Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

publika chcę powoływania Shadraha, strzelił już jedną, będzie strzelał dalej.

 

Nie do mnie ten apel.

Oj tam, nie było znowu tak szybko w porównaniu do mojej przygody z reprezentacją Austrii, którą zakończyłem po dwóch spotkaniach :D

Poszedłem wykonać konkretne zadanie, nie ma awansu, nie ma co się trzymać stołka, zwłaszcza że w klubie źre.

Odnośnik do komentarza

Moim następcą za sterami reprezentacji Ghany został jeden z moich byłych współpracowników, dotychczasowy opiekun zespołu U23, Abubakari Yakubu. W swoim debiucie zaliczył nieprzekonujące zwycięstwo 2:1 ze słabiutkim Malawi, co potwierdziło moją ocenę obecnej kadry Czarnych Gwiazd.

Gdy wróciłem do La Paz, od razu dostrzegłem, że Franck i Kameni tak jakby odrobinę mnie unikali, więc zaraz na pierwszym treningu serdecznie pogratulowałem im za wywalczenie awansu na finały MŚ 2022, zresztą razem z Koffim, którego Wybrzeże Kości Słoniowej pokonało Nigerię. Mogłem teraz skupić się wyłącznie na walce o tryumf w Torneo Apertura, a przy okazji zaliczenie trzydziestego kolejnego meczu bez porażki.

Trener Españolu, Luis Danielo Núñez, z jakiegoś powodu mnie nie lubił. Zapytany przed meczem o to, czy moja taktyka, oparta na cierpliwym rozgrywaniu piłki, stanowić będzie problem dla jego podopiecznych, stwierdził buńczucznie, że doskonale wie, jak sobie z nią poradzić. Ba, gdy już w pierwszej akcji spotkania Cantera ładnym uderzeniem zza pola karnego zaskoczył Francka, wyglądało na to, że może nawet i ma rację. Tyle tylko, że szarpanie lwa za ogon zwykle kończy się nie powieszeniem jego skóry nad kominkiem, a raczej przekąską dla drapieżnika. Zagraliśmy świetne spotkanie, dwa gole po rzutach rożnych strzelił Kameni, a wpuszczony przeze mnie nietypowo na lewe skrzydło Gutiérrez zdobył najpiękniejszą bramkę tego spotkania precyzyjnym uderzeniem w samo okienko. Schodząc do szatni Núñez wyglądał, jakby zaraz miał zejść na zawał, co oczywiste, nie podał mi nawet ręki. Ale mniejsza o to, po takim wyniku byłem skłonny mu to wybaczyć.

 

21.11.21 Estadio Humberto Bianchi, La Paz: 5.624 widzów
L12 Oriental (1) — Central Español (14) 9:1 (3:1)
C.Kameni 7, 67, M.Sánchez pk 12, 63, 72, Y.Koffi 21, J.Gutiérrez 82, 88, Jh.González 86 — M.Cantera 1

Oriental: P.Franck 8.0 — C.Kameni 9.4, Jh.González 9.1, F.Buschiazzo 8.9 — J.L.Giménez 8.8, Ch.Cossú 7.2 (63. C.Vidalín 7.4), R.Silvera 8.8 — S.Paz 6.8 (58. J.Gutiérrez 9.4), Jh.Candia 9.0 (67. M.Dos Santos 7.1), Y.Koffi 9.4 — M.Sánchez 9.6
Odnośnik do komentarza

Tydzień później graliśmy z ostatnim w tabeli Boston River, więc na bramce stanął Barrios, a poza nim pojawiło się jeszcze kilku rzadziej grywających piłkarzy. Najbardziej ciekaw byłem postawy Gutiérreza, który pokazał wszakże, że jego występ przeciwko Centralowi Español był jedynie wypadkiem przy pracy. Jego koledzy za to mnie nie zawiedli i już do przerwy rozstrzygnęli losy spotkania; najładniejszego gola meczu zdobył Sánchez po płynnym rozegraniu piłki między Diallo, Cossú, Koffim i Candią. Dobre wrażenie popsuło szalone wejście Kameniego na pięć minut przed końcem, po którym Kameruńczyk został zasłużenie wyrzucony z boiska.

