Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno się nauczą, ale na pewno więcej grając w pierwszej drużynie. Co Ty porównujesz mecz ME grając o pietruszkę z meczem z Legią, Wisłą czy Śląskiem gdzie przede wszystkim nabiorą doświadczenia i pewności siebie. Keith ja wiem, że Lech stopniowo wprowadza młodych i właśnie to w Rumaku podoba mi się najbardziej. Wiem, że potrzeba czasu, ale wierzę, że Ci młodzi gracze wkrótce pokażą wszystkie swoje atuty.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście. Masz sporo racji, ale uważam, że warto stawiać na młodych. Dobrym przykładem jest choćby Kamiński. Owszem, na początku grał nerwowo i chaotycznie, ale z każdym kolejnym meczem u boku doświadczonych kolegów nabierał doświadczenia i grał lepiej. To samo tyczy się Lewandowskiego. Wiadome, że to trener wie najlepiej kto jest w jakiej formie i to on ocenia obecne umiejętności. Ja nie oczekuję by Drewniak w każdym meczu grał w pierwszym składzie, po prostu chodzi o to by czasami dać szansę młodym się pokazać.

 

No, ale idealnie potwierdzasz moje słowa. Lewandowski w pełni zasłużył na szansę, przychodził z tytułem króla strzelców I ligi (czy tam wtedy jeszcze II), swoje szanse wykorzystywał perfekcyjnie, o ile w Lechu pojawią się ludzie z jego talentem to nie martw się, dostaną okazje. Chodzi mi tylko o to by tak głupkowato nie nawoływać "dajcie szansę młodym!", bo to puste hasło. Ci z młodych, którzy jakoś się wyróżniają to dostają.

Odnośnik do komentarza

No wreszcie ktoś mnie zrozumiał. Nie chodziło mi o to, żeby młodych zawodników na siłę "wepchnąć" do pierwszego składu. Oni swoją grą muszą przekonać trenera, by ten dał im szansę. Chodzi też o to, by talent odpowiednio wykorzystać, jeśli trener nie da jakiejkolwiek szansy młodemu zawodnikowi, to ten mając nawet ogromny talent nie wybiję się.

Odnośnik do komentarza

Tak podsumowując to co tutaj napisaliście. O brak efektu Bakero mogę się z kimś założyć. Taki nie nastąpi, ponieważ obaj panowie mają zupełnie odmienny pogląda na temat piłki nożnej, podejście do niej. Bardzo ważna jest także interakcja z zespołem, teraz w końcu ona jest, a piłkarze odrzyli. Lech znalazł się w trudnym momencie, wszyscy go skreślali, a to co Lech robi na treningach jest przełożeniem zagrań i elementów ćwiczonych na treningach.

 

Odnośnie młodzieży. Jestem jak najbardziej za, ale tylko wtedy gdy to młodzież z głową i umiejętnościami Kamińskiego i Możdżenia, a nie Drewniaka. Nie chodzi mi o filmik, a o zupełnie odmienne kwestie. Chłopak nic w futbolu raczej nie osiągnie.

Odnośnik do komentarza

Drewniakowi raczej przewiduje Olimpie Elblag, ze wzgledu na spierdolony leb. (sadze, ze rzeczy nalezy nazywac po imieniu, totez nie powinno to byc karane)

 

Marlen, nadal uwazam, ze 5 minut w meczu z Legia nijak ma sie do 90 w mlodej Ekstraklasie, gdzie niekiedy graja naprawde doswiadczeni pilkarze. no i takie wystepy w juniorach zapewniaja mu tez motoryke, trenujac i grajac 5 minut tygodniowo nigdy nie bedzie w znakomitej formie.

Odnośnik do komentarza

Nie od razu Kraków zbudowano. Oczywiście ja nie potępiam Młodej Ekstraklasy, tak jak powiedziałeś niekiedy grają w niej doświadczeni gracze, ale grając przez kilka lat w ME młody piłkarz niewiele osiągnie. Dobrym przykładem na to jest choćby Żyro, czy Wolski. Gdyby Skorża ich nie zauważył to nadal graliby w Młodej Ekstraklasie bez szans na jakąkolwiek karierę.

