Skocz do zawartości

Marynia z niecierpliwością czeka na nadejście jej 495 wiosny


Hawkeye

  

61 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

http://www.bankfotek.pl/image/1985669

 

Coś byście zmienili, bo zaczęło mi nieźle iść (jesteśmy beniaminkiem) ale zmieniłem trochę taktykę oraz sprowadziłem dwóch "fizycznych" graczy do środka pola i nie wiem, czy to zasługa mojego geniuszu taktycznego, szczęścia, czy po prostu czituje transferami =) Polecenia to Wrzutki w pole karne, agresywny odbiór i więcej dyscypliny, idywidualne "kłódki" to szukanie gry dla skrzydłowego i schodzącego napastnika (żeby pokazywali się po boisku na nasze kontrataki) oraz mniej ryzykownych podań dla GK, bo często kopał piłkę prosto w głowy obrońców rywali, co powodowało częste ich kontry =)

 

o co chodzi z tymi kłódkami? pierwsze widzę

 

 

Zalozmy, ze w taksie masz na napastniku domyslnie falszywa dziewiatke. Mozesz ustawic, ze jak wprowadzisz innego gracza to domyslnie dostaje on role, dajmy na to...cofnietego napastnika :)

Odnośnik do komentarza

 

http://www.bankfotek.pl/image/1985669

 

Coś byście zmienili, bo zaczęło mi nieźle iść (jesteśmy beniaminkiem) ale zmieniłem trochę taktykę oraz sprowadziłem dwóch "fizycznych" graczy do środka pola i nie wiem, czy to zasługa mojego geniuszu taktycznego, szczęścia, czy po prostu czituje transferami =) Polecenia to Wrzutki w pole karne, agresywny odbiór i więcej dyscypliny, idywidualne "kłódki" to szukanie gry dla skrzydłowego i schodzącego napastnika (żeby pokazywali się po boisku na nasze kontrataki) oraz mniej ryzykownych podań dla GK, bo często kopał piłkę prosto w głowy obrońców rywali, co powodowało częste ich kontry =)

Masz dwóch tradycyjnych obrońców, czyli tracisz piłkę już w tym miejscu. Ich zadaniem jest jak najszybsze wybicie piłki do przodu. W środku pola masz 3 piłkarzy, którzy mogliby tę piłkę od nich przejąć, ale wybiciem w przód ich pomijasz. Zmień jednego na środkowego obrońce w funkcją stopera, drugi może zostać tradycyjnym z funkcją zabezpieczania.

Masz defensywnego pomocnika z funkcją obrony i pomocnika odbierającego piłkę ze wsparciem - będą operować w podobnych sektorach boiska, dublują pozycję. Dodatkowo środkowy pomocnik również ma jakieś zadania defensywne. Tracisz mocno siłę ognia, a atak opiera się o grę dwóch zawodników SN + Napastnik. Zmień POP na kogoś, kto ciągnie z grą bardziej do przodu, może wysunięty rozgrywający lub K10?

 

 

Po co zmieniac obroncow do tego? Defensywny pomocnik tez wyprowadza pilke, ograniczony obronca czy jak to sie zwie (limited defender) bedzie wypierdalal pilke ;)

 

Co do odbierajacego pilke - nieprawda. To jest mocno wspierajaca rola i malo defensywna. Ten zawodnik wysoko podchodzi, powinien nawet pod polem karnym sie czasem znajowac. DP raczej nie przekroczy lini srodkowej, chyba ze z wysoka obrona. Srodkowy pomocnik z atakiem nie ma ZADNYCH poza pressingiem zastosowan defensywnych, w tym przypadku bedzie wysoko wychodzil, moze nawet w pole karne. Na moje pomoc dobrze ulozona :)

 

Z atakiem tez nie rozumiem? SN i skrzydlowy to dobre rozwiazania, obroncy tez sa zbilansowani. Jesli maja byc wrzutki to BWO na lewej i skrzydlowy na prawej dobrze wyjda. Jak dla mnie dobra taksa.

 

Zreszta stefan...cos Ci nie idzie, ze pytasz ;) ?

