Skocz do zawartości

Marynia donosi, że aż 466 rozgrywających jest lepszych od Rafaela van der Vaarta


Kuchar

Kto jest najlepszym rozgrywającym wszechczasów?  

60 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

 

to straszne, że ludzie z takimi poglądami jak Prof pracują w szkolnictwie wyższym.

a jakie to sa "prawidlowe" poglady? Bo tak jak w wiekszosci sie z nim nie zgadzam, tak w tej ostatniej sprawie ma bardzo duzo racji.

 

Myślę, że Hidalgoo chodzi o ślepą wiarę w państwo opiekuńcze, które istnieje "by żyło się lepiej". Przerażające jest to że ktoś nie ma zupełnie żadnych oporów w oddawaniu części swojej wolności w ręce byle jakiego urzędasa. Co jak co, ale po wykształconym człowieku należałoby spodziewać się choćby jakiejkolwiek refleksji. Zobacz np. co pisze Feanor - nie są to "prawidłowe" poglądy, ale zdroworozsądkowe podejście.

 

Mi sie do tej pory wydawalo, ze Prof jest raczej "krytykantem" panstwa jako instytucji. no ale moze tak mi sie tylko wydawalo :-k to pewnie przez zbyt duza licze wtracen z laciny ;)

 

No i jako krytyk oczekuje od państwa troski o to co jego obywatele oglądają w TV? Coś tu nie pasuje.

 

ale Wy w ogole nie rozumiecie o co chodzi. Panstwo ma w pizdzie co ogladacie. Tutaj chodzi o to, zeby europejski przemysl filmowy (w tym polski!) mial za co zyc. zeby durne telewizje typu Polonia 1 czy inne szmiry nie kupowaly tylko amerykanskich czy brazylijskich seriali - bo tak jest najtaniej!

 

Zeby to porownac - to jest tak samo, jak w Polsce podnosi sie larum ze kupujemy tansza pszenice z Rosji czy Ukrainy. Od razu jest alarm - jak to?! Skandal! Kupujmy od swoich! A to jest przeciez ten sam produkt i ta sama ochrona wlasnego biznesu - tylko w pszenicy na skale narodowa a w tv na skale europejska.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

 

to straszne, że ludzie z takimi poglądami jak Prof pracują w szkolnictwie wyższym.

a jakie to sa "prawidlowe" poglady? Bo tak jak w wiekszosci sie z nim nie zgadzam, tak w tej ostatniej sprawie ma bardzo duzo racji.

 

Myślę, że Hidalgoo chodzi o ślepą wiarę w państwo opiekuńcze, które istnieje "by żyło się lepiej". Przerażające jest to że ktoś nie ma zupełnie żadnych oporów w oddawaniu części swojej wolności w ręce byle jakiego urzędasa. Co jak co, ale po wykształconym człowieku należałoby spodziewać się choćby jakiejkolwiek refleksji. Zobacz np. co pisze Feanor - nie są to "prawidłowe" poglądy, ale zdroworozsądkowe podejście.

 

Mi sie do tej pory wydawalo, ze Prof jest raczej "krytykantem" panstwa jako instytucji. no ale moze tak mi sie tylko wydawalo :-k to pewnie przez zbyt duza licze wtracen z laciny ;)

 

No i jako krytyk oczekuje od państwa troski o to co jego obywatele oglądają w TV? Coś tu nie pasuje.

 

ale Wy w ogole nie rozumiecie o co chodzi. Panstwo ma w pizdzie co ogladacie. Tutaj chodzi o to, zeby europejski przemysl filmowy (w tym polski!) mial za co zyc. zeby durne telewizje typu Polonia 1 czy inne szmiry nie kupowaly tylko amerykanskich czy brazylijskich seriali - bo tak jest najtaniej!

 

Zeby to porownac - to jest tak samo, jak w Polsce podnosi sie larum ze kupujemy tansza pszenice z Rosji czy Ukrainy. Od razu jest alarm - jak to?! Skandal! Kupujmy od swoich! A to jest przeciez ten sam produkt i ta sama ochrona wlasnego biznesu - tylko w pszenicy na skale narodowa a w tv na skale europejska.

