Skocz do zawartości

Przełamanie!


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Grać na remis to nie u mnie ;) Szkoda tylko tego prowadzenia z początku :/

 

*****

 

Na mecz z Bayernem mobilizowaliśmy się już od meczu z Valencią. Media prodnozowały nasze zwycięstwo, głównie dlatego, że nie zagrają Arjen Robben, Fred i Ayoze Perez. U nas natomiast wszyscy są zdrowi i wyjdziemy najmocniejszym składem z triem MSN w ataku. Zaczęło się jak marzenie, bowiem już w czterdziestej sekundzie spotkania do bramki gospodarzy trafił Luis Suarez! A już dwie minuty później, za sprawą Messiego, było 2:0! Co za początek! W 14. minucie do naszej siatki trafił jednak Lewandowski, a trzynaście minut potem Pique popełnił głupi faul w polu karnym i praktycznie był remis. Arturo Vidal oczywiście trafił. Do przerwy tyle. A po zmianie stron do naszej siatki zdołał trafić Thomas Muller, a potem poprawił Lewandowski. Na siedem minut przed końcem straty zmniejszył kapitalnym uderzeniem Suarez i nasza sytuacja nie wyglądała by tak źle, gdyby w końcówcę nie poprawił Lewy. Mimo przegranej nasza sytuacja przed rewanżem nie wygląda wcale tak źle.

 

15.02.2017, Allianz-Arena, Monachium

Frekwencja: 67,271

Liga Mistrzów, 1/8 Finału

 

Bayern Monachium [GER] - [ESP] FC Barcelona 5:3 (2:2)

 

0:1 - Luis Suarez 1'

0:2 - Lionel Messi 3'

1:2 - Robert Lewandowski 14'

2:2 - Arturo Vidal kar. 28'

3:2 - Thomas Muller 63'

4:2 - Robert Lewandowski 74'

4:3 - Luis Suarez 83'

5:3 - Robert Lewandowski 89'

 

ter Stegen 6.6 - Alba 6.4, Pique 6.4, Alvarez Balanta 6.3, Bartra 6.4 - Kranevitter 7.9 - Rakitić 6.4, Busquets 6.7 (60' Roberto 6.9) - Neymar 6.8 (70' Januzaj 6.6), Messi 7.7 - Suarez 9.0

 

MVP: Robert Lewandowski (Bayern) - 9.5 (trzy bramki i asysta)

 

Odnośnik do komentarza

Nie takie rzeczy się robiło ;) Gorzej, bo terminarz mamy przejebany :/

 

*****

 

Po porażce z Bayernem graliśmy dwa bardzo ważne mecze. Najpierw w La Liga mieliśmy Bilbao, a potem rewanż Copa del Rey z Realem. Oba spotkania na wyjeździe. W meczu ligowym postawiłem na kilka roszad. Kolejny raz w ataku zagrał Luka Jović, na prawej stronie zobaczyliśmy Srne, za Alvareza Balante wskoczył Dragović, a za Busquetsa wystąpił Iniesta. Dało to efekty i po dość dobrym meczu wygrywamy z Baskami 3:1. Athletic co prawda próbował coś tam pod naszą bramką zrobić, ale skutecznie zapędy piłkarzy gospodarzy temperował Matias Kranevitter, który z meczu na mecz gra coraz lepiej. Do tego bramkę dorzucił Jović i byłem zadowolony. Dawać mi tu ten Real!

