Skocz do zawartości

Bundesliga


Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję mistrzostwa Niemiec.

 

Podobno Sahin o kroczek od Santiago Bernabeu. Natomiast do Schalke trafi na 90% Marco Höger. Gość, jak na DPŚ, ma bardzo dobre statystyki. Od rozpoczęcia profesjonalnej kariery w 35 meczach zdobył 10 goli oraz asystował 9 razy!

 

 

Odnośnik do komentarza

,
i Bayern Monachium zaprezentowały trykoty na nowy sezon.

No nie bede ukrywal, ze jestem pod wielkim wrazeniem nowych trykotow. Uwazam, ze koszulka FCN jest poprostu powalajaca i nie moge sie juz doczekac kiedy bede mial swoja :)

 

Poza tym FCN obchodzi dzisiaj swoje 111 urodziny! Dlatego w tym miejscu GRATULACJE :impreza:

 

W norymberdze planowanie nowego sezonu idzie juz pelna para. FCN kupil juz 3 nowych (znowu mlodych i obiecujaczych) pilkarzy. Najciekawszym z nich jest napastnik Tomas Pekhart. Mowi sie ze ma on zostac nastepca wracajacego do VfB Schiebera. No to ma chlopak co robic. Musza byc naprawde przekonani o jego zdolnosciach, bo zawodnik kosztowal podobno dobry milion.

Odnośnik do komentarza

To ciekawe, ze tyle dali za kolesia, który się średnio sprawdza w Sparcie Praga. Jego konkurent do korony króla strzelców czeskiej ligi trafił do Legii i po genialnym początku mocna spuścił z tonu. Nie wiem, czy Pekhart zapewni jakość jaka wymagana jest na boiskach BuLi. No ale w przyszłym sezonie wróci Bunjaku (oby z odpowiednią formą) i cały atak nie spadnie na jego barki. Tamci dwaj z Saarbrucken i Drezna to dla mnie anonimy ;) No ale po coś ich ściągnięto. No i Wollscheid swego czasu też trafił z Saary, a taki Chandler w Eintrachcie gdzieś się tułał po rezerwach, a teraz jest reprezentantem USA.

Ważniejsze jednak będzie kogo uda się wypożyczyć z mocniejszych klubów :) Bo ostatnimi czasy ci piłkarze bardzo pomagali FCN. No i pozostaje pytanie na ile realna jest szansa zatrzymania Gundogana.

Odnośnik do komentarza

No to moge ci odpowiedziec na to pytanie. Gündogan dzisiaj podpisal w Dortmundzie :( Szkoda, bo mialem nadzieje, ze jednak uda sie go zatrzymac.

 

Philipp Wollscheid podpisal nowy kontrakt, wiec on zostanie. Poza tym mowi sie, ze HSV jest mocno zainteresowani Memetem Ekici :| Nie bede ukrywal ze Bader bedzie mial bardzo wiele pracy zeby znalezc godnych zastepcow za tych zawodnikow.

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc, to ja niewiele widziałem meczów zarówno BVB, jak i FCN, żeby porównać obu graczy. Ale wydaje mi się, ze Ilkay nie będzie osłabieniem BVB ;) O ile będzie zdrowy.

 

Bardzo dużo "niedomówień" się dzisiaj rozwiązało. Bayern definitywnie zaklepał sobie miejsce w el. LM, a Mainz w LE. Niemcy wysyłają do LM dośc silną ekipę trzeba przyznać. W LE już tak różowo nie jest, bo oba kluby (H96 i Mainz) to będą nowicjusze w Europie. Zobaczymy kto do nich dołączy z Pucharu Niemiec.

Do drugiej ligi definitywnie spadło St. Pauli, które zostało zmasakrowane na własnym stadionie przez Bayern w stosunku 1-8. Kto zajmie miejsce obok nich, nie wiadomo. Frankfurt zaprzepaścił szansę na utrzymanie przegrywając 0-2 z Koeln na własnych śmieciach. Wolfsburg również zaliczył wtopę przegrywając 1-2 z Lautern u siebie. Najlepiej na tym wypadło M'gladbach wygrywając 2-0 z Freiburgiem.

Póki co w drugiej lidze jest Eintracht z 34 pkt. Ale wyprzedzający go BMG i Wolfsburg maja ledwo oczko więcej.

Za tydzień wszystkie zainteresowane zespoły będa grały na wyjazdach: Eintracht w Dortmundzie, Gladbach w Hamburgu (z HSV), a Wolfsburg z Hoffenheim. Jeśli nowo koronowany mistrz Niemiec nie odpuści, no to ciemno widzę szansę Frankfurtu na utrzymanie.

