Skocz do zawartości

Livescore Euro 2016


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

 

No bo trzeba być fanem Realu by nie dostrzegać, że Messi jest od niego znacznie lepszym piłkarzem. Każda drużyna na świecie wolałaby bardziej mieć w swoim składzie Messiego niż Ronaldo.

 

 

 

Jak to powiedział Gary Lineker zapytany o porównanie Messi – Ronaldo: “Ronaldo is a goal scorer, no question about that. But he doesn't fill you with joy, like Messi does... and that's what it's about."

 

 

 

Mnie tam zbiera na wymioty jak oglądam Messiego, jego obrzydliwe symulki (i całą kulturę flopowania Barcelony), jak i długo paskudny styl gry. Kwestia gustu co do cytatu Linekera.

 

No i ciekawe co by było, gdyby wszystkim pozwolono używać hormonu wzrostu :)

 

Po rezygnacji z gry w kadrze w swoim prime Messiego wypada uznać za miękką pusię, która jest jak obrażony Seba na boisku, który gra w słabszym zespole i po porażce mówi "jesteście słabi, nie gram z wami!".

 

@Maradona i ręka boga

Przecież Barcelonę też wielokrotnie przepychali dalej sędziowie, u Maradony to był jeden słynny mecz. Ziew

Odnośnik do komentarza

 

Nikt nie porównuje. Podałem przykład. I nie napisałem, że Maradona był lepszy :>

luz, pisałem ogółem, nie o Tobie, bo to jest najczęściej chyba przytaczane porównanie. :P

 

Luzik :D

Nie ma sensu porównywać. Mi się to kojarzy tylko z jednym: za komuny było lepiej. :keke:

Odnośnik do komentarza

Jeszcze ta mistrzowska logika

 

CR jest snajperem, nie wymagajmy od niego rozgrywania -> Messi pomimo to ma lepszy współczynnik goli na mecz i w lidze (licząc Ronaldo pobyt w MU) i w LM i w kadrze -> to żaden dowód. Błagam.

 

Do tego nikt nie bierze pod uwagę, że Argentyna od lat ma śmiechu wartych selekcjonerów typu Tata Martino, Maradona czy inne ananasy, więc tak, wygrać coś przy takich trenerach to byłoby wybitne osiągnięcie.

 

Nie czaje też skąd to ogólne gloryfikowanie sukcesów z reprezentacjami. To w sezonie ligowym, czy nawet w europejskich pucharach (poprzez ich większą częstotliwość) rola przypadku jest zminimalizowana i tam najlepiej widać wpływ umiejętności zawodnika. Za to w reprze masz tylko kilka szans w karierze i to w dość rozstrzelonych okresach, gdzie rola przypadku jest maksymalna - ot drabinka, chujowy trener, jeden słabszy mecz, czy nawet jeden karny tak jak teraz (gdzie np. w LM masz kolejną szansę za rok, a na nowe MŚ czekasz cztery lata).

Odnośnik do komentarza

Odbiegajac od tematu, jestem ciekaw, co by Simeone zrobił z tą kadrą :-k

Myślę, że miałby kłopoty, bo jest perfekcjonistą i potrzebuje więcej czasu na wypracowanie schematów, a do tego jeszcze perfekcyjnie przygotowanych fizycznie piłkarzy. Ich nie dostanie, bo większości przyjedzie do kadry zmęczona sezonem.

Odnośnik do komentarza

 

 

No bo trzeba być fanem Realu by nie dostrzegać, że Messi jest od niego znacznie lepszym piłkarzem. Każda drużyna na świecie wolałaby bardziej mieć w swoim składzie Messiego niż Ronaldo.

 

 

 

Jak to powiedział Gary Lineker zapytany o porównanie Messi – Ronaldo: “Ronaldo is a goal scorer, no question about that. But he doesn't fill you with joy, like Messi does... and that's what it's about."

 

 

 

Mnie tam zbiera na wymioty jak oglądam Messiego, jego obrzydliwe symulki (i całą kulturę flopowania Barcelony), jak i długo paskudny styl gry. Kwestia gustu co do cytatu Linekera.

 

No i ciekawe co by było, gdyby wszystkim pozwolono używać hormonu wzrostu :)

 

Po rezygnacji z gry w kadrze w swoim prime Messiego wypada uznać za miękką pusię, która jest jak obrażony Seba na boisku, który gra w słabszym zespole i po porażce mówi "jesteście słabi, nie gram z wami!".

 

@Maradona i ręka boga

Przecież Barcelonę też wielokrotnie przepychali dalej sędziowie, u Maradony to był jeden słynny mecz. Ziew

 

praktycznie same głupoty tutaj napisałeś :-k

Odbiegajac od tematu, jestem ciekaw, co by Simeone zrobił z tą kadrą :-k

ja bym bardziej widzial Sampaolego, tego lysego z Chile ;)

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Czy CR7 pod względem techniki, motoryki, skuteczności, etc. (sumy tych wartości) jest lepszy od powiedzmy Ronaldinho? Mam wątpliwości...

Ach ten mit Ronaldinho, piłkarza z 3,4 wybitnymi sezonami? Talent miał niesamowity, ale go zmarnował, sorry.

Jaki mit Ronaldinho? Gościu wymiatał najpierw w PSG, potem w Barcelonie, niemal w pojedynkę pocisnął świetny wtedy Milan w finale LM...

 

Btw. Ronaldinho zmarnował swój talent? :o IMO trochę cię poniosło.

