaz patrzac na to, jak LE prowadzi druzyne, to predzej mozna sie spodziewac w niej Gumbau (ktory potencjalem i umiejetnosciami nie dorasta SS do piet). Inna sprawa, ze Samper, nawet bez kontuzji Rafinhii, powinien byc wlaczony do pierwszej druzyny w tym sezonie.

Na chwile obecna srodek pola w Barcelonie wyglada dosc mizernie ilosciowo. Jest Iniesta, Rakitic i Busquets, czyli podstawowa trojka do pomocy. Ale ze swieca szukac dla nich alternatyw. Jedyna faktycznie jest Sergi Roberto, ktory jednak najlepiej gra jako prawy obronca. Poza nim w zasadzie nie mamy nikogo, zakladajac ze Mascherano jest traktowany jako stoper, a Samper nie jest wlaczony do pierwszej druzyny.

Swoja droga, czy w obliczu dlugotrwalej kontuzji Barcelona nie powinna uzyskac prawa do pozyskania na zasadzie wypozyczenia jakiegos innego pilkarza, mimo zamknietego okienka transferowego? Czy to dotyczy tylko ligi hiszpanskiej? (casus Granero sprzed dwoch sezonow)

Odnośnik do komentarza

No trochę by była beczunia gdyby klub szczycący się swoją szkółką i do tego mający zakaz rejestrowania nowych piłkarzy wystąpił o możliwość wypożyczenia gracza i jeszcze by taką zgodę dostał :D

Samper imo to jest drugi Sergi Roberto jeśli chodzi o środek pola i prochu nie wymyśli. Chyba wolę Masche na DMC i Busquetsa ustawionego wyżej.

Odnośnik do komentarza

Nie no. Jak dla mnie Samper bije na glowe SR przynajmniej jesli chodzi o zmysl do gry kombinacyjnej i kreatywnosc. W przeciwienstwie do Admirala, SS potrafi i chce celnie podawac do przodu, szukac nowych przestrzeni i otwierac nowe korytarze prostopadlymi podanami. To co ich laczy, to duza ruchliwosc i aktywna gra w pressingu, ale cala reszta raczej ich dzieli :)

Odnośnik do komentarza

Ja wszystko rozumiem, że to Messi i tak dalej, ale do jasnej cholery - powinny być jakieś granice w marketingowym wykorzystywaniu jego wizerunku. Jest spore prawdopodobieństwo, że Messi nie zagra z Betisem i w derby z Espanyolem na przełomie 2015 i 2016, bo...pojedzie promować Dakar :sciana: W tym roku trasa przebiega przez Rosario i Messi ma pomachać flaga i nadać splendoru imprezie. Podejrzewam, że wszystko było przyklepane zanim Liga "usunęła" przerwę zimową, ale sam fakt, że do dziś nie ma żadnego dementi a osoba z Dakaru pisze o obecności Leo na starcie jest niepokojące.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

https://www.youtube.com/watch?v=pTLcVi5Jz54

 

Ja pierdziu, jaka zenada :/ Kazdy, kto bral w tym udzial, powinien zaplacic taka kare, zeby sie nastepnym razem dwa razy zastanowil, zanim wezmie udzial w czyms tak prymitywnym :/

Od pilkarzy Barcelony zawsze nalezy wymagac klasy nie tylko na boisku, ale tez poza nim. Tutaj tej klasy ewidentnie zabraklo :/

Odnośnik do komentarza

https://www.youtube.com/watch?v=zQEcbwinw_0 :_eyes: :o

 

Piszcie, co chcecie, ale jaka Neymar ma teraz pewnosc i swobode w grze, to przekracza wszelkie pojecie. Koles niemal w pojedynke wygrywa Barcelonie mecze (czasem z wiekszym lub mniejszym udzialem Suareza, Roberto i Busquetsa), ale gdyby nie wystrzal formy Neymara, to pewnie z zegarkiem w reku odliczalibysmy dni do powrotu Leo. Tymczasem, nie sadzilem, ze kiedykolwiek to napisze, na te chwile brak Messiego jest niemal nieodczuwalny. Neymar juz w zeszlym sezonie pokazywal momentami bardzo dobra gre, ale w porownaniu z tym, co gra teraz, to jest niebo, a ziemia.

 

Po tym, co widzialem w ostatnich tygodniach, wcale nie bede sie domagal obecnosci Messiego w Klasyku. Jestem pewien, ze z taka forma Suareza, Neymara i Busquetsa, jestesmy w stanie poradzic sobie na Bernabeu.

 

Jak komicznie brzmia teraz slowa Ronaldo, mowiacego, ze 'byc moze Neymar tez ma talent', ktory wyzej od Neymara ceni... Odegaarda :D

Odnośnik do komentarza

To jest oczywiste że Ronaldo nie będzie chwalić Neymara na rzecz Odegaarda. Mimo wszystko ten drugi nie gra jeszcze w pierwszym składzie ale byłby to brak lojalności ze strony portugalczyka. Co do formy Neymara masz rację. Gra teraz galaktyczny futbol ale to taki sam przypadek jak z Lewandowskim. Składowym elementem tego wystrzału formy była niewątpliwie kontuzja Messiego i większa wiara w możliwość wykazania się.

 

Co mnie najbardziej dziwi to opinie Visca el Łepków nt. wczorajszego meczu Realu z Sevilla. Śmieją się z porażki Realu a sami nie pamiętają jak przed kilkoma tygodniami sami stracili punkty z tą samą drużyną. Dlatego nie polecam wchodzenia na grupę "Stajnia Dissblastera" na Facebooku bo można dostać raka i stracić wiarę w istnienie normalnych kibiców gigantów z Hiszpanii.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...