Skocz do zawartości

Przełamanie!


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Następnie czekał nas mecz w ramach Copa del Rey z trzecioligowym Aviles. Byla to bardziej wycieczka niż wyjazd na mecz, bo wyszliśmy na nich chyba najbardziej rezerwowym składem, jaki tylko mogłem wystawić, zresztą macie to niżej. Strzelanie rozpoczął już w 45. sekundzie Denis Suarez, a potem było już tylko lepiej. Do przerwy na tablicy widniał wynik 4:0, a to nadal nie był koniec. Po rzucie karnym wykorzystanym przez Barbose byłem dla gospodarzy łaskawy, i Brazylijczyka zastąpiłem ter Stegenem. Jak się bawić to się bawić. Marc zaliczył nawet asystę przy bramce na 6:0. Spacerek i możemy być pewni awansu do kolejnej rundy.

 

04.12.2016, Nuevo Roman Suarez Puerta, Aviles

Frekwencja: 5,200

Copa del Rey, 4 Runda

 

Aviles [3L] - [1L] FC Barcelona 0:6 (0:4)

 

0:1 - Denis Suarez 1'

0:2 - Cristian Tello 20'

0:3 - Gabriel Barbosa 27

0:4 - Gabriel Barbosa 38'

0:5 - Gabriel Barbosa kar. 48'

0:6 - Cristian Tello 83'

 

Bravo 7.7 - Grimaldo 9.2, Mathieu 8.8, Vallejo 8.7, Srna 8.5 - Pique 8.5 - Roberto 9.0, Busquets 9.0 - Denis Suarez 9.2, Tello 9.5 - Barbosa 9.5 (49' ter Stegen 6.8)

 

MVP: Gabriel Barbosa (FC Barcelona) - 9.5 (trzy gole)

 

Odnośnik do komentarza

Nowe ustawienie środka pomocy znakomicie sprawdziło się w przypadku meczu pucharowego, ale nie oszukujmy się - tam każde ustawienie byłoby dobre. Prawdziwym testem miało być domowe spotkanie z Osasuną Pampeluna. Chociaż tak w sumie to nie jestem do końca pewien, czy nasi dzisiejsi goście sprostają moim wymaganiom. Nadal nie mogą grać Neymar i Iniesta, za nich tradycyjnie już Pedro oraz Sergi Roberto. Postawiłem także na Gabriela Barbose, który w meczu z Aviles popisał się hat-trickiem. Największą gwiazdą w drużynie Osasuny był bez wątpienia włoski napastnik, Giampaolo Pazzini, który w przeszłości reprezentował barwy takich klubów jak Milan czy Fiorentina, ale od naszych snajperów wyraźnie odstawał. To spotkanie nie było dla nas trudne. Goście oddali jedynie trzy strzały, przy naszych czterdziestu, i zasłużenie dostali piątkę w plecy. Tradycyjnie chyba kluczową postacią był Leo Messi, który sam do siatki trafił dwukrotnie, ale najładniejszy gol był autorstwem Sergio Busquetsa, który huknął z około 20. metrów nie do obrony. Ja natomiast mam pewien pomysł na jeszcze efektowniejsze wykorzystanie Messiego...

 

07.12.2016, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 89,158

Primera Division, 15/38

 

FC Barcelona [1] - [18] Osasuna 5:0 (3:0)

 

1:0 - Gabriel Barbosa 3'

2:0 - Lionel Messi 40'

3:0 - Sergio Busquets 45'

4:0 - Lionel Messi 56'

5:0 - Luis Suarez 79'

 

ter Stegen 7.2 - Alba 9.2, Pique 8.1, Dragović 8.4, Srna 8.7 - Busquets 8.4 - Rakitić 8.3, Roberto 6.9 (54' Samper 6.9) - Pedro 7.3 (71' Januzaj 6.7), Messi 9.4 - Barbosa 7.3 (54' Suarez 7.6)

 

MVP: Lionel Messi (FC Barcelona) - 9.4 (dwa gole)

 

Odnośnik do komentarza

Na razie gra na skrzydle, ale chce go sprawdzić w Copa del Rey jako Engache ;)

 

*****

 

