Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie nieco smieszy ta wasza dyskusja na temat czy Gomez czy Falcao czy inny Cech. Nie kibicuje Barcelonie i tez nie trawie CR ale kazdy kto interesuje się pilka i oglada w miare topowe ligi raczej zdaje sobie sprawe ze i Ronaldo i Messi to top2 swiata, a Argentynczyk bije w tym roku rekordy. Zawodnicy pokroju Gomezow czy Falcao to jednak nie ta polka. Blisko, ale jednak nie to. Jeszcze moze ktos się obruszy za chwile ze w tej najlepszej grupie nie ma Lewego bo rzeciez strzelil bramke Realowi, Grecji czy mase bramek w Dortmundzie, a przeciez serwis mial gorszy anizeli wspomniani wyzej.

 

Zyjemy w czasach w ktorych Messi i Ronaldo od lat to najlepsi ofensywni pilkarze i obu porownuje się do Pele, Maradony czy nawet mowi ze sa lepsi. Dla mnie glupota jest wybieranie na sile 20 chlopa bo po co?

Odnośnik do komentarza

Messi w roku - w którym prawdopodobnie pobije rekord Pelego (75 lub 76, dokładnie zapomniałem, a należy pamiętać jak wtedy łatwiej było strzelać napastnikom, zwłaszcza w Brazylii) bramek w ciągu roku, licząc reprezentację i klub - musi dostać jakieś wyróżnienie. W tej chwili ma 73 bramki, a do końca roku jest jeszcze trochę okazji do strzelania. Dla porównania Ronaldo ma coś koło 60.

 

 

To zależy kto jakie ma kryteria. Messi ma imponujący wynik strzelecki ale te bramki dały Barcelonie zwycięstwo w CdR, wicemistrzostwo i półfinał LM i porażkę w superpucharze Hiszpanii. Bramki Ronaldo dały Realowi mistrzostwo, Superpuchar Hiszpanii, półfinał LM i półfinał ME dla Portugalii. Więc należy sobie odpowiedzieć czy te około 10 bramek strzelonych więcej ma aż takie kolosalne znaczenie.

Odnośnik do komentarza

Falcao niemal samemu wygrał LE. Pamiętam jak kiedyś strzelano fochy, że Forlana nie nominowano, bo przecież wygrał LE i Copa. Teraz jest Falcao i też jest źle, bo nie grał na Euro.

Sorry, obecność zawodników Barcelony - może poza Pique - broni się sama, a za graczy Realu nie zamierzam umierać, choć imo Oezil i Benzema zasłużyli by ich uwzględnić w grupie Top 23.

 

btw, di Matteo powinien dostać nagrodę trenera roku, skoro miał takich ch*jowych piłkarzy, a jednak udało mu się wygrać Ligę Mistrzów

 

Może z innego powodu, ale tak - jako jedyny jest realnym rywalem Sfinksa.

Odnośnik do komentarza

SzKoDi, ok. Do nagrody powinno być nominowanych dwóch piłkarzy, bo reszta to przy nich ssie pytki.

 

Nie można skrytykować absurdalnej obecności na liście Karima Benzemy, bo zaraz przyrównasz Gomeza (3. miejsce z Niemcami w LM kontra ćwierćfinał z Francją; półfinał z Realem kontra finał z Bayernem) do Lewandowskiego, który nie umywa się od Niemca dorobkiem bramkowym (Gomez był wicekrólem strzelców LM). Ale już mówiłem, rozumiem. W La Liga grają Barcelona i Real, więc to najbardziej prestiżowe trofeum świata.

 

I każdy wie, że Cech jest słabszy od Ronaldo, o Messim nie wspominając. Można to zmierzyć linijką. :ściana:

Odnośnik do komentarza

Nikogo nie powinny obchodzić takie prowincjonalne rozgrywki jak czyjekolwiek mistrzostwo krajowe. Zdobywając mistrzostwo/puchar danego kraju zawodnik powinien zyskiwać tylko w rankingach w/w państwa, zaś Złota Piłka to trofeum międzynarodowe.

Zresztą, jeśli mamy brać pod uwagę zdobyte trofea, to Messi nie powinien się liczyć w walce o wygraną.

Odnośnik do komentarza

Nikogo nie powinny obchodzić takie prowincjonalne rozgrywki jak czyjekolwiek mistrzostwo krajowe. Zdobywając mistrzostwo/puchar danego kraju zawodnik powinien zyskiwać tylko w rankingach w/w państwa, zaś Złota Piłka to trofeum międzynarodowe.

Zresztą, jeśli mamy brać pod uwagę zdobyte trofea, to Messi nie powinien się liczyć w walce o wygraną.

no to zostaje tylko Mata - jako jedyny wygral najwazniejsze imprezy miedzynarodowe w tym roku z klubem, jak i z reprezentacja ;)

Odnośnik do komentarza

SzKoDi, ok. Do nagrody powinno być nominowanych dwóch piłkarzy, bo reszta to przy nich ssie pytki.

 

Nie można skrytykować absurdalnej obecności na liście Karima Benzemy, bo zaraz przyrównasz Gomeza (3. miejsce z Niemcami w LM kontra ćwierćfinał z Francją; półfinał z Realem kontra finał z Bayernem) do Lewandowskiego, który nie umywa się od Niemca dorobkiem bramkowym (Gomez był wicekrólem strzelców LM). Ale już mówiłem, rozumiem. W La Liga grają Barcelona i Real, więc to najbardziej prestiżowe trofeum świata.