Wymiatal z PSG? I co z tego? Mistrzostwa (dwa?) Hiszpanii, LM i chyba Puchar Króla. Miał wielki talent, ale go zmarnował przez mało profesjonalne podejście. Był wybitny swego czasu, ale krócej niz Messi czy CR
Zapomniałeś o MŚ 2002 :P
Odnośnik do komentarza

 

 

Mnie tam zbiera na wymioty jak oglądam Messiego, jego obrzydliwe symulki (i całą kulturę flopowania Barcelony), jak i długo paskudny styl gry. Kwestia gustu co do cytatu Linekera.

 

Może i kwestia gustu, ale to bardziej sytuacja z gatunku „jeden lubi czekoladę, inny jak mu stopy śmierdzą”. Rozumiem, że ktoś nie lubi stylu gry Barcelony, ale przecież w tej analizie gry Messiego nie o to chodzi, a o rzeczy bardziej obiektywne – jego kluczowe podania (i częstotliwość ich wykonywania), idealne prostopadłe passy z drugiej linii, dryblingi przez 3-4 zawodników, fenomenalna kontrola piłki, techniczne precyzyjne strzały, itd. Itd. – to jest coś, na co nie możesz patrzyć? xD Głupota nr 1.

 

 

„Obrzydliwe symulki” – to to można zarzucić Busquetsowi czy Albie. Messi nie ma nawyku symulowania, a jeśli mu się czasem zdarza, to mieści się w zawodowej średniej. No i przede wszystkim, co to ma wspólnego z jego skillem? Nawet jeśli w każdym meczu robiłby kukułki a’la Sergio, to miałoby to bardziej wpływ na jego ocenę jako człowieka, a nie jako piłkarza. – Głupota nr 2.

 

 

 

Po rezygnacji z gry w kadrze w swoim prime Messiego wypada uznać za miękką pusię, która jest jak obrażony Seba na boisku, który gra w słabszym zespole i po porażce mówi "jesteście słabi, nie gram z wami!".

 

 

Trochę masz rację, ale to bardziej skomplikowane. Psychika tych największych często jest tak skonstruowana, że te jej cechy, który czynią ich najlepszymi, czasami w innych okolicznościach prowadzą do śmieszności, chamstwa i buty. Takie zachowanie Messiego czy wiele podobnych akcji Ronaldo, pokazują jak bardzo im zależy i jak gigantyczną mają ambicję, co powoduje że mimo takich osiągnięć i setek milionów na koncie chcą cały czas więcej, a każde niepowodzenie potrafi ich wkurwić jak zapalonego gówniarza.

 

 

 

@Maradona i ręka boga Przecież Barcelonę też wielokrotnie przepychali dalej sędziowie, u Maradony to był jeden słynny mecz. Ziew

 

Ziew indeed.

 

 

 

 

No i ciekawe co by było, gdyby wszystkim pozwolono używać hormonu wzrostu

 

No ciekawe, ale nigdy się nie dowiemy. Argument prymitywny i z dupy w kontekście dyskusji, bo co to ma w sumie do rzeczy? Rozmawiamy o tym, o kim można mówić, że gra najlepiej w piłkę nożną, a nie o tym, czy porównywane jednostki miały równe szanse i innych pierdołach…

 

Odnośnik do komentarza

No to może się do nich odnieś, @Zimny

 

 

kaderr Cię już wypunktował, poza tym sorry, ale postami jak ten:

 

 

W przypadku Messiego słowo symulki to akurat nadużycie. Facet nawet jak jest koszony, kopany po kostkach, popychany, etc. robi wszystko, by utrzymać się na nogach i dalej holuje piłkę.

No tak, oczywiście po prostu jest niski i tylko dlatego się przewraca ;))))

 

na starcie się skreślasz jeśli komuś zależy na rzeczowej dyskusji. takich filmików jak ten: https://www.youtube.com/watch?v=I0gS5CshUDEjest mnóstwo na youtube, możesz sprawdzić.

Symulki to chyba większość grajków w obecnym świecie robi. Mnie bardziej Messi drażni czasem ze swoim chamskim zachowaniem- jak mu coś mocno nie idzie, to kogoś kopnie, opluje itd.

A to mu się niestety zdarza.

jakieś szczegóły? ja pamiętam tylko jak kopnął piłką w trybuny Realu po gwizdku, to chyba największy jego wybryk :-k

Odnośnik do komentarza

 

No to może się do nich odnieś, @Zimny

 

 

kaderr Cię już wypunktował, poza tym sorry, ale postami jak ten:

 

 

W przypadku Messiego słowo symulki to akurat nadużycie. Facet nawet jak jest koszony, kopany po kostkach, popychany, etc. robi wszystko, by utrzymać się na nogach i dalej holuje piłkę.

No tak, oczywiście po prostu jest niski i tylko dlatego się przewraca ;))))

 

na starcie się skreślasz jeśli komuś zależy na rzeczowej dyskusji. takich filmików jak ten: https://www.youtube.com/watch?v=I0gS5CshUDEjest mnóstwo na youtube, możesz sprawdzić.

Symulki to chyba większość grajków w obecnym świecie robi. Mnie bardziej Messi drażni czasem ze swoim chamskim zachowaniem- jak mu coś mocno nie idzie, to kogoś kopnie, opluje itd.

A to mu się niestety zdarza.

jakieś szczegóły? ja pamiętam tylko jak kopnął piłką w trybuny Realu po gwizdku, to chyba największy jego wybryk :-k

 

 

O każdym piłkarzu można zrobić taki filmik, jak akurat się nie przewraca.

 

No i rozumiem że Messi jest tak ambitny i tak mu zależy na trofeach, że aż zrezygnował z gry w kadrze? Ciekawa teza. Najwięksi nie uciekają przed odpowiedzialnością i wyzwaniami - on to właśnie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...