Skocz do zawartości

Przełamanie!


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

PSG może być? :kekeke: Też właśnie myślałem, żeby Anglię na koniec dać, ale to się zobaczy ;)

 

*****

 

Naszym kolejnym rywalem była drużyna Realu Zaragoza. Byliśmy źli po remisie ze znacznie niżej notowanym Las Palmas i chcieliśmy odegrać się na drużynie z Saragossy. Nie zaczęło się dobrze, bowiem szybko straciliśmy bramkę i myślałem, że załapaliśmy nieprzewidziany dołek formy. Nic bardziej mylnego! Piękny comeback i pewna wygrana 5:2 daje nam kolejne trzy punkty. Ileż razy ja już to pisałem :P Cieszy świetna forma ostatnimi czasy Luisa Suareza.

 

02.04.2017, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 89,271

Primera Division, 31/38

 

FC Barcelona [1] - [19] Zaragoza 5:2 (4:1)

 

0:1 - Lucas Porcar 10'

1:1 - Luis Suarez 26'

2:1 - Luis Suarez 40'

3:1 - Lionel Messi 44'

4:1 - Luis Suarez 45'

4:2 - Javi Alamo 61'

5:1 - Adnan Januzaj 90+1'

 

ter Stegen 7.0 - Alba 8.3, Alvarez Balanta 7.0, Pique 7.0, Bartra 8.2 - Kranevitter 7.0 - Busquets 6.8, Rakitić 6.8 (62' Iniesta 6.9) - Neymar 7.7, Messi 8.8 (62' Januzaj 7.2) - Suarez 9.5 (62' Barbosa 6.8)

 

MVP: Luis Suarez (FC Barcelona) - 9.5 (trzy gole i asysta)

 

Odnośnik do komentarza

Derby Barcelony zawsze są ciekawe. Tak miało być i tym razem, choć to spotkanie będzie rozgrywane na Camp Nou, gdzie nasz zespół jest niepokonany. W porównaniu do poprzedniego meczu jedna zmiana, a mianowicie Adnan Januzaj zastąpi lekko zmęczonego Neymara. Zaczęło się pięknie, bowiem już w czwartej minucie z rzutu wolnego trafił Suarez i zdobył swoją 37 bramkę w 36 meczu w tym sezonie! Ktoś tam mówił, że to kozak? :P Sześć minut później Urugwajczyk poprawił i było po zawodach. W 21. minucie Luis trafił po raz trzeci, a drugi raz wykorzystał rzut wolny. Chwilę po zmianie stron gola honorowego dla gości strzelił Anaitz Arbilla i zrobiło się 3:1. Jednak do roboty znów wziął się Suarez, swojego gola dołożył także Gerard Pique i skończyło się tradycyjnie na piątce. Tradycyjnie też, chyba, tracimy bramkę. Teraz Villareal, a potem wreszcie Champions League!

 

05.04.2017, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 98,969

Primera Division, 32/38

 

FC Barcelona [1] - [17] Espanyol 5:1 (3:0)

 

1:0 - Luis Suarez 4'

2:0 - Luis Suarez 10'

3:0 - Luis Suarez 21'

3:1 - Anaitz Arbilla 47'

4:1 - Luis Suarez 63'

5:1 - Gerard Pique 89'

 

ter Stegen 7.2 - Alba 8.0, Alvarez Balanta 7.8, Pique 8.5, Bartra 8.3 - Kranevitter 7.1 - Rakitić 7.5, Busquets 6.8 (46' Iniesta 7.2) - Januzaj 6.8 (61' Neymar 6.8), Messi 6.8 (61' Barbosa 6.7) - Suarez 9.8

 

MVP: Luis Suarez (FC Barcelona) - 9.8 (cztery gole)

 

