Skocz do zawartości

Temat służbowy


Rekomendowane odpowiedzi

W piątek uszkodzeniu uległ serwer, na którym leży CMF. Dopiero dziś rano nasza baza danych została przywrócona do sieci. Przepraszam za problem, który wyniknął z winy providera. Na szczęście odzyskano w 100% wszystkie dane i forum może normalnie funkcjonować.

 

Jesteśmy na razie na rezerwowym serwerze (więc spodziewajcie się, że może mulić). Tylko tyle na razie udało mi się wynegocjować u providera. Wtępnie miałem informację, że wrócimy dopiero jutro pod wieczór. W środę w nocy lub w czwartek po południu przenoszą nas na nową maszynę, więc można się spodziewać, że CMF znów może mieć przerwy w dostawie prądu.

 

Swoją drogą chciałbym pozdrowić Qcza i Johnissa, którzy jak zwykle są wszechwiedzący i objechali mnie na Facebooku, że to przeze mnie forum nie działa :)

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą chciałbym pozdrowić Qcza i Johnissa, którzy jak zwykle są wszechwiedzący i objechali mnie na Facebooku, że to przeze mnie forum nie działa :)

 

Dziękuję za pozdrowienia, odwzajemniam, aczkolwiek nie wydaję mi się (ba, jestem tego pewny), byśmy z qczem obwiniali kogokolwiek za zwis forum. Poruszyliśmy natomiast kwestię jednowładztwa forum, bo komunikat o ostatnich problemach był cokolwiek spóźniony. Uważam, że warto przedyskutować sprawę przyznania technicznych pełnomocnictw komuś jeszcze. Tworzenie sobie sztucznych wrogów jest zgrabnym posunięciem retorycznym, przykrywającym może jakieś swoje słabości, ale radziłbym jednak mieć trochę pokory. Nie wykluczam też, że po prostu się pomyliłeś - nie zrozumiałeś wpisów, bądź nieintencjonalnie błędnie je odebrałeś, wszak każdy może mieć słabszy dzień :)

 

Chciałbym też podnieść jeszcze jeden temat, który dręczy mnie kilka dni, przez co kłopoty ze snem mam niemiłosierne :) Chodzi o aktywność imć pana tzw. moderatora Henkela. Otóż kolega Marcel chcący czy też nie, przyznał się (publicznie), że zagląda na forum dosyć regularnie jak na w jego mniemaniu standardy moderatorskie, czyli raz na tydzień. Sądzę, że społeczność forumowa powinna podziękować za jego wątpliwe usługi, pełne zaangażowanie oraz wyjątkowe poświęcenie i obdzielić zaszczytami kogoś innego lub uznać, że pomniejszony skład (de facto o nikogo) będzie lepszym pomysłem. Pamiętam też, że przed wyborami obiecywał swoim "wyborcom", że w razie wyboru i tak nic nie będzie robił na rzecz forum - to prawda, kampanijne założenia zrealizował w 100 procentach - więc może wypadałoby skrócić mu męki związane z piastowaniem tej odpowiedzialnej funkcji?

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą chciałbym pozdrowić Qcza i Johnissa, którzy jak zwykle są wszechwiedzący i objechali mnie na Facebooku, że to przeze mnie forum nie działa :)

udowodnij albo przeproś ;)

Wydawało mi się, że Cie broniłem, że nie jesteś w stanie być 24h na dobę na forum...

Pomysł by dostęp do serwera miało kilka osób był już kilka lat temu. Tym razem była mega awaria i tak by nikt tego nie postawił szybciej, ale może być jakiś drobny błąd, Ciebie nie będzie kilka dni na necie a nołlajfy nie beda miec foruma ;)

Odnośnik do komentarza

Johniss - kwestia przyznania innej osobie dostępu do serwera i bazy danych wcale nie wynika z jakiejś mojej woli jednowładztwa, a tego, że po wyborach do MT okazało się, że Fenomen nie będzie w MT. On miał te uprawnienia, ale ze względu na wynik wyborów stracił je.

Jestem jak najbardziej za tym żeby była druga osoba, która pod moją nieobecność mogłaby postawić forum na nogi kiedy wystąpi jakiś prosty do naprawienia problem.

Jednakże piątkowej awarii nie byłby w stanie naprawić nikt. Sfajczył się serwer (podobno padł dysk) i nie było dostępu do bazy danych. komunikat wisiał, bo pliki naszego forum leżą na innym serwerze stąd komunikat o błędzie połączenia z bazą danych. Tak się składa, że kiedy wszystko walnęło byłem na forum, od razu dzwoniłem do providera i dowiedziałem się, że identyfikują problem. Wieczorem dowiedziałem się, że to grubsza sprawa. Dopiero w sobotę poinformowano mnie co się tak naprawdę stało i jak długo potrwa naprawa. Byłem akurat wtedy daleko od komputera więc poprosiłem Qcza aby napisał na FB co się dzieje.

 

Sprawy Henkla się nie podejmuje. Został wybrany w wyborach i nie zamierzam kwestionować tego wyboru.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że nie koniecznie musi to być osoba z MT. A może taki enchi? Zaufanie do niego mamy chyba w 100% i wiemy, że by nie skasował forum a zna się na tym chyba dość poważnie. To, że Fenek nie jest w MT też chyba nie przeszkadza by w razie jakiejś małej sprawy naprawił błąd. Zawsze co 3 osoby to nie jedna i jest większa szansa, że ktoś będzie on-line (abstrahując od tej sytuacji, bo akurat byłeś i szybko podjąłeś działania za co wielkie dzięki, ale jakby to się wydarzyło kilka godzin później to pisałeś, że nie było Cie cały dzień już on-line).

Odnośnik do komentarza

Jeżeli nikt nie ma nic przeciwko to jak tylko wrócę z pracy podeślę Fenomenowi namiary na serwer ftp i bazę danych. Co do enchiego, to sądzę że najpierw warto byłoby się go spytać czy w ogóle podjąłby się tego. Mam do niego pełne zaufanie, więc pozostaje jedynie dogadać szczegóły.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ten kto czytał temat składkowy wie, że nasze finanse na ostatni kwartał tego roku wyglądają krucho. W tej chwili nie będziemy w stanie opłacić nawet serwera na I kwartał 2013 roku, a czeka nas także w grudniu przedłużenie licencji skryptu IPB. Łącznie do grudnia musimy uzbierać około 150 złotych. Wierzę, że się zmobilizujecie i nie dojdzie do takiej sytuacji, że będziemy musili się rozglądać za tańszym i gorszym hostingiem.

 

Wystarczy jakaś drobna kwota, nie oczekujemy milionów :) sądzę, że każdy kto codziennie kozysta z CMF mógłby wspomóc nas kwotą choćby 10 zł. To mniej niż 3 piwa w lokalu, a dla naszych finansów to spory zastrzyk. W zamian za wpłatę każdy otrzymuje status przyjaciela CMF i wszystkie przywileje z tym związane. Z góry dziękuję wszystkim, którzy zdecydują się nas wesprzeć finansowo.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję wszystkim, którzy do tej pory wpłacili na konto CMF i czekamy na kolejne wpłaty :)

 

Od dziś na forum można się dostać poprzez wpisanie w przeglądarce adresów:

fm2013.pl

footballmanager2013.pl

forumfm.pl

 

Pierwsze dwie opłaciłem ja, a ostatnią Smetek. Mam nadzieję, że dzięki temu uda nam się jakoś przyciągnąć kolejnych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • verlee poleca ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...