Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie może być jednak tak, żeby jakiś synek z mlekiem pod nosem decyduje o żółtych i czerwonych kartkach i czasami wypacza wynik spotkania. Tydzień temu wywalił numer w Gdyni, a teraz starał się zepsuć widowisko w Białymstoku. - powiedział Zieliński

 

...

 

Jeżeli takie autorytety jak pan Zieliński będą takimi żenującymi wypowiedziami usprawiedliwiać kiepską postawę swoich zespołów to w Polsce nigdy nie będzie porządnych arbitrów :roll:

Odnośnik do komentarza

Fakt jest taki, że w zeszłym tygodniu dał karnego z kapelusza, a teraz pokazał, że sędzia nie musi być konsekwentny.

 

Krawiec mam nadzieję, że nie zagra w najbliższym meczu, a i zastanowiłbym się nad powrotem Kotora na bramkę, bo Burić trochę nonszalancko gra ostatnio. Wichniarek pokazuje, że jego zatrudnienie może być dużym błędem Lecha, a i Mamba równie słabo.

 

Nie może być jednak tak, żeby jakiś synek z mlekiem pod nosem decyduje o żółtych i czerwonych kartkach i czasami wypacza wynik spotkania. Tydzień temu wywalił numer w Gdyni, a teraz starał się zepsuć widowisko w Białymstoku. - powiedział Zieliński

 

...

 

Jeżeli takie autorytety jak pan Zieliński będą takimi żenującymi wypowiedziami usprawiedliwiać kiepską postawę swoich zespołów to w Polsce nigdy nie będzie porządnych arbitrów :roll:

 

 

Nikt tutaj nie usprawiedliwia zespołu, tylko mówi, że Marciniak wypaczył wynik meczu. Chwilę wcześniej ten autorytet powiedział: Jagiellonia wygrała zasłużenie. Była od nas lepsza w przekroju całego spotkania. Stworzyła sobie więcej sytuacji podbramkowych.

 

Tak to jest, jak interpretuje się słowa na podstawie jednego - dwóch zdań, a nie całej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Buffu pamiętam jak widziałem Burica 2 lata temu w Białymstoku w meczu ME. Widziałem jak gra dziś. Cieszcie się, że go macie, a nie jakieś głupie pomysły przychodzą Ci do głowy. Kotorowski (swoją drogą miło wspominany u nas za pamiętne 4:2 i bramkę Dzienisa) to nie ten poziom.

Odnośnik do komentarza

Młody wiek i niedoświadczenie sędziego to akurat kiepski argument, bo to nie jest liga podwórkowa, tylko walka o konkretne cele i konkretne pieniądze, gdzie takie błędy sędziowskie mogą mieć konsekwencje w przekroju całego sezonu. Trudno, żeby powiedzieć Lechowi "sorry, że macie zero punktów i zawieszonego piłkarza, ale sędzia jest młody i musi się uczyć, a że akurat na was padło - śmierć frajerom".

Odnośnik do komentarza

Buffu pamiętam jak widziałem Burica 2 lata temu w Białymstoku w meczu ME. Widziałem jak gra dziś. Cieszcie się, że go macie, a nie jakieś głupie pomysły przychodzą Ci do głowy. Kotorowski (swoją drogą miło wspominany u nas za pamiętne 4:2 i bramkę Dzienisa) to nie ten poziom.

 

Wiem, że Burić ma potencjał do tego, aby stać się solidnym bramkarzem, ale odnoszę wrażenie, że krótka przerwa dobrze mu zrobi. Z Dnipro i dziś był trochę niepewny na przed polu. Miał kilka dziwnych interwencji, które wprowadzały nerwowość w obronie.

 

Buffu spoko, nie ja zacytowałem niepełną wypowiedź. Moim zdaniem młodym sędziom tak jak młodym piłkarzom powinno się wybaczyć początkowe słabe mecze, by się zaraz na starcie nie zakompleksili. Potem nasi piłkarze i sędziowie boją się podjąć ryzyko i zachowywać sie pewnie.

 

Rozumiem, że młody, ale to jego drugi błąd w drugim meczu z rzędu. Niech zachowuje się pewnie, ja mu tego nie bronię. Konsekwencja nie jest trudną rzeczą. Albo wyrzucam dwóch piłkarzy, albo tylko jednego. Wiedział, że Kascelanowi nie dał kartki, więc trzeba było pogrozić palcem. Arboleda gra ostatnio trochę nerwowo, więc sądzę, że kwestia kilku minut i by zarobił ten kartonik - a nie byłoby takiej kontrowersji.

