Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj może niezbyt dokładnie oglądałem Barcelonę, ale jestem przerażony czarną dziurą jaką zespół zionął ze środka pola. Iniesta to już nawet nie jest cień samego siebie, bo takim był w zeszłym roku. Teraz to jest, nie wiem jak to nazwać, cień podróby Iniesty? Rafinha dzielnie mu dorównywał w walce o najbardziej niewidzialną postać na boisku. Ja nie wiem czy schodzenie Messiego do drugiej linii aż tak wybiło z rytmu pomocników? Zespół, którego wizytówką była druga linia, która mogła grac ze sobą z zamkniętymi oczami teraz jest jego piętą achillesową. Najgorsze, że chyba nie ma nikogo w Barcelonie B, kto mógłby wejść i dać choć odrobinę alternatywy. Sergi Roberto jest imo całkowitym niewypałem i od lat drepce w miejscu, Sergi Samper to raczej alternatywa dla Busquetsa. W Barcelonie B jest Halilovic, ale nie ma zbyt olśniewających statystyk, aczkolwiek nie wiem jak wygląda w codziennej młocce drugoligowej, w której nota bene rezerwom idzie najgorzej od kilku lat. No i też nie ma co od 18-latka wymagać by nagle zbawił zdewastowaną i bezproduktywną druga linię. Atak wczoraj wyglądał też nie najlepiej, Messi jakby był smutny, że Ronaldo strzelił 5 goli i znowu mu odjechał w klasyfikacji El Pichichi (albo grał z kontuzją). Neymar wygląda na przerażonego swoją nieskutecznością; z kolei Suarez po ludzku wyglądał na zmęczonego. Może to wirus FIFA dopadł drużynę, ale to też chyba nie do końca prawda, bo mocno eksploatowany w kadrze Pique zagrał niemal perfekcyjny mecz i chyba tylko zabrakło tego, żeby to on zamiast Mathieu trafił do siatki ;)

Odnośnik do komentarza

Tak, Barca bedzie mogla rejestrowac nowych pilkarzy od 1. stycznia 2016 roku.

 

A co do sobotniego meczu - wydaje mi sie, me_who, ze troche zbyt surowo oceniasz gre Barcy. Rzeczywiscie byl to bardzo slaby mecz, ale ja bym go raczej widzial jako wypadek przy pracy, w kontekscie tego, jak prezentowala sie Barcelona w ostatnim czasie (powiedzmy - w tym roku kalendarzowym). I to mi sie bardzo podoba, ze mimo zagrania totalnej padaki, mimo to potrafimy wygrac mecz :) Cos, czego nie bylo ani za Martino, ani za Vilanovy, a i czesto brakowalo tego za czasow Pepa. A w tym sezonie to juz ktorys taki mecz, w ktorym ewidentnie nam nie idzie, ale jednak potrafimy przechylic szale zwyciestwa jakas jedna akcja (o zgrozo - stalym fragmentem :D ), zeby wspomniec chociazby mecz z Almeria, czy Villarreal z pierwszej rundy albo mecz z APOELem.

 

Gra linii pomocy Barcy wygladala juz duzo gorzej w tym sezonie. Przeciez przez pierwsze pol sezonu pomoc w zasadzie nie istniala. Dopoki Rakitic sie nie ogarnal, to zupelnie nie bylo komu biegac. Od stycznia jest z tym troche lepiej, bo Rakieta gra odwazniej, a Iniesta skuteczniej (w zakresie nowych obowiazkow, ktore dostaje od trenera). Musimy pamietac, ze Andres gra inaczej niz u poprzednich trenerow. Jest ustawiany glebiej, rzadziej podejmuje ryzyko, a jego glowne zadania to odbior i utrzymanie pilki. Blizej mu teraz do Busquetsa niz do Xaviego. Role playmakera przejal Rakitic, a jesli nie gra Chorwat to robi to wtedy Messi.

 

Z drugiej strony musze oddac, Ci racje, ze Rafinha jest beznadziejny. I to nie dotyczy tylko niedzielnego meczu, ale calego tego sezonu. Poza jednym niezlym meczem (z Villarreal w rundzie wiosennej), chlop nie pokazal nic, co uprawnialoby go do czestszych wystepow.

