Skocz do zawartości

504 Marynia korzysta z benefitów płynących z bycia członkiem Rodziny


Hawkeye

  

67 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

To z moim "przestępstwem wyborczym" mogą mi już robić problem z wizą :-k

Większość moich znajomych nie miała najmniejszego problemu z dostaniem się do USA, jeśli masz konkretny cel i nie wzbudzasz podejrzeń, że mógłbyś zostać tam nielegalnie (brak pracy, brak bliskiej rodziny w Polsce) to wiza nie jest problemem. Z drugiej jednak strony jeden znajomy był kiedyś posądzony o jakieś wyłudzenie. W sądzie sprawa została umorzona, bo oskarżenia były kompletnie wyssane z palca, ale w Ambasadzie i tak mieli o tym wiedzę i musiał się mocno tłumaczyć z całej sprawy. Ostatecznie chyba wizę dostał, ale kosztowało go to sporo.

 

Roznie z tym bywa. Moj kumpel kilka lat temu (po filologii angielskiej, nauczyciel, ogolnie bardzo porzadny czlowiek) polecial do znajomych. Imigracyjni w Denver dojebali sie ze wiza ktora ma nie pozwala na wolontariat/nauke (czy cos takiego - ogolnie totalna pierdola) ktory tam chcial wykonac. Noc spedzil z Meksykancami w areszcie a nastepnego dnia lecial juz do Frankfurtu.

 

Też słyszałem o takich akcjach, gdzie ludzi cofali już na amerykańskiej ziemi, ale takich typowych turystów raczej to nie dotyczy.

Odnośnik do komentarza

 

Jestem prawilnym oby watelem, przedsiembiorco placoncym podatki.

Mandaty tylko za parkowanie i raz za przechodzenie w niedozwolonym miejscu przez ulicę.

Żyję w konkubinacie, ale 2 dni przed wylotem zalegalizuję ten związek.

 

CHYBA OK?

A to podróż poślubna będzie. No to amerykańce pomyślo, że chceta do nich spierolić.

 

Tak szczerze to mnie tata tym straszył :-k Ale specjalnie nie planuję tego ukrywać, bo nie ma po co. Planuję szczerze o wszystkim mówić, wtedy najmniejsza szansa zaplątać się w zeznaniach ;]

Co do żartu jmk - dla mnie bardzo śmieszny, a jak zobaczyłem minusa, to byłem pewien, że FYM będzie ;) Ale pomyliłem się, FYM wybrał odpowiedź słowną :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...