Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt bo lepiej zarobić raz na 'jankach', powiedzmy 3 razy więcej niż zarobią, niż mieć komplet przez całą rundę... I takie coś się nazywa strategią bądź też polityką firmy, długofalową.

Pewnie, bo grupa ludzi, która jeździła do Rotterdamu, ma wykupiony karnet, krzyczy na meczach, że "Lech to my" (co mnie zawsze śmieszy), przez to, że klub będzie się chciał rozwijać i zarabiać na swoich sukcesach nagle tupnie nóżką i się na klub obrazi, bo na trzech meczach w sezonie nie mogą się pojawić przez brak finansów.

Odnośnik do komentarza

Ale Lagren ma rację - klubowi powinno zależeć, żeby wierni kibice zostali jakoś wynagrodzeni. Bo to oni kupują karnety rok co roku. Kibic niedzielny pojedzie raz, do Turynu czy przyjdzie na City i więcej go na Bułgarskiej nie zobaczą, bo co będzie w zimnie oglądał jak się kopią po kostkach z jakimś zespołem ligowym.

Dlatego rozumiem, ze pierwszeństwo mają Ci, którzy klub swoją kasa i czasem wspomagają regularnie. A jak taki jak ja chce jechać, to proszę bardzo, niech sobie jedzie, ale dopiero wtedy jak swoją "pulę" wyczerpią ci co mają karnety/jeżdżą na wyjazdy. Tu zasady przyznawania biletów są jasne, nie takie dziwne jak na Feyenoord (przynajmniej tak jak je przedstawiła prasa, jak było naprawdę to nie mam pojęcia)

Na całym świecie tak jest, że wierni kibice mają u klubu fory. Nawet w Stanach są zapisy na karnety (w Green Bay się czeka 40 lat :keke:) i nikt nie płacze nad ich komuszą dystrybucją i brakiem wystawiania całej puli co roku na aukcje.

Odnośnik do komentarza
pokaż mi mój drogi Gacku, który "rozwinięty" klub robi sobie dużą przebitkę na biletach na mecze wyjazdowe

A ile klubów ma taką sytuację, jak Lech - super rywale raz na kilka(naście) lat, bo przecież mecze wyjazdowe w Turynie i Manchesterze w Polsce nie są codziennością, wielokrotnie większa liczba chętnych na wyjazd od liczby biletów możliwych do sprzedania?

Poza gadką o komuszej mentalności zgadzam się z Vamim - klub by tylko zyskał na podbiciu ceny do poziomu, w którym na mecz pojechaliby najbogatsi. Mam też dziwne wrażenie, że argument o sprawdzonych wyjazdowiczach jest bezzasadny, bo prędzej pojedzie parudziesięciu przyjemniaczków, którym raz odbije, za te kilkanaście euro, niż w grupie ludzi, którzy kupią bilety za te parę stów. Poza tym podwyższenie cen nie oznacza wycięcia wszystkich, którzy jeździli wcześniej - tylko dopuszczenia do tej puli również tych, których na ekskluzywny produkt stać, a są wyłączani przez zasady określane przez wyjazdowiczów.

 

Ale co ja tam wiem, kumatym nie jestem. :(

 

Dlatego rozumiem, ze pierwszeństwo mają Ci, którzy klub swoją kasa i czasem wspomagają regularnie. A jak taki jak ja chce jechać, to proszę bardzo, niech sobie jedzie, ale dopiero wtedy jak swoją "pulę" wyczerpią ci co mają karnety/jeżdżą na wyjazdy.

Co do ludzi, którzy mają wykupione karnety, zgadzam się absolutnie, powinni mieć pierwszeństwo. Ale tylko oni, nie ci, którzy byli wcześniej raz na wyjeździe, bo tu nigdy nie wiadomo, czy ktoś faktycznie ten karnet posiada i czy faktycznie wspiera klub regularnie.

Odnośnik do komentarza
A ile klubów ma taką sytuację, jak Lech - super rywale raz na kilka(naście) lat, bo przecież mecze wyjazdowe w Turynie i Manchesterze w Polsce nie są codziennością, wielokrotnie większa liczba chętnych na wyjazd od liczby biletów możliwych do sprzedania?
nie wiem czy zauważyłeś, ale Lech ma aspiracje, by takie mecze grać co sezon
Poza gadką o komuszej mentalności zgadzam się z Vamim - klub by tylko zyskał na podbiciu ceny do poziomu, w którym na mecz pojechaliby najbogatsi. Mam też dziwne wrażenie, że argument o sprawdzonych wyjazdowiczach jest bezzasadny, bo prędzej pojedzie parudziesięciu przyjemniaczków, którym raz odbije, za te kilkanaście euro, niż w grupie ludzi, którzy kupią bilety za te parę stów. Poza tym podwyższenie cen nie oznacza wycięcia wszystkich, którzy jeździli wcześniej - tylko dopuszczenia do tej puli również tych, których na ekskluzywny produkt stać, a są wyłączani przez zasady określane przez wyjazdowiczów.
powtarzam: Lech chce budować markę, po świetnym (kibicowsko) wyjeździe czeskie gazety rozpisywały się kulturalnych kibicach Lecha, tego przecież nie da się kupić za €, nie?