Odnośnik do komentarza

W ramach 33. kolejki Primera Division udaliśmy się na El Madrigal, żeby zmierzyć się z tamtejszym Villareal. Żółta Łódź Podwodna zaciekle bije się o miejsce premiowane grą w Lidze Europy i wiedziałem, że nie będzie łatwo. Moje podejrzenia się sprawdziły i po pierwszych czterdziestu pięciu minutach po bramcę Antonio Valencii przegrywaliśmy 1:0. W przerwie próbowałem poderwać zespół do walki, ale oni jakby stanęli. Na szczęście wyrównującą bramkę strzelił obrońca gospodarzy, Iniguez, a na 2:1 trafił z rzutu karnego Neymar. Zagraliśmy jednak bardzo słabo i z takim nastawieniem daleko nie zajedziemy. Na szczęście Real po bramcę Odegaarda w doliczonym czasie tylko zremisował z Malagą 1:1.

 

08.04.2017, El Madrigal, Villareal

Frekwencja: 21,799

Primera Division, 33/38

 

Villareal [6] - [1] FC Barcelona 1:2 (1:0)

 

1:0 - Antonio Valencia 18'

1:1 - Pablo Iniguez sam. 61'

1:2 - Neymar kar. 78'

 

ter Stegen 6.8 - Grimaldo 6.7, Alvarez Balanta 7.1, Pique 6.8, Bartra 6.7 - Kranevitter 7.8 - Busquets 8.5, Rakitić 7.1 - Neymar 6.8, Messi 6.9 (69' Januzaj 6.8) - Suarez 6.7 (69' Barbosa 6.8)

 

MVP: Sergio Busquets (FC Barcelona) - 8.5 (asysta)

 

Odnośnik do komentarza

Jak już to do Polski pójdę na sam koniec kariery. Na razie pięć głównych lig i Liga Mistrzów do wygrania ;)

 

*****

 

W meczu z Saint-Etienne już byliśmy faworytami. W pierwszym meczu do tego graliśmy u siebie. Poza tym nie zagrają Stephane Ruffier, Emmanuel Riviere i Saphir Taider. Powinniśmy więc zrobić totalny rozpierdol. W pierwszej połowie tak też było i na tablicy świetlnej widniał wynik 4:0. W drugiej połowie moi piłkarze spuścili z tonu i skończyło się "tylko" 5:1. Szkoda tego gola straconego w końcówce spotkania, no ale i tak wydaje mi się, że sprawę awansu do półfinału mamy już przesądzoną. W drugim meczu Chelsea zremisowała u siebie bezbramkowo z Liverpoolem, chociaż goście przez prawie połowę grali w osłabieniu, po tym, jak czerwony kartonik zobaczył Emre Can.

 

11.04.2017, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 95,683

Liga Mistrzów, Ćwierćfinał

 

FC Barcelona [ESP] - [FRA] AS Saint-Etienne 5:1 (4:0)

 

1:0 - Luis Suarez 3'

2:0 - Marc Bartra 13'

3:0 - Neymar kar. 38'

4:0 - Luis Suarez 42'

5:0 - Lionel Messi 70'

5:1 - Nolan Roux 89'

 

ter Stegen 7.6 - Alba 8.9, Alvarez Balanta 7.6, Pique 7.5, Bartra 8.5 - Busquets 8.0 - Rakitić 9.0, Iniesta 7.3 (57' Roberto 6.8) - Neymar 9.0, Januzaj 7.8 (57' Messi 8.1) - Suarez 9.2

 

MVP: Luis Suarez (FC Barcelona) - 9.2 (dwa gole)

 

Odnośnik do komentarza

Widzę, że nie tylko mi kariera potoczyła się zdecydowanie lepiej :D Zaliczyłeś niezły awans zamieniając Hoffenheim na Barcelonę - teraz żałuje, że nie wybrałem Realu zamiast PSG bo mielibyśmy bratnie kariery :D Gratulacje zdobycia Superpucharu Hiszpanii i życzę jak największych sukcesów ;)

Odnośnik do komentarza

Nie wyczuwasz sarkazmu? Dzięki Spajk, ale Barcelona to tylko przystanek ;)

