Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując kadra Lecha jest za wąska(kontuzje, nieprzemyślane transfery lub ich brak) w dalszym ciągu zespół traci głupie bramki.
Ke? :o Ty chociaż widziałeś kadrę Lecha Poznań? Jak ona jest wąska, to ja jestem McGajwer. Po powrocie Kikuta i Kucharskiego będzie co najmniej dwóch piłkarzy na jedną pozycję.

 

Jeśli chodzi o sam meczu to myślę, że nie ma co się rozpisywać. W pierwszej połowie powinny paść minimum dwie bramki. Z perspektywy IV trybuny bramka Lewandowskiego wydawała mi się zwyczajnym dołożeniem nogi, ale gdy zobaczyłem powtórkę to mnie zatkało. Stadiony świata. Wyszło Lewemu :) Kotorowski musi mieć rywalizację, czuć oddech na plecach jakiegoś konkurenta, inaczej będzie bronił tak jak wczoraj (mógł się chociaż rzucić przy strzale na 2:2, a nie stać w miejscu, jakby się w gacie zesrał). Jeszcze w tej rundzie musimy pozyskać konkurenta dla Kotora, bo Linka czy Kręt jak na moje oko to pewni rezerwowi. Zdecydowanie słabszy dzień Henriqueza i to w głównej mierze dzięki niemu przegraliśmy. Bezmyślna, idiotyczna, kompromitująca bramka samobójcza, a także brak krycia po bramce na 2:2. Ale są takie dni. Wiem, że specjalnie nie chciał sobie bramki strzelić, ale kiedy wróci Djurdjević to zapewne on zajmie miejsce na lewej stronie. No chyba, że Smuda znowu wystawi go w pomocy.

W pojedynku ze słabiutkim Chazarem możemy sobie postrzelać, czy też z Kubą. Ale prawdziwe mecze zaczną się właśnie teraz. Szwajcarzy w UEFA, Jaga na wyjeździe, Górnik Zabrze, Wisła Kraków przy Reymonta. Chwila prawdy. Mój typ na ten sezon: 3, 4 miejsce. Tak stawiałem ok. 2 tygodnie temu, i tak podtrzymuje moje prognozy. U nas zawsze jest coś nie tak. Gdy już wygrają parę meczy z rzędu, zaraz dostaną trzy paki od ogórów i po zawodach. Ja nie wiem, dla mnie jest to niewytłumaczalne. Za duża presja? Za głośno mordę drzemy na stadionie? Murawa za ładna, powinna być różowa? Obiekt za duży? Może barwy klubowe nie te?... Niestety Terry, Ferdinand, Cannavaro, czy Sergio Ramos do Kolejorza nigdy nie przyjdą, a tylko oni mogliby zapewnić mistrzostwo, jakże upragnione od tylu lat.

 

Trzeba jak najszybciej zapomnieć o tym spotkaniu i skupić się na czwartku. Grasshopper już czeka.

 

PS. Najbardziej wkur.... mnie to, że znowu napompowali balon swoimi bezmyślnymi deklaracjami, jakoby ''Idziemy na Majstra". Ja wiem... marketing, zainteresowanie, otoczka, ale żal mi tych, którzy w to bardzo mocno wierzą, a później muszą opuszczać stadion ze spuszczoną głową. I jeśli choćby tutaj, na tym forum jest paru rozsądnych fanów piłki nożnej, polskiej ligi, to takie słowa powinniście przyjąć z mocnym przymrużeniem oka. W tym sezonie mistrzostwa nie będzie, tak samo w następnym, i jeszcze przez parę lat. Ale to tylko moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza

Ale jak nie Lech, Legia i Wisła będzie mówił otwarcie przed sezonem, że celem jest mistrzostwo to kto? Nawet jak Lechowi w tym sezonie nie uda się zdobyć mistrzostwa to za rok również powinni mówić, że idą na mistrza. Bo patrząc na największe kluby na świecie żaden nie mówi, że nie walczy o mistrzostwo. Wszyscy deklarują, że zdobędą mistrzostwo. Za miesiąc już niecały rusza Liga Hiszpańska. I Real z Barceloną jak jeden mąż będą mówić, że zdobędą mistrzostwo. Powiedzą, że rywalem mają świetnych piłkarzy ale to oni są najlepsi i udowodnią to na koniec sezonu. Lech z dobrym składem, dobrą sytuacją finansową musi sobie stawiać za cel mistrzostwo i otwarcie o tym mówić.

Odnośnik do komentarza

Jak Smuda nie zrobi majstra w tym roku to poleci. Wie to on, zarząd i piłkarze. Dobrze, że teraz zimny prysznic, czas na przemyślenie pewnych decyzji jeszcze na początku sezonu niż teraz. Uważam, żę stać ich na majstra, ale oczekuje głównie równorzędnej gry i walki do końca a nie tak jak wczoraj, że siadamy w momencie bramki na 3-2..