Odnośnik do komentarza

Po co zmieniac obroncow do tego? Defensywny pomocnik tez wyprowadza pilke, ograniczony obronca czy jak to sie zwie (limited defender) bedzie wypierdalal pilke ;)

Co do odbierajacego pilke - nieprawda. To jest mocno wspierajaca rola i malo defensywna. Ten zawodnik wysoko podchodzi, powinien nawet pod polem karnym sie czasem znajowac. DP raczej nie przekroczy lini srodkowej, chyba ze z wysoka obrona. Srodkowy pomocnik z atakiem nie ma ZADNYCH poza pressingiem zastosowan defensywnych, w tym przypadku bedzie wysoko wychodzil, moze nawet w pole karne. Na moje pomoc dobrze ulozona :)

 

Z atakiem tez nie rozumiem? SN i skrzydlowy to dobre rozwiazania, obroncy tez sa zbilansowani. Jesli maja byc wrzutki to BWO na lewej i skrzydlowy na prawej dobrze wyjda. Jak dla mnie dobra taksa.

 

Zreszta stefan...cos Ci nie idzie, ze pytasz ;) ?

 

Jaką piłkę wyprowadzi defensywny pomocnik, jeśli tradycyjny obrońca od razu wypierdzieli ją do przodu z pominięciem drugiej linii?

 

Nie pomyliłeś czasem POP z długodystansowcem? POP biega dużo po szerokości, mniej wzdłuż boiska.

 

K10 nie ma żadnych defensywnych. Środkowy pomocnik ma role defensywne z racji swojego ustawienia w formacji. Kształt naszej formacji to styl, w jakim drużyna się broni, więc ŚP automatycznie wróci do środka pola.

 

SN i skrzydłowi to dobra opcja, zgadzam się, jednak tutaj mamy schodzącego napastnika, odgrywającego i skrzydłowego. Jeżeli piłkę wrzuca schodzący napastnik, na czyją głowę wrzuca? Odgrywający jest sam, jeżeli tempo gry jest szybki + kontry. Środkowy pomocnik nie zdąży wbiec, a skrzydłowy może najwyżej zamykać akcję na długim słupku. Jeżeli wrzuca skrzydłowy, ma tylko dwie opcje do dośrodkowania i nikogo, kto zamknąłby akcję. Dla mnie, trochę dziura w ataku.

Odnośnik do komentarza

 

Po co zmieniac obroncow do tego? Defensywny pomocnik tez wyprowadza pilke, ograniczony obronca czy jak to sie zwie (limited defender) bedzie wypierdalal pilke ;)

Co do odbierajacego pilke - nieprawda. To jest mocno wspierajaca rola i malo defensywna. Ten zawodnik wysoko podchodzi, powinien nawet pod polem karnym sie czasem znajowac. DP raczej nie przekroczy lini srodkowej, chyba ze z wysoka obrona. Srodkowy pomocnik z atakiem nie ma ZADNYCH poza pressingiem zastosowan defensywnych, w tym przypadku bedzie wysoko wychodzil, moze nawet w pole karne. Na moje pomoc dobrze ulozona :)

 

Z atakiem tez nie rozumiem? SN i skrzydlowy to dobre rozwiazania, obroncy tez sa zbilansowani. Jesli maja byc wrzutki to BWO na lewej i skrzydlowy na prawej dobrze wyjda. Jak dla mnie dobra taksa.

 

Zreszta stefan...cos Ci nie idzie, ze pytasz ;) ?

 

Jaką piłkę wyprowadzi defensywny pomocnik, jeśli tradycyjny obrońca od razu wypierdzieli ją do przodu z pominięciem drugiej linii?

 

Nie pomyliłeś czasem POP z długodystansowcem? POP biega dużo po szerokości, mniej wzdłuż boiska.

 

K10 nie ma żadnych defensywnych. Środkowy pomocnik ma role defensywne z racji swojego ustawienia w formacji. Kształt naszej formacji to styl, w jakim drużyna się broni, więc ŚP automatycznie wróci do środka pola.

 

SN i skrzydłowi to dobra opcja, zgadzam się, jednak tutaj mamy schodzącego napastnika, odgrywającego i skrzydłowego. Jeżeli piłkę wrzuca schodzący napastnik, na czyją głowę wrzuca? Odgrywający jest sam, jeżeli tempo gry jest szybki + kontry. Środkowy pomocnik nie zdąży wbiec, a skrzydłowy może najwyżej zamykać akcję na długim słupku. Jeżeli wrzuca skrzydłowy, ma tylko dwie opcje do dośrodkowania i nikogo, kto zamknąłby akcję. Dla mnie, trochę dziura w ataku.

