Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Podajcie mi zasadę w piłce ktora mowi ze nie można rozegrać tak karnego. Takich zagrań widziałem w ostatnich latach z tuzin i każde z nich jest zgodne z przepisami o ile drugi piłkarz nie przekroczył linii karnego przed kopnięciem piłki.

A kto powiedział, że nie można tak rozegrać karnego? :p oczywiście, że można. Wiele osób nie wie o tym. Moi znajomi są sędziami, więc jakieś tam różne takie sposoby są mi znane ;)

Odnośnik do komentarza

podobno przekroczył linię tego półkola przy polu karnym czego też nie wolno. nawet jeśli to minimalnie i ewentualnie karny do powtórzenia, ale przy tylu karnych dzieją się podobne rzeczy i sędziowie nie zarządzają powtórki, że dziwi mnie, że komuś chce się z tego robić aferę. no ale to Barcelona, więc wiadomo :roll:

Odnośnik do komentarza

Jak to ładnie powiedziane to Barca i Messi to robi sie pył. Ludzie - w 99% karnych powinno sie gwizdać powtórkę z choćby biegu na dwa tępa lub bramkarza nie stojącego na linii. Wiec to przy tym pikus ;) ośmieszanie rywala ktoś powie? Czekam, aż za zrobienie komuś siatki bedzie z automatu żółta kartka ;)

Odnośnik do komentarza

Jak to ładnie powiedziane to Barca i Messi to robi sie pył. Ludzie - w 99% karnych powinno sie gwizdać powtórkę z choćby biegu na dwa tępa lub bramkarza nie stojącego na linii. Wiec to przy tym pikus ;) ośmieszanie rywala ktoś powie? Czekam, aż za zrobienie komuś siatki bedzie z automatu żółta kartka ;)

 

Że co? Gdzie jest niby przepis zabraniający biegu na dwa tempa, czy też robienia zwodów przed uderzeniem piłki?

Czytałem gdzieś o samym strzale, że powinien być płynny, ale nigdy o samym biegu.

Odnośnik do komentarza

 

Jak to ładnie powiedziane to Barca i Messi to robi sie pył. Ludzie - w 99% karnych powinno sie gwizdać powtórkę z choćby biegu na dwa tępa lub bramkarza nie stojącego na linii. Wiec to przy tym pikus ;) ośmieszanie rywala ktoś powie? Czekam, aż za zrobienie komuś siatki bedzie z automatu żółta kartka ;)

 

Że co? Gdzie jest niby przepis zabraniający biegu na dwa tempa, czy też robienia zwodów przed uderzeniem piłki?

Czytałem gdzieś o samym strzale, że powinien być płynny, ale nigdy o samym biegu.

 

Coś słyszałem kiedyś, że nie można zatrzymać się w trakcie nabiegania na piłkę, jakoś po finale LM w Moskwie wgl były jakieś dziwne zmiany z tymi karnymi chyba.

Odnośnik do komentarza

Kilka miesięcy temu byłem na szkoleniu FA i z tego co pamietam to nic sie nie zmieniło. Musiałbym poszukać w ref booku, ale bajer był taki jak pisze Super Ćwikła. Karny nie mógł był brany na dwa temu bo mylił bramkarza i był przeciwko zasadom fair play. Z kilkuletniej kariery sędziego moge jednak powiedziec ze 95% karnych jest złe wykonywanych tak czy inaczej. Masa piłkarzy wbiega w pole karne (rzadko dotyka piłki), napastnicy biorą karne na dwa tempa, bramkarze wychodzą z linii. Niższe ligi angielskie nie różnią sie niczym od CL czy innych wyższych poziomach na świecie.

Odnośnik do komentarza

Znalazłem to: http://www.bozpn-bielsko.pl/uploaded/skoczow/Kolegium%20sedziow/603-Przepis%20G%C5%82%C3%B3wny%202014-2015%20r..pdf \

 

Artykuł 14

[...]

