Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

mam potrzebe zlozenia zestawu do: office-filmy-internet

 

Procesor:Intel Pentium Dual Core E2180 /2.0GHz, 1MB, 800MHz, BOX/ 179 zł

Płyta główna:Gigabyte P31-DS3L /intel P31/ 169 zł

Pamięć RAM:GoodRam 2GB PC667 CL5 99 zł

Dysk twardy:Seagate 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.10 140 zł

Karta graficzna:Palit GeForce 8600GT Super 512MB DDRII /128bit/ HDTV 2xDVI 160 zł

Nagrywarka DVD:Pioneer DVR-215 SATA (silver) 85 zł

Obudowa:Sharkoon Avenger Economy /Black/ 120 zł

Zasilacz:ModeCom MC-350ATX 2.0 PFC 90 zł

RAZEM 1042zł (w esc.pl)

 

Sprzedajesz staruszka na allegro za 200-250zł i masz nie kombinowowny zestaw z 2 letnią gwarancją, że wsio będzie kompatybilne. A i pograsz Sobie w miare nowe gry.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

nikt z korzystajacych z tego kompa nie bedzie grac... wiec karta graficzna odpada

 

Procek+mobo+ram+pudlo=700zł, dzieki : ) raczej chyba nie bedzie problemu ze Radeon x550 nie bedzie w ogole dzialal z ta plyta glowna? nagrywarka dvd byla kupiona na jesieni, wiece jest nowka sztuka... wiec o nia sie nie boje

Odnośnik do komentarza
nikt z korzystajacych z tego kompa nie bedzie grac... wiec karta graficzna odpada

 

Procek+mobo+ram+pudlo=700zł, dzieki : ) raczej chyba nie bedzie problemu ze Radeon x550 nie bedzie w ogole dzialal z ta plyta glowna? nagrywarka dvd byla kupiona na jesieni, wiece jest nowka sztuka... wiec o nia sie nie boje

 

 

No to spoko. Z tego co pamietam x550 jest na pci-e więc nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
jest : ) pci-e, sprawdzalem dzisiaj... dzieki za pomoc :)

 

Nie ma sprawy. Pamietaj tylko, żeby zamówić zasilacz ModeCom MC, a nie ModeCom Feel, bo to g**no jest :P.

Ewentualnie możesz wziąźć większy dysk lub lepszą obudową w stylu CM elite 331, ale to kwestia gustu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Procesor:
Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/
499 zł

Płyta główna:
Asus P5Q Pro /intel P45/
359 zł

Pamięć RAM:
Mushkin 4GB (2x2GB) PC800 CL5 SP+
270 zł

Dysk twardy:
Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII [3200AAKS]
170 zł

Karta graficzna:
Inno3D GeForce 8800GT 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI
399 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-215 SATA (black)
85 zł

Obudowa:
Antec Sonata III 500 (500W)
430 zł

Suma: 	 		2212	zł brutto

 

Taki zestawik zamawiam w poniedziałek. Jakieś uwagi sugestie?

Odnośnik do komentarza
Mam pytanko, co myślicie o tymże kompjuterku? - http://allegro.pl/item394826152_vist_quad_..._500gb_drw.html

W telegraficznym skrócie:

1) Marna płyta główna

2) Gówniana karta graficzna (DDR2 !!!)

3) Nieznane DVD co grozi wstawieniem w zestaw jakiegoś badziewia.

4) Gówniany zasilacz w ładnej (być może - kwestia gustu) - obudowie. Obudowa ma być jednak przede wszystkim CICHA bo nic ci nie przyjdzie z jej urody, gdy blachy będą się telepać i wpadać w wibracje.

 

Jestem na zdecydowane NIE. Więcej - 3 x NIE ;)

 

Edyta: Jak dla mnie to ta obudowa to kompletny badziew, zalatujący sielskim urokiem. :>

Odnośnik do komentarza
Drodzy panowie pomóżcie :D Czy ten zestaw byłby dobry? Czy zainwestować komp za 900zł (drugi link). Liczę na Waszą fachowość.