 

19.02.2017, San Mames, Bilbao

Frekwencja: 52,896

Primera Division, 24/38

 

Athletic Bilbao [13] - [1] FC Barcelona 1:3 (0:1)

 

0:1 - Luka Jović 3'

1:1 - Mikel San Jose kar. 57'

1:2 - Andres Iniesta 62'

1:3 - Luis Suarez 76'

 

ter Stegen 6.9 - Alba 6.8 (53' Alvarez Balanta 6.5), Pique 7.3, Dragović 7.1, Srna 7.4 - Kranevitter 6.9 - Iniesta 8.4, Rakitić 6.8 (66' Roberto 6.8) - Neymar 6.9, Messi 8.7 - Jović 6.9 (53' Suarez 6.9)

 

MVP: Lionel Messi (FC Barcelona) - 8.7 (asysta)

 

Odnośnik do komentarza

Po wygranej 2:0 w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Króla byliśmy w dobrej sytuacji. Postanowiłem postawić na grę z kontrataku i to się opłaciło, bowiem Sergi Roberto szybkim golem dał nam prowadzenie. Niestety w czterdziestej minucie młody pomocnik wyleciał z boiska za brutalny faul na Cristiano Ronaldo i musięliśmy bronić się w dziesiątkę. Do przerwy dotrwaliśmy, a potem... Dziewięć minut po zmianie stron gola strzelił Ronaldo. W 63. minucie trafił Gonzalo Higuain. Siedem minut później piłka po strzale Bale'a trafiła w słupek. Następnie uderzenie Varane'a wybił z linii ter Stegen. W końcu nadeszła ta upragniona dziewięćdziesiąta druga minuta i sędzia zakończył to spotkanie. W finale zagramy z Deportivo La Coruna, które sensacyjnie wyeliminowało Atletico Madryt!

 

22.02.2017, Santiago Bernabeu, Madryt

Frekwencja: 75,386

Copa del Rey, Półfinał

 

Real Madryt [1L] - [1L] FC Barcelona 2:1 (0:1)

 

0:1 - Sergi Roberto 4'

1:1 - Cristiano Ronaldo 54'

2:1 - Gonzalo Higuain 63'

 

ter Stegen 6.8 - Alba 7.0, Pique 6.9, Alvarez Balanta 6.4, Srna 6.7 - Busquets 6.8 - Rakitić 6.3, Roberto 7.3 (cz.k. 40') - Neymar 7.4 (68' Jović 6.7), Messi 6.6 (68' Barbosa 6.8) - Suarez 6.7 (41' Iniesta 6.7)

 

MVP: Cristiano Ronaldo (Real Madryt) - 7.5 (gol)

 

Odnośnik do komentarza

Tylko gdzie? ;)

 

*****

 

Mecze z Malagą i Elche miały być przerywnikiem między poważniejszymi starciami. Graliśmy u siebie, więc chyba tradycyjnie już pozmieniałem trochę wyjściowy skład. Pierwszego gola strzelił tak naprawdę Januzaj, ale arbiter uznał, że jednak Filipenko zmienił tor lotu piłki i to właśnie Białorusin został autorem tego trafienia. Później tempo wyraźnie spadło i ciekawa była dopiero końcówka. Najpierw po wejściu na boisko klasą błysną Messi, a następnie swoje piąte trafienie w sezonie zanotował Alvarez Balanta i wygrywamy pewnie i wysoko. Nasza gra może cieszyć i jesteśmy pełni optymizmu przed nadchodzącymi meczami.

 

25.02.2017, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 89,255

Primera Division, 25/38

 

FC Barcelona [1] - [3] Malaga 3:0 (1:0)

 

1:0 - Egor Filipenko sam. 5'

2:0 - Lionel Messi 73'

3:0 - Eder Alvarez Balanta 85'

 

ter Stegen 7.0 - Alba 7.5, Alvarez Balanta 8.3, Vallejo 6.7 (25' Dragović 6.9), Srna 7.5 - Samper 6.8 - Rakitić 6.8 (46' Iniesta 6.9), Roberto 6.4 (46' Messi 7.9) - Jović 6.8, Januzaj 7.6 - Barbosa 6.9

 

MVP: Eder Alvarez Balanta (FC Barcelona) - 8.3 (gol)

 