• wykonawca rzutu karnego musi kopnąć piłkę do przodu,

• wykonawca nie może zagrać piłki po raz drugi, zanim nie dotknęła ona innego zawodnika,

• piłka została wprowadzona do gry, gdy została kopnięta i poruszyła się do przodu.

 

A tu (http://www.ekonom.edu.pl/pliki/Pi%C5%82ka%20no%C5%BCna%20przepisy%20gry.pdf) jeszcze ustalenia PZPN, s.41:

5. Wykonawca rzutu karnego musi wykonać go w sposób ciągły. Niedozwolone jest, aby tuż przed piłką zatrzymał się, zamierzając wprowadzić w błąd bramkarza.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

https://www.youtube.com/watch?v=dXtgx6B9Me4

 

Rafinha oficjalnie przywitany z powrotem na treningu z grupa ;) :jupi:

 

Wyglada na to, ze jeszcze w marcu mozemy zobaczyc Brazylijczyka na boisku w oficjalnym meczu, chociaz na kilka minut :) Chociaz wydaje mi sie, ze jesli nie zagra fragmentu z Getafe badz Arsenalem, to na nastepna okazje do wystepu bedzie musial troche poczekac, bo potem mamy dwa trudne mecze (Villarreal (W) i Real (D)) i watpie, zeby w takich spotkaniach trener ryzykowal zdrowiem Rafinhii.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Moim zdaniem to oznaka paniki i frustracji. Cały sezon zamiatali wszystkich przeciwników we wszystkich rozgrywkach jak leci, a obecnie z drużyny, która według niektórych jest lepsza od Guardiolowej (chyba nawet lepsze staty kręci), pozostał cień i może się okazać, że Barcelona skończy sezon, w którym ma prawdopodobnie 3 najlepszych ofensywnych piłkarzy świata z wyłączeniem Ronaldo bez trofeum. Tym niemniej nie jest to pierwsza drużyna w historii futbolu, która okazała się wydmuszką i nie ostatnia. Takie zachowanie pokazuje, że Neymar może być tykającą bombą i sława uderzyła mu do głowy. Uważam też, że to znacznie groźniejsza sytuacja dla Barcelony niż się wydaje i wiele może zależeć od zachowania klubu. Messi i Suarez czy Iniesta nie stają się coraz młodsi i za chwilę może się okazać, że Neymar jest nowym fundamentem Barcelony, przeważając umiejętnościami resztę w podobnym poziomie, jaki gwarantował Messi, tylko Messi nie pokazywał, że może mieć lekko nasrane w głowie.

Będąc jednocześnie potencjalnie 3 najlepszym piłkarzem świata obecnie (2-3 lata i pewnie wygra złotą piłkę) nie wiem, czy Barcelona może tak łatwo go zastąpić, zwłaszcza przy stylu gry, który wymaga najlepszych piłkarzy świata by mógł działać. No i warto wspomnieć, że Neymar niedawno musiał zapłacić złodziejom z któregoś z rządów ponad 40 milionów € zaległych podatków, co mogło przyczynić się do powiększenia stanu frustracji.

Odnośnik do komentarza

sytuacja pokazuje, że Neymar to tak naprawdę wciąż duże dziecko. póki forma zespołu jak i samego Brazylijczyka w porządku nie było problemów, wystarczył jednak lekki kryzys i od razu ukazuje się frustracja Neymara. nie jest to pierwszy raz, bo nawet jak Barca łoiła wszystkich po kolei, a Ney grał słaby mecz to zdarzały mu się kłótnie i prowokacje przeciwników. ostatnio po meczu z Valencią też nie mógł wziąć wyniku na klatę, tylko rzucił w któregoś przeciwnika w tunelu butelką. oby do czasu emerytury Messiego udało mu się dorosnąć, bo czysto piłkarsko jest to z pewnością zawodnik, który może przejąć role Argentyńczyka. problemem jest jego glowa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...