Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

ja już swoje napisałem w Livescorze - trzeba się pożegnać z większością "gwiazd" typu Krzynówek, Bąk czy Żurawski i zacząć budować reprezentacje pod 2012 rok z piłkarzy powyżej 82 ( z nielicznymi wyjątkami a raczej jednym nielicznym w postaci Boruca).

 

A trzeba przyznać że młodych z potencjałem trochę mamy i strasznie to marnujemy. W Polsce czeka się na Bóg wie co, u nas panuje dziwne przekonanie że lepiej grać starymi doświadczonymi piłkarzami którzy już nic nie pokazują

i pewnego poziomu nie przeskoczą, niż młodymi i ciagle rozwijającymi się. Mam gorącą nadzieje że to się zmieni.

 

Co do meczu - z polskich zawodników poza Borucem ciężko kogoś wyróżnić, jakoś tam pokazał się Saganowski, Smolarek też całkiem przyzwoicie w końcówce, ale prochu nie wymyślili obaj. Osobiste wyróżnienie dla Zahorskiego który może zjebał jedną sytuacje, ale zaprezentował się jako bardzo perspektywiczny piłkarz (osobiście trzymam kciuki za dalszy rozwój jego kariery). Z Brazylijczyków w naszej kadrze bezkonkurencyjny był Roger.

Odnośnik do komentarza

To teraz tak na poważnie. PZPN zjebał po całości. Zatrudnił selekcjonera właściwie bez określonego celu. Tylko na dwa lata, żeby zagrać na ME? No i co robić teraz? Zwalniać Leo i zatrudniać kogoś nowego, żeby nas przygotował na ME2012? Ale kogo? Nikogo lepszego kto by chciał dla nas pracować nie widzę. Przedłużać umowę z Leo aż do 2012? Niestety, ale już swoje lata ma i praca w tak długiej perspektywie może być nie najlepsza. PZPN zjebał całkowicie dając mu młodych asystentów w postaci Kaczmarka, który jest może kilka lat młodszy od Leo i Dziekanowskiego, który ma kłopoty ze sobą i kariery trenerskiej mu nie wróżę.

Trochę chaotycznie, ale wniosek jest jeden - nie mamy przyszłości. Tylko sędziowie mogą nas uchronić przed kompromitacją na Euro 2012, albo nagły wysyp samorodnych talentów.

W każdym razie dziękuję chłopakom i Leo, że mogłem przeżywać Mistrzostwa Europy w których Polska zagrała po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza
I teraz sie zacznie - Leo won, Leo musi odejsc, Leo siamto, Leo owamto. Krzynowek to, Smolarek tamto. Nie chce mi sie szukac ale jeszcze na tydzien czy tez dwa przez Euro pisalem na tym forum, ze powinnismy sie cieszyc z kazdego punktu i kazdej bramki bo pilkarzy mamy najwyzej srednich. Grali tak jak potrafili, ugrali tyle co mogli. Pewnie Leo mogl lepiej dobrac graczy, pewnie mogl obrac lepsza taktyke, pewnie mogl...... Ale w sumie dzieki Leo, dzieki chlopaki bo pierwszy raz w zyciu moglem ogladac ME i sie emocjonowac wystepami Polakow co nigdy wczesniej nie bylo mi dane. A tacy Angole siedzieli w domciu...

 

Zgoda. I to powinien powiedziec Beenhakker pilkarzom i mediom, powinien im mowic ze Polska osiagnela sukces juz samym awansem i ze teraz graja na luzie. Tymczasem co? Beenhakker powtarzal ze wierzy w... mocna psychike naszych zawodnikow. To ja juz wole wierzyc w Swietego Mikolaja. Zurawski mowi ze jedziemy po zloto, Beenhakker mowi ze jestesmy w stanie wygrac z Niemcami.

 

Ps. To co Beenhakker odpierdalal w wywiadzie z Koltoniem przed chwila to jest zenada. Wielce obrazony fachowiec, bo mysli ze przyjechal ekspert na prowincje i go nie mozna krytykowac. Nie ma tak panie Beenhakker.

