Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

Co do samego piłkarza nie mam obaw, że to zły ruch. Jednak cena 30 mln euro czy jak podaje hiszpańska prasa 28 mln euro to spokojnie o 10 mln euro za dużo. Nie wiem jak teraz klub chce negocjować ściągnięcie innych graczy skoro za piłkarze nie tak znanego płaci się 30 mln euro. Arsenal obniżył kwotę za Reyesa do 14 mln euro a Real daje w granicach 6-8 i składając kolejną taką propozycję jedynie Arsenal może jedynie się roześmiać. Skoro Real chce Robbena to ile będzie musiał za niego zapłacić? 50 mln euro? Nie wiem kto wynegocjował tą kwotę ale to powinien być ostatni transfer jaki załatwiał.

Odnośnik do komentarza

Fakt, jak za obrońcę cholernie duże pieniądze :/ Patrząc na klub, ligę w której grał kwota zawyżona zdecydowanie. Posunięcie dobre, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, oby nie okazał się to klops, jak Samuel, dlatego do transferów środkowych obrońców do nas podchodzę sceptycznie.

Odnośnik do komentarza

Mamy kolejny transfer. Mniej spektakularny niż Pepe i co chyba w tym najważniejsze za darmo. Mam mieszane uczucia czy Saviola to najlepszy pomysł skoro Ruud i Raul są praktycznie nie do ruszenia. Soldado wraca z wypożyczenia, więc czyżby Saviola trafił z trybun Barcelony na ławkę Realu :-k Oby to był przynajmniej w połowie tak dobry transfer jak Eto do Barcelony to będzie dobrze. Calderon zapowiadał 3 transfery w najbliższym czasie, więc już dzisiaj chyba obietnice spełnił bo Metzelder przeszedł testy medyczne dzisiaj i jutro będzie prezentacja, jest Pepe i Saviola.

Obrona Real na papierze prezentuje się na bardzo mocną. Jest Ramos, który może grać na prawej i w środku. Cannavaro, Pepe i Metzelder na środku. Cicinho i Salgado na lewej. Torres na prawej i lewej i Marcelo na lewej.

Jeżeli nic się nie zmieni skład powinien wyglądać mniej więcej tak:

Ramos(Cicinho)-Pepe, Metzelder (Cannavaro, Helguera)-Torres(Marcelo)

Odnośnik do komentarza

Co do Savioli mam podobne odczucia. A ataku mamy już wystarczająco dużo zawodników. Boję się o Soldado, bo przed sprowadzeniem Javiera był zapewniany, że będzie w nadchodzącym sezonie drugim (po RvN) napastnikiem i... chyba znowu zaliczy większość spotkań na ławce rezerwowych.

 

Marcelowi raczej trudno będzie przebić się do pierwszej jedenastki. Jeśli nie przyjdzie Chivu to Torres może być spokojny o lewą stronę.

Odnośnik do komentarza

NIe ma co, Pepe przeplaciliscie. I to nie w sensie, ze to slaby obronca nie wart tych pieniedzy, ale jestem pewien, ze gdyby podjeto jakies negocjacje to 18-20 mln mozna by osiagnac swobodnie. Troche mnie dziwi polityka wladz Realu. Z jednej strony ni z gruchy, ni z pietruchy bez targowania 30 mln, z drugiej skapienie pieniedzy na pilkarzy duzo bardziej potrzebnych ( i mysle lepszych ). Ale to juz nie moj problem ;)

 

 

a tak zupelnie btw : Porto jesli chodzi o sprzedawanie pilkarzy osiagnelo mistrzostwo. :) Nie wiem jak oni to robia, ale kwoty jakie wzieli za Ferreire, Carvalho ( zwlaszcza!!!), Deco, Andersona czy teraz Pepe to masakra.

Odnośnik do komentarza
z drugiej skapienie pieniedzy na pilkarzy duzo bardziej potrzebnych ( i mysle lepszych ).

 

kogo masz na myśli? Bo jeżeli Chivu to chyba nie chodzi o kwestie pieniędzy tylko Rumun nie chce wyprowadzać się z Włoch i dlatego szanse jego kupna były nikłe. Już dawno kluby się dogadały, a Chivu jakoś nie pali się do finalizacji transferu. Dlatego nie było na co czekać acz obawy o to że ktoś włączy się do negocjacji i przebije 30 mln euro nie było, więc można było się targować.

