Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Ale my nie mówimy o cudach tylko lepszej grze od obecnej.

A co ci sie nie podoba w grze? Bo ja widzę naprawdę wiele pozytywów.

Kurde, nie ogarniam tak rynku dobrze żeby się rozeznać, ale...Szwajcaria ma więcej kasy od nas, to pewne, ale czy ma większy potencjał? Z 8 milionami ludków? A co dali porządni trenerzy? Wiem, że Hitzfeld może cudów nie zdziałał, ale Szwajcarzy pod jego wodzą wyglądają całkiem nieźle.

Szwajcaria ma FC Basel, klub który od paru lat daleko zachodzi w rozgrywkach klubowych. Niestety mamy słaba ligę i dopóki ona taką będzie, to i reprezentacja nie będzie jakaś taka supermocna. Poza tym Szwajcarzy naturalizują na potęgę. Xhaka, Behrami, Gilson Fernandez, parę przykladów jeszcze bym znalazł.

Odnośnik do komentarza

Mysle, ze ta kadra ma potencjal zeby awansowac do Euro 2016. Wreszcie ogladanie tej druzyny, zwlaszcza w ataku jest obiecujace. To juz nie jest druzyna z Euro, gdzie srodek pola zional przerazajaca pustka. Gdy Obraniak stal i czekal na pilke (najlepiej w takim miejscu na boisku, gdzie nikt nie moglby mu dobrze podac), a Murawski z Polanskim bali sie przekraczac srodkowa linie boiska. Teraz, z Krychowiakiem na DM i Klichem z Zielinskim na MC ta gra wyglada naprawde ciekawie. Jest komu rozgrywac, bo kazdy z tej trojki: 1) potrafi przyjac pilke na 1m, a nie na 3, 2) nie boi sie zagrac pilki do przodu, 3) umie zagrac w miare precyzyjnie. Odswiezenie srodka pola odciaza skrzydla i atak (Lewandowski + Blaszczykowski). Klich czy Zielinski juz pokazali w meczu z Dania, jak wykorzystac fakt, ze rywale pilnuja najmocniej dwojke z BVB.

 

Problem jest oczywiscie dalej z obrona, ale jedynym rozwiazaniem jest to, aby nasi stoperzy 1) regularnie grali w swoich klubach, 2) gral w mniej wiecej tej samej konfiguracji w kolejnych meczach reprezentacji. To sa warunki konieczne do tego, zeby ogarneli sie taktycznie zarowno indywidualnie (ustawianie sie przy atakach rywali, krycie), jak i zespolowo (pilnowanie linii spalonego, itp).

Odnośnik do komentarza

A ja bym chciał po prostu zobaczyć trenera, który jest w stanie przygotować X pomysłów na grę kadry, testować różne ustawienia i trochę kombinować, a nie kopiować ustawienie poprzednika i chwalić się, że wprowadza nowych graczy (wielki mi wyczyn, poprzedni dali dupy/są starsi/pojawił się jakiś samorodek to logiczne że zmieni). Fornalik jedyne co zmienił w grze kadry to ustawienie pomocników, ale gdy jest stres i trzeba coś zmienić to on wprowadza drugiego napastnika, zmienia skrzydłowego albo DMa zmienia na CMa, szał i rewolucja. Może i nie mamy najsilniejszego składu, ale nikt mi nie wmówi, że mając braki na różnych pozycjach można próbować innej formacji, innego stylu gry. Argument o tym, że jest "mało czasu na pracę na zgrupowaniu" to też trochę mitologia, przecież w obecnym futbolu w wielu klubach zagranicznych (a większość kadry gra zagranicą) się rotuje zawodnikami i czasem zmienia pozycje.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, jestem Marcin Ceglarek i mam taki plan:

1) Awans do ME 2016

2) Powoływanie najlepszych graczy polskich i zagranicznych

3) Będę jeździł na mecze i bardzo obserwował, i nie pójdę na mecz Politycy - TVN jak inni selekcjonerzy

4) Gra dla kibica poprzez ustawienie ofensywno - defensywne

5) Zawsze dla mediów dostępny będę

6) Sponsorzy to nasi dobrodzieje

7) Promocja młodzieży bardzo

Odnośnik do komentarza

<Zbyszek Boniek mode>

Wszystko pięknie panie Ceglarek, tylko niech pan powie jakimi środkami jest Pan w stanie zrealizować ten plan"

</Zbyszek Boniek mode>

 

Chodzi mi o to, że Boniek ma łeb na karku i sporo doświadczenia więc myślę, że jest w stanie ocenić, który kandydat ma najlepszy plan działania, a cel jak wiemy dla każdego trenera byłby ten sam: awans na Euro 2016.

Odnośnik do komentarza

Według mnie w doborze szkoleniowca dla Reprezentacji Polski ważny powinien być autorytet trenera i doświadczenie. W Polsce nie widzę żadnego trenera, który mógłby być autorytetem dla naszych piłkarzy. Trudno o dobre zagraniczne doświadczenia naszych trenerów - sukcesy, dobre radzenie sobie w wielu warunkach. Leo Beenhakker zakręcił głowami naszych piłkarzy, ale w końcu zawiódł. Też był już dość blisko emerytury, wcześniej pracował z Trynidadem. Dał jednak psychologiczne coś, które dało awans na ME (historyczny). Potrzebujemy kogoś z czołówki, jeśli z czołówką chcemy rywalizować, grać dobre mecze i dobrą piłkę, zdobyć się na coś czego nam brakuje.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...