Po pogromie Osasuny przyszedł czas na równie łatwego przeciwnika, jakim jest Deportivo La Coruna. Jeszcze dekadę temu z tym klubem liczył się każdy, ale teraz zajmują miejsce dokładnie w środku stawki. W ostatnim spotkaniu zremisowali bezbramkowo z Tenerife (My rozbiliśmy ich jakoś na początku 3:0), a najjaśniejszym punktem jest 30-letni już Oriol Riera. Dzień przed tym spotkaniem Real przegrał z Valencią i gdybyśmy wygrali, nasza przewaga zwiększyła by się do sześciu oczek. Trochę zaryzykowałem i od pierwszej minuty na Camp Nou zobaczyliśmy Vallejo, Sampera czy Januzaja. Na atak powrócił natomiast Luis Suarez. Mimo tych roszad szybko objęliśmy prowadzenie za sprawą Leo Messiego. Wspomniany wyżej Oriol Riera zdołał jednak wyrównać, a my graliśmy piach. Totalny piach. Na domiar złego Fabricio był w doskonałej formie i 18 z 19 naszych celnych strzałów lądowało u niego w rękawicach. Jak pech, to, kurwa, pech....

 

11.12.2016, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 89,179

Primera Division, 16/38

 

FC Barcelona [1] - [10] Deportivo 1:1 (1:1)

 

1:0 - Lionel Messi 8'

1:1 - Oriol Riera 32'

 

ter Stegen 6.9 - Alba 7.3, Alvarez Balanta 6.5, Vallejo 6.9, Srna 7.4 - Samper 6.5 (46' Rakitić 6.9) - Busquets 6.5, Roberto 6.7 (62' Pedro 6.6) - Januzaj 7.3, Messi 8.3 - Suarez 6.8 (46' Dongou 6.6)

 

MVP: Lionel Messi (FC Barcelona) - 8.3 (gol)

Odnośnik do komentarza

Rewanż z Aviles był okazją do eksperymentów. Messiego ustawiłem jako rozgrywającego, ale nie zachwycał. Dopiero, gdy po zejściu Januzaja dostał możliwość gry na skrzydle, zaczął coś tam robić. Cieszy mnie bardzo debiutancka bramka w naszych barwach Jesusa Vallejo. Ten młody obrońca pokazuje, że ma potencjał na bycie następcą Gerarda Pique. Co oprócz tego? Po dwa trafienia zaliczyli Luis Suarez i wspomniany wyżej Januzaj, a po dwie asysty zanotowali Pedro oraz Gerard Pique. Na ten mecz przyszło "zaledwie" 28 tysięcy ludzi. A wynik? 8:0 do przodu i Cordoba już czeka w kolejnej fazie.

 

14.12.2016, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 28,734

Copa del Rey, 4 Runda

 

FC Barcelona [1L] - [3L] Aviles 8:0 (5:0)

 

1:0 - Jesus Vallejo 7'

2:0 - Adnan Januzaj 16'

3:0 - Adnan Januzaj 28'

4:0 - Luis Suarez 36'

5:0 - Luis Suarez 37'

6:0 - Lionel Messi 71'

7:0 - Jean-Marie Dongou 77'

8:0 - Pedro 83'

 

Masip 7.9 - Mathieu 8.8, Pique 9.2, Vallejo 9.2, Bartra 8.8 - Rakitić 9.0, Busquets 8.8 - Pedro 9.2, Messi 9.2, Januzaj 9.4 (65' Dongou 8.6) - Suarez 9.3 (46' Barbosa 6.6)

 

MVP: Adnan Januzaj (FC Barcelona) - 9.4 (dwa gole)

 

Odnośnik do komentarza

Januzaja jeszcze sprawdzę :P Albo może Iniesta się odnajdzie...

 

*****

 

W 1/8 finału Ligi Mistrzów trafiliśmy najgorzej jak się da. Naszym rywalem będzie Bayern Monachium. Kurwa. Inne ciekawe pary w tej fazie to Real - BVB, PSG - Manchester City oraz Liverpool - Juventus.

 

Wyjazdowy mecz z Celtą był doskonałą okazją do powiększenia naszego dorobku punktowego. Wreszcie wyleczyli się Neymar oraz Iniesta, i ta dwójka usiadła na ławce. W podstawowym składzie bez niespodzianek z tego względu, że tego spotkania się nieco obawiałem. Drużyna z Vigo jest nieobliczalnym rywalem i może wygrać z każdym. Na szczęście po pierwszej połowie na tablicy świetlnej widniał wynik 0:3 po hat-tricku Luisa Suareza i o zwycięstwo mogłem być spokojny. W drugiej połowie, po za wprowadzeniem Neymara i Iniesty po długiej nieobecności, nie działo się praktycznie nic. Kolejne przekonujące zwycięstwo, którym kończymy kalendarzowy rok 2016.