Odnośnik do komentarza

No i są jakże cenne trzy punkty w kontekście walki o miejsce dające grę w europejskich pucharach, a w dodatku wygrana w Warszawie. W dodatku udało się skomplikować trochę sytuację Legii w tabeli, może w tych trzech ostatnich kolejkach zamiast walczyć "tylko" o europejskie puchary to będzie walka o mistrzostwo, bo teraz do lidera tylko cztery punkty straty, chyba nawet bardzo pewny siebie Rumak nie wierzył w coś takiego obejmując "Kolejorza".

 

Mecz bardzo średni jeśli chodzi o poziom, ale punkty zdecydowanie ważniejsze od stylu ;). Widać, że pomysł na grę był, Rumak chciał wykorzystać niepewną linię obrony Legii i często Lechici szukali piłek prostopadłych, jednak brakowało trochę szczęścia i umiejętności, bo aż 13 spalonych, ale najważniejsze że w 25 minucie wszystko wyszło perfekcyjnie ;). Kowalczyk strasznie czepiał się dziś Vojo, a ten zagrał o wiele lepiej niż z Koroną czy Lechią. Bardzo mądre zachowanie przy sytuacji bramkowej, a brał jeszcze udział w 2-3 groźnych akcjach.

 

Rumaka można nie lubić, mogą się nie podobać jego niektóre decyzje czy styl wypowiedzi (chociaż ja go akurat lubię ;)), ale trzeba go szanować i doceniać jego pracę w Poznaniu. Wyniki świetne, brawo ;). Chociaż to zdejmowanie Tonewa mi się nie podoba, w ostatnim czasie Bułgar jest w dobrej formie, a nie gra od pierwszej do ostatniej minuty.

 

Teraz ważny i ciężki mecz z Polonią, która ostatnio zawodzi. Ciekawe jak to wszystko Rumak ułoży, bo bez Rudniewa i Wołąkiewicza będzie ciężko. Mam nadzieję, że nie zagramy ze Ślusarskim z przodu, a miejsce Łotysza zajmie Ubiparip. W drugiej linii za Serba Stilić czy nawet Drewniak, którego nie lubię i chyba już nie polubię, ale piłkarsko jest całkiem niezły.

Odnośnik do komentarza

No z tym Tonewem to faktycznie tak może być. Jego gra opiera się na szybkości i wykonuje mnóstwo sprintów w trakcie meczu, a wiadomo jak Lech wygląda kondycyjnie po Bakero :P. Vojo nie przekonuje grą, ale ostatnio ratują go bramki/asysty :-k.

 

O Panamie informacji jeszcze nie ma, oby to nie było nic poważnego :P.

 

e: Keith, no zaznaczyłem, że piłkarsko to Drewniak daje radę, ale nie lubię go ze względu na ten filmik, wywiad po meczu ze Śląskiem czy nawet ... wygląd, po prostu wydaje mi się strasznie zapatrzony w sobie i robiący z siebie wielką gwiazdę i swego zdania już raczej nie zmienię.

Odnośnik do komentarza

Wojtkowiak w TSV? a czym on sobie zasluzyl na transfer :D?

Pogra z Peszką i Borysiukiem :kekeke: On już w Lechu się skończył, choć ostatnie dwa spotkania rozegrał solidne, to jednak tego sezonu nie zaliczy do udanych. Btw, w ogóle nie nadawał się na kapitana, to była kolejna błędna decyzja Bakero. Sądzę, że nikt w Poznaniu po nim płakał nie będzie. Nie mniej jednak życzę mu powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Nie no po Wojtkowiaku płakał nie będę, bo to nie jest zawodnik nie do zastąpienia. Reprezentant Polski, kapitan (:D), ale obecnie lepiej spisują się na środku Kamiński z Wołąkiewiczem, a na prawej szaleje Kikut. Szkoda, że odchodzi za darmo no i nie wybrał najlepszego momentu na ogłoszenie odejścia, nie mógl poczekać do końca sezonu? :D

 

Trzeba się załapać do europejskich pucharów, bo bez nich to będzie w Poznaniu smutno i to bardzo, ale jak będzie Liga Europejska to powinno być normalne lato, szczególnie po sprzedaży Rudniewa za spore pieniądze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...