Odnośnik do komentarza

Zobaczymy jak to się potoczy ;) Na razie jestem w Barcelonie i walczę o trzy trofea. Jak się uda zdobyć je wszystkie to wtedy odejdę ;) Jak odpadniemy z Champions League pewnie też, bo to można zdobyć także z innym klubem :P

 

*****

 

Mecz z Elche był ostatnim przed wielką triadą, czyli pojedynkami z Sevillą, Bayernem oraz Realem, które miały okazać się kluczowe jeżeli chodzi o ten sezon. Z konieczności zagraliśmy nieco rezerwowym składem, bowiem zawieszeni byli Jordi Alba oraz Eder Alvarez Balanta. W ich miejsce wskoczyli odpowiednio Grimaldo oraz Dragović. Gospodarze nie byli godnym dla nas przeciwnikiem. Zagraliśmy nastawieni na kontrolę piłki, żeby nie forsować zawodników przed arcyważnymi spotkaniami. Pewna wygrana 3:0 i teraz najważniejszy moment sezonu. Trzymajcie kciuki. Na szczęście wszystkie te mecze gramy u siebie.

 

01.03.2017, Martinez Valero, Elche

Frekwencja: 33,523

Primera Division, 26/38

 

Elche [12] - [1] FC Barcelona 0:3 (0:2)

 

0:1 - Luis Suarez 21'

0:2 - Luis Suarez 32'

0:3 - Gerard Pique 71'

 

ter Stegen 6.9 - Grimaldo 8.7, Pique 8.7, Dragović 7.7, Srna 7.4 - Kranevitter 8.0 - Roberto 6.7 (19' Busquets 6.9), Rakitić 6.9 (64' Samper 6.9) - Jović 6.5 (65' Neymar 6.8), Messi 7.3 - Suarez 8.8

 

MVP: Luis Suarez (FC Barcelona) - 8.8 (dwa gole)

 

Odnośnik do komentarza

Sevilla w tym sezonie spisuje się zaskakująco słabo. Dziesiąte miejsce w ligowej tabeli, a w ostatniej kolejce porażka z Betisem 0:3, to nie jest to, na co liczyli właściciele. My dodatkowo gramy u siebie. Wystawiłem oczywiście najmocniejszy możliwy skład, żeby weszli w tempo meczowe. Już po pierwszych czterdziestu pięciu minutach było jasne, że tego meczu nie przegramy. Prowadziliśmy bowiem 3:0 po dwóch trafieniach Luisa Suareza i jednej bramce Leo Messiego. Druga część meczu poziomem nie odbiegała od pierwszej i także kibice zobaczyli trzy bramki. Najpierw z karnego ponownie trafił Suarez, później chwilę radości dał gospodarzom Carlos Fernandez, ale ostatnie słowo należało do Edera Alvareza Balanty. Okazała wygrana i nikt chyba nie będzie się złościł, jeżeli w dwóch następnych meczach powtórzymy te rezultaty :P

 

04.03.2017, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 96,063

Primera Division, 27/38

 

FC Barcelona [1] - [10] Sevilla 5:1 (3:0)

 

1:0 - Luis Suarez 20'

2:0 - Luis Suarez 32'

3:0 - Lionel Messi 45+1'

4:0 - Luis Suarez kar. 70'

4:1 - Carlos Fernandez 83'

5:1 - Eder Alvarez Balanta 89'

 

ter Stegen 7.1 - Alba 7.8, Pique 7.4, Alvarez Balanta 9.0, Bartra 8.4 - Kranevitter 7.1 - Busquets 7.5 (78' Roberto -), Rakitić 7.4 (78' Iniesta -) - Neymar 9.0, Messi 9.2 - Suarez 9.5 (78' Jović -)

 

MVP: Luis Suarez (FC Barcelona) - 9.5 (trzy gole)

 

