Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Apdejt: Polsat umieścił Panamę w jedenastce kolejki. No bez jaj. Grał słabo, sporo kiksów, raz przyjął w interesującej sytuacji piłkę na klatę niczym Młody Buk. Fartowny kiks w doliczonym czasie staraczy aby trafić do 11 kolejki?

Zauważyłem, że w jedenastkach kolejki Polsatu zawsze priorytetowo traktują zdobycz bramkowa, bez względu na grę.

Odnośnik do komentarza

No i jest kolejne niezwykle cenne zwycięstwo. Podoba mi się ten Lech Rumaka, bo jak na naszą ligę jest to naprawdę fajna gra piłką. Rumak zdobył 14 z 21 możliwych punktów co w Ekstraklasie robi wrażenie, lepsze jest tylko Zagłębie, ale wizualnie to zdecydowanie bardziej podoba mi się "Kolejorz" ;). Widać, że Rumak ma pomysł na zespół no i zaczyna mi to trochę przypominać Lecha za czasów Smudy, czyli zespół z charakterem, bo to z Koroną, to dziś z Lechią bramki w końcówce i to bardzo ważne trafienia.

 

Moim zdaniem na boisku najlepsi ponownie Kikut i Tonew, nie rozumiem tego zmieniania Bułgara w końcówkach, szczególnie przy niekorzystnym wyniku, bo daje on naprawdę dużo jakości na skrzydle. "Kiki" od jakiegoś czasu gra na bardzo wysokim poziomie, może to on będzie zmiennikiem Piszczka na Euro? ;) Szkoda, że bramkę zdobył akurat Ubiparip, bo Serb kompletnie nie widoczny w pierwszej części spotkania, w drugiej było go już więcej, ale nie grał zbyt mądrze, szczególnie w pamięci zapadła mi sytuacja, gdy piłkę stracił Surma, a Serb zamiast uruchomić Rudniewa próbował sam zakończyć akcję. W pierwszej połowie Rudniew grał bardzo dobrze, brakowało trochę szczęścia, bo sytuacje były, ale w drugiej już niewidoczny, chociaż momentami to partnerzy go hmm unikali? ;) Chodzi mi tu szczególnie o opisaną sytuację Vojo i akcję, gdzie trochę nie potrzebnie strzelał Kikut, a mial dobrze ustawionego i nie krytego przez rywali Łotysza. Komentatorzy zachwycają się Kamiński, który naprawdę dobrze wyprowadza piłkę, widać że jest dobrze wyszkolony technicznie, ale brakuje mu trochę doświadczenia/umiejętności, gdy w polu karnym jest zamieszanie, bo w poniedziałek asysta do Gołębiewskiego, dzis spory udzial przy tym samobóju. Z Legią wolałbym jednak duet Wołąkiewicz-Wojtkowiak, po prostu wydają mi się pewniejsi.

 

Aktualnie czwarta pozycja w lidze, która na ten moment daje grę w Lidze Europejskiej. Oby jutro Cracovia chociaż zremisowała z Polonią, a może "Pasom" uda się nawet wygrać? :-k

 

Za tydzień trzeba wyjechać z minimum punktem z Warszawy, ale patrząc na grę Lecha w drugiej połowie z Koroną i dzisiejszy mecz to jestem optymistą, szczególnie biorąc pod uwagę, że Legioniści ostatnio nie zachwycają. No i porażka z Lechem może im mocno skomplikować walkę o mistrza ;).

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że bramkę zdobył akurat Ubiparip, bo Serb kompletnie nie widoczny w pierwszej części spotkania

Napastnik ma być widoczny czy ma strzelać bramki? Bo póki co to Rudnev formę zostawił gdzieś w szatni. Drugi gol Vojo w niedługim czasie cieszy. Po odejściu Artioma to może być nasz główny snajper, chyba, że ktoś jeszcze liczy na Ślusarskiego :>

Zastanawia mnie dlaczego szansy nie dostaje Drygas, który przed kontuzją był niezły. Wiem, że może po kontuzji już tak dobrze nie gra, no ale gdzie to sprawdzić jak nie dostaje szans? W ME? Nie ten poziom. A czasy Injaca już się skończyły dość dawno niestety.

Odnośnik do komentarza

Brawo za walkę do końca. Cieszą trzy punkty, jednak martwi trochę gra w obronie. W meczu z Legią obrona musi zagrać perfekcyjnie, bo tam jakiekolwiek błędy mogą zostać bezlitośnie wykorzystane. Co do Rudneva to faktycznie nie jest ostatnio w formie, ale na pewno będzie naszym kluczowym zawodnikiem w meczu na Łazienkowskiej. Myślę, że zamiast Injaca szansę powinien dostać ktoś z dwójki Drewniak-Drygas. Obaj nie prezentują się gorzej, a Injac to już niestety nie ten sam zawodnik co choćby w sezonie mistrzowskim. Ogólnie mecz z Lechią na plus, co prawda było parę błędów w defensywie, ale da się to skorygować. Przed kilkoma kolejkami było wręcz niemożliwe, że Lech do pucharów może awansować, a teraz śmiało można walczyć o Europę. Ciekawi mnie tylko, co by było gdyby Rumak dostał szansę od początku sezonu.

