Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwie anteny, jedną dachową, drugą talerz Cyfry+.

A dekoder Cyfry ma wyjście HDMI? Jeśli tak to po prostu podłącz kablem do monitora i gitarra. :D Do dachowej musisz dokupić tuner. Poszukaj czegoś na allegro. Z renomowanych firm może być choćby Leadtek. Zorientuj się też czy nie masz w pobliżu nadajnika naziemnej TV cyfrowej. To na razie tylko testy, ale sygnał jest OK i pakiet masz za friko :D

Odnośnik do komentarza
Zastanawia mnie, czemu w zestawie do gier dajecie mocnego proca kosztem grafy :-k Po podkręceniu różnice między np. E5200 a 7300 w grach są niewielkie (2-3%) natomiast włożenie HD4870 zamiast HD4850 daje znaczny przyrost wydajności.

Bo wbrew pozorom ludzie nie umieją podkręcać, choć wydaje się to być tak banalne. Wybór E7200 czy E7300 jest jednak nieporozumieniem bo to zdecydowanie droższy procek niż E5200 a różnica w wydajności jest znikoma. Jak już brać to E8400.

Odnośnik do komentarza
Właśnie przymierzam się do wymiany kompa, a raczej w tej dziedzinie jestem zielony. Szukam czegoś do 1800 PLN bez monitora, myszy i klawiatury. Komp będzie najczęściej służył do łażenia po necie, gry w FMa i może jakieś inne (ale raczej niezbyt wymagające sprzętowo). Polecilibyście jakiś w miarę dobry zestaw za tą kasę, który posłuży trochę czasu bez dokupywania do niego nowych podzespołów?

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/ - 279 zł

Płyta główna: DFI Infinity Blood Iron P35-T2 /Intel P35/ - 349 zł

Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition - 220 zł

Dysk twardy: Seagate 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.11 - 210 zł

Karta graficzna: HIS Radeon HD4670 IceQ 512MB DDR3 /128bit/ 2xDVI TV-out - 320 zł

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216 SATA (black) - 99 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 335 (Black) - 149 zł

Zasilacz: Chieftec 400W [GPS-400AA-101A] - 179 zł

 

Razem: 1805 zł [esc.pl]

 

Dzięki :)

@ Pavulon, raczej nie słucham zbyt często muzy na kompie więc to powinno styknąć.

Odnośnik do komentarza

Można też na to popatrzeć w drugą stronę, wystarczy zmienić chłodzenie w 4850 na Accelero + 2x120 mm + radiatorki na sekcje zasilania wraz z pamięciami i można bardzo mocno tą graficzkę podkręcić, po podkręceniu minimalnie odstaje od HD4870.

 

Poza tym nie każdy gra w rozdzielczości 1900x1200, a do niższych HD4850 wystarcza.

Odnośnik do komentarza

A wracając do mojego zestawu jaki złożył mi Amicus, to nastąpiła zmiana planów. Postanowiłem nie zmieniać monitora (zostanę przy poczciwym starym Flatronie) i w związku z tym mam 300 PLN więcej do wydania.

 

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/ - 279 zł

Płyta główna: DFI Infinity Blood Iron P35-T2 /Intel P35/ - 349 zł

Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition - 220 zł

Dysk twardy: Seagate 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.11 - 210 zł

Karta graficzna: HIS Radeon HD4670 IceQ 512MB DDR3 /128bit/ 2xDVI TV-out - 320 zł

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216 SATA (black) - 99 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 335 (Black) - 149 zł

Zasilacz: Chieftec 400W [GPS-400AA-101A] - 179 zł

 

Tą nadwyżkę wydałbym na procek Intel Core 2 Duo E7300 /2.66GHz, 3MB, 1066MHz, BOX/ 420 zł.

Czy wtedy muszę wziąć lepszy zasilacz, przykładowo Corsair 450W [CMPSU-450VXEU] 265 zł?

Ewentualnie co byście polecali zmienić w tym zestawie?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam zamiar kupić nowego kompa jednak nie mam dużo kasy. Znalazłem taki zestaw i chciałem zapytać czy jest wart tej ceny a mianowicie 1150 zł ??

 

Procesor: Intel Pentium Dual Core E2200

Płyta główna: MSI 945GCM7-F

Pamięć RAM: GoodRAM 2GB DDR2 667MHz

Dysk twardy: Maxtor DiamondMax22 - 500GB

Karta graficzna: TwinTech GeForce 9500GT 1GB

Nagrywarka DVD: Samsung / Lite-On DVD-RW DL

Obudowa: TakeMe Lens

Zasilacz: 400W ATX PPFC

 

Czy może możecie coś polecić tak do 1200 zł??

Zastosowanie głównie FM

Odnośnik do komentarza
Witam, mam zamiar kupić nowego kompa jednak nie mam dużo kasy. Znalazłem taki zestaw i chciałem zapytać czy jest wart tej ceny a mianowicie 1150 zł ??

 

Procesor: Intel Pentium Dual Core E2200

Płyta główna: MSI 945GCM7-F

Pamięć RAM: GoodRAM 2GB DDR2 667MHz

Dysk twardy: Maxtor DiamondMax22 - 500GB

Karta graficzna: TwinTech GeForce 9500GT 1GB

Nagrywarka DVD: Samsung / Lite-On DVD-RW DL

Obudowa: TakeMe Lens

Zasilacz: 400W ATX PPFC

 

Czy może możecie coś polecić tak do 1200 zł??