 

No okej - napisałem, że taka argumentacja do mnie przemawia. Ale to demfrenfaris wyszedł z takim wnioskiem. Profesorowi chodziło (i chodzi) o niedopuszczenie do upadku telewizji poprzez przymus transmitowania europejskich programów i filmów, które rzekomo stoją na wyższym poziomie od tych amerykańskich. Stąd wziął się tam ten Kusturica.

Odnośnik do komentarza

Przecież to zupełnie inny rynek i inny konsument, więc jaki to ma związek? Nie wszystko co się sprawdza w Stanach, sprawdzi się w Polszy. Jak nie wierzysz to zapytaj np. ludzi od Taco Bell, albo kurwa baseballa :D

 

Kłopot w tym, że traktujecie ludzi jak jakąś zjebaną ciemną masę, którzy niczym zombi siedzą przed telewizorami z przymusu w związku z czym państwo powinno zapewnić im różnorodność kanałów. W dobie wszechobecnego internetu coś takiego jest zwyczajnie nie na czasie, głupie i zjebane - jeżeli nie jest dyktowane czynnikami ekonomicznymi (pewnie jednak jest, ale tak tylko dywagujemy). A jeżeli Profesor jest tak przepełniony współczuciem dla bliźniego z nizin społecznych, któremu potencjalnie groźny zamerykanizowany telewizor zlasuje mózg, to nie wiem - niech bierze kaganek oświaty i zapierdala po Wildzie i Jeżycach nauczać ciemnotę niuansów kultury wschodnioeuropejskiej i puszcza im na rzutniku dzieła Alvisa Hermanisa.

 

Wiadomo, że trochę hiperbolizuję, ale generalnie chodzi mi o to że jak widzę tego typu zapisy prawne to od razu śmierdzi mi to jakimś szwindlem za którym stoją lobbyści z cygarami.

Odnośnik do komentarza

 

to straszne, że ludzie z takimi poglądami jak Prof pracują w szkolnictwie wyższym.

W jednym wątku bronisz wolności stacji telewizyjnych do nadawania czego chcą a w drugim chcesz decydować jakie poglądy uprawniają do pracy na uczelni?

 

 

Tio sprawdziłeś maila?

Odnośnik do komentarza

Ja w ogóle nie interpretuje tego czy coś jest gownem czy nie. Mi tylko chodzi o ochronę dużo biedniejszego rynku europejskiego.

No to okej, pod tym względem mogę się zgodzić - chociaż się na tym nie znam i nie wiem jak to wygląda z ekonomicznego punktu widzenia.

 

Natomiast nikt mi nie wmówi, że państwo robi to w celu wzbogacenia potrzeb duchowych swoich obywateli i zapewnienia im szerszych doznań kulturalnych - a tego wymagają i oczekują Profesor i demfrenfaris.

 

W jakimś utopijnym świecie może i tak byłoby lepiej, ale dopóki rządzi nami armia skurwysynów pod postacią polityków i urzędników, na każde próby ingerowania w wolność pod przykrywką dbania o obywateli, odpowiadam: niech spierdalają.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

A ja w LM wylosowałem Juventus, więc będzie ciężko... Romę rozjechaliśmy, ale Juve chyba półkę wyżej jest :-k W Serie A pewnie prowadzi, Roma dopiero 5.

 

Lucas Lechem pierdolnal Juve bez maselka 3:1.

 

No ale on czituje :roll:

 

 

Dzięki, teraz to już w ogóle zero presji :/

 

No ale on na serio czituje - tylko w updacie Gietza zespol z Zyro potrafi ograc Juventus.

 

No ale Gietz to z tego co kojarzę główny researcher FM-a w Polsce. Wydał update'a ze zmianami, których nie zdążył wysłać do SI przed deadline. No i nie wiem czy to takie cheaty jak w poprzednim sezonie do LM nie awansowałem, a w LE nie wyszedłem z grupy ;). Za to teraz jest zajebiście, bo po trzech kolejkach tak wygląda grupa:

 

Lech i Benfica 7, PSV i Juve 1. Więc może chujowy Juventus mi się trafił :D. No ale rewanże z PSV i Juve na wyjazdach, jakieś puchary wiosną jednak powinny być :-k.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...