 

17.12.2016, Balaidos, Vigo

Frekwencja: 31,409

Primera Division, 17/38

 

Celta Vigo [11] - [1] FC Barcelona 0:3 (0:3)

 

0:1 - Luis Suarez 9'

0:2 - Luis Suarez 12'

0:3 - Luis Suarez 37'

 

ter Stegen 6.9 - Alba 7.5, Pique 7.4, Alvarez Balanta 7.4, Bartra 8.8 - Busquets 6.9 - Rakitić 6.9 (55' Iniesta 6.6), Roberto 6.9 (55' Vallejo 6.6) - Pedro 8.6, Messi 7.8 (65' Neymar 6.6) - Suarez 9.5

 

MVP: Luis Suarez (FC Barcelona) - 9.5 (trzy gole)

 

Odnośnik do komentarza

Święta Bożego Narodzenia zleciały nam spokojnie. Dopiero po nich w klubie zaczął się pierdolnik. Najpierw na gali w Nyonie Złotą Piłkę otrzymał Leo Messi, a Adnan Januzaj został Złotym Chłopcem. Argentyńczyk trafił także do drużyny roku, w której na ławce zmieścił się też Neymar. Nasz Jean-Marie Dongou został wybrany trzecim piłkarzem w Afryce. Wszystkim osobiście pogratulowałem.

 

Styczeń to także czas transferów. Udało mi się za 300 tysięcy euro wypchnąć Daniego Alvesa do Hull. Będziemy mu co prawda płacić jakąś część pensji, ale lepsze to niż 245 tysi kasowane za opierdalanie się na trybunach. Za 17.75 milionów odejdzie także Arda Turan do Zenitu, ale to stanie się dopiero pod koniec stycznia. Ja natomiast nadal usilnie rozglądam się za pomocnikiem. W oko wpadło mi już kilku graczy i na 100% ktoś do Barcelony w zimie dołączy.

 

Tymczasem czekał nas mecz w ramach 5 Rundy Copa del Rey z Cordobą. My chcieliśmy się zrewanżować za stratę punktów w lidze i wyszliśmy najmocniejszym możliwym składem. Pierwszą bramkę strzelił, po uderzeniu głową, Leo Messi i potem szło jak z płatka. Gospodarze zdołali strzelić jednak jedną bramkę, ale to nie wystarczyło i to my jesteśmy w bardziej korzystnej sytuacji przed rewanżem u siebie.

 

04.01.2017, Nuevo Arcangel, Kordoba

Frekwencja: 21,811

Copa del Rey, 5 Runda

 

Cordoba [1L] - [1L] FC Barcelona 1:3 (0:3)

 

0:1 - Lionel Messi 19'

0:2 - Aleksandar Dragović 33'

0:3 - Luis Suarez 36'

1:3 - Patrick Ekeng 68'

 

ter Stegen 6.9 - Alba 6.9, Dragović 7.9, Alvarez Balanta 7.1, Bartra 7.2 - Busquets 7.1 - Rakitić 6.9, Iniesta 6.9 (62' Roberto 6.8) - Neymar 7.8, Messi 7.7 - Suarez 8.0 (58' Barbosa 6.6)

 

MVP: Luis Suarez (FC Barcelona) - 8.0 (gol)

 

Odnośnik do komentarza

Getafe w tegorocznej kampanii spisuje się tak, jak powinno. Na razie gospodarze dzisiejszego pojedynku zajmują trzynastą lokate w tabeli. Najbardziej znanymi postaciami są oczywiście Pedro Leon, Recio oraz Stephane Sessegnon. Wyszliśmy z bojowym nastawieniem i po pięciu minutach już prowadziliśmy. Do przerwy strzeliliśmy jeszcze trzy gole, ale odkupiliśmy to przedwczesnym zejściem z murawy Suareza. W drugiej części gry z boiska za faul na Neymarze wyleciał Franscesco Portillo, a Sergi Roberto po raz kolejny w tym sezonie strzelił bramkę rodem z Champions League. Pewna wygrana i dziarskim krokiem zmierzamy po tytuł. Getafe oddało tylko dwa celne strzały. Dominacja wręcz absolutna.