 

28.11.21 Estadio Humberto Bianchi, La Paz: 5.580 widzów
L13 Oriental (1) — Boston River (16) 3:0 (3:0)
M.Sánchez 7, J.L.Giménez 23, Jh.Candia 34

Oriental: R.Barrios 6.9 — C.Kameni RC 7.3, Jh.González 6.8 (65. M.Tejera 6.7), F.Buschiazzo 7.5 — J.L.Giménez 8.5, Ch.Cossú 6.7 (58. C.Vidalín 6.7), B.Diallo 8.2 — J.Gutiérrez 6.6 (54. G.Alvariza 6.6), Jh.Candia 8.3, Y.Koffi 7.0 — M.Sánchez 7.7
Odnośnik do komentarza

Listopad 2021

Bilans: 3-0-0, 13:1
Primera División Profesional (Apertura): 1. (—), 39 pkt, 48:6
Primera División Profesional (Clausura): — (—)
Primera División Profesional (2 sezony): 1. (—), 122 pkt
Copa Libertadores 2021: półfinał (1:0, 2:2 z Fluminense (BRA); 1:1, 2:3 z Querétaro (MEX), 4:1, 2:1 z Deportivo Táchira (VEN) => 2:1, 4:1 z Cruzeiro (BRA) => 3:1, 1:1 z Newell's => 0:1, 1:0p z Internacionalem)
Copa Sudamericana: 1. runda (1:1, 4:0 z Olimpią => 2:1, 2:1 z Melgarem => 1:1, 1:2 z San Lorenzo)
Copa Libertadores 2022: —
Nagrody: J.L.Giménez (JT x3), Jh.Candia (JT x3), P.Franck (JT x1), Jh.González (JT x1), C.Kameni (JT x1), R.Silvera (JT x1), J.Gutiérrez (JT x1), Y.Koffi (JT x1), M.Sánchez (JT x2), F.Buschiazzo (JT x1), B.Diallo (JT x1)

Finanse: +£7.640.439 (w ostatnim miesiącu -£456.305)
Budżet transferowy: £4.060.000 (75% z transferów)
Budżet płac: £98.757 (wykorzystane £85.579)

Transfer (świat) => Romário (27, DR-WBR; Brazylia); Flamengo => Urawa Reds; £2.5M
Transfer (Polska) => [brak]

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 1859)

Anglia => Man Utd
Argentyna => Newell's
Brazylia => Fluminense
Chile => Cobreloa
Francja => Monaco
Hiszpania => Real Madryt
Holandia => Ajax
Kolumbia => Medellín
Meksyk => América
Niemcy => Hannover
Peru => Alianza
Polska => Korona Kielce
Portugalia => Porto
Rosja => Rubin
Urugwaj => Oriental de La Paz
Włochy => Juventus

Tottenham (Paulo Fonseca) => 6. (-2) (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 7. (—) (La Liga)
Freiburg (Thorsten Fink) => 13. (-1) (Bundesliga)
Lech (Czesław Michniewicz) => 11. (+3) (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Cesare Prandelli) => 2. (-1) (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 18. (996) [2:0 (f) z Tunezją]

Urugwaj (Damián Prieto) => 42. (734) [brak]

LM => Korona Kielce => grupa E (4:0, 3:0 z Bangor City => 3:0, 5:0 z HJK => 4:1, 1:1 z BATE => 1:4, 2:1 z Olympiacosem, 0:2, x:x z Udinese, 3:0, 1:5 z Dortmundem)
LE => GKS Katowice => grupa G (3:0, 2:0 z FK Suduva Marijampole => 2:0, 1:1 z Dinamem Zagrzeb => 2:0, 1:3 z Club Brugge => 0:0, 1:4 ze Sportingiem CP, x:x, 1:1 z FC Red Bull Salzburg, 1:0, 0:3 ze Spartakiem Moskwa)
LE => Wisła => baraże (1:0, 3:0 z FC Aktobe => 1:1, 1:0 z Rostockiem => 1:1, 0:3 z Benfiką) ###
LE => Lech => baraże (3:0, 4:0 z Pietą Hotspurs => 1:0, 1:0 z Istrą 1961 => 1:0, 0:0 z Jabloncem => 0:3, 0:1 z Ajaxem) ###

Odnośnik do komentarza

Waldemar Fornalik musiał być w czepku urodzony. Najpierw jakimś cudem odbudował zespół po fatalnym starcie eliminacji, wygrywając swoją grupę i awansując do finałów MŚ 2022, potem zaś jego Polska trafiła do najłatwiejszej chyba grupy turnieju finałowego, gdzie za rywali mieć miała Algierię, Kostarykę oraz Katar.