 

 

Tradycyjny Obrońca wyjebie piłkę tylko jeśli system gry będzie na bezpośrednie/długie podania. Inaczej w domyśle ma mieszane o ile dobrze pamiętam. Chyba, że teraz mylę terminy? Sorry, gram na ENG i nie pamiętami polskich nazw. Tradycyjny obrońca to Limited Defender? Bo wtedy to tak, masz rację.

 

Nie, Długodystansowiec to co innego. Długodystansowiec to Box to Box i on działa kapkę inaczej. Odbierający pomocnik ze wsparciem będzie podchodził wysoko, odbierał piłkę i jeszcze próbował rozegrać z napastnikami/iść za akcja do pola karnego/czaić się za polem karnym.

 

Co do ŚP - no w taki sposób owszem, ale to chyba dobrze, że będzie wracał do domyślnego kształtu? Obaj środkowy wspierają atak dosyć sensownie na moje.

 

Więc tak jak pisałem - zarówno ŚP z Atakiem jak i Odbierający podłączą się do takiej akcji. ŚN na Wsparciu nie będzie raczej dośrodkowywał, domyślnie nie ma takiej opcji. Dośrodkowania głównie będą iść lewym obrońcą i skrzydłowym. SN będzie się zbliżał do Odgrywającego, BWO obiegał SN, Odgrywający będzie jakieś klepki sklejał z SN. Patrząc po ocenach nie wiem jak to wygląda, ale widzę, że Odgrywający działa, Boczny obrońca także.

 

Poczekałbym też na odpowiedź stefana co mu nie pasuje albo jakby chciał grać :)

Odnośnik do komentarza

Ale dorobiłem =) No nie podoba mi się ta gra, po półtorej okazji na połowę, mało zagrożenia (i mało strzałów rywali). Zamysł był taki, żeby często zatrzymywać przeciwnika już w linii pomocy, stamtąd szybko do przodu lub na boki, po to właśnie POPiłkę i DPŚ, może dam im więcej pressingu, żadnego tracenia czasu przez skrzydłowych na zagrania przez obrońców na obieg (stąd obrona u OL, OP) tylko szast-prast i do przodu, jak to Krzynówek mawiał =) Moze dam defensywnego napastnika w środku, a schodzącego z lewej zmienię na bocznego odgrywającego, tak alternatywnie trochę, bo się też nadaje =)

 

Właśnie nad tym jednym obrońcą żeby nie wywalał piłki w kosmos też myślę, tylko że za bardzo nie ma komu tego kazać =) i na OPŚ żeby klasyczną dziesiątkę zrobić to nie mam nikogo kompetentnego, poza tym ta rola nie bardzo pasuje do gry z kontry.

Odnośnik do komentarza

No właśnie mam tyle gier do zagrania, że odpuściłem. Kończę (chyba) Guacamelee, ciągle na granie czeka Deus Ex: Human Revolution; jakoś nie mogę się zabrać do The Ballad of Gay Tony itd.

Ja też, a właśnie przed chwilą dokupiłem Xwing Alliance :kekeke:. W sumie to muszę się w końcu zatrzymać, bo też nie wiem, kiedy to ogram. Na steamie przekroczyłem 200, na gogu 100 i pojedyncze sztuki na originie i uplay. A przeszedłem (lub ograłem) może z ~15 do 20% całości. :roll:

Odnośnik do komentarza

Ale dorobiłem =) No nie podoba mi się ta gra, po półtorej okazji na połowę, mało zagrożenia (i mało strzałów rywali). Zamysł był taki, żeby często zatrzymywać przeciwnika już w linii pomocy, stamtąd szybko do przodu lub na boki, po to właśnie POPiłkę i DPŚ, może dam im więcej pressingu, żadnego tracenia czasu przez skrzydłowych na zagrania przez obrońców na obieg (stąd obrona u OL, OP) tylko szast-prast i do przodu, jak to Krzynówek mawiał =) Moze dam defensywnego napastnika w środku, a schodzącego z lewej zmienię na bocznego odgrywającego, tak alternatywnie trochę, bo się też nadaje =)

 

Właśnie nad tym jednym obrońcą żeby nie wywalał piłki w kosmos też myślę, tylko że za bardzo nie ma komu tego kazać =) i na OPŚ żeby klasyczną dziesiątkę zrobić to nie mam nikogo kompetentnego, poza tym ta rola nie bardzo pasuje do gry z kontry.