Odnośnik do komentarza
Ps. To co Beenhakker odpierdalal w wywiadzie z Koltoniem przed chwila to jest zenada. Wielce obrazony fachowiec, bo mysli ze przyjechal ekspert na prowincje i go nie mozna krytykowac. Nie ma tak panie Beenhakker.

 

tu mam calkowiecie odmienne zdanie - to co Kolton odpier... w ty mwywiadzie to jest zanada..sugerowa lLeo ze nie ma ochoty prowadzic reprezy itp....wstyd- Kolton od momentu opuszczenia PS na rowni pochylej ....

Odnośnik do komentarza

Leo musi zostać! Zwalniając trenerów po każdych mistrzostwach i nie dając czasu na zbudowanie zespołu daleko nie zajdziemy. Weźcie pod uwagę, że reprezentacja to nie jest klub i 2 lata, w ciągu których zgrupowania to może 2 miesiące to zdecydowanie za mało, żeby zgrać zespół i przyciąć do nowej taktyki. Leo idzie w dobrym kierunku. Znalazł Wawrzyniaka, Rogera, odkrył na nowo Dudkę, zrobił dobrego piłkarza z Ebiego, zrobił gwiazdę z Błaszczykowskiego, coraz lepiej radzi sobie Zahorski i Murawski. Brakuje nam jeszcze wielu piłkarzy, ale jeżeli w ciągu następnych dwóch lat zbuduje drugie pół zespołu to w 2010 roku będzie lepiej. Na dzień dzisiejszy mamy 4-5 zawodników, którzy mogą być pewnymi punktami zespołu na MŚ. Niestety trzeba wciąż szukać. Lewandowski, Bąk, Krzynówek, Żurawski i Jop (a może tylko chwilowa niemoc?) niestety pokazali w tym turnieju, że ich czas minął. Jedyną osobą do zwolnienia po tych mistrzostwach jest według mnie trener od przygotowania fizycznego. W tym aspekcie gry Polacy bardzo odstawali od innych ekip.

Odnośnik do komentarza

Nie ma co się dziwić. Z tymi piłkarzami nic nie ugramy na takich imprezach. Trzeba czekać na nowe pokolenie :D

 

Zauważcie sytuację sam na sam Zahorskiego. Przeciez ten zawodnik nie potrafi uderzyc z lewej nogi. Miał na lewej nodze to zamiast od razu strzelać to holuje piłkę na prawą i dupa. Co to za napastnik ????

Nasi srają po gaciach jak mają zagrać do przodu. Żadnej kreatywności. Wychodzenia na zagrania z klepki co dzisiaj super pokazali Chorwaci. A przecież to są podstawy abecadła piłkarskiego. Nasi to drewniacy, którzy muszą patrzeć na nogi, bo piłka im przeszkadza. A więc jedyna szansa to zmiana systemu szkolenia i przeznaczenie dużych sum na bazę treningową jak i szkolenie

Odnośnik do komentarza
Tzn. Co odpierdalał?

 

Kolton pyta np o selekcje, ze nie ma lewych obroncow, a Beenhakker chamsko "to niech mi pan jakiegos znajdzie" i takim tonem.... potem jak Kolton pyta czy zostaje a on "ja wiem ze pan by chcial sie mnie pozbyc" czy cos :/ Ogolnie Beenhakker zachowywal sie jak prima donna, swieta krowa, wielki Leo ktory przyjechal na zadupie i ktory oczekuje ze ludzie mu sie beda klaniac w pas. Proponuje przejrzec oczy. Nigdy nie krytykowalem Beenhakkera, zawsze chcialem zatrudnienia zagranicznego trenera, jednak ten czlowiek dzis sie zachowal jak obrazona panienka.

Odnośnik do komentarza

Smutny jest fakt, że w takim meczu gramy tak przeraźliwie słabo. W spotkaniu w którym nasza reprezentacja grała o wszystko, grająca w 2.5 składzie Chorwacja okazała się drużyną wyraźnie lepszą. Chorwacja która przynajmniej teoretycznie, potencjałem piłkarskim nie ma prawa nas przewyższac, zagrała dzisiaj od nas znacznie lepiej. My graliśmy jak zawsze niedokładnie, bardzo niechlujnie, po prostu byle jak. Dalej ulubioną taktyką naszych zawodników jest nieśmiertelne "ty kopnij, ja dobiegnę". To jest chyba po prostu kwestia mentalności naszych zawodników, tego żaden, nawet najwspanialszy trener nie zmieni. Według mnie nie powinniśmy próbowac tego zmieniac, bo tak jak mówię, zmienic się tego nie da. Trzeba po prostu postawic na piłkarzy młodych, utalentowanych, których można jeszcze ułożyc jak należy.