 

*****

 

Po pogromie w Lidze Mistrzów wracaliśmy na ligowe boiska. Naszym rywalem w 34 kolejce była broniąca się przed spadkiem Osasuna, z którą na jesieni wygraliśmy u siebie 5:0. Dzisiaj chcieliśmy ten rezultat conajmniej powtórzyć. Nie udało się, ale i tak wynik tej rywalizacji w pełnii mnie satysfakcjonuje. Na El Sadar trafiali Messi, Neymar, Airam Cabrera oraz Ismael Falcon. Szkoda tylko, że ten ostatni trafił do własnej siatki. Kolejne trzy oczka na naszym koncie i możemy w spokoju oczekiwać kolejnych spotkań.

 

16.04.2017, El Sadar, Pampeluna

Frekwencja: 19,688

Primera Division, 34/38

 

Osasuna [16] - [1] FC Barcelona 1:3 (0:2)

 

0:1 - Lionel Messi kar. 32'

0:2 - Ismael Falcon sam. 39'

0:3 - Neymar 54'

1:3 - Airam Cabrera 73'

 

ter Stegen 7.1 - Alba 6.8, Alvarez Balanta 7.0, Pique 6.9, Srna 6.9 - Kranevitter 6.8 - Busquets 6.8, Rakitić 6.9 (46' Roberto 6.4) - Neymar 7.7, Messi 8.4 - Suarez 6.6 (73' Jović 6.8)

 

MVP: Lionel Messi (FC Barcelona) - 8.4 (gol i asysta)

 

Odnośnik do komentarza

Po wygranej w pierwszym meczu awans do półfinału Ligi Mistrzów był niemal pewny. Do Francji polecieliśmy dopełnić formalności w nieco rezerwowym składzie. Remis może i dla kibiców był rozczarowujący, ale jak na moje całkiem okej. W drugim spotkaniu Liverpool zremisował u siebie z Chelsea 1:1 i odpadł, bowiem w pierwszym spotkaniu tych drużyn na Stamford Bridge padł bezbramkowy remis. Do półfinału awansowały także drużyny Paris Saint-Germain oraz Manchesteru United. Nie ma Realu, co jest dla mnie wielką niespodzianką. Losowanie już za dwa dni w Nyonie.

 

19.04.2017, Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Etienne

Frekwencja: 40,616

Liga Mistrzów, Ćwierćfinał

 

AS Saint-Etienne [FRA] - [ESP] FC Barcelona 1:1 (1:1)

 

0:1 - Luis Suarez 4'

1:1 - Renaud Cohade 18'

 

ter Stegen 6.8 - Alba 7.0, Alvarez Balanta 6.8, Pique 7.1, Srna 7.7 - Kranevitter 6.9 - Rakitić 6.9, Roberto 7.7 - Jović 6.4 (58' Neymar 6.7), Messi 6.9 (58' Januzaj 6.8) - Suarez 7.3

 

MVP: Willy Boly (Saint-Etienne) - 8.8

 

Odnośnik do komentarza

Przy korzystnych wynikach meczem z Celtą mogliśmy zapewnić sobie Mistrzostwo Hiszpanii. Zagraliśmy chyba najgorszy mecz w mojej managerskiej karierze, ale udało nam się zwyciężyć. Nic nam nie wychodziło, Celta powinna spokojnie ten mecz wygrać i ograbić nas z trzech punktów. Nasz honor uratowały trafienia Lionela Messiego oraz Luisa Suareza. Dla gości trafił Quique po straszliwym błędzie Alvareza Balanty, który za lekko podał do wychodzącego ter Stegena. A Real? Dzień później przegrali z Realem Sociedad 0:1 i mogliśmy wreszcie to powiedzieć. FC Barcelona Mistrzem Hiszpanii!