Odnośnik do komentarza

Saviola jest już piłkarzem Realu, bo chyba na oficjalniej nic na ten temat nie napisali?

 

A co do Pepe to nie znam goście :P więc nie będę zgrywał mądrego i się o nim wypowiadał. Zobaczymy czy sobie poradzi w najlepszej drużynie XX wieku ;>

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jakoś nie mogę znaleźć oficjalnego info na temat transferu, ale mniejsza o to. Co do samego zawodnika. Początek w Barcelonie miał bardzo dobry, ale potem dostawał już coraz mniej szans i mniej więc to może być bardzo duże wzmocnienie. Nie śledziłem jakoś specjalnie spotkań Barcelony, ale z tego co widziałem to Javier zawsze prezentował wysoki poziom. Na pewno będzie walka o pierwszy skład bo Schuster jasno powiedział, że zarówno Soldado jak i De la Red dostaną szansę i jeśli dotrzyma słowa to dużo będzie tutaj zależało od samych zawodników. Chociaż trzeba przyznać, że nasz atak na dzień dzisiejszy już nie potrzebuje wzmocnień (jeśli transfer Javiera jest prawdą) co innego pomoc.

 

Co do transferu Pepe. Hmm... jestem u kuzyna włączam stronkę Realu no i bardzo się zdziwiłem. Bardzo często transfery poprzedzone są plotkami itd., a tu nic takiego nie miało miejsca. Nie widziałem tego zawodnika więc ciężko mi go ocenić, ale skoro Real zdecydował się wyłożyć taką sumę to widocznie musi być dobry. Mówienie, że 30 MLN € to za dużo jest śmieszne. Jeśli stanie się najlepszym środkowym obrońcą ligi będzie drugim Lucio (a ma to tego predyspozycje).

 

Ciekawe co będzie z Chivu bo z Romą wszystko uzgodnione tylko sam zawodnik za bardzo chyba nie chce. Tylko w sumie niepotrzebny jest nam. Może grać na lewej stronie i owszem potrzebujemy skrzydłowego obrońcę, ale nie takiego typu, a na środek mamy już komplet, ale to już sprawa zarządu. Jednak to nie może być koniec transferów.

Odnośnik do komentarza

Kolejne dwa transfery. Obrońca - Pepe i napastnik - Saviola. Tego pierwszego z gry nie znam, ale wiem że był raczej filarem obrony Smoków (patrząc przez pryzmat ilości jego występów na Dragao). Javier Pedro Saviola - niedoceniany w Barcelonie, może pokaże na co go stać w Madrycie. Dostał raz szansę w Barcie i pokazał, że ma instynkt strzelecki, oczekuję żeby pokazał to w Realu.

Odnośnik do komentarza
kogo masz na myśli? Bo jeżeli Chivu to chyba nie chodzi o kwestie pieniędzy tylko Rumun nie chce wyprowadzać się z Włoch i dlatego szanse jego kupna były nikłe. Już dawno kluby się dogadały, a Chivu jakoś nie pali się do finalizacji transferu. Dlatego nie było na co czekać acz obawy o to że ktoś włączy się do negocjacji i przebije 30 mln euro nie było, więc można było się targować.

 

 

Reyes, Robben...

Odnośnik do komentarza
Mówienie, że 30 MLN € to za dużo jest śmieszne. Jeśli stanie się najlepszym środkowym obrońcą ligi będzie drugim Lucio (a ma to tego predyspozycje).

 

Kupując zawodnika powinno się płacić tyle ile jest wart. Ma szansę być najlepszym obrońcą w Hiszpanii ale nie jest, więc wydawanie 30 mln to na pewno za dużo. Myślę, że po negocjacjach dało się spokojnie cenę obniżyć. Jeżeli byśmy płacili za zawodnika, który już od kilku lat jest na świecie wśród czołówki obrońców to kwota 30 mln można było jeszcze zrozumieć, a tak za piłkarza, który nie załapał się nawet na Copa America jest przepłaceniem. Chciałbym, żeby ikt za kilka sezonów nie wypominał ceny Pepe bo stanie się czołówką na świecie ale na dzień dzisiejszy nie jest.