Po tym turnieju trzeba definitywnie podziękowac takim piłkarzom jak Żurawski, Krzynówek czy Jop. Trzeba postawic na piłkarzy młodych, utalentowanych. Takich, którzy na EURO2012 będą w stanie nie tylko wyjśc z grupy ale nawet powalczyc o coś więcej. Trzeba na nich postawic naprawdę zdecydowanie, oni musza by świadomi celu ku któremu mają dążyc. Taki Murawski i Majewski od pierwszego meczu najbliższych eliminacji powinni prowadzic grę naszej drużyny. Nie można ich skreślac po jednym czy dwóch słabych meczach, trzeba na nich konsekwentnie stawiac. Tylko tak możemy do czegoś dojśc.

MŚ w RPA powinniśmy sobie odpuścic. Jeśli uda się awansowac to wspaniale, młodzi zdobędą cenne doświadczenie. Jeśli jednak nie zakwalifikowaliby się do tego turnieju to nie ma nad czym rozpaczac. Te eliminacje powinny byc tylko etapem przygotowawczym do następnego EURO.

Jeśli zaś chodzi o trenera to dziś jestem naprawdę rozdarty i nie wiem czy to właśnie Leo jest człowiekiem któremu powinniśmy powierzyc budowanie tej nowej drużyny. Naprawdę nie wiem. Serce mówi że tak, rozsądek każe powiedziec nie...

Odnośnik do komentarza
Jedyną osobą do zwolnienia po tych mistrzostwach jest według mnie trener od przygotowania fizycznego. W tym aspekcie gry Polacy bardzo odstawali od innych ekip.

 

Od tego jest przygotowanie w klubie

Przed mistrzostwami każda (?) ekipa ma takiego reprezentacyjnego trenera. Np. w Austrii taki trener zrobił doskonałą robotę.

Odnośnik do komentarza
Tzn. Co odpierdalał?

 

Kolton pyta np o selekcje, ze nie ma lewych obroncow, a Beenhakker chamsko "to niech mi pan jakiegos znajdzie" i takim tonem.... potem jak Kolton pyta czy zostaje a on "ja wiem ze pan by chcial sie mnie pozbyc" czy cos :/ Ogolnie Beenhakker zachowywal sie jak prima donna, swieta krowa, wielki Leo ktory przyjechal na zadupie i ktory oczekuje ze ludzie mu sie beda klaniac w pas. Proponuje przejrzec oczy. Nigdy nie krytykowalem Beenhakkera, zawsze chcialem zatrudnienia zagranicznego trenera, jednak ten czlowiek dzis sie zachowal jak obrazona panienka.

co ty Vamek opowiadasz...prosze cie...obejrzyj pare konferecji Leo min po mecz z Austria itp- zobacz jakie byly pytania i jak odpowiadal Leo...on nie jest obrazona panienka...tylko poziom niektorych pytan jest zanujacy....

Odnośnik do komentarza
Tzn. Co odpierdalał?

 

Kolton pyta np o selekcje, ze nie ma lewych obroncow, a Beenhakker chamsko "to niech mi pan jakiegos znajdzie" i takim tonem.... potem jak Kolton pyta czy zostaje a on "ja wiem ze pan by chcial sie mnie pozbyc" czy cos :/ Ogolnie Beenhakker zachowywal sie jak prima donna, swieta krowa, wielki Leo ktory przyjechal na zadupie i ktory oczekuje ze ludzie mu sie beda klaniac w pas. Proponuje przejrzec oczy. Nigdy nie krytykowalem Beenhakkera, zawsze chcialem zatrudnienia zagranicznego trenera, jednak ten czlowiek dzis sie zachowal jak obrazona panienka.

co ty Vamek opowiadasz...prosze cie...obejrzyj pare konferecji Leo min po mecz z Austria itp- zobacz jakie byly pytania i jak odpowiadal Leo...on nie jest obrazona panienka...tylko poziom niektorych pytan jest zanujacy....