Odnośnik do komentarza

No tak Zieliński powiedział, że Jaga wygrała zasłużenie. Co z tego, skoro chwilę później mówi:

 

Nie może być jednak tak, żeby jakiś synek z mlekiem pod nosem decyduje o żółtych i czerwonych kartkach i czasami wypacza wynik spotkania.

 

Czy nie zwala, choć po części wyniku na sędziego? Niestety po awansie do LE go napewno nie wywalą, a szkoda mi Lecha.

Odnośnik do komentarza

Argumenty przeciwko Zielińskiemu, ot co. Przegrana w eliminacjach LM ze Sparta Praga, która była do ogrania już w meczu wyjazdowym. Żenująca postawa w lidze. Remis z Widzewem, remis z Arką. Wygrana z Cracovią, ale kto by nie ograł Cracovi w takiej dyspozycji. I dzisiejsza przegrana z Jagą, która tak naprawdę pokazała, że póki co to Lech jest w ślepym zaułku.

 

Może takie argumenty wyglądają, jak szukanie dziury w całym, ale taki trener, jak wyniki jego drużyny, a póki co te wyniki są bardzo złe. I nawet awans do grupy LE nie zaciera złego wrażenia. Mam nadzieję, że w czasie przerwy na reprezentację Zieliński poukłada parę spraw w Lechu i ta drużyna zacznie grać, tak jak na mistrza Polski przystało.

Odnośnik do komentarza

Przegrana w eliminacjach LM ze Sparta Praga, która była do ogrania już w meczu wyjazdowym. Ż

 

Owszem była. Tylko zauważ, że gramy bez napastnika. Zieliński dostał pierwszego piłkarza na tę pozycję już w trakcie obozu przygotowawczego w Austrii. W pierwszy sparingach na tej pozycji musiał grac Kiełb i np. młody Bereszyński. Jakie ruchy transferowe taka gra. Jakiego oczekujesz zgrania zespołu, jak drugi, albo trzeci mecz Wichniarka to był już mecz o stawkę?

 

Remis z Widzewem, remis z Arką. Wygrana z Cracovią, ale kto by nie ograł Cracovi w takiej dyspozycji. I dzisiejsza przegrana z Jagą, która tak naprawdę pokazała, że póki co to Lech jest w ślepym zaułku.

 

Sytuacja w lidze? Patrz wyżej.

 

Ile w tym winy Zielińskiego, że piłkarzy do dyspozycji dostaje o wiele za późno. Kilka razy rozmawiałem z nim na ten temat i przyznał, że za każdym razem otrzymywał zapewnienia, że będzie miał transfery wcześniej. Już przed obozem, a nie w trakcie czy po. I co?

Odnośnik do komentarza

Późne transfery faktycznie nie są już winą Zielińskiego. Ale Rudnevs w lidze grał od 1 kolejki, wczoraj pokazał bardzo mało. Po za tym chyba za przygotowanie fizyczne zespołu odpowiedzialny jest trener a nie działacze. Zespół był tak przygotowany że cudem przeszedł Inter Baku. To trener wystawia Kriwca w każdym meczu, czyżby Wilk był jeszcze słabszy? Wojtkowiak nadal prezentuje się bardzo kiepsko. Czy Zieliński protestował jak pozbywano się Tanevskiego który zdaje się gra w każdym meczu w GKSie.

 

Zieliński kolejny raz kompromituje się w wypowiedziach. W pucharach szukał usprawiedliwienia w złym sędziowaniu, po dostaniu się do LE triumfalnie zakomunikował że wypełnił zadanie ;) No i te teksty wczoraj. W ten sposób dyskusja o faktycznej formie i problemach zespołu schodzi na inny plan.

Odnośnik do komentarza

Ale Rudnevs w lidze grał od 1 kolejki, wczoraj pokazał bardzo mało. Po za tym chyba za przygotowanie fizyczne zespołu odpowiedzialny jest trener a nie działacze. Zespół był tak przygotowany że cudem przeszedł Inter Baku.