 

@pescar - Cicinho i Salgado to raczej na prawej, nie na lewej. I szczerze, to bym Salgado wyjebał na ten wielki kinol z klubu, bo to, co prezentował w ostatnich sezonach, to dramat ...

 

Faktycznie. Jakoś z rozpędu tak napisałem. A co do Salgado to zgadzam się w 100%. Jego czas już minął i powinno mu się podziękować. Takie same zdanie mam o Helguerze bo przy Ramosie, Cannavaro, Metzelderze i Pepe miejsca dla niego nie będzie, więc chyba nie pozostaje nic innego jak sprzedaż.

Odnośnik do komentarza

Pepe to moim zdaniem bardzo dobry obrońca, ale czy wart aż tyle ? Sporo klubów chciało go mieć u siebie ( Juve, Fiorentina, Chelsea), więc takie zainteresowanie wywindowało pewnie cenę. No i Porto nie sprzedaje swoich zawodników za grosze ;) nie muszą sprzedawać, więc jak już to robią to wyciskają sporo kasy, prawie jak Lyon ;) Więc jak go chcieli mieć to musieli tyle zapłacić.

Najbardziej kojarzę go z pierwszego sezonu w Porto, głównie z niezbyt pewnych interwencji i raczej nie wydawało mi się, że może ktoś za 3 lata zapłacić 30 milionów euro ;] ale to przeszłość.

W lidze portugalskiej w tym sezonie był filarem Porto, tak jak np Carvalho kilka lat temu, tylko, że Carvalho przed odejściem do Chelsea wymiatał także w LM, w reprezentacji, a Pepe mimo wszystko jest niewiadomą, może się okazać gwiazdą, może się okazać, że będzie tylko takim przeciętniakiem - takie jest moje zdanie. Raczej byłbym za tą pierwszą opcją, bo cięzko mi sobie wyobrazić, aby wydać tyle kasy na przeciętniaka ;)

Generalnie cieszę się, bo sądzę, że Porto zrobiło złoty interes :)

 

Jeżeli byśmy płacili za zawodnika, który już od kilku lat jest na świecie wśród czołówki obrońców to kwota 30 mln można było jeszcze zrozumieć, a tak za piłkarza, który nie załapał się nawet na Copa America jest przepłaceniem

Z tego co wiem, to Pepe jest takim drugim Deco - naturalizowanym Portugalczykiem i chce grać w barwach Portugalii.

Odnośnik do komentarza

Z przyczyn, że nikt nie wierzy, że można było wydać na Pepe 30 mln euro prasa hiszpańska donosi, że 30mln to jest cena za Pepe i Quaresma plus do tego oddanie Baqtisty. Wtedy Pepe kosztowałby 12mln euro- Quaresma 18 mln euro, a oddanie Baqtisty Realowi byłoby chyba nawet na rękę. Pewnie wszystko rozstrzygnie się po powrocie Brazylijczyka z CA albo jak klub potwierdzi, że sam Pepe tyle kosztował bo kwoty transferu na stronie Realu nie podano.

Odnośnik do komentarza
Real Madrid are hopeful of securing the signing of Dutch starlet Royston Drenthe.

 

The 20-year-old Feyenoord ace was the Player of the Tournament at the recent Uefa Under 21 Championship and most of Europe's big hitters were impressed.

 

Chelsea and Barcelona have both lodged their interest, but Real seem set to seal a deal for the versatile left sider.

 

"The truth is that I cannot let this pass, it is Real Madrid," he is quoted as saying in AS.

 

Real president Ramon Calderon has confirmed that he expects Drenthe to sign shortly.

 

"It seems that the transfer of Drenthe is going well and things should be closed within hours," he confirmed.

 

"They tell me he is a fantastic player and I hope that everything is done fast."

 

Calderon has also agreed to hand Sergio Ramos a new six-year contract.

 

The 21-year-old, who arrived from Sevilla in 2005, is close to signing the deal which will see his wages move to around €4million (£2.7million) per season and his buy-out clause rise to a massive €150million (£101million).

 

Byłoby miło, ale nowy buy-out jest dość wysoki. Co prawda Sevilla raczej nie robi problemów trensferowych Realowi, ale i tak :-)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...