 

Mowie o tym co mowil TERAZ a nie w innych konferencjach. Mowie ze TERAZ zachowuje sie jak obrazona panienka. Dlaczego tyle ludzi traktuje Beenhakkera jak jakiegos boga? k***a zaczynam sie zgadzac z Brudasem powoli serio...

Odnośnik do komentarza
Kolton pyta np o selekcje, ze nie ma lewych obroncow, a Beenhakker chamsko "to niech mi pan jakiegos znajdzie" i takim tonem.... potem jak Kolton pyta czy zostaje a on "ja wiem ze pan by chcial sie mnie pozbyc" czy cos :/ Ogolnie Beenhakker zachowywal sie jak prima donna, swieta krowa, wielki Leo ktory przyjechal na zadupie i ktory oczekuje ze ludzie mu sie beda klaniac w pas. Proponuje przejrzec oczy. Nigdy nie krytykowalem Beenhakkera, zawsze chcialem zatrudnienia zagranicznego trenera, jednak ten czlowiek dzis sie zachowal jak obrazona panienka.

 

Może po prostu nasłuchał się dośc głupot jakie ten niekompetentny idiota wygaduje i miał go dośc? Nie chcę na siłę bronic Leo ale Kołtoń akurat jest po prostu żałosny. Na konferencjach zadaje pytania_monologi które nie zawierają w sobie żadnego pytania, to naprawdę wielka sztuka. A to co wygaduje podczas realcji na żywo to już szczyt. W poprzednim meczu krytykował postawę Smolarka, mówił jaki to on słaby a dziś gdy Ebi zagrał dwie dobre akcje jest wielce zszokowany tym że Leo nie wystawił go w pierwszym składzie. Żałosny koleś który jest tam gdzie jest tylko i wyłącznie dzięki znajomościom, z Przeglądu go wywalili na pysk to teraz produkuje się w Polsacie, niestety...

 

To tak po prostu swoją niechęc do Pana Romka musiałem wyrazic...

Odnośnik do komentarza
Jedyną osobą do zwolnienia po tych mistrzostwach jest według mnie trener od przygotowania fizycznego. W tym aspekcie gry Polacy bardzo odstawali od innych ekip.

 

Od tego jest przygotowanie w klubie

Przed mistrzostwami każda (?) ekipa ma takiego reprezentacyjnego trenera. Np. w Austrii taki trener zrobił doskonałą robotę.

 

 

hehhehehe chyba jesteś śmieszny - do dobrej kondycji dochodzi się przez dłuższy czas - w 2 tygodnie to można jedynie podratować i przytuszować, że ma się słabą kondycję - jak nasi grzeją ławę w klubach zagranicznych to żaden super specjalista nie zrobi z nich super biegaczy w tak krótkim czasie

Odnośnik do komentarza

Wybaczcie, ale to dzisiaj to byl zal. Generalnie zawsze kieruje sie zasada, iz trenera bronia (lub tez nie) wyniki. Awans do Euro ma dla mnie rowna wartosc jak awans do MS. Holender nie dokonal cudu i moim zdaniem nie obroni swojej selekcji.

 

Boruc to chyba polowe swojego nowego kontraktu odpali Wasilewskiemu, a druga polowe Jopowi... Nie mozna powiedziec, ze druzyna sie nie wspierala - Boruca wypromowali idealnie. Jak dla mnie klasa swiatowa, na ME wypadl lepiej niz Cech, porownywalnie z Buffonem (Buffon obronil karnego, ale za to zawalil bramke z Holandia).

 

Obrona to zenada na maksa, nie tylko dzisiaj. Poziom trzymal tylko i wylacznie Zewlakow. Widac, ze gral w klubie na poziomie, w dodatku regularnie. Bak jako tako. A reszta? Marcin "ups, chyba zgubilem krycie" vel "jego jeszcze nie skosilem" Wasilewski, Pawel "Mam Oczy Z Tylu Glowy" Golanski, Dariusz "Ball Control = 20" Dudka, i Adam "Co ja tutaj robie?" Kokoszka. A - i jeszcze - Jakub "Tak jak w juniorach - pilka w aut" Wawrzyniak. Chociaz ten przynajmniej trzymal krycie...

