Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie ja tak napisałem? :blink:

Zgodzę się, najwięcej szumu robił TVN, ale to duża telewizja i w związku tym ma dużą siłę przebicia.

Oprócz TVNu wiele newsów związanych z Rogerem można znaleźć na różnych portalach typu Onet.pl czy Gazeta.pl, ale temu nie należy się dziwić, bo one żyją z tego typu newsów.

 

Edit: A to przepraszam, ale po porównaniu mnie tutaj do osób z problemami psychicznymi mogę się chyba wszystkiego spodziewać...

Odnośnik do komentarza
Kto lobbował w kancelarii prezydenta o paszport Rogera? Leo? Sam niewiele by zdziałał, bez ITI i wynikłej z tego nagonki medialnej Roger nie miałby paszportu.
Kancelaria prezydenta jest bardzo rozbudowana, więc było mnóstwo różnych możliwości aby szepnąć miłe słowo temu i owemu, a następnie przedłożyć przed odpowiednim ministrem papiery do podpisania.

Interes był wspólny: ITI zyskuje marketingowo a prezydentowi rosną słupki, bo w polityce głównie o to chodzi...

tutaj.

 

tak wiem, nie miales na myslil bezposrednich spotkan, ja tez nie - to taka hiperbola byla.

Odnośnik do komentarza
Roger jedzie na EURO, promuje siebie na międzynarodowej scenie (śmiem zauważyć, że może to być jego pierwsza okazja, bo chyba nie można za takie uważać występy w 2. lidze hiszpańskiej), po EURO duży transfer i kasa wpada do ITI.

A o szumie wokół Legii już wcześniej wspominałem.

 

Dobry z ciebie agent :D. Za dużo "Z archiwum X" :)

Odnośnik do komentarza

A mi się wydaje, że ta cała szopka z obywatelstwem ma podwójne dno i nie przesądza o powołaniu Rogera do kadry. ITI dogadało się z Leo, aby ten promował Rogera początkowo tylko przebąkując o jego powołaniu. Wtedy ITI z wielką pompą ruszyło temat we wszystkich środkach przekazu, w których ma jakąkolwiek władzę. Robi się coraz większy szum, plotka (oczywiście fałszywa, oczywiście rozsyłana przez wiadomo kogo) o tym, że społeczeństwo domaga się wręcz powołania Rogera dociera do kancelarii prezydenta... Tam po tajnych spotkaniach z przedstawicielami ITI dochodzą do wniosku, że cała sprawa zakończona obywatelstwem = wyższy słupek z poparciem dla głowy państwa...

 

I teraz najważniejsze. ITI tak naprawdę nie lubi prezydenta, Leo był podstawiony (już 2 lata temu) i powołał Rogera tylko do szerokiej kadry... Oczywiście prezydent jeszcze zostanie podpuszczony (przez fałszywych doradców), aby wypowiedzieć się kilka razy o tym, że Roger pomoże Polsce na EURO i wtedy Leo (oczywiście podstawiony) ogłosi kadrę w której nie będzie Rogera.

 

Także niczego nie przesądzajmy...

Odnośnik do komentarza
Ale wy ciągle mówicie o Rogerze jakby on miał pewne miejsce na EURO. On musi to miejsce sobie WYWALCZYĆ. Jeśli nie pojedzie - był słabszy od Garguły i Majewskiego. Jeśli pojedzie - był od nich lepszy. Ja się cieszę, że Leo ma z czego wybierać, gorzej by było jakby ktoś pojechał bo nie było nikogo innego.

Sam fakt, że kandydatem do kadry jest człowiek, który 'mówi' po polsku tak, że miałby kłopoty z zamówieniem bigmaka i średniej coli w maksyfie należy traktować w mojej opinii w kategoriach co najmniej poważnego nieporozumienia. Nie jestem w stanie przypomnieć sobie innego przypadku nadania obywatelstwa parę miesięcy przed równie poważnym turniejem piłkarzowi równie mało związanemu ze swoją 'nową ojczyzną'.

Odnośnik do komentarza
Ale wy ciągle mówicie o Rogerze jakby on miał pewne miejsce na EURO. On musi to miejsce sobie WYWALCZYĆ. Jeśli nie pojedzie - był słabszy od Garguły i Majewskiego. Jeśli pojedzie - był od nich lepszy. Ja się cieszę, że Leo ma z czego wybierać, gorzej by było jakby ktoś pojechał bo nie było nikogo innego.