My tymczasem mieliśmy szansę rozstrzygnąć losy tytułu fazy otwarcia już w przedostatniej kolejce. Zwycięstwo nad słabymi w tym sezonie Wanderers oznaczałoby, że zamykający rozgrywki pojedynek z Peñarolem miałby już tylko charakter prestiżowy. Co prawda za kartki pauzować musieli Kameni, Giménez i Cossú, ale i bez nich powinniśmy sobie poradzić z gospodarzami, i sobie z nimi poradziliśmy. W 26. minucie Silvera zagrał na obieg do Koffiego, który wystawił piłkę nadbiegającemu z głębi pola Candii, a ten mocnym strzałem otworzył wynik spotkania. Dziesięć minut później po rzucie rożnym Candii do bramki trafił Sánchez i mogliśmy pomału rozpocząć świętowanie. Na boisku zaczęli pojawiać się rezerwowi, wśród nich debiutant Ricardo Bermúdez, ale niczego to nie zmieniło w obrazie gry. W 71. minucie Eto'o zszedł do środka z piłką i zagrał idealnie w tempo do Koffiego, a ten potężnym uderzeniem pod poprzeczkę dobił Wanderers. Tytuł ponownie był nasz.

 

05.12.21 Parque Alfredo Victor Viera, Montevideo: 7.030 widzów
L14 Wanderers (14) — Oriental (1) 0:3 (0:2)
Jh.Candia 26, M.Sánchez 38, Y.Koffi 71

Oriental: P.Franck 7.4 — C.Saiz 7.0, Jh.González 7.7, F.Buschiazzo 7.4 — H.Sanabría 7.4 (71. S.Paz 6.7), C.Vidalín 6.8 (59. D.Noble 6.8), R.Silvera 7.3 (71. R.Bermúdez 6.7) — G.Eto'o 7.0, Jh.Candia 8.7, Y.Koffi 8.8 — M.Sánchez 7.7
Odnośnik do komentarza

W meczu z Peñarolem my graliśmy o komplet zwycięstwo w Torneo Apertura, goście o honor i miano jedynego zespołu w Urugwaju, który nie został przez nas pokonany. Ustawili się ofensywnym 4-4-2, ja zdecydowałem się na grę z kontry, a że miałem do dyspozycji podstawową jedenastkę, nie martwiłem się zbytnio o wynik. Miałem rację; gdyby nie fenomenalnie dysponowany Dawson, emocje szybko by się skończyły. Tak zaś komplet widzów na Estadio Centenario musiał na pierwszą bramkę do 43. minuty, kiedy to Eto'o zagrał świetnie w uliczkę do Koffiego, który wolejem w długi róg dał nam prowadzenie. Peñarol wznowił grę, piłkę przejął Koffi i podał ją do Sáncheza, Mauro wystawił piłkę Candii, ten huknął pod poprzeczkę i było po meczu. Tym zwycięstwem udowodniliśmy ostatecznie, że gdy jesteśmy w formie, w Urugwaju nie mamy sobie równych.

 

12.12.21 Estadio Centenario, Montevideo: 62.235 widzów
L15 Oriental (1) — Peñarol (2) 2:0 (2:0)
Y.Koffi 43, Jh.Candia 44

Oriental: P.Franck 7.5 — C.Kameni 7.2, Jh.González 7.0, F.Buschiazzo 7.2 — J.L.Giménez 6.6 (77. H.Sanabría), Ch.Cossú 6.8, R.Silvera 6.8 — G.Eto'o 7.7, Jh.Candia KNT 7.6 (74. M.Dos Santos 6.7), Y.Koffi 7.9 — M.Sánchez 6.8 (61. M.Alsina 6.5)

 

 


Primera%20Divisi%C3%B3n%20Profesional%20

 

 

Odnośnik do komentarza

 

Trener Españolu, Luis Danielo Núñez, z jakiegoś powodu mnie nie lubił.

 

 

21.11.21 Estadio Humberto Bianchi, La Paz: 5.624 widzów

L12 Oriental (1) — Central Español (14) 9:1 (3:1)

C.Kameni 7, 67, M.Sánchez pk 12, 63, 72, Y.Koffi 21, J.Gutiérrez 82, 88, Jh.González 86 — M.Cantera 1

 

Oriental: P.Franck 8.0 — C.Kameni 9.4, Jh.González 9.1, F.Buschiazzo 8.9 — J.L.Giménez 8.8, Ch.Cossú 7.2 (63. C.Vidalín 7.4), R.Silvera 8.8 — S.Paz 6.8 (58. J.Gutiérrez 9.4), Jh.Candia 9.0 (67. M.Dos Santos 7.1), Y.Koffi 9.4 — M.Sánchez 9.6

 

Po tym wyniku zacznie Cię nienawidzić ;)

 

Gratki

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...