Odnośnik do komentarza

Eintracht Frankfurt = 2. Liga :jupi: TRZYMAM KCIUKI :]

 

Tak jak mowilem juz wczesniej Sahin przeszedl do Realu Madryt za ok. 10 milionow. Gündogan, ma potencjal zeby zostac godnym nastepca Sahina. W FCN wspaniale sie rozwinal. Jezeli otoczenie bedzie mu odpowiadac i wpasuje sie w druzyne, to moim zdaniem moze nawet przskoczyc Sahina, ale tylko pod warunkiem ze warunki beda mu w 100% odpowiadac.

Odnośnik do komentarza

Jak oceniacie Andreasa Becka? Z racji tego, że Juventus jest bardzo blisko pozyskania go z Hoffenheim jestem ciekaw, co o nim sądzą fani Bundesligi :> Bo ja szczerze mówiąc nigdy nie widziałem go w akcji, a zanosi się na to, że to on ma być podstawowym prawym obrońcą Juve w przyszłym sezonie :-k

Odnośnik do komentarza

Ha, dopiero teraz zobaczyłem, ze Gundogan się urodził w...Gelsenkirchen. "Na szczęście" dla niego jest wychowankiem Bochum*. A FCN zrobiło na nim niezły biznes. W ciągu trzech sezonów uzyskano 80-krotną przebitkę (przyszedł za 50 tysięcy, odchodzi za 4 miliony euro) :_eyes: Nie chcę zgadywać i szukać postów, ale nie wiem czy Ilkay nie przychodził z Bochum razem z Wełnickim :-k No szkoda, że Polak się równie mocno nie wypromował :|

A Sahin w Realu to mimo wszystko dla mnie zaskoczenie. Owszem, jest tam teraz moda na graczy z Bundesligi, którzy do tego się sprawdzili, ale wydawało mi się, że Turek zahaczy jeszcze o klub z odrobinę niższej półki niż Real. Pomyliłem się w stosunku do tego transferu i to ostro :D

 

* - choć nie, rok był w Schalke U-9. Może mu kibice BVB wybaczą ;)

Odnośnik do komentarza

Andreas Wolf być może odejdzie z FCN :|

Wierzyć mi się nie chce, że po 14 latach spędzonych w barwach Clubu Andreas opuści Norymbergę. Dla mnie byłby to szok, bo ja go traktuję jako "oczywistość" w składzie FCN. Wolfowi się kończy kontrakt w tym roku, ale rozmowy musiały utknąć w bardzo nieprzyjemnym punkcie skoro pojawiają się wypowiedzi "jak trudno byłoby opuścić Norymbergę". Club ma też poważnych i możniejszych przeciwników w walce o podpis pod kontraktem Wolfa. Andreas jako urodzony w radzieckim Tadżykistanie (i zapewne znający rosyjski), jest łakomym kąskiem dla klubów z rosyjskiej ekstraklasy. Mówi się o rozmowach z Zenitem i CSKA Moskwa :|

Andy nie jest mistrzem obrony, ale po prostu nie potrafię sobie wyobrazić tej formacji bez Niego. Może akcja "na Pinolę" pozwoli zachować go w zespole...

Odnośnik do komentarza
Jak oceniacie Andreasa Becka?

 

Podbijam pytanie Mario, bo mam obawę, że brak odpowiedzi na to pytanie, jest najdosadniejszą odpowiedzią :/

No to musze odpowiedziec :]

Andreas Bek jest w moich oczach bardzo solidny obronca i nalezy do lepszych w lidze (srednia ocena Kickera 3,53). Mysle ze Hoffenheim nie byl dla niego odpowiednim zespolem, bo tam bylo w tym sezonie wiecej niedomowien i nieporozumien niz koncentracji na grze. Byl on juz powolywany do reprezentacji, ale z problemami TSG upadla tez jego przygoda z reprezentacja. Mysle, ze w lepszym otoczeniu i w innych warunkach moze on sie dobrze rozwinac, bo uwazam ze ma spory potencjal. Jak bedzie regularnie gral, to napewno druzyny nie oslabi.

 

Andreas Wolf być może odejdzie z FCN :|

Wierzyć mi się nie chce, że po 14 latach spędzonych w barwach Clubu Andreas opuści Norymbergę. Dla mnie byłby to szok, bo ja go traktuję jako "oczywistość" w składzie FCN. Wolfowi się kończy kontrakt w tym roku, ale rozmowy musiały utknąć w bardzo nieprzyjemnym punkcie skoro pojawiają się wypowiedzi "jak trudno byłoby opuścić Norymbergę". Club ma też poważnych i możniejszych przeciwników w walce o podpis pod kontraktem Wolfa. Andreas jako urodzony w radzieckim Tadżykistanie (i zapewne znający rosyjski), jest łakomym kąskiem dla klubów z rosyjskiej ekstraklasy. Mówi się o rozmowach z Zenitem i CSKA Moskwa :|

Andy nie jest mistrzem obrony, ale po prostu nie potrafię sobie wyobrazić tej formacji bez Niego. Może akcja "na Pinolę" pozwoli zachować go w zespole...