Odnośnik do komentarza

Naprawdę ktoś uważa, że ostatnie wyniki Lecha to efekt zmiany trenera? Z beznadziejnymi Cracovią, Śląskiem i Lechią na własnym terenie Lech powinien wygrać z byle trenerem na ławce. Lechowi ułożył się ładnie terminarz, a przy okazji punkty zaczęły tracić Korona i Polonia.

cholera, a myslalem, ze to juz zasluga polskiego Guardioli

 

generalnie, z jednej strony masz racje, ale z drugiej... te same spotkania byly w pierwszej rundzie i dlaczego wtedy Lech te punkty gubil :P?

Odnośnik do komentarza

Ja uważam, że to efekt zmiany trenera. Przy Rumaku wreszcie zaczęli walczyć, co u Bakero było rzadko spotykane. A po za tym trener Mariusz powoli wprowadza do składu młodych, zdolnych więc za to należy mu się spory plus. Dwa najbliższe ligowe spotkania będą najważniejsze, bo to one pokażą nam ile naprawdę wart jest Lech. Na Łazienkowskiej wypadałoby zdobyć punkcik, bo Legia gra ostatnio mizernie. Sądzę, że z Polonią będzie mecz o puchary i na Bułgarskiej inny wynik niż zwycięstwo nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że zamiast Injaca szansę powinien dostać ktoś z dwójki Drewniak-Drygas. Obaj nie prezentują się gorzej, a Injac to już niestety nie ten sam zawodnik co choćby w sezonie mistrzowskim.

 

Dima ostatnio i tak gra lepiej, niż na początku rundy. Drygas zatrzymał się na złamaniu nogi, a z Drewniaka nic wielkiego nie będzie.

Odnośnik do komentarza

Swoją dobrą grę udokumentował wczorajszym golem. Drewniakowi należałoby dać szansę by móc się przekonać w jakiej rzeczywiście jest formie. Jeżeli chodzi o Drewniaka to może nie wybija się on ponad stan, to jednak jest bardzo młody i przyszłościowy. Dlatego wolałbym oglądać jego, niż przeciętnego Dimę.

Odnośnik do komentarza

dlatego dobrze, ze za wyjsciowa jedenastke odpowiedzialny jest ktos kompetentny... mlodych zawodnikow wprowadza sie do gry stopniowo. Injac moze nie gra juz tak dobrze jak kilka lat temu, ale wciaz wprowadza spokoj. jak mozesz mowic, ze wolisz ogladac Drewniaka niz Injaca, kiedy tak naprawde nie masz pojecia w jakiej dyspozycji jest ten mlodszy. czas na pokazanie sie ma na treningu, a jak nie wywiazuje sie z pokladanych w nim nadziei to niech spada na impreze do reszty chlopakow z ME. zreszta, o ile sie nie myle, jest on po ciezkiej kontuzji takze nie sadze by predko wszedl do wyjsciowej jedenastki.

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi mi o to, by trener bezgranicznie ufał Drewniakowi czy Drygasowi, nawet gdy oni będę grali słabo. Oczywiście, że Ci dwaj młodzi muszą udowodnić, że są warci miejsca w pierwszym składzie. Nawet niech dostają kilkanaście minut gry, zawsze to coś. Poprzez ME umiejętności na pewno im się nie poprawią. Zresztą Drewniak zagrał ze Śląskiem w pierwszej jedenastce i wcale ze złej strony się nie pokazał, mimo, że był pod ogromną presją ze strony trenera jak i kibiców, którzy do końca jego pracy w Lechu będą mu się bacznie przyglądać.

Odnośnik do komentarza

No, ale trener ma ich na treningach i tam ma już wystarczająco dużo czasu by ich ocenić i bynajmniej nie potrzebuje jeszcze do tego meczów. Wiadomo, że może się wahać, może dany zawodnik nie sprostać presji spotkania, ale chyba Rumak nie jest dyletantem w aż takim stopniu by nie móc ocenić skali obecnych umiejętności. Nie może być tak, że gość gra tylko dlatego, że jest młody. Jeśli jest wystarczająco dobry to szansę dostanie, a jakby tak każdemu mieli dawać okazję to jakość by sporo spadła. To samo było ostatnio w Wiśle, presja na Bruda i Czekaja, no i dostali możliwość gry idealnie pokazając jak takie prośby kibiców były głupie.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście. Masz sporo racji, ale uważam, że warto stawiać na młodych. Dobrym przykładem jest choćby Kamiński. Owszem, na początku grał nerwowo i chaotycznie, ale z każdym kolejnym meczem u boku doświadczonych kolegów nabierał doświadczenia i grał lepiej. To samo tyczy się Lewandowskiego. Wiadome, że to trener wie najlepiej kto jest w jakiej formie i to on ocenia obecne umiejętności. Ja nie oczekuję by Drewniak w każdym meczu grał w pierwszym składzie, po prostu chodzi o to by czasami dać szansę młodym się pokazać.

Odnośnik do komentarza

w mlodej ekstraklasie niczego sie nie naucza? ale za to w seniorskiej lidze, grajac ogony juz tak? z czym do ludzi, przegladnij sobie czasem sklady druzyn wystawiane na mloda ekstraklase. przypominam o przepisie, ze grac moze 2 (?) czy nawet wiecej zawodnikow bez limitu wieku oraz nie ma tam zadnych rejestracji. ot, dzis w Mlodej Lechii gral Buchalik (ostatnio 85 minut z Zaglebiem), a regularnie grywal tam Pietrowski, Deleu, Tadic czy inni...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...