 

07.01.2017, Coliseum Alfonso Perez, Getafe

Frekwencja: 15,477

Primera Division, 18/38

 

Getafe [13] - [1] FC Barcelona 0:5 (0:4)

 

0:1 - Luis Suarez 5'

0:2 - Luis Suarez 19'

0:3 - Luis Suarez 26'

0:4 - Eder Alvarez Balanta 32'

0:5 - Sergi Roberto 71'

 

ter Stegen 7.7 - Alba 9.0, Dragović 8.3, Alvarez Balanta 9.1, Srna 8.2 - Busquets 8.5 - Rakitić 8.5, Roberto 9.1 - Neymar 9.2 (75' Pedro 6.8), Messi 8.2 (75' Januzaj 6.7) - Suarez 9.5 (32' Barbosa 6.3)

 

MVP: Luis Suarez (FC Barcelona) - 9.5 (trzy gole)

 

Odnośnik do komentarza

W pierwszym pojedynku pucharowym z zespołem Cordoby wygraliśmy pewnie, ale nie mogliśmy być na sto procent przekonani o naszym awansie. Tym razem graliśmy jednak u siebie i to był atut, który trzeba wykorzystać. Nie mogłem skorzystać z Suareza, którego zastąpił Gabriel Barbosa. Mając na uwadze mecz w lidze z Atletico zdecydowałem się pozostawić na ławce Messiego, którego miejsce w wyjściowej jedenastce zajął Adnan Januzaj. Mecz był nudny, toczony w powolnym tempie. Bardzo dobrze zagrał szczególnie Srna, który zasłużenie został wybrany zawodnikiem spotkania. Wygrana 3:0 i awans do ćwierćfinału, w którym zagramy z Realem Betis. Półfinał jak nic.

 

11.01.2017, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 40,631

Copa del Rey, 5 Runda

 

FC Barcelona [1L] - [1L] Cordoba 3:0 (2:0)

 

1:0 - Fran Cruz sam. 21'

2:0 - Darijo Srna 26'

3:0 - Ivan Rakitić k. 83'

 

ter Stegen 7.0 - Alba 6.8 (46' Vallejo 6.7), Dragović 6.6, Alvarez Balanta 7.5, Srna 8.3 - Samper 7.0 - Rakitić 7.8, Roberto 6.9 (46' Iniesta 6.4) - Neymar 7.1 (71' Tello 6.8), Januzaj 6.4 - Barbosa 7.0

 

MVP: Darijo Srna (FC Barcelona) - 8.3 (gol)

 

Odnośnik do komentarza

Atletico jest groźne. Na razie nasi dzisiejsi rywale zajmują czwarte miejsce i mają sześć punktów straty do trzeciej Malagi, ale rozegrali dwa mecze mniej, więc sytuacja może się zmienić. My jednak chcemy podtrzymać naszą dobrą passe i pokonać zespół z Madrytu. Przed tym spotkaniem dołączył do nas zdolny pomocnik z River, Eliseo Avramides, za którego zapłaciliśmy 6. milionów euro. Myślę, że będzie dobrym nabytkiem i chyba go jednak wypożyczę, bo propozycji jest sporo. W meczu z drużyną trenera Lopteguia nie mogłem skorzystać z Luisa Suareza, Gerarda Pique, a także Jeremy'ego Mathieu, ale oprócz tego wszyscy byli zdrowi. Media stawiały nas w roli zdecydowanych faworytów i potwierdziliśmy to na boisku. W drugiej minucie w swoim stylu, czyli w okienku zza pola karnego, trafił Sergi Roberto. Później było już tylko łatwiej i Atletico leży pobite na deskach. Lepszego wyniku wymarzyć sobie nie mogłem. Myślałem, że to będzie trochę trudniejsze :D

 

14.01.2017, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 96,488

Primera Division, 19/38

 

FC Barcelona [1] - [4] Atletico Madryt 5:0 (3:0)

 

1:0 - Sergi Roberto 2'

2:0 - Lionel Messi 14'

3:0 - Lionel Messi 28'

4:0 - Eder Alvarez Balanta 56'

5:0 - Lionel Messi 84'

 

ter Stegen 7.4 - Alba 8.3, Dragović 8.2, Alvarez Balanta 9.0, Srna 8.2 - Busquets 7.5 - Roberto 9.1, Rakitić 8.8 (68' Iniesta 6.9) - Neymar 7.9 (56' Pedro 6.5), Messi 9.6 (84' Tello -) - Barbosa 8.9