 

22.04.2017, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 89,234

Primera Division, 35/38

 

FC Barcelona [1] - [10] Celta Vigo 2:1 (1:0)

 

1:0 - Lionel Messi 31'

2:0 - Luis Suarez 52'

2:1 - Quique 86'

 

ter Stegen 6.9 - Alvarez Balanta 7.1, Dragović 7.1, Pique 6.9, Bartra 6.8 - Busquets 6.9 - Rakitić 7.1, Iniesta 6.8 - Neymar 7.7 (64' Januzaj 6.9), Messi 7.5 - Suarez 7.0 (64' Barbosa 6.8)

 

MVP: Daniel Wass (Celta) - 8.2

 

Odnośnik do komentarza

Przed pierwszym spotkaniem półfinału Ligi Mistrzów czekało nas jeszcze wyjazdowe spotkanie z Deportivo La Coruna, z którym zagramy także w finale Pucharu Hiszpanii. Byliśmy nastawieni przede wszystkim na kontrolę spotkania, co by nie przemęczać się przed meczem z Paris Saint-Germain. Dwukrotnie do siatki gospodarzy trafił Leo Messi, który chyba zaczyna odzyskiwać formę. Pewny triumf i kolejne trzy punkty do kolekcji. Może przebijemy nawet setkę?

 

29.04.2017, Riazor, A Coruna

Frekwencja: 31,767

Primera Division, 36/38

 

Deportivo [14] - [1] FC Barcelona 0:2 (0:2)

 

0:1 - Lionel Messi 2'

0:2 - Lionel Messi 32'

 

ter Stegen 6.7 - Alvarez Balanta 7.1, Dragović 7.6, Pique 6.7, Bartra 7.3 - Kranevitter 7.4 - Rakitić 6.8, Iniesta 6.9 - Neymar 6.9 (75' Alba 6.7), Messi 9.1 (75' Januzaj 6.8) - Suarez 6.7 (75' Barbosa 6.7)

 

MVP: Lionel Messi (FC Barcelona) - 9.1 (dwa gole)

 

Odnośnik do komentarza

Po ponad roku wracałem na Parc de Princes, tym razem jako trener wielkiej FC Barcelony. I runda była inna, bowiem to już półfinał rozgrywek elitarnej Ligi Mistrzów. W drużynie przeciwnika takie gwiazdy jak Aymeric Laporte, Kevin de Bruyne czy wciąż żywy Zlatan Ibrahimović. Pojedynek dla nas zaczął się wybornie, bowiem już w trzeciej minucie samobója wpakował sobie Daryl Janmaat i prowadziliśmy 1:0! Dalej jednak kontrolowaliśmy przebieg meczu i w 18. minucie Luis Suarez trafił na 2:0, a pięć minut później Urugwajczyk podwyższył nasze prowadzenie. Przed przerwą Blaise Matuidi zmniejszył straty PSG i zrobiło się 1:3. W drugiej części gry PSG atakowało, świetną szansę zmarnował też Neymar, ale wygraliśmy pewnie i rewanżu oczekujemy z niecierpliwością.

 

02.05.2017, Parc de Princes, Paryż

Frekwencja: 46,577

Liga Mistrzów, Półfinał

 

Paris Saint-Germain [FRA] - [ESP] FC Barcelona 1:3 (1:3)

 

0:1 - Daryl Janmaat sam. 3'

0:2 - Luis Suarez 18'

0:3 - Luis Suarez 23'

1:3 - Blaise Matuidi 41'

 

ter Stegen 6.9 - Alba 7.2, Alvarez Balanta 7.3, Dragović 7.1, Bartra 6.8 - Kranevitter 6.8 - Busquets 7.2 (80' Iniesta -), Rakitić 7.4 - Neymar 9.0, Messi 7.6 (80' Januzaj -) - Suarez 8.8 (80' Barbosa)

 

MVP: Neymar (FC Barcelona) - 9.0 (dwie asysty)

 