 

Jesli chodzi o atak, to Neymar ma prawo byc zmeczony i obolaly po zgrupowaniu kadry. Rozegral 180 minut, a do tego dostal kilka solidnych kos. Wiecej spodziewalbym sie przedwczoraj po Suarezie, ktory jednak zagral slabe spotkanie. A Messi caly czas gra z kontuzja stopy. Doszlo nawet do tego, ze w niedziele gral w poprzednim modelu butow, ktore podobno nie uciskaja tak bolacego miejsca. Dzieki temu w ogole byl w stanie zagrac. Szkoda, ze nie wykorzystal tej szansy z 89 minuty, kiedy mial przed soba juz tylko bramkarza.

 

Ale powtorze - najwazniejsze, ze jest zwyciestwo mimo zagrania totalnego piachu i wciaz 4 pkt przewagi nad Realem. Teraz w tygodniu jest okazja do rotacji, bo zagramy z tragiczna Almeria (ktora potrafila z nami prowadzic do przerwy w jesiennym meczu :P ), w ktorej po raz drugi w tym sezonie zmienil sie trener. W tym meczu powinni zagrac ci, co w tym sezonie graja najmniej: Montoya, Bartra, Roberto, Rafinha, Pedro, Adriano. Potem juz bedzie bardzo malo mozliwosci az tak glebokich rotacji.

Odnośnik do komentarza

kiedyś bodajże w lajfskorze ktoś zachwycał się Bellerinem z Arsenalu, a ja byłem raczej sceptycznie nastawiony, ale jak tak dalej pójdzie to może się powtórzyć sytuacja z Fabregasem i młody Hiszpan wróci na Camp Nou za kupę hajsu. tym bardziej, że mogą być braki jeśli chodzi o prawego obrońcę. ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i gwiazdor zrobil akcje na 1:0 :)

 

Taka mala ciekawostka dotyczaca wczorajszych cwiercfinalow: https://pbs.twimg.com/media/CDIrlQ7W8AE384r.jpg

 

Zreszta pozostali tez w wiekszosci poszli w trenerke, choc juz nie na poziomie Ligi Mistrzow.

 

 

Ferrer - Vitesse
Abelardo - Sporting Gijon B
Hristo - Bułgaria, Liteks itd
Sergi - Almeria
Pizzi - Valencia
Bakero - Lech
Prosinecki - Azerbejdżan
Roger- Sabadell

Odnośnik do komentarza

Losowanie niefartowne, ale trudno, co robić. Mnie zastanawia jedna rzecz - ciężko mi na tę chwilę wyobrazić sobie starcie dwóch drużyn, które tak obsesyjnie muszą posiadać piłkę. Na szczęście Lucho trochę przyspieszył grę i odfetyszyzował posiadanie piłki dla jej posiadania, bo myślę, że Barca by była ugotowana w tym dwumeczu. Mój umysł jednak nie ogarnia, jak będzie wyglądać mecz, gdzie piłkarze Blaugrany będą musieli zapierniczać za grającym tiki-takę Bayernem :_eyes:

Odnośnik do komentarza

 

I just realized something else too. Suarez won the initial penalty for Messi, and then Messi scores. Messi gives Suarez an assist for the goal. Suarez then gives Neymar an assist for the goal. Neymar gives Xavi an assist for his goal. Xavi gives Suarez an assist for Suarez's second goal. Suarez gives Messi an assist for Messi's second goal. You gotta love BARCA

znalezione na youtube po meczu z Getafe :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Straszne to jest, że Barcelona może stracić Pedro. Po tej przewrotce co zrobił z Sociedad widać, że plany przerzucenia go na prawą obronę nie są najlepsze. Jakby się go udało zatrzymać, to mega, bo jest naprawdę dobrym zmiennikiem. Ale tak po prawdzie, to Pedro byłby nr 1 w niejednym zespole :-k

Odnośnik do komentarza

Mimo, że Zubiego już w klubie nie ma, to jego niektóre posunięcia wychodzą po czasie :keke: Otóż jak Barca wygra LM, to musi zapłacić Arsenalowi 3 miliony funtów, bo taką klauzulę zawarto z londyńczykami kupując Vermaelena :_eyes: Zatrudnienie Belga to był naprawdę niesamowity deal...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...