 

MVP: Lionel Messi (trzy gole)

 

Odnośnik do komentarza

W ćwierćfinale Pucharu Króla trafiliśmy najlepiej jak mogliśmy, bowiem w dzisiejszym starciu naszym rywalem będzie Betis. Po meczu z Atletico na 3. tygodnie wypadł Neymar i za niego do składu wskoczył Pedro. Musze też uważać na moich kluczowych graczy, bo przecież za pasem mecz z Bayernem Monachium. Wystawiłem więc jedenastkę dość eksperymentalną, z Januzajem na szpicy, Grimaldo na lewej obronie czy Samper jako defensywny pomocnik. Rywale nas zaskoczyli i wyszli na prowadzenie, ale jeszcze przed zmianą stron dwukrotnie do siatki gości trafił Adnan Januzaj i wszystko wróciło do normy. Po przerwie Betis zdołał jednak wyrównać i ten mecz pokazuje, że poraz kolejny przesadziłem z rotacją w drużynie. Na szczęście jest jeszcze rewanż.

 

18.01.2017, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 62,698

Copa del Rey, Ćwierćfinał

 

FC Barcelona [1L] - [1L] Real Betis 2:2 (2:1)

 

0:1 - Alfred N'Diaye 26'

1:1 - Adnan Januzaj 44'

2:1 - Adnan Januzaj 45'

2:2 - Cristian Herrera 48'

 

ter Stegen 6.8 - Grimaldo 6.9, Pique 6.8, Vallejo 6.5, Bartra 6.6 - Samper 6.5 (53' Busquets 6.6) - Iniesta 6.6, Roberto 6.9 - Pedro 7.9, Tello 6.9 (53' Messi 6.8) - Januzaj 8.7 (53' Dongou 6.4)

 

MVP: Adnan Januzaj (FC Barcelona) - 8.7 (dwa gole)

 

Odnośnik do komentarza

Między dwoma pucharowymi pojedynkami z Betisem pojedziemy na Teneryfe, żeby pokazać różnicę między nami, a gospodarzami. W ataku wystąpił tym razem Leo Messi, a na skrzydłach grali Pedro i Adnan Januzaj, który zaliczył bardzo udany występ przeciwko Betisowi. Wyspiarze nie byli szczególnie trudną do ogrania drużyną i drugi raz w tym sezonie ograliśmy ich 3:0. Świetnie spisał się Messi, który jako samotny napastnik mógł robić co chciał. Do tego skuteczny, zarówno pod naszą bramką, jak i przeiwników, stał się Eder Alvarez Balanta. To dzięki tym dwóm panom wywieźlismy z Teneryfy komplet punktów.

 

21,01,2017, Heliodoro Rodriguez Lopez, Teneryfa

Frekwencja: 23,314

Primera Division, 20/38

 

Tenerife [14] - [1] FC Barcelona 0:3 (0:2)

 

0:1 - Lionel Messi 3'

0:2 - Eder Alvarez Balanta 27'

0:3 - Lionel Messi 74'

 

ter Stegen 6.9 - Alba 7.8, Pique 8.4, Alvarez Balanta 8.6, Bartra 7.1 - Busquets 7.4 - Rakitić 7.3, Roberto 7.6 (68' Iniesta 6.9) - Januzaj 7.0, Pedro 6.8 (68' Tello 6.8) - Messi 9.0

 

MVP: Lionel Messi (FC Barcelona) - 9.0 (dwa gole)

 

Odnośnik do komentarza

W rewanżowym spotkaniu z Betisem Sevilla postanowiłem dokonać tylko jednej roszady. Za słabego w meczu z Tenerife Januzaja pojawił się Gabriel Barbosa. I to właśnie Brazylijczyk dał nam prowadzenie już w siódmej minucie gry. Cristian Herrera zdołał jednak wyrównać, ale do przerwy na tablicy widniał wynik 1:3. Na początku drugiej części gry czerwoną kartkę otrzymał Jordi Alba i musięliśmy grać w 10. Mimo tego osłabienia nie cofnęliśmy się i to spotkanie zakończyło się naszym efektownym zwycięstwem. Wreszcie bramkę strzelił Iniesta. A w półfinale czeka już Real Madryt i mogę powiedzieć jedno - będzie ciekawie. Bayern w 1/8 LM, Real w 1/2 Pucharu Króla. Ktoś ewidentnie chce nam zaszkodzić.

