Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

A co w sytuacji gdy koles urodzil sie w Polsce, matke ma Polke a ojca ma np. Ukrainca? Dlaczego ma byc automatycznie przypisany do reprezentacji Polski a nie do Ukrainy (a moze on chce grac dla faterlandu swojego ojca)?

 

Ja mam znajomego ktory ma oboje rodzicow Polakow urodzil sie w Polsce a czuje sie Macedonczykiem i co? Ma miec mozliwosc gry w reprezentacji Macedonii? Nie. Prawo nie może być oparte o emocje, tylko o jasne zasady.

 

Oczywiscie, ze tak. Skoro nie chce grac w reprezentacji X a chce grac w druzynie narodowej kraju Y i otrzyma paszport tego kraju to nie widze jakichkolwiek przeciwskazan. Chyba, ze chcesz wprowadzic niewolnictwo. Ale podany przez Ciebie przyklad ma sie nijak do gloszonej rowniez przez Ciepie reguly 2/3.

 

Czekam na jasny przykład nadania obywatelstwa USA, a nie ogólnikowe daleko na Dzikim Zachodzie.
Co do racjonalnych argumentow - jesli sie nie zgadzasz to raczej sam przedstaw swoja argumentacje.
Czyli jak trzeba dać argumenty to już tylko pozostaje: Moja racja jest najmojsza?

 

@mugen, masz rację, prezydent może dać obywatelstwo komu chce, to jest jego przywilej. W przepisie jest mowa o wyjątkowych sytuacjach, a ja nic wyjątkowego w przypadku Rogera nie widziałem, trudno.

 

W jaki sposob ma byc przygotowany przyklad nadania obywatelstwa USA od strony dowodowej? Bo tutaj moge podac przyklady osob zwiazanych bezposrednio ze mna (wiezy krwi jak i kolezenstwa i nie chodzi o kwestie zielonej karty i odbebnienia ilus tam lat w USA) ale zapewne znowu stwierdzisz, ze to powiastki z mchu i paproci.

 

Co do racji - nigdzie nie stwierdzilem, ze moja racja jest najmojsza. Natomiast skoro twierdzisz, ze nie mam racji to raczej kwestia dowodu lezy po Twojej stronie, ze nie mam racji.

 

Ty nie widziales nic wyjatkowego w Rogerze a L.Kaczynski widzial. W tym wszystkim est jedno male ale - L.Kaczynski jest prezydentem a Ty moze nim kiedys bedziesz (czego Ci zycze).

Odnośnik do komentarza
W jaki sposob ma byc przygotowany przyklad nadania obywatelstwa USA od strony dowodowej? Bo tutaj moge podac przyklady osob zwiazanych bezposrednio ze mna (wiezy krwi jak i kolezenstwa i nie chodzi o kwestie zielonej karty i odbebnienia ilus tam lat w USA) ale zapewne znowu stwierdzisz, ze to powiastki z mchu i paproci.

Pisałeś o znanych osobowościach, naukowcach i sportwcach. O nich chyba znajdę informacje w necie, nieprawdaż?

Co do racji - nigdzie nie stwierdzilem, ze moja racja jest najmojsza

o tu:

Milosnikiem prezydentury Lecha K. nie jestem ale obiektywnie rzecz biorac byla to jego jedna z najlepszych decyzji.

 

Ty nie widziales nic wyjatkowego w Rogerze a L.Kaczynski widzial. W tym wszystkim est jedno male ale - L.Kaczynski jest prezydentem a Ty moze nim kiedys bedziesz (czego Ci zycze).
Fakt. Różnica jest jeszcze jedna: ja mam jakiekolwiek pojęcie o piłce, wiem jak nazywa się trener reprezentacji, wiem jak wymówić nazwisko Rogera, Boruca. Ba, nawet szalik umiem trzymać! ;)

A jeśli chodzi o życzenie, to dziękuje, jakoś mi nie zależy :]

Odnośnik do komentarza

dajecie się łapać na proste, socjotechniczne chwyty mediów - akcja z szalikiem to jedno zdjęcie z serii, na której wyraźnie widać, że Lech Kaczyński ogląda szalik, po czym odwraca go i trzyma poprawnie.

z Borubarem tak samo - wystarczy wysłuchać całej wypowiedzi pana prezydenta, żeby usłyszeć, że powiedział coś w stylu "Artura Boruca bardzo cenie (?)", ale ponieważ przechodził IMHO w tym momencie ciężki atak choroby filipińskiej wyszło mu tak jak wyszło.

i to jest powód do zastanowienia, dlaczego pijacki bełkot Lecha Kaczyńskiego przynosi jedynie efekt w postaci Borubara i nikt głośnie nie ośmieli się nawet zasugerować, że prezydentowi zdarza się nadużyć wina.

bo jeśli to nie efekt "filipinki" przywleczonej na stanowisko prezydenta RP przez niejakiego Aleksandra Kwaśniewskiego tylko powikłania neurologiczne (bo również taka wersja krąży w kuluarach sejmu i nieoficjalnych rozmowach ludzi mediów i polityków) to chyba też należałoby wyjaśnić - o ile brak umiaru w spożyciu środków wyskokowych w pewnych sytuacjach jest powodem do wstydu o tyle choroba już nie, zwłaszcza chorobo osoby pełniącej tak poważne stanowisko.