 

Ok, to się myliłem w zrozumieniu terminu na obrońcę :D jasne, to możesz zmienić. No jak chcesz szybko zatrzymywać rywala to raczej nie nastawienie kontra bo to przecież cofa linie obrony? Ja szybkie zatrzymanie rozumiem WYSOKO czyli z wysoko grającą linią obrony i mocnym pressingiem.

 

Boczni obrońcy jeżeli chcesz by wspierali bocznych pomocników to nie mogą mieć Obrony, Wsparcie minimum. A jeśli chcesz by tylko wypierdalali piłkę to ok. Tylko przydałoby się bocznym pomocnikom wsparcie na bokach, no i dzięki temu bedziesz miał więcej zawodników do szybkiego odbioru.

 

Co to boczny odgrywający?

 

Co do defensywnego napastnika - to taki zawodnik który siedzi na obrońcy, gra mocno pressingiem i jest zajebiście szybki. Jamie Vardy, Aubameyang, te klimaty. Masz odpowiedniego?

Odnośnik do komentarza

Nie mam :D. Mało gram w FM-a ;) i inne pożeracze czasu, skupiając się raczej na tytułach, które da się przejść. ;) Zresztą w tym procencie też jest trochę małych/krótkich tytułów, natomiast w bibliotekach mam rzeczy, których pewnie nie ruszę (bo były w bundlach, które kupowałem dla innych gier ;)).

Odnośnik do komentarza

Ale dorobiłem =) No nie podoba mi się ta gra, po półtorej okazji na połowę, mało zagrożenia (i mało strzałów rywali). Zamysł był taki, żeby często zatrzymywać przeciwnika już w linii pomocy, stamtąd szybko do przodu lub na boki, po to właśnie POPiłkę i DPŚ, może dam im więcej pressingu, żadnego tracenia czasu przez skrzydłowych na zagrania przez obrońców na obieg (stąd obrona u OL, OP) tylko szast-prast i do przodu, jak to Krzynówek mawiał =) Moze dam defensywnego napastnika w środku, a schodzącego z lewej zmienię na bocznego odgrywającego, tak alternatywnie trochę, bo się też nadaje =)

 

Właśnie nad tym jednym obrońcą żeby nie wywalał piłki w kosmos też myślę, tylko że za bardzo nie ma komu tego kazać =) i na OPŚ żeby klasyczną dziesiątkę zrobić to nie mam nikogo kompetentnego, poza tym ta rola nie bardzo pasuje do gry z kontry.

Kto u Ciebie odpowiada za rozegranie? Środkowi pomocnicy po przejęciu piłki mają niewielkie pole manewru... Z jakich sytuacji Twój napadzior strzelił najwięcej bramek?

Odnośnik do komentarza

W sumie to nikt nie odpowiada za rozegranie, powinna cała trójka pomocników =) właśnie widziałem że DPŚ łaził se bez celu po boisku w całym meczu, spróbuję mu dać jakąś rolę rozgrywającego czy registy :-k Ewentualnie na tego nieszczęsnego OPL dam "boczny rozgrywający" (a odgrywający boczny, Wide Target Man? to taki sam jak odgrywający, tylko że ustawiony jako OPP/OPL (w opisie fajnie jest ujęte, że mniej więcej to najlepiej spisuje się, gdy może pastwić się nad mniejszym i słabszym obrońcą rywala:) )

 

No napastników mam dwóch w sumie podobnych, ten gra na środku, strzela często po dośrodkowaniach albo jakichś przypadkowych wybiciach, ten zazwyczaj jako OPL.

Odnośnik do komentarza

 

Najlepiej znaleźć repozytorium w ZIP i dodać przez settings-addons

 

No wlasnie tak probowalem robic, ale nie odnajdowalo zadnych plikow. Albo mialem zle adresy albo cos kaszanilem. Wroce za 2h z pracy, to musze to jeszcze raz sprawdzic.

 

Najlepsze i tak bylo na koniec - daje "Zamknij" a malinka sie zawiesza :roll: Wy ja w ogole wylaczacie?

Ja nigdy, chyba że wyjeżdżam na dłużej. Nabija mi ratio na acrossthetasman :P

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...