Odnośnik do komentarza

Mecz z Atletico, poprzedzający rewanż z Paris Saint-Germain, dałem poprowadzić asystentowi. Przegrał 5:0, ale chuj na to, bo i tak za trzy-cztery mecze odchodzę z klubu niezależnie od wyników w Lidze Mistrzów i Pucharze Hiszpanii. Rewanżowy pojedynek z Mistrzem Francji zaczął się świetnie, bowiem już w 7. minucie Messi dał nam prowadzenie i byliśmy praktycznie pewni występu w finale. A kiedy w 53. minucie do siatki trafił Luis Suarez już nikt nie mógł nam odebrać awansu. Jednak jedenaście minut później paskudne wejście Davy'ego Klaasena, czerwona kartka dla Holendra, ale też kontuzja Luisa Suareza. Trzeciego gola, na pięć minut przed końcowym gwizdkiem,strzelił Aymeric Laporte, a PSG dobił z karnego Messi. W finale Ligi Mistrzów zagramy z Chelsea, która pokonała w półfinale Manchester United.

 

10.05.2017, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 96,457

Liga Mistrzów, Półfinał

 

FC Barcelona [ESP] - [FRA] Paris Saint-Germain 4:0 (1:0)

 

1:0 - Lionel Messi 7'

2:0 - Luis Suarez 53'

3:0 - Aymeric Laporte sam. 85'

4:0 - Lionel Messi kar. 89'

 

ter Stegen 7.1 - Alba 8.3, Dragović 8.0, Alvarez Balanta 8.3, Bartra 7.7 - Kranevitter 7.1 - Busquets 6.6 (66' Iniesta 6.7), Rakitić 7.4 - Neymar 7.3 (66' Januzaj 6.8), Messi 9.4 - Suarez 7.3 (66' Barbosa 6.8)

 

MVP: Lionel Messi (FC Barcelona) - 9.4 (dwa gole i asysta)

 


 

 

 

Odnośnik do komentarza

Mecz finału Copa del Rey z Deportivo zapowiadał się bardzo ciekawie. Dodatkowego smaczku rywalizacji dodawał fakt, że graliśmy na Santiago Bernabeu, czyli stadionie Realu Madryt. Wyszliśmy z jedną tylko zmianą, a mianowicie Kranevittera zastąpił wracający po kontuzji Jesus Vallejo. Mecz był pełen walki i zaangażowania, znakomicie bronił bramkarz Deportivo, Fabricio, i udało nam się strzelić tylko jedną bramkę. Czterdzieste piąte trafienie w sezonie zaliczył Lionel Messi i to dzięki niemu mogliśmy po dziewięćdziesięciu minutach podnieść Puchar Króla!

 

13.05.2017, Santiago Bernabeu, Madryt

Frekwencja: 80,354

Copa del Rey, Finał

 

Deportivo [1L] - [1L] FC Barcelona 0:1 (0:0)

 

0:1 - Lionel Messi 67'

 

ter Stegen 6.9 - Alba 7.5, Alvarez Balanta 7.0, Dragović 6.9, Bartra 6.7 (20' Srna 6.9) - Vallejo 6.7 - Busquets 7.0, Iniesta 6.8 - Neymar 6.8 (64' Januzaj 6.6), Messi 9.0 - Suarez 6.5 (64' Barbosa 6.8)

 

MVP: Lionel Messi (FC Barcelona) - 9.0 (gol)

Odnośnik do komentarza

Ostatnia kolejka Primera Division nie zapowiadała się jakoś super ciekawie. My graliśmy u siebie z Getafe, Real u siebie z Las Palmas, a w strefie spadkowej było już wszystko jasne. Goście nie mieli u nas czego szukać i 6:0 to wynik, który w pełni odzwierciedla przebieg tego meczu. Po dwie bramki strzelili Luis Suarez i Leo Messi, jedno trafienie dorzucił Neymar, a szóste było dziełem obrońcy Getafe. Pewna wygrana i przypieczętowanie tytułu Mistrz Hiszpanii.