w zasadzie ile mógłby dodatkowo zarobić na 3 tysiącach biletów? na pewno niewiele w porównaniu z budżetem klubu

zresztą jak ktoś ma naprawdę dużo kasy, to może przecież sobie samemu pojechać na wyjazd i kupić bilet na sektor VIP gospodarzy

 

a prawdziwą kasę na biletach to się zarabia na meczach U SIEBIE, tam na pewno będą wysokie ceny biletów

 

Ale co ja tam wiem, kumatym nie jestem.
czy kumaty to nie wiem, ale nie wróżę Ci świetlanej przyszłości, gdybyś chciał założyć własną działalność gospodarczą
Odnośnik do komentarza
Ale tylko oni, nie ci, którzy byli wcześniej raz na wyjeździe, bo tu nigdy nie wiadomo, czy ktoś faktycznie ten karnet posiada i czy faktycznie wspiera klub regularnie.

Ale ile tych ludzi było raz przypadkiem na wyjeździe a nie chodzi na Bułgarską? 10? 20? To nie jest jakaś wielka skala problemu, żeby teraz rwać włosy z głowy imo ;)

Problemy małej puli biletów można rozwiązać dwojako - albo dowalić cenę i jednorazowo złupić osoby nie zawsze zainteresowane tym co się dzieje z klubem, albo potraktować takie wyjazdy jako premie dla najwierniejszych i jeszcze wzmocnić przywiązanie do klubu, chęć zakupu karnetu czy wspierania klubu także w meczach wyjazdowych.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem kumatym, który jeździ na wyjazdy, nie gardzę 'jankami', ale to nie jest wymysł Lecha, czy też Wiary Lecha, aby bilety w pierwszej kolejności dostawali karnetowicze i wyjazdowicze. Program lojalnościowy jest akurat stałym elementem działalności większości przedsiębiorstw.

 

Karnet = Karta stałego klienta

Dobra zgrana grupa kibiców na wyjeździe = reklama

 

Dlaczego klub ma dla parudziesięciu tysięcy €, narażać się na popsucie wizerunku i lub osłabienie więzi ze swoimi stałymi klientami?

 

pozdrawiam spec od marketingu

Odnośnik do komentarza
czy kumaty to nie wiem, ale nie wróżę Ci świetlanej przyszłości, gdybyś chciał założyć własną działalność gospodarczą

 

O, dokładnie. Życzę każdemu powodzenia z olewaniem stałych klientów przy własnej działalności gospodarczej lub też po prostu w pracy przy obsłudze klienta(głównie finansowej). Daleko zajedzie.

Odnośnik do komentarza

Jakich "jankach" do jasnej cholery? Ktoś, kto chce na własne oczy obejrzeć mecz polskiej drużyny z europejską potęgą piłkarską jest "jankiem"?

Ten "janek" chce obejrzeć europejski klub a nie Lecha. Stali wyjazdowicze jeżdżą po całej Europie żeby dopingować drużynę bez względu na klasę przeciwnika.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przed meczem wziąłbym ten wynik bez zastanowienia, ale po czuję niedosyt, bo mogliśmy wygrać z Juve w Turynie. Remis jest jednak dobrym wynikiem i trzeba się z niego cieszyć :) Niesamowity był dzisiaj Artjoms Rudnews, hat-trick z takim rywalem i ta bramka na 3:3 :o :respekt:. W następnej kolejce LE mecz z Salzburgiem u siebie i w nim też trzeba zdobyć punkty, najlepiej wygrać ;] 

Odnośnik do komentarza

A tak wracając do meczu. O klasie Rudnevsa świadczy fakt że bramkę na 3-3 zdobył tą gorszą, lewą nogą. Karnego strzelał prawą. Wygląda na to że Lech trafił transferowego "Bull's eye". Wielkie gratulacje. Mimo że kibicuję od zawsze Legii, to w pucharach trzymam zawsze stronę polskich drużyn. Niech Warszawa się uczy jak grać z potentatami. Nawet jeśli są w kryzysie.

Odnośnik do komentarza

W końcu Lech trafił na drużynę, z którą taktyka Zielińskiego via jeden napastnik (i to jaki napastnik, szacun dla Łotysza) sprawdziła się znakomicie. Szkoda trochę straconych goli, bo wygrana była w zasięgu ręki, ale i tak nie ma co narzekać. Może zawiódł trochę Kotorowski i szczególnie Arboleda, który to powinien był zagrać lepiej.

 

Jest dobrze i oby tak dalej w kolejnych meczach, bo takich sukcesów polskiej piłce najbardziej brakuje :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...