 

O Jopie wspomne juz nawet w osobnym akapicie, bo on zasluzyl sobie wybitnie. Jego wplyw na poczynania polskiego zespolu porownac mozna chyba tylko do wyczynow Howarda Webba. Prawda jest taka, ze potrafil zrobic to, z czym miala problem cala polska pomoc na ME - tzw. cos z niczego. Faulwoal, zostawal z tylu, dawal sie ogrywac. Klasa. Mariusz Jop wypadl na tyle dobrze, ze uwage zwrocil na niego nawet Alan Shearer zastanwiajac sie, dla kogo on gra...

 

I teraz pytanie. Czy lepiej od Jopa nie wypadlby Radomski? Glowacki? Ba, Zielinski z emerytury?

 

Pomoc - jaki dramat. Jacek "Wrzutka na nos" Krzynowek. Gral taki piach, ze az zal patrzec. O dziwo pretensji nie mam do Lewandowskiego. Walczly, moze nie gral wybitnie, ale nie zawalil. Nie czepialbym sie tez Rogera, Saganowskiego (Sagan na prawej pomcoy? Przeciez to byla improwizacja) i Smolarka (wypracowal nam jedyna bramke na turnieju, dzis przyzwoicie).

 

Kontuzja Piszczka ani troche mnie nie dziwi. Przyjechal gosc z Rodos, z wakacji, nie byl w cyklu treningowym. To chyba nie sensacja, ze zlapal kontuzje? Lobodzinski gral piach. Z Niemcami nawet mi sie podobal momentami, ale dzis i z Austria - malo walki, zero techniki, dosrodkowania w trybuny.... Dlaczego nie wzial Jelenia?

 

I atak - zaraz, jaki atak? :|

 

Wiem, ze mowi sie bardzo latwo po fakcie, ale selekcja Leo sie nie obroni, w zadnym wypadku... Dzisiaj na boisku grali glownie rezerwowi w klubach. Jak mieli poradzic sobie z Klasniciem?

Odnośnik do komentarza

To moze ja tez napisze cos od siebie.

 

Moim zdaniem ten turniej pokazal jedna rzecz - najwyzszy czas rozstac sie ze starymi dziadami polskiego futbolu pokroju Krzynowka, Zewlakowa, Jopa, etc... a zaczac odwazniej stawiac na graczy nastepnej generacji. Uwazam, ze tacy gracze jak Zahorski, Murawski, Kokoszka, Wawrzyniak pokazali sie z naprawde dobrej strony na tym turnieju i trzeba czesciej na nich stawiac. Troche zaluje, ze ani minuty nie zagral sobie Pazdan - mogl chocby dzisiaj, bo katastrofalnie zagral Lewandowski jako defensywny pomocnik. Ci gracze pokazali, ze im sie jeszcze chce biegac i chce walczyc.

 

Przegralismy dzisiaj z druga reprezentacja Chorwacji. Ale nie ma znaczenia to, czy to jest druga reprezentacja Chorwacji, czy pierwsza reprezentacja Vanuatu. Z takim nastawieniem to bedziemy przegrywac z kazda druzyna, ktora wykaze choc odrobine determinacji, bo czegos takiego w polskiej druzynie niestety nie widzialem. Nasi pilkarze sprawiaja wrazenie takich, dla ktorych futbol to tylko taktyka, ewentualnie umiejetnosci techniczne, ale w zadnym wypadku nie koniecznosc biegania po boisku. A niestety bez tego wygrac meczu sie nie da. Stad tez tak slabe przygotowanie motoryczne. Zauwazmy (przynajmniej po mojemu tak to wyglada), ze ci zawodnicy, ktorzy na tym Euro dopiero rozpoczynali swoja przygode z reprezentacja na dobre (jak Murawski, Kokoszka, Wawrzyniak) byli duzo lepiej przygotowani fizycznie od tych wszystkich wyjadaczy. Moim zdaniem Wawrzyniak byl naszym najszybszym obronca na tym turnieju i choc przed meczem mialem pewne obawy, to teraz musze go pochwalic, bo jako jedyny byl w stanie nawiazac biegowa rywalizacje z Chorwatami. Murawski biegal naprawde sporo i nawet pod koniec, kiedy juz powinien zdychac i stac w miejscu, jak czynili to inni polscy pilkarze, to on caly czas probowal rozgrywac pilke, choc wiadomo, ze jeszcze ma pewne braki w wyszkoleniu technicznym i roznie z tym bylo.