 

25.01.2017, Benito Villamarin,Sevilla

Frekwencja: 50,644

Copa del Rey, Ćwierćfinał

 

Real Betis [1L] - [1L] FC Barcelona 2:5 (1:3)

 

0:1 - Gabriel Barbosa 7'

1:1 - Cristian Herrera 18'

1:2 - Lionel Messi 26'

1:3 - Ivan Rakitić 28'

1:4 - Andres Iniesta 48'

2:4 - Xavi Torres 80'

2:5 - Pedro 90+2'

 

ter Stegen 70' - Alba 6.9 (47' cz.k.), Pique 7.1, Alvarez Balanta 6.9, Bartra 8.3 - Busquets 6.7 - Roberto 6.9 (46' Iniesta 8.2), Rakitić 7.8 (82' Samper -) - Pedro 8.4, Barbosa 8.2 (47' Dragović 6.8) - Messi 7.6

 

MVP: Pedro (FC Barcelona) - 8.4 (gol i asysta)

 

Odnośnik do komentarza

Przed kolejnym meczem z Betisem, tym razem w Primera Division, w klubie zaszły pewne zaminy. Macky Bagnack został wypożyczony do Sportingu Gijon, Sandro do Valliadolid, Douglas do Internacionalu, natomiast Avramides do HSV. Pozbyliśmy się także Olivera, który za 13.5 miliona przeniósł się do Valencii. Bez żalu oddaliśmy za 17.75 miliona do Zenitu Arde Turana i mieliśmy dość spory budżet na wzmocnienia.

 

Na mecz z Betisem w lidze postawiłem na taki sam skład, jaki rozbił ich w Pucharze Króla. Okazało się to słuszną decyzją, ponieważ już po dwudziestu pięciu minutach prowadziliśmy 2:0. Tak naprawdę goście załatwili się sami, dając nam w prezencie dwa rzuty karne. Skończyło się na 5:0 i ze swojej gry możemy być zadowoleni. Gorzej już jest z terminarzem, który jest mego chujowy.

 

28.01.2017, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 89,457

Primera Division, 21/38

 

FC Barcelona [1] - [7] Real Betis 5:0 (2:0)

 

1:0 - Pedro 14'

2:0 - Lionel Messi kar. 25'

3:0 - Lionel Messi kar. 56'

4:0 - Lionel Messi 60'

5:0 - Adnan Januzaj 66'

 

ter Stegen 7.2 - Alba 8.5, Pique 9.0, Alvarez Balanta 7.9, Bartra 8.5 - Busquets 7.5 - Rakitić 8.4, Roberto 7.1 (60' Iniesta 6.9) - Pedro 7.8 (60' Januzaj 7.2), Barbosa 7.4 (60' Tello 6.8) - Messi 9.6

 

MVP: Lionel Messi (FC Barcelona) - 9.6 (trzy gole)

 

Odnośnik do komentarza

Ostatni dzień okienka był w siedzibie FC Barcelony dosyć szalony. Mimo kilku ofert nie udało nam się pozyskać Mateo Kovacica z Interu Mediolan. Włosi byli bardzo pazerni i po prostu na Chorwata nie było nas stać. Musiałem sobie załatwić opcję B, więc w ekspresowym tempie zakupiłem za 11 milionów euro Matiasa Kranevittera z River Plate. Może tak dobry jak Kovacic to on nie jest, ale potencjał ma równie wysoki. Do tego z listy transferowej Marsylii, za promocyjną kwotę 7.25 miliona, wyciągnąłem Luke Jovica, który ma być za kilka lat naszą gwiazdą. Głównie z tego powodu wypożyczony do Lazio został Jean-Marie Dongou, który po przyjściu Serba nie miał by szans na gre. Tyle z transferów, jedziemy z meczem!

 

Pierwszy mecz z Realem w ramach Copa del Rey graliśmy u siebie i ten fakt chcieliśmy wykorzystać do maksimum. Do tego w drużynie gości zabraknie Keylora Navasa, Garetha Bale'a oraz Pepe, a u nas wszyscy, oprócz Neymara, są zdrowi. Postawiłem na Kranevittera, który zagrał zamiast Busquetsa na pozycji defensywnego pomocnika, natomiast Hiszpan został przesunięty nieco wyżej. Dało to efekty w 21. minucie, kiedy to po katastrofalnym błędzie obrony Realu bramkę zdobył Messi. W drugiej części o mało co nie wyleciał Marcelo, Kranevitter został zmieniony przez Roberto, który chwilę później huknął z 20. metrów i było 2:0. I tak też się skończyło i to my jesteśmy bliżej awansu do finału! W drugim półfinale Atletico bezbramkowo zremisowało z Deportivo.