 

TABELA PRIMERA DIVISION 2016/2017

 

21.05.2017, Camp Nou, Barcelona

Frekwencja: 94,680

Primera Division, 38/38

 

FC Barcelona [1] - [15] Getafe 6:0 (3:0)

 

1:0 - Lionel Messi 6'

2:0 - Lionel Messi 14'

3:0 - Luis Suarez 29'

4:0 - Neymar 50'

5:0 - Luis Suarez 56'

6:0 - Damian Suarez sam. 63'

 

ter Stegen 7.4 - Alba 8.9, Alvarez Balanta 8.8, Pique 8.5, Bartra 9.0 - Kranevitter 8.4 - Busquets 8.2, Roberto 9.1 - Neymar 9.3, Messi 9.4 - Suarez 9.6

 

MVP: Luis Suarez (FC Barcelona) - 9.6 (dwa gole i dwie asysty)

 

Odnośnik do komentarza

Finał Ligi Mistrzów miał być moim ostatnim meczem w roli managera FC Barcelony. Bardzo chciałem zdobyć to trofeum, aby później móc skoncentrować się tylko na rozgrywkach krajowych. Na Chelsea wyszliśmy tradycyjnie najmocniejszym składem, z Messim, Neymarem i Suarezem na czele. Nie zagrał kontuzjowany Gerard Pique, a Rakitić usiadł na ławce kosztem Sergi'ego Roberto. Długo nic się nie działo, aż wreszcie w 43. minucie Neymar dał nam prowadzenie! Do przerwy więc było 1:0, ale to dopiero połowa meczu. W drugą część gry weszliśmy lepiej i w 53. minucie Cesar Azpilicueta podciął w polu karnym Luisa Suareza, a karnego na gola zamienił Leo Messi! Na trzynaście minut przed końcem trafił wreszcie także Suarez i mogliśmy świętować wygraną! Nie przeszkodziła nam w tym nawet bramka Diego Costy z 84. minuty! FC Barcelona w poczwórnej koronie!

 

03.06.2017, Olympiastadion, Berlin

Frekwencja: 74,244

Liga Mistrzów, Finał

 

Chelsea FC [ENG] - [ESP] FC Barcelona 1:3 (0:1)

 

0:1 - Neymar 43'

0:2 - Lionel Messi kar. 53'

0:3 - Luis Suarez 77'

1:3 - Diego Costa 84'

 

ter Stegen 6.9 - Alba 7.0, Alvarez Balanta 7.4, Dragović 7.7, Bartra 7.1 - Kranevitter 6.8 - Roberto 6.6, Busquets 7.0 - Neymar 8.1, Messi 9.0 - Suarez 9.0

 

MVP: Lionel Messi (FC Barcelona) - 9.0 (gol i dwie asysty)

 

Odnośnik do komentarza

Bramkarze [Mecze/Bramki Stracone/Czyste Konta/Ocena]:

 

Marc-Andre ter Stegen [55(1)/56/21/7.03]

Claudio Bravo [6/2/4/7.13]

Jordi Masip [1/0/1/7.90]

 

Notes: ter Stegen był tutaj bezkonkurencyjny i nowy manager powinien także na niego postawić. Bravo coś tam narzekał, że chce odejść, a Masip to już w ogóle nie grał. Dla mnie bez zmian, chyba, że Chilijczyk zdecyduje się odejść.

 

Prawa Obrona [Mecze/Bramki/Asysty/Ocena]:

 

Darijo Srna [23(3)/1/5/7.75]

Marc Bartra [36(1)/1/9/7.54]

 

Notes: Tutaj była duża rotacja. Srna, mimo iż wiekowy, okazał się całkiem dobrym wzmocnieniem w walce na trzech frontach. Bezkonkurencyjny był jednak Bartra, który obecnie jest najlepszym prawym obrońcą na świecie. Dla mnie bez zmian.