 

http://allegro.pl/item396270149_core_2_duo...9600gt_512.html

http://allegro.pl/item398338778_lion_ultra...24_mb_dvd_.html

 

Jedno i drugie dziadostwo. w pierwszym oczywiście nie podany model płyty, zasiłka i jakiej firmy ram. W drugim podane, ale... płyta syf, grafika też, zasilacz też pewnie jakiś złom. były w tym topicu już dobre zestawy w podobnej cenie :>

 

Edyta: Sory nie dojechałem na pierwszym niżej. Gigabyte G31 to się nadaje, ale do kompów typu Media Center...

Odnośnik do komentarza

dobra dzięki, ale mam jeszcze dwa na oku, mianowicie

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E2180

Płyta Główna : Gigabyte P31-DS3L

RAM : Goodram 2GB 667MHZ

Karta Graficzna : Palit GeForce 9600GSO 384MB

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache F1

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA

 

lub

 

Procesor : AMD Athlon X2 4800+ Brisbane 65nm

Płyta Główna : Foxconn A690GM2MA-8KRS2H

RAM : A-Data 2x1GB 800MHZ Extreme Edition

Karta Graficzna : Palit GeForce 9600GSO 384MB

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache F1

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA

Odnośnik do komentarza

na tych nowoczesnych grafikach się nie znam więc nic nie powiem ;) Co do pierwszego to niezły zestaw, tyle że zasiłka dupiata, płyta lubi czasami strajkować, między innymi jak chce się obsadzić wszystkie 4 złącza DDR i to dwustronnymi (szerzej o tym temacie można poczytać na forum purepc), ale do OC jest dobra. Ram, hmm, nigdy nic do Goodramu nie miałem i nie mam, ale może lepiej wziąść 800MHz. Co do dysku i napędu się nie wypowiadam ;) Do tego dobrze żeby była dobra, przewiewna buda :>

 

Co do drugiego zestawu, to proponowałbym nowszą płytę gł. tzn Jakiegoś Gigabyte'a na chipsecie 770 lub 780g, czy też np. Abita ax78 bo też się cieszy dobrymi opiniami (no i w przyszłości będziesz mógł zasadzić 2, 3 lub 4 rdzeniowego Phenoma ;) ). Reszta jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
na tych nowoczesnych grafikach się nie znam więc nic nie powiem ;) Co do pierwszego to niezły zestaw, tyle że zasiłka dupiata, płyta lubi czasami strajkować, między innymi jak chce się obsadzić wszystkie 4 złącza DDR i to dwustronnymi (szerzej o tym temacie można poczytać na forum purepc), ale do OC jest dobra. Ram, hmm, nigdy nic do Goodramu nie miałem i nie mam, ale może lepiej wziąść 800MHz. Co do dysku i napędu się nie wypowiadam ;) Do tego dobrze żeby była dobra, przewiewna buda :>

 

Co do drugiego zestawu, to proponowałbym nowszą płytę gł. tzn Jakiegoś Gigabyte'a na chipsecie 770 lub 780g, czy też np. Abita ax78 bo też się cieszy dobrymi opiniami (no i w przyszłości będziesz mógł zasadzić 2, 3 lub 4 rdzeniowego Phenoma ;) ). Reszta jak wyżej.

 

 

Asusy też potrafią strajkować na 4 obsadzonych slotach. Sam tak miałem na p5B.

Oba zestawy w tej cenie są OK. NIe potrzeba ram-ów 800 bo to żadna różnica w stosunku do 667, zwłaszcza na goodramach. Notabene całkiem dobre ramy.

Zasiłka nie jest dupiasta. Chyba że masz na mysli ModeCom feel.