 

 

01.02.2017, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 99,394

Copa del Rey, Półfinał

 

FC Barcelona [1L] - [1L] Real Madryt 2:0 (1:0)

 

1:0 - Lionel Messi 21'

2:0 - Sergi Roberto 65'

 

ter Stegen 7.0 - Alvarez Balanta 7.2, Pique 7.5 (87' Vallejo -), Dragović 7.0, Bartra 7.1 - Kranevitter 6.6 (58' Roberto 8.1) - Busquets 6.9, Rakitić 6.9 - Pedro 6.8, Januzaj 6.9 (74' Suarez 6.8) - Messi 7.9

 

MVP: Sergi Roberto (FC Barcelona) - 8.1 (gol)

 

Odnośnik do komentarza

Terminarz nas nie rozpieszczał. Następna w kolejce była Valencia, ale był jeden problem. A mianowice, graliśmy na Mestalla. U siebie gramy bowiem jak z nut, ale na wyjeździe dajemy ciała. Tym razem miałem jednak nadzieję, że będzie inaczej. Skład pozostał praktycznie nie zmieniony, dostał swoją szansę Kranevitter, a na ławce zobaczyliśmy Jovica czy Neymara. Serb debiutu doczekał się jednak szybciej niż chciałem, bowiem już w czwartej minucie urazu doznał Pedro i musiał zejść z boiska. Nie graliśmy najlepiej i do przerwy bo golu Henriksena przegrywaliśmy 1:0. To był koszmar w naszym wykonaniu i jeżeli będziemy tak grać, to Mistrzostwo możemy wyjebać do kosza. Zasłużona porażka z Valencią i nad Realem mamy już tylko punkt przewagi.

 

05.02.2017, Mestalla, Valencia

Frekwencja: 55,000

Primera Division, 22/38

 

Valencia [6] - [1] FC Barcelona 1:0 (1:0)

 

1:0 - Markus Henriksen 25'

 

ter Stegen 6.8 - Alba 6.8, Pique 6.7, Alvarez Balanta 6.8, Bartra 7.2 - Kranevitter 6.6 (63' Roberto 6.6) - Busquets 6.4, Rakitić 6.8 - Pedro - (4' Jovic 6.3 (56' Neymar 6.7), Messi 6.8 - Suarez 6.7

 

MVP: Jose Gaya (Valencia) - 8.2

 

Odnośnik do komentarza

Przed spotkaniem z Cordobą dokonałem jednego fajnego transferu, ale o tym będzie pewnie jakoś na początku następnego sezonu, o ile jeszcze w Barcelonie będę pracował. Goście nie byli jakoś specjalnie wymagający, ale my mieliśmy na uwadze głównie mecz w Lidze Mistrzów z Bayernem, także mogło być ciekawie. Dokonałem kilku roszad i Luka Jović zagrał jako osamotniony napastnik, Vallejo jako obrońca, a na prawej obronie postawiłem na Srne. Nasz nowy napastnik nareszcie zaczął coś grać i swoją debiutancką bramkę zdobył w czternastej minucie. Ogólnie Serb bardzo dobrze radzi sobie w duecie z Neymarem, co pokazali właśnie w dzisiejszym meczu. Wynik 5:0 dobrze odzwierciedla przebieg gry, a my czekamy na środę i wyjazdowy mecz z Bayernem Monachium!

 

12.02.2017, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 89,158

Primera Division, 23/38

 

FC Barcelona [1] - [17] Cordoba 5:0 (3:0)

 

1:0 - Luka Jović 14'

2:0 - Neymar 42'

3:0 - Neymar 44'

4:0 - Neymar 74'

5:0 - Sergi Roberto 90+1'

 

ter Stegen 7.4 - Alba 8.4, Pique 8.4, Vallejo 8.5, Srna 8.6 - Kranevitter 7.7 - Rakitić 8.3, Busquets 7.3 (75' Roberto 7.2) - Neymar 9.7 (75' Barbosa 6.8), Messi 8.4 (75' Januzaj 6.8) - Jović 8.8

 

MVP: Neymar (FC Barcelona) - 9.7 (trzy gole i asysta)

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...