 

Technika to nastepna sprawa na ktora trzeba zwrocic uwage. Naprawde nie wiem jak to jest, ze nie mamy w druzynie zadnego pilkarza, u ktorego wyszkolenie techniczne staloby przynajmniej na poziomie przecietnym europejskim. Kims takim moglby byc Blaszczykowski, ale jego zabraklo na turnieju. Byc moze kims takim mial tez byc Zurawski, ale on tez sobie nie pogral. Smolarek, nasz najlepszy (obok Rogera) technik jest zbyt slaby fizycznie, zeby powalczyc z Austriakami, czy Chorwatami, nie mowiac juz o dryblasach ze srodka obrony Niemcow. Dzisiaj podobalo mi sie nawet to, jak prezentowal sie Murawski, ktory chyba udowadnial, ze w Polsce tez sie mozna uczyc techniki. Mam nadzieje, ze za pare lat to wlasnie on bedzie kreowal gre ofensywna polskiej reprezentacji (moze razem z Gargula, jesli tylko Lukasz przezwyciezy jakos swoja kontuzjogennosc).

 

Jeszcze jedna sprawa mnie dosc mocno zaniepokoila. Ten turniej pokazal, ze Polska nie ma dobrych skrzydlowych. Albo przynajmniej tacy nie znalezli sie w kadrze na Euro. Krzynowek wypadl beznadziejnie slabo (jak na niego) - spodziewalem sie po nim znacznie wiecej, zwlaszcza, ze w eliminacjach gral naprawde dobrze. Na prawej stronie nie mielismy nikogo po kontuzji Blaszczykowskiego i gral tam beznadziejnie slaby Lobodzinski, ktory nawet w polskiej lidze nie blyszczy. Skoro Leo probowal na skrzydle wystawiac nawet Saganowskiego to znak, ze naprawde nie mial juz kto tam grac. Wobec tego tym bardziej dziwi brak Jelenia, ktory choc nie zagral dobrego sezonu w Auxerre to jednak przypuszczam, ze nawet slaby Jelen bylby lepszy od grajacego "na swoim poziomie" Lobodzinskiego.

 

Czekam na wprowadzanie do polskiej kadry kolejnych mlodych graczy (zwlaszcza z polskiej ligi), ktorzy powinni w koncu zaczac sie w niej ogrywac. Mam nadzieje, ze lada dzien zobaczymy w niej takich pilkarzy jak chocby Bonin, Wilk, Bandrowski, Sikora, Wasiluk i inni. I prosze nie pitolcie mi tu o tym, ze chce zobaczyc tych, co wymiataja w FMie bo naprawde widzialem juz kilka meczy z ich udzialem na zywo i mysle, ze oni naprawde mogliby wniesc sporo do polskiej druzyny. Wiem, ze nie mozna zrobic od razu rewolucji kadrowej, ale widac, ze wprowadzanie mlodych do kadry przynosi raczej dobre efekty i ja bym to kontynuowal, sukcesywnie wyrzucajac z niej starych dziadow, ktorych wklad w gre jest coraz mniejszy.

 

O grze bramkarza nie ma co pisac, bo Boruc zaliczyl swietny turniej. Paradoksalnie dzieki slabiutkiej grze naszych obroncow, kariera Artura moze nabrac rozpedu, bo slaba postawa defensorow sprawila ze mial on tak duzo pracy podczas wszystkich spotkan. I prawde mowiac zaden gol nie obciaza jego konta, a swietne interwencje uratowaly nam skore niejeden raz. Mysle, ze juz tego lata Boruc moze wyladowac w Premiership albo Primera Division za cene nie mniejsza niz 15 mln euro.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...