Skocz do zawartości

Marynia Cztery Siedem Cztery: Czas Banów


Johniss

Kto do odstrzału?  

68 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

No okej, ale jesteś "świeżak" i tak sobie wbijasz do Bazyliki i mówisz "No elo proboszczu, tu moja legitymacja księdza, odprawię sobie tutaj Mszę". Zawsze mi się wydawało, że to bardziej skomplikowane, a już szczególnie jeśli chodzi o świątynie w Rzymie.

Odnośnik do komentarza

 

 

A to tak sobie można "w gościach" odprawiać Mszę bez żadnych obawień?

 

Mam specjalny dokument stwierdzający, że jestem księdzem, więc nie ma zasadniczo problemu.

 

 

Turystyka mszalna znaczy się? :))

 

 

No wiesz, w sumie i tak chcę odprawiać codziennie, więc robię to niezależie od tego, gdzie jestem ;)

Odnośnik do komentarza

No okej, ale jesteś "świeżak" i tak sobie wbijasz do Bazyliki i mówisz "No elo proboszczu, tu moja legitymacja księdza, odprawię sobie tutaj Mszę". Zawsze mi się wydawało, że to bardziej skomplikowane, a już szczególnie jeśli chodzi o świątynie w Rzymie.

 

No właśnie też tak myślałem szczerze mówiąc :P Więc byłem trochę zdziwiony, że poza św. Pawłem, to nie było problemów i nawet mieli księgi po Polsku.

Odnośnik do komentarza

A tacę kto bierze? Gospodarz, czy celebrant? ;)

 

Raczej wtedy nie ma ludzi, więc nie ma tacy.

 

Choć zasadniczo taca i tak nie jest do prywatnej dyspozycji księdza, tylko na utrzymanie parafii. Jak ksiądz czerpie osobiste zyski z tacy, to kradnie zasadniczo ;)

Ale w katedrach to pewnie już nie tak prosto :-k

 

No identycznie. Katedrą Diecezji Rzymskiej jest Bazylika św. Jana na Lateranie. I tam bez problemu też się udało.

Odnośnik do komentarza

 

A tacę kto bierze? Gospodarz, czy celebrant? ;)

Raczej wtedy nie ma ludzi, więc nie ma tacy.

 

Choć zasadniczo taca i tak nie jest do prywatnej dyspozycji księdza, tylko na utrzymanie parafii. Jak ksiądz czerpie osobiste zyski z tacy, to kradnie zasadniczo ;)

 

A tak pięknie to wyglądało w teorii ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...