Skocz do zawartości

Livescore Euro 2016


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

 

ktory wspolczesny kraj skandynawski ma najwiecej historycznie wspolnego z wikingami?

Ale w jakim sensie?

 

W pewnym sensie Islandia: ona była bezludna (albo prawie bezludna, bo być może jacyś iryjscy mnisi tam byli: jeśli tak, to nie przeżyli zderzenia kulturowego) i została zasiedlona przez ludzi wikińskich jarlów w 100%. Tyle, że oni już potem rzadko urządzali łupieżcze rajdu, więc tak jakby wikingami byli już mniej (kolonizacja Grenlandii przez nich robiona była przecież pokojowa). Nie wyróżniałbym więc żadnego kraju skandynawskiego: Norwegia, Dania i Szwecja to też spadkobiercy.

 

przy roznych meczach, a szczegolnie przy waznych zwyciestwach ktorejs skandynawskiej druzyny, czy to w pilke nozna czy reczna mowi sie o walecznych Wikingach :P dlatego bylem ciekaw, ktorzy z nich sa najblizsi temu okresleniu przez pryzmat historii, ale ostatnie zdanie chyba mi odpowiedzialo na to pytanie :)

Odnośnik do komentarza

ale beznadziejne EURO, emocje skonczyly sie na cwierfinale, najpierw Polacy, potem Wlosi i pozamiatane :( byla jeszcze mala nadzieja na jakas niespodzianke w postaci Walii, a tak trzeba od biedy kibicowac Francuzom, niech sie odbuduja po tylu latach, no i przyda sie jakis tytul ziomom Pogbie i Griezmannowi ;)

Odnośnik do komentarza

Legia: Arkadiusz Malarz - Adam Hlousek, Igor Lewczuk, Jakub Rzeźniczak, Łukasz Broź - Rafał Makowski, Guilherme, Michał Masłowski - Michał Kucharczyk, Aleksander Prijović, Michaił Aleksandrow

 

Lech: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Maciej Wilusz, Lasse Nielsen, Robert Gumny - Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh - Maciej Makuszewski, Maciej Gajos, Szymon Pawłowski - Nicki Bille Nielsen

 

Składy wg WP. tylko ten Masłowski coś mi nie pasuje- zdaje się poszedł do Piasta na loan :-k

E: A jednak jest Masłowski.

Odnośnik do komentarza

Ja tam lubię Portugalię - do czasu CR, był to mój 3. team na świecie - po Polsce i Urugwaju. Na pewno wciąż wolę ich od Niemców i Francuzów, których nie cierpię od roku 1982 i 1998. :)

 

Czas zacząć kolejny sezon klęsk Kolejorza!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...