Niestety rozmowy sa bardzo ciezkie i nie moga sie dogadac. Rosyjskie zespoly byly nim zainteresowane, ale to umarlo smiercia naturalna. Chwilowo pojawily sie pogloski ze FC Köln bylo by nim zainteresowane :| Nie bede ukrywal, ze bardzo bym ubolewal nad jego strata i uwaznie sledze temat i caly czas mam nadzieje ze zostanie.

 

FCN musi postawic krzyzyk za kolejnym nazwiskiem. Caly czas wszyscy mieli nadzieje, ze uda sie wypozyczyc Memeta Ekici na kolejny sezon z Monachium. Sprawa sie zalatwila, bo podobno Werder Bremen polozyl na stol 5 milionow :| FCN ma olbrzymi problem w srodku pola po odejsciu Gündogana i Ekici. Ciekawy jestem jak zamkna ta wyrwe.

Odnośnik do komentarza

Przychodzi koleś z rezerw Hoffenheim, Wilson Kamavuaka, radujmy się ;)

Może ten młodzian z Saarbrucken coś pokaże, ale wątpliwe, żeby od razu zastąpił kogoś z pary Gundogan/Ekici. Może kogoś uda się wypozyczyć.

A tak na serio, to katastrofa kadrowa może być potężna. Bo przecież poza oboma Turkami odejdzie też Schieber. No i być może Wolf :| Jeszcze Schaefer niech odejdzie...

Odnośnik do komentarza

W sobote byl chyba najbardziej emocjonujacy moment mojej "kariery" jako kibkic FCN. Po 8 latach w barwach Norymbergi swoja kariere w naszych barwach zakonczyl Marek Mintal. Marek byl, jest i bedzie najwieksza legenda nowych czasow. Pozegnanie bylo zapierajace dech w piersiach. Chyba po raz pierwszy (no drug - zdobycie pucharu DFB) stalem na stadionie ze lzami w oczach. Po oficjalnym pozegnaniu bylo odliczanie od 11 (numer Marka) do zera i stadion optycznie eksplodowal. Wszecze i wszyscy dostalo konfetti i na zero wszyscy je rzucili. Niesamowity widok. Niesamowite momenty. Marek wyl jak bobr i przypuszczam, ze wiele tysiecy ludzi z nim. Slowa nie potrafia tego tak oddac, dlatego wyszukalem dla was kilka filmikuw i zdjec.

http://www.youtube.com/watch?v=45LUtMwGVYs&feature=related

 

Zdjecia:

http://www.nordbayern.de/sport/ein-phantom-verabschiedet-sich-marek-mintals-nurnberger-tranen-1.1212154?offset=0&article=1.1208051#ancTitle

 

Do tego FCN przygotowal cos od siebie by godnie pozegnac Marka:

 

Poza tym na koniec sezonu przygotowane zostaly trzy filmiki ktore pokazuja nasza milosc do Clubu

Odnośnik do komentarza

Niesamowita sprawa. Czyste szaleństwo. Nie dziwię się takiej reakcji Mintala, bo chyba nawet w snach nie mógł się spodziewać takich rzeczy. Mi tu w domu po fakcie oczy się szklą, a co dopiero tam być.

Ten filmik robiony przez Club sympatyczny, ale bez fajerwerków. Za to te trzy filmiki promujące są genialne :)

Odnośnik do komentarza

W sobote w barwach FCN (pierwszy sklad) swoj debiut bedzie mial 18 letni ofensywny pomocnik Julian Wießmeier. Ma on wyjsc w pierwszej 11 i zagrac na pozycji Gündogana. Czyzby rosl nam kolejny skarb? W przyszlym sezonie Julian bedzie juz oficjalnie w pierwszym skladzie. Dobrze niech sie chlopak rozwija i kto wie, moze to wlasnie on bedzie niespodzianka przyszlego sezonu :>

Odnośnik do komentarza

FCN nie odpuszcza zadnemu obiecujacemu mlodzikowi. Na celowniku znalazl sie 18 letni Philipp Klement z K'lautern. Mowi sie, ze jest to wielki talent i ma podobno znakomite zdolnosci jako rozgrywajacy. Swietnie obsluguje napastnikow, znakomicie orietuje sie w grze co dzieje sie na boisku i dobrze wykonuje standardy. Mysle ze na przyszly sezon to jeszcze za wczesnie, ale tak kogos na ta pozycje wypozyczyc, mlodego w tym sezonie podszkolic i moze w przyszlym sezonie lub za 2 lata dac mu szanse. Wazne w tym wszystkim jest jeszcze to, ze Philippowi konczy sie kontrakt, nie podpisal nowego i bedzie do wziecia za darmo :]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...