Skocz do zawartości

Marynia wkracza w Wieki Średnie


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

 

> Bądź 100 mln na minusie

> Kupuj zawodnika za 120 mln plus bonusy.

 

Ja pierdolę, Vami, jakbym Cię nie znał, to bym powiedział, że to Twój pierwszy FM. Co za przyjemność z takiej gry?

Przecież wszystkie kluby piłkarskie na świecie są zadłużone.

 

Primo, nie możesz tego wiedzieć. Sądzę, że znajdą się takie, które nie są. Secundo, nie o to chodzi. Jeżeli jest już na tym na minusie, to chyba fajnie byłoby się go pozbyć? Chyba m.in. na tym polega ta gra, żeby ustawić klub finansowo.

 

Na pewno wszystkie z szeroko pojętej czołówki. I mogę to wiedzieć, bo jest to do sprawdzenia :D

 

No i przecież Vami pokazywał, że po sezonie będzie ponad 80M na plusie. O co ci chodzi? :D

 

"Wszystkie", a "wszystkie z szeroko pojętej czołówki" to spora różnica :P

 

Chodzi mi o to, że Smętek pisze, że martwi go stan finansów, a tu się pojawia Vami ze "spoko, ja jestem 100 mln minusie". Jakby to było coś dobrego.

 

all major businesses have debts, even if they're floating on huge cash reserves. it could be for tax reasons, for long term planning, better yields (loan rates against savings rate) - there's a hundred different reasons.

 

the only question is, are they able service it? more specifically, are the premiership clubs able to service their debts. absolutely. even portsmouth, left alone, will easily be able to service their debts. however, football entities are subjected to a more stringent regulatory requirements compared to a normal business - hence the panicky feel in the air.

Odnośnik do komentarza
Żeś dojebał z tymi owcami. FM jest grą związana ze sportem, ale zawierającą wątek ekonomiczny. Uważasz go za nieważny? Fani Parmy z chęcią by z Tobą podyskutowali.

 

No to Ty dojebałeś do piecora. Real wg różnych szacunków jest zadłużony pomiędzy 300 a 500 milionów euro. Kupuje Bale'a za 100 milionów. MAGIC!!

Z tego co wnioskuję z postów Vamiego, to bardziej prowadzi klub pokroju Realu niż Parmy.

Odnośnik do komentarza

 

Cały świat żyje na kredyt. Inaczej się przegra rywalizację. :) Oczywiście to wina fiducjarnego pseudopieniądza. Pieniądz oparty na złocie, o bardzo ograniczonej dostępności, nie pozwalałby na takie chojractwo. To jednak dotyczyć by musiało wszystkich.

 

A co ma takiego cennego w sobie to złoto, że na nim ma się opierać pieniądz? Ładnie błyszczy? ;)

 

Istnieje fizycznie i jest dobrem rzadkim. Złoto to zresztą tylko przykład, dobrze ugruntowany w tradycji naszej cywilizacji. Chodzi o to, że obecnie pieniądze są wirtualne i nie mają żadnego oparcia w niczym konkretnym, co pozwala na machlojki banków centralnych, dodrukowywanie, itd. Kiedyś każdy banknot był wymienialny na odpowiednią ilość w złocie i pieniądz miał wartość realną.

Odnośnik do komentarza

#historiestefana :)

 

grałem raz kosmicznie zadłużonym Flamengo i wyliczylem, że gdybym nic nie wydawał na pensje, o transferach nie wspominając, to i tak inne wydatki, głównie chyba odsetki i kolosalne koszty utrzymania stadionu powodowały by powiększanie debetu :)

 

No i w realnym świecie ogół inwestycji robi się na kredyt :)

Odnośnik do komentarza

 

przecież wypierdalanie całego budżetu transferowego mimo stanu konta -100milionów to sól tej gry

 

Tyle lat żyłem w naiwnym przekonaniu, że solą tej gry jest podnoszenie zasobów finansowych i unikanie debetu :(

 

Czyli jest tylko jedna wykładnia? Dla kogoś solą gry nie może być bicie rekordów transferowych/przepierdalanie budżetu/odnoszenie sukcesów/uniknięcie spadku/ c o k o l w i e k ?

Odnośnik do komentarza

 

 

przecież wypierdalanie całego budżetu transferowego mimo stanu konta -100milionów to sól tej gry

 

Tyle lat żyłem w naiwnym przekonaniu, że solą tej gry jest podnoszenie zasobów finansowych i unikanie debetu :(

 

Czyli jest tylko jedna wykładnia? Dla kogoś solą gry nie może być bicie rekordów transferowych/przepierdalanie budżetu/odnoszenie sukcesów/uniknięcie spadku/ c o k o l w i e k ?

 

 

Sradnia, a nie wykładnia. Hawk zaczął o "soli gry", to się do niego przypierdalaj, a nie do mnie.

Odnośnik do komentarza

 

 

Cały świat żyje na kredyt. Inaczej się przegra rywalizację. :) Oczywiście to wina fiducjarnego pseudopieniądza. Pieniądz oparty na złocie, o bardzo ograniczonej dostępności, nie pozwalałby na takie chojractwo. To jednak dotyczyć by musiało wszystkich.

 

A co ma takiego cennego w sobie to złoto, że na nim ma się opierać pieniądz? Ładnie błyszczy? ;)

 

Istnieje fizycznie i jest dobrem rzadkim. Złoto to zresztą tylko przykład, dobrze ugruntowany w tradycji naszej cywilizacji. Chodzi o to, że obecnie pieniądze są wirtualne i nie mają żadnego oparcia w niczym konkretnym, co pozwala na machlojki banków centralnych, dodrukowywanie, itd. Kiedyś każdy banknot był wymienialny na odpowiednią ilość w złocie i pieniądz miał wartość realną.

 

 

To może w gazie łupkowym? :> ;)

 

A najlepszy będzie barter.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

przecież wypierdalanie całego budżetu transferowego mimo stanu konta -100milionów to sól tej gry

 

Tyle lat żyłem w naiwnym przekonaniu, że solą tej gry jest podnoszenie zasobów finansowych i unikanie debetu :(

 

Czyli jest tylko jedna wykładnia? Dla kogoś solą gry nie może być bicie rekordów transferowych/przepierdalanie budżetu/odnoszenie sukcesów/uniknięcie spadku/ c o k o l w i e k ?

 

 

Sradnia, a nie wykładnia. Hawk zaczął o "soli gry", to się do niego przypierdalaj, a nie do mnie.

 

Ty naprawdę potrafisz się przypierdalać tylko do "słówek" :-k

Odnośnik do komentarza

Ja aktualnie mam economy manager. Jak nie wydawałem hajsów to długi rosły i nawet z LM mnie wykluczyli na rok (na sezon gdzie miałem bronić trofeum), więc musiałem zacząć sprowadzać zawodników, których można przez rok/dwa wypożyczyć i potem sprzedać, żeby tak "zapchać" FPP. No i ten sezon po wykluczeniu to był przychód ~200mln euro, bo wtedy nie miałem tych do wypożyczeń i sprzedaży, więc pozbyłem się kluczowych zawodników. Trzy sezony minęły, a nadal to sportowo odczuwamy co pokazał choćby mecz z Chelsea :P.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...