Zastosowanie głównie FM

 

Jeżeli tylko do fm-a to powinna starczyć jakaś nie najgorsza zintegrowana karta graf. Ten GF9500, szczegolnie 1GB jest bez sensu, na nowe gry graficzne za słaba, a do FM-a za mocna, wyrzucone pieniądze w błoto, no i większe rachunki za prąd i hałas w komputerze.

Odnośnik do komentarza
Zintegrowanej karty raczej bym nie chciał, czasem bym zagrał w jakąś inną grę np fifa, gta czy coś podobnego(myślę że by poszło?? oczywiście na niższych detalach), aha i w zestawie niekonieczny jest dysk twardy gdyż takowy posiadam.

 

Ale i tak ten 9500GT 1GB to słaby pomysł, sporo przepłacasz za niestandardowe 1GB pamięci które nic nie daje, w podobnej cenie lepiej wybrać jakąś starszą, ale też wydajniejsza kartę kartę typu HD3970 512MB lub GF 9600GT 512MB, tego ostatniego z czystym sumieniem mogę polecić bo sam mam, a za niecałe 400zł, pójdą ci wszystkie gry w rozdzielczości 1200-1024 i maksymalnych detalach. Naprawde, karta graficzna z dużą ilością pamięci, ale ze słabym procesorem dobrze prezentuje się marketingowo, a w praktyce ciążko znależć jej sensowne rozwiązanie. Teoretycznie mają spisywać się dobrze w wysokich rozdzielczościach, ale w praktyce w tych wysokich rozdzielczościach będą slajdy w nowych grach.

Poza tym, Ja osobiście dolożylbym jeszcze Ramu, FM lubi dużo Ramu, można pograć wtedy na wielu ligach płynnie.

Odnośnik do komentarza
Czy może możecie coś polecić tak do 1200 zł??

Zastosowanie głównie FM

Procesor: Intel Pentium Dual Core E2200 /2.2GHz, 1MB, 800MHz, BOX/ - 249 zł

Płyta główna: MSI P35 NEO-F /intel P35/ - 249 zł

Pamięć RAM: GoodRam 2GB (2x1GB) PC800 CL5 - 80 zł

Dysk twardy: Seagate 160GB 7200rpm 8MB cache SATAII Barracuda 7200.10 - 140 zł

Karta graficzna: Gainward Radeon HD4650 512MB DDR2 /128bit/ DVI HDMI - 249 zł

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216 SATA (black) - 99 zł

Obudowa: Asus TA-863 (black) - 99 zł

Zasilacz: ModeCom MC-350ATX 2.0 PFC - 99 zł

 

Razem 1264 zł [esc.pl]

 

Zestaw przez Ciebie wymieniony jest NIC nie wart. Ile razy mamy pisać, że zestawy z allegro to GÓWNO (sorki za ostre słownictwo).

 

Edyta: Bez dysku wychodzi 1124 zł.

Edyta 2: Jeśli możesz wydac 1200 zł, mając dysk, to dołóż do karty Radeon 4670 i zamkniesz się wtedy w wymienionym budżecie.

Edyta 3: Taki zestaw śmiało możesz o 50% podkręcić i masz wtedy bardzo solidny zestaw za niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
A wracając do mojego zestawu jaki złożył mi Amicus, to nastąpiła zmiana planów. Postanowiłem nie zmieniać monitora (zostanę przy poczciwym starym Flatronie) i w związku z tym mam 300 PLN więcej do wydania.

To dołóż do E8400. E7200/7300 to procki niewarte uwagi ze względu na minimalną wydajnościową przewagę nad E5200 a nieadekwatnie droższe.

Odnośnik do komentarza
A wracając do mojego zestawu jaki złożył mi Amicus, to nastąpiła zmiana planów. Postanowiłem nie zmieniać monitora (zostanę przy poczciwym starym Flatronie) i w związku z tym mam 300 PLN więcej do wydania.

To dołóż do E8400. E7200/7300 to procki niewarte uwagi ze względu na minimalną wydajnościową przewagę nad E5200 a nieadekwatnie droższe.

 

Ładnie, z E2200 do E8400 przeszliśmy, a to nie miał być raczej komputer do gier ;)

E8400 ma sens jak się kupuje jakąś potwornie drogą grafikę do ogromnego monitora, w innym przypadku to zbędny wydatek.

Odnośnik do komentarza
Ładnie, z E2200 do E8400 przeszliśmy, a to nie miał być raczej komputer do gier ;)

E8400 ma sens jak się kupuje jakąś potwornie drogą grafikę do ogromnego monitora, w innym przypadku to zbędny wydatek.

Mocy procesora nigdy za wiele (w FM proc daje więcej niż kolejne gigabajty RAMu). I nie z E2200 lecz z E5200. Chodzi o różne posty, różnych osób :>

Odnośnik do komentarza
Mocy procesora nigdy za wiele (w FM proc daje więcej niż kolejne gigabajty RAMu).

Akurat tutaj pozwole sobie sie nie zgodzic... :>

Mając 2GB dołożyłem trzeci GB. Nie widziałem różnicy. Wymiana procka z E2160 na E5200 dała grze natomiast zdecydowanego kopa :D

 

Zależy ile lig się odpala, jak dasz wszystkie kraje to podejrzewam że nawet jak tam będziesz miał najszybszego 4-o rdzeniowca to i tak przy 2GB RAM-u nie da się grać. Już kilka gier, nawet dzisiaj pod XP wykorzystuje efektywnie więcej niż 2GB Ramu np: Crysis. Podejrzewam że do FM-a z włączonymi wszystkimi ligami 8GB Ram-u mogło by nie starczyć do komfortowej gry. Ja osobiście w FM-a nie gram na mniej niż 20 ligach na dużej bazie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...