 

Lewa Obrona [Mecze/Bramki/Asysty/Ocena]:

 

Jordi Alba [44(1)/0/15/7.64]

Jeremy Mathieu [4(2)/0/1/7.80

Alex Grimaldo [8/0/5/7.70]

 

Notes: Najlepszy był tutaj oczywiście Jordi Alba. Piętnaście asyst Hiszpana robi ogromne wrażenie! Także Grimaldo był kozacki, oczywiście kiedy grał. Mathieu ma już swoje lata i ja bym go od razu sprzedał.

 

Środek Obrony [Mecze/Bramki/Asysty/Ocena]:

 

Gerard Pique [41(1)/4/5/7.51]

Jesus Vallejo [15(6)/1/1/7.35]

Aleksandar Dragović [29(4)/1/0/7.26]

Eder Alvarez Balanta [49(1)/8/3/7.44]

 

Notes: Podstawowym stoperem był znakomity Alvarez Balanta, który nie dał szans konkurencji. Jego partnerem był zazwyczaj Pique, ale pod koniec sezonu częściej grał Dragović. Vallejo to genialny młodzik, może będę się starał go sprowadzić do swojego następnego klubu.

 

Środek Pomocy [Mecze/Bramki/Asysty/Ocena]:

 

Sergio Busquets [45(4)/3/5/7.25]

Matias Kranevitter [21/0/1/7.16]

Sergi Samper [15(9)/0/1/6.79]

Ivan Rakitić [49(5)/6/9/7.32]

Andres Iniesta [16(14)/2/5/6.99]

Sergi Roberto [28(13)/7/7/7.25]

 

Notes: Tutaj panowała spora rotacja. Praktycznie każdy grał sporo, ale najwięcej oczywiście Busquets oraz Rakitić. Tych dwóch panów bez problemu wywalczyło sobie miejsce w pierwszej jedenastce. Na jesieni partnerował im najczęściej Roberto, ale po zimowym okienku to się zmieniło i podstawowym zawodnikiem został Kranevitter. Bardzo dobrze obsadzona pozycja.

 

Lewe Skrzydło [Mecze/Bramki/Asysty/Ocena]:

 

Neymar [39(8)/24/35/7.85]

Denis Suarez [2/1/0/7.85]

Cristian Tello [4(15)/3/5/7.06]

Adnan Januzaj [18(18)/11/7/7.31]

 

Notes: Tutaj król jest jeden. Neymar to najlepszy lewoskrzydłowy w tej wersji FM-a! Tello był całkiem spoko jokerem, Suarez nie grał prawie w ogóle, a Januzaj grał, gdzie go potrzebowaliśmy. Taki dziuro-łatacz.

 

Prawe Skrzydło [Mecze/Bramki/Asysty/Ocena]:

 

Lionel Messi [51(6)/48/20/8.08]

Pedro [15(12)/8/10/7.38]

 

Notes: Messi to pierwszy gracz w historii mojej przygody z FM-em, który zyskał notę powyżej 8, ale moim zdaniem - całkowicie zasłużenie. Pedro sporo grał w rundzie jesiennej, natomiast na wiosnę praktycznie nie brałem go pod uwagę.

 

Napastnicy [Mecze/Bramki/Asysty/Ocena]:

 

Luis Suarez [42(6)/50/18/7.78]

Luka Jović [6(4)/3/1/6.94]

Gabriel Barbosa [14(26)/16/10/7.26]

 

Notes: Tutaj bezkonkurencyjny był Luis Suarez. Urugwajczyk ma już co prawda 30 lat na karku, ale nadal gra świetnie. Barbosa się zaciął i za chuja nie mógł odblokować, natomiast Jović to dla mnie dalej wielka niewiadoma. Tyle z kadry, a ja lece szukać nowego klubu.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

@Sorki za tak długą przerwę, ale powody losowe ;) Wracamy z karierą, a ja przy okazji zapraszam was na nowe forum, na którym jestem jednym z adminów

 

*****

 