Sam fakt, że kandydatem do kadry jest człowiek, który 'mówi' po polsku tak, że miałby kłopoty z zamówieniem bigmaka i średniej coli w maksyfie należy traktować w mojej opinii w kategoriach co najmniej poważnego nieporozumienia. Nie jestem w stanie przypomnieć sobie innego przypadku nadania obywatelstwa parę miesięcy przed równie poważnym turniejem piłkarzowi równie mało związanemu ze swoją 'nową ojczyzną'.

 

 

Generalnie to mnie to nie interesuje. Pamiętam jednak, że w reprezentacji Francji połowa zawodników nie znała Marsylianki, a meczu z Brazylią więcej murzynów grało w drużynie ze starego kontynentu. Dodając do tego ze dwóch Basków jednego Araba, to Francuz był może jeden.

Odnośnik do komentarza
Akurat porównywanie naszej sytuacji do reprezentacji Francji to raczej chybiony argument, bo ich "obcy" reprezentanci to w większości obywatele byłych kolonii lub potomkowie emigrantów osiedlonych na terenie Francji. A u nas jest Roger...

 

Tylko, że grali w reprezentacji obecnej Francji a nie tej z epoki kolonialnej :>

A może Roger to potomek Arciszewskiego, który niegdyś podbijał Brazylię dla Holendrów? To by nawet się zgadzało skoro to Leo chce go powołać do reprezentacji Polski. Taka mała sprawiedliwość dziejowa: kiedyś Polak dał Holandii Brazylię a teraz Holender daje Polsce Brazylijczyka :P

Odnośnik do komentarza

To nie jest żaden argument, gdyż nie jestem stroną w tej dyskusji. Napisałem zresztą, że ten problem mnie nie interesuje i nie zamierzam zabierać głosu jako jedna ze stron

To jest tylko jeden z faktów i nic ponad to. A fakt jest taki, że dla Francji mistrzostwo świata zdobył taki a nie inny zespół. Można by było oczywiście szukać korzeni tych emigrantów, tylko po co.

Odnośnik do komentarza
Brożek narzeka ale według mnie nie ma wogóle do tego prawa. Nigdy w kadrze nie zagrał chociażby przyzwoicie tak więc jaki jest sens zabierać takiego piłkarza na ostatnie zgrupowanie przed Euro?

 

A ileż tych przyzwoitych meczów w kadrze zagrali Saganowski, Janczyk, Zahorski, Piszczek i Wichniarek??

 

A Frankowski? Ten koleś klasy nigdy nie miał tak więc jego przemądrzanie się mnie nie dziwi.

 

:hahaha:

 

Kibiców pewnie zirytuje fakt, że w reprezentacji znaleźli się Marek Saganowski, czy Dawid Janczyk, którzy prawie nie grają w swoich klubach. Brożek i Sikora występują regularnie i strzelają gole. Widocznie Beenhakker nie ma zaufania do strzelców z naszej ligi

 

Wg Ciebie mówienie prawdy jest wymądrzaniem?? Ciekawa teoria.

 

1. Na pewno więcej niż Brożek który nie zagrał dobrze ani razu. Dostał szansę, nie wykorzystał jej. Teraz szansę ma Sagan i Wichniarek, jak i oni będą słabi to też nie pojadą, proste.

 

2. A kiedy miał? Obrażając się na Janasa i gadając że nigdy już mu ręki nie poda? Dla mnie za te teksty jest panem_nikt.

 

3. Jakiej prawdy? To co, Franek to taki barometr polskich kibiców który wie co ich zirytuje a co nie?

 

 

Ad. 1 A jakieś konkrety - Janczyk u Beenhakkera nie grał, Saganowski się wyróżnił meczem z Armenią na podobnym poziomie co Brożek z USA, Piszczek z USA grał jeszcze gorzej, Wichniarek zachwycał w czasach Wójcika - trochę dawno temu, ale jego atutem jest to, że gra w Niemczech i strzela bramki.

 

Ad. 2 Jak się okazało potem okazało wszyscy powołani napastnicy zawiedli i Janasa po MŚ w roli selekcjonera już nie widzieliśmy.

 

Ad. 3 Saganowski i Janczyk prawie nie grają w klubach - prawda. Brożek i Sikora grają i strzelają - prawda. Beenhakker nie ma zaufania do strzelców z naszej ligi - prawda.