 

W analizach, do których dostęp ma Lech, widać, że zespół jest przygotowany kondycyjnie zdecydowanie lepiej, niż w poprzednim sezonie czy dwa lata temu. Dla przykładu Stilić na boisku przebiega ok. 30 % więcej, niż w poprzednim sezonie na tym samym etapie rozgrywek. Zespół jest źle przygotowany fizycznie? Statystyki mówią coś wręcz przeciwnego.

 

 

To trener wystawia Kriwca w każdym meczu, czyżby Wilk był jeszcze słabszy? Wojtkowiak nadal prezentuje się bardzo kiepsko. Czy Zieliński protestował jak pozbywano się Tanevskiego który zdaje się gra w każdym meczu w GKSie.

 

Z Kriwcem się zgodzę, że gra kiepsko i alternatywą dla niego jest wystawienie Kiełba na lewej stronie i wymiana stronami z Peszko. O Wilku się nie wypowiadam, bo poza jednym czy dwoma meczami w tym sezonie wiele nie grał, ale to trener ma go na treningu. Zdziwieni byli wszyscy gdy w Pradze zagrał młody Drygas, albo z Wisłą w poprzednim sezonie Możdżeń. Zielu ich widzi na treningach, widzi zaangażowanie i to on podejmuje decyzję. Widocznie Wilk jest za słaby na razie i musi powalczyć o pierwszą jedenastkę.

 

Odnośnie protestowania. W Lechu działa komitet transferowy, który podejmuje decyzję dotyczące transfer, a Zieliński może jedynie zasugerować jakieś rozwiązanie. Kontraktu z Lechem miał nie przedłużyć Panama, ale Zieliński przekonał komitet, żeby kontrakt przedłużyć. Tanevski nie grał w poprzednim sezonie, poza 94 minutami, i widocznie nie wiązano z nim przyszłości. Nie porównywałbym też Bełchatowa do Lecha, bo w Poznaniu ambicje i cele są znacznie większe.

 

Zieliński kolejny raz kompromituje się w wypowiedziach. W pucharach szukał usprawiedliwienia w złym sędziowaniu, po dostaniu się do LE triumfalnie zakomunikował że wypełnił zadanie ;) No i te teksty wczoraj. W ten sposób dyskusja o faktycznej formie i problemach zespołu schodzi na inny plan.

 

Prędzej Zielińskiego w mediach kompromitują. Wiem, że oczekiwania są duże, ale taki już Zielu ma stosunek do mediów, że lubi coś palnąć. A media tym się żywią. Jest trenerem emocjonalnie podchodzącym do wielu spraw i plusem dla niego jest to, że mało wychodzi z szatni. Zresztą fakt jest taki, że tylko nieliczni wiedzą, co się w niej dzieje. Media, mediami, a piłka nożna swoją drogą.

Odnośnik do komentarza

Tak na szybko.

 

Ja mam dostęp do innych statystyk, bilans spotkań w tym sezonie to 3-3-5. To że Stilić biega szybciej i więcej (choć chyba w dwóch meczach nie biegał w ogóle prawie) to widać gołym okiem. Ale widać też że to cień zawodnika jaki przyszedł do Lecha. Może z danych sztabu szkoleniowego wynika że przygotowanie jest lepsze ale dynamika Peszki czy Wojtkowiaka na boisku jakoś tego nie potwierdza tak samo jak skurcze i oddychanie rękawami w meczach z Baku i z Dnipro. Najlepiej fizycznie wygląda Rudnevs który przyszedł najpóźniej.

 

Nie czytam tego co piszą media komentując wypowiedzi Zielińskiego, tylko to co on ma do powiedzenia i według mnie sam się kompromituje. On daje pożywkę mediom. Taka wypowiedz jak wczoraj inaczej by brzmiała jakby Lech zagrał bardzo dobry mecz a sędzia nie podyktował ewidentnej jedenastki albo nie uznał gola.

Odnośnik do komentarza
Pragniemy poinformować, że 2 września w sklepie Tifo (ul. Piekary 10) rozpocznie się sprzedaż voucherów na mecz wyjazdowy w Lidze Europy Juventus Turyn – Lech Poznań. W dniach 2.09. – 9.09. vouchery mogą nabywać osoby, które były przynajmniej na jednym meczu wyjazdowym Kolejorza w sezonie 2009/10 lub 2010/11 (ich nazwiska widnieją na listach imiennych). Od 10 do 14 września trwać będzie sprzedaż dla osób posiadających karnet na mecze Lecha – Jesień 2010. Cena biletów wynosi 10 EURO.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...