Odnośnik do komentarza

CO ZA MECZ! Rewanż z Bayernem był zdecydowanie najbardziej emocjonującym meczem w historii mojej przygody z Football Managerem 2015! Zaczęło się cudownie, bo po bramkach Neymara i Luisa Suareza do przerwy prowadziliśmy 2:0! Później na 3:0 znów trafił Suarez i byłem bliski szczęścia. Niestety w 74. minucie Kranevitter dostaje drugą żółtą kartkę i wylatuje z boiska, a na dodatek Alaba wykorzystuje rzut karny. Jednak trzy minuty później do siatki trafia niezawodny Alvarez Balanta! 4:1! Kolejny rzut rożny przyniósł zamieszanie w naszym polu karnym i ter Stegen wbił sobie piłkę do bramki. A gdy odliczałem sekundy do końcowego gwizdka Neymar trafiłraz jeszcze i wprawił Camp Nou w stan ogólnej euforii! 5:2 z Bayernem i to my gramy dalej! CO ZA MECZ!

 

07.03.2017, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 96,714

Liga Mistrzów, 1/8 Finału

 

FC Barcelona [ESP] - [GER] Bayern Monachium 5:2 (2:0)

 

1:0 - Neymar 24'

2:0 - Luis Suarez 32'

3:0 - Luis Suarez 66'

3:1 - David Alaba kar. 74'

4:1 - Eder Alvarez Balanta 77'

4:2 - Marc-Andre ter Stegen sam. 81'

5:2 - Neymar 90'

 

ter Stegen 6.9 - Alba 7.6, Alvarez Balanta 8.2, Pique 7.1 (74' Dragović 6.6), Bartra 8.2 - Kranevitter 7.0 (cz.k. 74') - Rakitić 7.3 (74' Roberto 6.9), Busquets 7.7 - Neymar 9.4, Messi 9.0 - Suarez 8.3 (74' Iniesta 6.8)

 

MVP: Neymar (FC Barcelona) - 9.4 (dwa gole i asysta)

 

Odnośnik do komentarza

W 1/4 Ligi Mistrzów los był dla nas łaskawy i przydzielił nam najłatwiejszego rywala z możliwych, a więc AS Saint-Etienne, które w poprzedniej rundzie po karnych pokonało Ajax Amsterdam.

 

W meczu z Realem byliśmy zdecydowanymi faworytami. Po pierwsze: gramy u siebie. Na Camp Nou jesteśmy nie do rozbicia, co pokazuje chociażby ostatni mecz w Lidze Mistrzów. Po drugie: nieobecności w drużynie Królewskich. Nie zagra przede wszystkim Cristiano Ronaldo, którego obawiałem się najbardziej. Do tego odpadają Carlos Vela i Keylor Navas, co oznacza, że w bramcę znów wystąpi Kiko Casilla, który w meczach z nami kilka bramke zawalił. Względem meczu z Bayernem dokonałem jednej roszady w składzie. Marca Bartre na prawej obronie zastąpił znakomity w tym sezonie Darijo Srna. Spotkanie nie okazało się tak wymagające, jak myślałem i FC Barcelona po raz kolejny pokazuje, że jest aktualnie najlepszym klubem na świecie. Wygraną 4:0 na 95% zapewniamy sobie tytuł Mistrza Hiszpanii, a ja mogę się rozglądać za nowym miejscem pracy. Zostały Francja, Włochy i Anglia, a może dorzucę też Polskę? Kto wie...

 

11.03.2017, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 98,091

Primera Division, 28/38

 

FC Barcelona [1] - [2] Real Madryt 4:0 (2:0)

 

1:0 - Eder Alvarez Balanta 18'

2:0 - Luis Suarez 24'

3:0 - Luis Suarez 59'

4:0 - Adnan Januzaj 85'

 

ter Stegen 7.0 - Alba 7.6, Pique 7.8, Alvarez Balanta 8.8, Srna 7.5 - Kranevitter 7.2 - Busquets 9.0, Rakitić 6.9 (59' Roberto 6.6) - Neymar 7.1 (70' Januzaj 7.2), Messi 7.8 - Suarez 8.8 (70' Barbosa 6.8)