Odnośnik do komentarza
Generalnie to mnie to nie interesuje. Pamiętam jednak, że w reprezentacji Francji połowa zawodników nie znała Marsylianki, a meczu z Brazylią więcej murzynów grało w drużynie ze starego kontynentu. Dodając do tego ze dwóch Basków jednego Araba, to Francuz był może jeden.

Czy to nie rasizmem zalatuje? Dlaczego człowiek o czarnej skórze nie może być obywatelem Francji, hę? Dlatego, że jego dziadek z Afryki pochodził? To ja się doszukam swoich korzeni na Ukrainie i pewnie stwierdzę, że marny ze mnie Polak.

 

A jeśli chodzi o ścisłość, to co to ma wspólnego z Rogerem?

 

Dodając do tego ze dwóch Basków jednego Araba, to Francuz był może jeden

Zidane urodził sie we Francji, Lizarazu też, podobnie Henry... dałem tylko przykłady. Reszta prawie całe swoje życie spędziła we Francji, więc porównując tą sytuację do "sprawy Rogera" jest zupełnie bezsensowne.

Odnośnik do komentarza
Generalnie to mnie to nie interesuje. Pamiętam jednak, że w reprezentacji Francji połowa zawodników nie znała Marsylianki, a meczu z Brazylią więcej murzynów grało w drużynie ze starego kontynentu. Dodając do tego ze dwóch Basków jednego Araba, to Francuz był może jeden.

 

A w reprezentacji Polski połowa zawodników nie śpiewa hymnu, do tego w meczu z Portugalią więcej Holendrów grało w naszej drużynie. Dodając do tego ze dwóch Poznaniaków i jednego Ślązaka, to Polak był może jeden.

Odnośnik do komentarza
Generalnie to mnie to nie interesuje. Pamiętam jednak, że w reprezentacji Francji połowa zawodników nie znała Marsylianki, a meczu z Brazylią więcej murzynów grało w drużynie ze starego kontynentu. Dodając do tego ze dwóch Basków jednego Araba, to Francuz był może jeden.

 

A w reprezentacji Polski połowa zawodników nie śpiewa hymnu, do tego w meczu z Portugalią więcej Holendrów grało w naszej drużynie. Dodając do tego ze dwóch Poznaniaków i jednego Ślązaka, to Polak był może jeden.

 

Baskowie nie są indoeuropejczykami, to tak na marginesie, co oczywiście nie ma znaczenia, ale porównanie jest nie na miejscu. I czyż w końcu nie napisałem, że ten problem mnie nie interesuje.

 

jeszcze popełniłem pomyłkę, gdyż Zidane jest Berberem nie Arabem

Odnośnik do komentarza
Generalnie to mnie to nie interesuje. Pamiętam jednak, że w reprezentacji Francji połowa zawodników nie znała Marsylianki, a meczu z Brazylią więcej murzynów grało w drużynie ze starego kontynentu. Dodając do tego ze dwóch Basków jednego Araba, to Francuz był może jeden.

 

A w reprezentacji Polski połowa zawodników nie śpiewa hymnu, do tego w meczu z Portugalią więcej Holendrów grało w naszej drużynie. Dodając do tego ze dwóch Poznaniaków i jednego Ślązaka, to Polak był może jeden.

 

Ebi biedak ledwo po polsku mówi :] .

3/4 reprezentacji nie umie się wysłowić i nie zna języka polskiego :] .

Roger nie odstaje od nich aż tak bardzo. Ma tę przewagę, że zna angielski i porugalski :] .

Odnośnik do komentarza

Desailly miejsce urodzenia Ghana

Mekelele - Kongo

Henry pierwsze pokolenie emigrantów urodzone we Francji

Karembeau- Nowa Kaledonia

Thuram- Gwadelupa

 

To znalazłem w minutę.

 

W tym kontekście głodne kawałki o ślązakach, poznaniakach a może i krzyżakach uważam za pozbawione sensu.

Odnośnik do komentarza

PZPN zamiast powalczyć o Tyrałę na ME08 i innych perspektywicznych graczy zza Odry, co powinno być priorytetem, to pozwolił aby cwane ITI zrobiło show z Panem Rodżerem w roli głównej. Napinali się gdzie wlezie od zeszłego roku i w końcu dopieli swego. Przy okazji Leszek Kaczyński zareklamował TVN.

 

Przypominam, że w PZPN nie ma komórki, która łowi talenty-jest tylko na papierze, aby było.

Klose, Podolski, Trochowski-zamiast za wczasu powalczyć o takich zawodników to kręcimy brazylijski serial.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...