 

I każdy wie, że Cech jest słabszy od Ronaldo, o Messim nie wspominając. Można to zmierzyć linijką. :ściana:

 

Po pierwsze nie powiedziałem, że tylko dwóch bo moim zdaniem 5-7 by spokojnie wystarczyło. Hazard strzelił też z 30 bramek w ostatnim roku i to grając tylko we Francji. Cech akurat ostatni sezon miał słaby i zaliczył dużo baboli i nawet kibice Chelsea mówili nie raz, że swoje już najlepsze czasy ma za sobą. Poza tym to Heart z tego co pamiętam był najlepszym bramkarzem Premiership, a nie Czech. Na dodatek to Chelsea choć wygrała LM (i wszyscy byli megazdziwieni) to do top2 drużyn w Anglii straciła 25 punktów i to kończąc sezon za takimi tytanami jak choćby Newcastle. Poza tym jak wszyscy wiemy bramkarzy zbyt często nie ma na 1 miejscu jeżeli chodzi o tą nagrodę co osobiście biorę za porażkę.

 

Cała nagroda jest przyznawana za występy przez cały rok i to na każdym możliwym froncie. Nie przyznać zawodnikowi z Ameryki Płd nagrody za to, że nie grał na Euro czy europejczykowi za to, że akurat była Copa America to nonsens. Falcao to dobry napastnik, wygrał LE którą często np w Anglii kluby sobie odpuszczają bo to nagroda pocieszenia. I co z tego? Strzelił masę bramek i w La Liga i LE i choćby w Superpucharze, ale to ciągle gorszy wynik od Messiego i jakoś nie słyszałem nigdy opinii gdzie Falcao czy Gomez byłby lepszy od Leo czy CR. Zresztą rozdanie nagród już niedługo i wątpię by obaj wyżej wybrani byli wyżej od tych duetu z Madrytu i Barcelony.

 

Uwielbiasz statystyki to wytłumacz mi to czego nikt nie mówi o Huntelaarze który jakby zliczyć bramki to pewnie dla reprezentacji i Schalke nastrzelał ich z 50 (ba, był królem strzelców kwalifikacji do Euro i to z przewagą nad Ronaldo, Gomezem czy Villa).

Odnośnik do komentarza

@szkodi

Ty przyczepiłeś się do nominacji Gomeza (zrozum w końcu, że nie twierdzę, że on powinien dostać nagrodę, po prostu absurdalna jest jego absencja na liście nominowanych, gdzie stoją takie tuzy jak Balotelli), który był współkrólem strzelców Euro, wicekrólem strzelców LM, królem strzelców Bundesligi. Ale spoko, bardziej od niego na nomiację zasłużył Falcao, bo to w końcu "dobry zawodnik". A eliminacje EURO nie były w tym roku, więc Twój kontrargument, zresztą nijak nie mający się do osoby Maria, jest po prostu śmieszny.

 

Co do Cecha - on doprowadził drużynę do triumfu w Lidze Mistrzów, którą stawiam - jeśli chodzi o głosowanie w międzynarodowym konkursie na najlepszego piłkarza świata - ponad występami ligowymi. Zresztą nie pamiętam znowu tylu błędów Cecha w tym sezonie, ale być może opuściłem zbyt dużo meczów Chelsea przez brak Canal+ i słabe łącze internetowe.

 

@pescar

A co zagrali na Euro:

 

- Zlatan Ibrahimović

- Wayne Rooney

- Robin van Persie

- Karim Benzema

 

Matę stawiam ponad nimi, bo w końcu wygrał dwa najważniejsze trofea międzynarodowe, będąc przy tym liderem drużyny w LM.

Odnośnik do komentarza

Rooney przez połowę był zawieszony, Zlatan imho grał dobrze. Podobało mi się to co pokazywał. Mniej więcej to samo co teraz w PSG. Natomiast sukcesu z reprezentacją nie osiągnął. Benzema i RvP rozczarowali jak ich reprezentacje. Jeżeli Mata znalazłby się na liście nie miałbym zastrzeżeń, bo co za różnica kto na niej jest. Odnosiłem się do tego czy osiągnął tyle, żeby liczyć się w zwycięstwie. I gdyby nie to, że zagrał kilka minut na euro to byłby poważnym kandydatem dla mnie. A tak mimo, że tytuły się zgadzają to udział w Euro ma znikomy.

Odnośnik do komentarza
Wywalić Buffona (jasne, finał ME, ale czy on ich tam doprowadził? a w klubie tylko mistrzostwo)

 

:rotfl:

 

Tak, doprowadził ich. Aż mistrzostwo.

 

Na moje więcej w tym zasługi Pirlo i formacji defensywnej Włochów, owszem, kierowanej przez Buffona, ale już może rzeczywiście poleciałem. W takim wypadku pa pa Ballo i witaj Cech.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Po pierwsze, żadnej oficjalnej informacji nie ma.

Po drugie, według informacji prasowych, ma być to jakiś powiększony o 2cm węzeł chłonny w miejscu po operacji. Według tych samych informacji, Tito co dwa tygodnie od operacji poddaje się badaniom. Stąd też już mój własny wniosek, że wszystko jest pod kontrolą i w ciągu dwóch tygodni nie mogło się rozwinąć nic niebezpiecznego.

Trzeba poczekać na oficjalne informacje, wtedy będziemy wiedzieć więcej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...