 

MVP: Sergio Busquets (FC Barcelona) - 9.0 (dwie asysty)

 

Odnośnik do komentarza

Taki jest plan ;) Lubię sobie czasami powygrywać wszystko, no ale ile można :P

 

*****

 

Po serii wygranych w najtrudniejszych meczach sezonu przyszedł czas na wyjazd do San Sebastian na mecz z Realem Sociedad. Baskowie są bardzo nieobliczalni. Potrafią wygrać na wyjeździe z Atletico, a przegrać u siebie z Betisem czy zremisować z Getafe. Ja postawiłem na kilka roszad i tak w bramcę z konieczności stanął Claudio Bravo (ter Stegen ma wybity palec), za zawieszonego Pique wskoczył Vallejo, Roberto zastąpił Kranevittera, Pedro Messiego, a Jović - Suareza. Jak się okazało te zmiany okazały się skuteczne. Trzy bramki Neymara, po jednej Jovića i Messiego dały nam kolejne trzy punkty. Terminarz teraz mamy bardzo, bardzo prosty. Jedyny mecz, który może sprawiać jakąś trudność gramy z Atletico w przedostatniej kolejce. Jeżeli dodać do tego sześć punktów przewagi nad Realem to Mistrzostwo wydaje się tylko kwestią czasu.

 

15.03.2017, Anoeta, San Sebastian

Frekwencja: 31,495

Primera Division, 29/38

 

Real Sociedad [9] - [1] FC Barcelona 1:5 (1:2)

 

1:0 - Julian Green 32'

1:1 - Luka Jović 33'

1:2 - Neymar kar. 37'

1:3 - Neymar 48'

1:4 - Neymar 71'

1:5 - Lionel Messi kar. 81'

 

Bravo 7.2 - Alba 8.5, Alvarez Balanta 6.7 (22' Bartra 7.7), Vallejo 8.1, Srna 7.6 - Busquets 7.2 - Rakitić 7.1, Roberto 8.1 - Neymar 9.7, Pedro 6.8 (55' Januzaj 6.9) - Jović 7.3 (55' Messi 6.9)

 

MVP: Neymar (FC Barcelona) - 9.7 (trzy bramki i asysta)

 

Odnośnik do komentarza

Literówka :P Poprawione ;) Draken, może i to obniżka formy nie jest, ale wpadka, która może nas wiele kosztować, jak najbardziej :/

 

*****

 

Kolejne spotkanie graliśmy na słonecznej Gran Canarii, a naszym przeciwnikiem było zamykające ligową tabelę UD Las Palmas. Na jesienii rozgromiliśmy ich 9:1, więc i tutaj spodziewałem się wysokiego zwycięstwa. Po raz kolejny zawiodła mnie rotacja. Remis 1:1 to bez wątpienia wynik rozczarowujący i moim piłkarzykom w szatni się za to dostało. Tello i Pedro idą na rzeź, bo grają tak, że szkoda gadać. Barbosa też się coś ostatnio zablokował. No nic, dogramy ten sezon do końca i zmiana klubu i ligi!

 

18.03.2017, Estadio de Gran Canaria, Las Palmas

Frekwencja: 20,183

Primera Division, 30/38

 

Las Palmas [20] - [1] FC Barcelona 1:1 (1:0)

 

1:0 - Javier Saviola 38'

1:1 - Luis Suarez 71'

 

Bravo 6.9 - Grimaldo 6.9, Vallejo 6.8, Dragović 6.9, Bartra 7.7 - Samper 7.1 - Kranevitter 6.8, Roberto 6.7 - Tello 6.5 (46' Neymar 6.6), Pedro 6.8 (46' Messi 6.7) - Barbosa 6.7 (46' Suarez 7.2)

 

MVP: Marc Bartra (FC Barcelona) - 7.7 (asysta)

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...