 

fakt - Lech Kaczyński popełnia pomyłki, przekręca nazwiska itd, ale nie bardzo rozumiem, dlaczego szuka się na siłę, albo ewidentenie wymyśla jego nowe gafy. można go nie lubić ale eksyctowanie się jego kolejną mniej lub bardziej wymyśloną wpadką to dziecinada.

Odnośnik do komentarza

Pare słow o trenerach...

 

-->głośno sie ostatnio zrobiło o sztabie trenerskim przy Leo- bez szans na nowe kontrakty sa Dziekan, Bobo, Nawalka- możni PZPN-u( Piechniczek itp ) wyraźnie chcą aby konsultować z nimi dobór sztabu szkoleniowego....paradoksalnie może wyjść nam to na dobre;)....

--> trzymając sie przykładu rosyjskiego jako wzorca (1+2 czyli Hiddink plus dwoch mlodych asystentów krajowych ) opcja taka w Polsca wydaje sie obiecująca - idac na kompromis z PZPN- Leo zapewne zgodzi sie na takie rozwiazanie..

--> pytanie zatem kto mógłby objac stanowiska tych kluczowych asystentów:

-- Urban- Leo nie ukrywa ze jest on dobrym kandydatem- jednka Legia go nie pusci

-- Michniewicz - Probierz - Ulatowski -Zielinski ...?

 

czekamy na rozwoj sytuacji..

Odnośnik do komentarza
Pierwszy mecz eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata 2010 rozegrany ma zostać we Wrocławiu! Przeciwnikiem naszej kadry będzie reprezentacja Słowenii, a mecz zaplanowano na 6 września. Areną spotkania będzie stadion przy ul. Oporowskiej.

Jeśli Wrocław nie zdąży na czas z modernizacją obiektu, wówczas PZPN zmieni organizatora i przeniesie mecz do Szczecina. - Zdążymy - zapewnia Michał Janicki, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM we Wrocławiu. - Teraz modernizujemy trybunę, myślę, że z tymi pracami uporamy się w trzy tygodnie. Potem czeka nas jeszcze modernizacja szatni, ale na wrzesień będziemy gotowi.

Brzmi troche niewiarygodnie, ale :jupi:

Odnośnik do komentarza
Zarząd PZPN-u zadecydował, że najatrakcyjniejszy mecz eliminacji do następnego mundialu, w którym polska reprezentacja zmierzy się z Czechami, odbędzie się na Stadionie Śląskim.

 

Hitowe spotkanie odbędzie się 11 października. Chorzowski obiekt aspirował także do organizacji wcześniejszego meczu ze Słowenią. Ze względu na remont murawy na Śląskim okazało się to jednak niemożliwe. Polacy zagrają więc 6 września ze Słoweńcami we Wrocławiu lub Szczecinie.

 

- W piątek jest wizytacja Wrocławia, jeśli się okaże, że tam spotkanie ze Słowenią 6 września nie może się odbyć, to piłkarze rozegrają go w Szczecinie - poinformował Zbigniew Koźmiński, rzecznik PZPN.

No ale to jest raczej na poważnie :-k

linku

Odnośnik do komentarza
Cóż...czas pokaże. Ja jednak znam specyfikę stadionu i wiem, że nie nadaje się do organizacji takiej imprezy wink.gif

 

Czyli jednak zalecenia nie zostały wykonane i nie zbudowano nowych wyjść ewakuacyjnych dla sprzedawców kiełbasek uciekających przed policją? ;)

 

 

A tak serio to z jakich powodów?

Odnośnik do komentarza
Cóż...czas pokaże. Ja jednak znam specyfikę stadionu i wiem, że nie nadaje się do organizacji takiej imprezy wink.gif

 

Czyli jednak zalecenia nie zostały wykonane i nie zbudowano nowych wyjść ewakuacyjnych dla sprzedawców kiełbasek uciekających przed policją? ;)

 

 

A tak serio to z jakich powodów?

 

 

Ten stadion jest zbyt mały. Pojemność to bodajże 8394 miejsca (?), brak normalnych kibli (są toi-toi'e), długo wymieniać. Przyjedź, zobacz ;>.

Odnośnik do komentarza
Przesadzacie, byłem na Oporowskiej nie raz, byłem też w Kielcach na Polska - Armenia i mogę śmiało powiedzieć że jeśli w Kielcach się udało to Wrocław też da radę.

Pewnie, że da radę. Pytanie tylko, jaki ma sens organizacja meczu eliminacyjnego MŚ 2010 na stadionie, który: a) ma szatnie i zaplecze rodem z głębokiego PRL-u (nie przypominam sobie, by wiele dobrego tam ostatnio zrobiono); b) budynek klubowy, o którym można powiedzieć wszystko, ale na pewno nie to, że jest nowoczesny; c) trybuny, które są ciągle remontowane, a część będzie dostawiona zapewne "na rusztowaniach"; d) brak porządnych stanowisk dla kamer i przynajmniej przyzwoitego zaplecza dla mediów. Do tego dojazd niewykluczone, że remontowaną już Grabiszyńską oraz parking, który obsłuży kilkadziesiąt aut. Mam dalej wymieniać? Zobaczyć reprezentację we Wrocławiu, walczącą o punkty - tak. Kompromitować prowizorką klub, miasto i kraj - może niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...