Odnośnik do komentarza
Asusy też potrafią strajkować na 4 obsadzonych slotach. Sam tak miałem na p5B.

Oba zestawy w tej cenie są OK. NIe potrzeba ram-ów 800 bo to żadna różnica w stosunku do 667, zwłaszcza na goodramach. Notabene całkiem dobre ramy.

Zasiłka nie jest dupiasta. Chyba że masz na mysli ModeCom feel.

 

Co do ramów to czemu nie wziąść 800, skoro są o kilka groszy droższe od 667 :P a co do zasiłki to ogólnie Modecom mnie odrzuca w każdej postaci (już 2 mi padły), wolałbym coś lepszej firmy, chociażby Fortrona (i to mocniejszego deko :P) sam mam już od 3 lat Fortrona 400 i nie było i nie ma z nim żadnych problemów, baa, nawet wiatrak noisekiller ciągle jest noisekiller :)

Odnośnik do komentarza
Czyli ogólnie te zestawy są ok? BTW czy na tych pamięciach fm będzie miarę śmiagał?

 

Oba zestawy są jak najberdziej OK. Choć pierwszy będziesz musiał trochę podkręcić, aby Ci nie blokował karty graficznej. Pamięć jak pamięć, nie oczekiwałbym dużego spadku, czy wzrostu wydajności tylko, dlatego, że cos nazywa się a-data lub goodram. Jedne sie lepiej kręca inne gorzej. W fabrycznych ustawianiach nie odczujesz wielkiej różnicy. A podejrzewam, że na tym sprzęcie bez problemu płynnie zagrasz na ponad 20-25 ligach na dużej bazie.

 

Co do ramów to czemu nie wziąść 800, skoro są o kilka groszy droższe od 667 :P a co do zasiłki to ogólnie Modecom mnie odrzuca w każdej postaci (już 2 mi padły), wolałbym coś lepszej firmy, chociażby Fortrona (i to mocniejszego deko :P) sam mam już od 3 lat Fortrona 400 i nie było i nie ma z nim żadnych problemów, baa, nawet wiatrak noisekiller ciągle jest noisekiller :)

 

800 a 667 jakies 20 zł różnicy. Jesli się ma to oczywiście można wziąźć.

Też na fortrony nie mogę narzekać. Miałem takiego w zestawie z e6850 i radkiem x1950pro i działał naprawde sprawnie. Tylko nie w każdym sklepie Ci go sprzedadzą. Jeśli sam składasz zestaw to ok. Jesli bierzesz gotowca to musisz patrzeć co maja w sklepie, a modecom jest bardziej popularny.

A to, że Ci modecomy padły to widacznie masz pecha. Ja w firmie mam kompa, który od 4 latach jedzie na tracerze i śmiga, aż miło. Zresztą mam do czynienie z wieloma kompami i tylko raz padł mi zasilacz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
A jeśli miałbyś do dyspozycji tylko 1000 do 1200 kasy, to jaki zestaw byś zmontował?

 

Procesor: Intel Core 2 Duo E2160 1,8 GHz - 180,00

Płyta: Abit IP35-E - 235,00

RAM: Kingston 2x1GB KVR800D2N6K2/2G - 105,00

Grafika: Palit XpertVision GeForce 8600GT 256MB DDR3 - 160,00

HDD: Western Digital WD2500KS Caviar SE16 - 150,00

Napęd optyczny: Pioneer DVR-215 - 80,00

Zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101A - 125,00

Obudowa: Obudowa FOXCONN TLA-143 (HDA) Czarno-Srebrna TLA-143 (HDA) - 64,00

 

Razem: 1099,00

 

Jeśli chcesz dołożyć 100 zł to kup kartę graficzną Palit XpertVision Radeon HD3850 512MB. Nawet bez niej to jednak bardzo solidny zestaw, na którym możesz pograć w wiekszość obecnych gier (oczywiście na średnich ustawieniach - Radek dałby większe możliwości).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...