Po wygraniu Ligi Mistrzów z FC Barceloną uznałem, że czas na nowe wyzwanie. Wielu ludzi uważało, że zwariowałem, kiedy dzień po zdobyciu najcenniejszego klubowego trofeum na świecie zrezygnowałem z funkcji managera Dumy Katalonii. Moim nowym pracodawcą zostało angielskie Ipswich Town, które w ubiegłych rozgrywkach Sky Bet Championship zajęło odległe 17. miejsce. W swojej historii zespół The Tractor Boys raz wygrał Premier League oraz trzy razy Sky Bet Championship, ale największym sukcesem jest bezwątpienia wygrana w UEFA Europa League w sezonie 1980/81. My będziemy chcieli oczywiście nawiązać do tych czasów. Oto kadra, którą zastałem po przylocie do Anglii:

 

Bramkarze:

 

Bartosz Białkowski [POL/29]

Dean Gerken [ENG/32]

 

Notes: Jeżeli twoim najlepszym bramkarzem jest Białkowski, to jest źle. Potrzeba goalkeepera od zaraz, a wtedy będziemy mogli myśleć o awansie. To samo jednak mogę napisać przy każdej pozycji.

 

Prawa Obrona:

 

Andy Wilkinson [ENG/32]

Luke Chambers [iRL/31]

 

Notes: Podstawowym zawodnikiem na prawej flance będzie Anglik, ale Chambers także będzie grał w podstawie. Tyle, że na środku obrony.

 

Lewa Obrona:

 

Tommy Rowe [ENG/28]

Matthew Clarke [ENG/20]

 

Notes: Podstawowym grajkiem na tej stronie defensywy będzie oczywiście Tommy Rowe. 28-latek odsadza Clarke'a o dwie czy nawet trzy długości. Nie planuje tutaj jednak wzmocnień.

 

Środek Obrony:

 

Cristophe Berra [sCO/32]

Mark Hudson [ENG/35]

 

Notes: Niby tutaj tylko dwóch graczy, ale mogą tutaj występować także Chambers, Wilkinson czy Clarke. Będę poszukiwał jednak jeszcze jednego stopera, żeby później nie było problemów.

 

Środkowa Pomoc:

 

Glenn Whelan [iRL/33]

Teddy Bishop [ENG/20]

Sergio Aguza [ESP/24]

Eunan O'Kane [iRL/26]

Lewis McGugan [ENG/28]

Kevin Bru [MRI/28]

 

Notes: Tutaj głównymi motorami będą Teddy Bishop, Sergio Aguza oraz Glenn Whelan. Pozostałym będę się starał znaleźć nowy klub, gdyż są mi oni nie potrzebni.

 

Lewa Pomoc:

 

Stephen Hunt [iRL/35]

Cameron Stewart [ENG/26]

Monty Patterson [AUS/20]

 

Notes: No i tu zaczyna się problem. Najlepszym graczem jest bowiem 35-letni emeryt z Irlandii, Stephen Hunt, ale Patterson będzie walczył o skład do końca. Ich zmiennik nawet nie dorasta im do pięt. Poszukiwane wzmocnienie!

 

Prawa Pomoc:

 

Michael Kightly [ENG/31]

Demba Savage [GAM/29]

 

Notes: Kolejna pozycja, na której prym wiedzie doświadczony gracz. Kightly jest dobry, ale potrzeba mu zmiennika, gdyż Gambijczyk mi po prostu nie odpowiada.

 

Napastnicy:

 

Etien Velikonja [sVN/28]

Daryl Murphy [iRL/34]

Diego Fabbrini [iTA/26]

Brett Pitman [ENG/29]

 

Notes: Velikonja i Murphy - ta para będzie naszą postawową, jeżeli chodzi o napastników. Fabbrini to bardziej rozgrywający, a Pitman jest po prostu słaby. To na tyle, a ja lece szukać wzmocnień.

Edytowane przez MaKK
Usunięcie linku do strony
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...