Odnośnik do komentarza

Kibice realistycznie myślący na pewno by się nie obrazili. Zaś fani żyjący fikcją, mogliby się zawieść.

lepiej powiedzieć jak Wieczorek, że powalczą o pierwszą piątkę, a skończyć na 8 miejscu. pewnie.
Wy macie swój punkt widzenia na deklaracje, ja mam swój. Ale dla mnie paplanie o mistrzostwie, w efekcie miejsce poza pudłem jest debilizmem. Wybaczcie Panowie. Takie moje zdanie :)
Odnośnik do komentarza

Buffu, prasa często podgrzewa atmosferę. Wiadomo, że taki kibic nie przejdzie obok tego obojętnie, ale po przegranym meczu zacznie patrzeć na to wszystko z lekkim dystansem. Nie chodzi o kibicowanie. Bo ja jestem z Lechem na dobre i na złe. I zawsze tak pozostanie. Chodzi o subiektywną ocenę sytuacji, że tak powiem... :)

Odnośnik do komentarza

Subiektywnie moim zdaniem mamy porównywalny skład co Legia Warszawa oraz Wisła Kraków, ale potencjał w dalszym ciągu niewykorzystany. Na szczęście to początek rozgrywek. Tak jak powiedział Smuda na konferencji prasowej: Lepiej przegrać teraz, niż wygrać, a później zacząć przegrywać. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Podsumowując kadra Lecha jest za wąska(kontuzje, nieprzemyślane transfery lub ich brak) w dalszym ciągu zespół traci głupie bramki.
Ke? :o Ty chociaż widziałeś kadrę Lecha Poznań? Jak ona jest wąska, to ja jestem McGajwer. Po powrocie Kikuta i Kucharskiego będzie co najmniej dwóch piłkarzy na jedną pozycję.

Nie ilość a jakość, jeśli chcecie ugrać coś więcej niż 3 miejsce. A tu się robi problem jak pojawiają się absencje. Macie na początku 4 ciężkie mecze w lidze plus 2 w PU. W połowie września okaże się o co będziecie walczyć. Wg mnie w tym sezonie powinniście wszystko zrobić żeby zagrać w fazie grupowej PU a walkę o mistrzostwo uczynić priorytetem w następnym sezonie.

 

Subiektywnie moim zdaniem mamy porównywalny skład co Legia Warszawa oraz Wisła Kraków

Wisła ma najlepszą 11 w naszej lidze więc nie wiem skąd to porównanie. Co do Legii też się nie zgadzam bo uważam, że skład macie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Subiektywnie moim zdaniem mamy porównywalny skład co Legia Warszawa oraz Wisła Kraków

Wisła ma najlepszą 11 w naszej lidze więc nie wiem skąd to porównanie. Co do Legii też się nie zgadzam bo uważam, że skład macie lepszy.

 

Ale patrząc na najlepszą jedenastkę nie patrzymy na wysokość kontraktów i kwot transferowych...

Odnośnik do komentarza
Rzeczywiście! Cała liga ogląda plecy Reissa :rotfl:

 

Sorki za małą napinkę, ale ma Reksio za swoje :). Balonik z tytułem "Idziemy na majstra" został przekłuty, ale jeszcze nie pękł. Według mnie Lech jeszcze może powalczyć o mistrzostwo, o ile poprawi obronę. Widzieliście statystyki? Bełchatów: 2 strzały celne, 3 gole :D

tak mi się wydaje, że nie wszystkim wielkim drużynom uda się zdobyć 3 gole za pomocą 2 celnych strzałów; to co niepokoi, to spadek jakości gry od 2:2

Odnośnik do komentarza

To już jest trochę szukanie dziury w całym. Uważam, że przy takiej ilości zatrudnionych w Lechu i takich zarobkach jakie oni mają można by pokusić się o psychologa sportowego, który na pewno krzywdy piłkarzom by nie zrobił. Aby mogli kontrolować wydarzenia boiskowe, bo w tym meczu nie chodziło i ich umiejętności a bardziej psychikę. W ich głowie tkwi problem, dlaczego Reiss nie mógł trafić bramki w zeszłej rundzie? Nie miał umiejętności? Wiem w tym wieku spadają już walory, ale problem tkwił w tym, że on za bardzo chciał. Nie jestem znawcą w tej kwestii, ale jest to moja opinia. Przykład Małysza pokazuje, że jednak wpływ takiej osoby jak psycholog jest bardzo duży i znacznie może podnieść poziom gry.

Odnośnik do komentarza
to co niepokoi, to spadek jakości gry od 2:2

Ciężko jest się podnieść, kiedy dwukrotnie się prowadzi i dostaje frajerskie bramki przez niefrasobliwość jednego obrońcy. W piłce nożnej psychiki sie nie trenuje. Samobój Luisa kompletnie ich załamał. Później była już nerwówa, zagęszczenie przez GKS i po zawodach.

 

Wisła ma najlepszą 11 w naszej lidze więc nie wiem skąd to porównanie. Co do Legii też się nie zgadzam bo uważam, że skład macie lepszy.

Skład Legii i Lecha jest porównywalny. Oba zespoły mają szeroką ławkę rezerwowych i z powodzeniem mogą walczyć w najwyższej klasie rozgrywkowej, PP oraz PE. Wisła wcale nie ma najlepszej jedenastki w lidze. Podobny skład dwa sezony temu zajął 8. miejsce, by rok później zdominować Ekstraklasę. Ich minusem jest brak szerokiej kadry.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...