Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Inauguracja ligi zbliżała się wielkimi krokami, ani się obejrzeliśmy, a już graliśmy ostatni sparing, w którym mieliśmy sobie po prostu postrzelać. Tak też się stało, choć trening strzelecki okupiliśmy urazem Canobbio, który start sezonu przesunął sobie o miesiąc.

 

11.08.15 Parque Oriental, La Paz: 383 widzów
T06 Oriental de La Paz — Tito Borjas de San José 3:1 (1:1)
Alfredo 36, F.Oliveira 69, J.Isla 90 — M.Eroza pk 17
Odnośnik do komentarza

W ostatnim dniu okna transferowego zamierzałem z zimną cervezą w dłoni obserwować szaleństwo zakupów, lecz nieoczekiwanie sam zostałem w nie wciągnięty. Najpierw dostałem maila od agenta z Afryki, który szukał klubu dla bardzo utalentowanego napastnika z Wybrzeża Kości Słoniowej, Youssoufa Koffiego. Przesłane materiały zrobiły na mnie takie wrażenie, że w godzinę wszystkie szczegóły były dopięte i osiemnastolatek pędził na lotnisko, by zdążyć na samolot do Montevideo.

Ale to jeszcze nie był koniec. Czekająca na mnie szklanka nie zdążyła nawet się oszronić, gdy Machado przyszedł do mnie z hiobową wieścią — Ferrero naciągnął sobie achillesa i nagle zostaliśmy z dwoma środkowymi pomocnikami. Złapałem za telefon, kontaktując się po kolei z moimi scoutami i za radą Ayali zaproponowałem kontrakt Brazylijczykowi Davidowi. Uprzedziłem go szczerze, że będzie grać głównie ogony, ale ewidentnie wizja regularnych zarobków była dla niego zbyt kusząca i nawet się nie targował. Jeszcze tylko wyścig z czasem, by obu nowych zawodników zgłosić do rozgrywek i w końcu mogłem się napić piwa.

Transfery do klubu:
14.08.15 Youssouf Koffi (18, STC-AMR; WKS U20: 1/0) => AFAD Djékanou (FT)
14.08.15 David (23, AMC-MC; Brazylia) => FT (eks-Araxá)

Tym samym skład na nowy sezon miałem zamknięty, a przedstawiał się on następująco:

Oriental de la Paz — kadra na sezon 2015/2016

24. Fábio (36, GK; Brazylia)
1. Alberto Eiraldi (24, GK; Urugwaj)
2. Sebastián Masoni (29, DR-DC/WBR; Urugwaj)
19. Christian Cossú (23, DM-DR; Urugwaj)
4. Federico Da Luz (25, DL; Urugwaj)
13. Martín Arguiñarena (23, DL; Urugwaj)
14. Camilo Saiz (23, DC; Kolumbia U20: 16/1)
5. Stephen Barrientos (24, DC; Kolumbia)
3. Rodrigo Curbelo (24, DC; Urugwaj)
15. Erick Cabaco (20, DC; Urugwaj U20: 16/0)
6. Enzo Riestra (29, DM-MR; Urugwaj) ©
7. Alejandro Machín (25, MC-DM; Urugwaj)
25. Leandro Sirino (24, MC-DM; Urugwaj)
28. Javier Mastrángelo (17, DM-MC; Urugwaj)
16. Fabián Canobbio (35, AMC-MC/AML; Urugwaj: 8/0)
41. David (23, AMC-MC; Brazylia)
10. Gastón Ferrero (28, AMC-MC; Urugwaj)
42. Youssouf Koffi (18, STC-AMR; WKS U20: 1/0)
30. Fabricio Fernández (22, AMC; Urugwaj)
17. Valentín Ramos (28, AMC-STC; Urugwaj)
9. Alfredo (23, STC; Brazylia)
31. Maximiliano de León (25, STC; Urugwaj)
21. Jonnathan Isla (23, STC; Urugwaj)
11. Herman Barreto (29, STC; Urugwaj)

Odnośnik do komentarza

(...) przyszedł do mnie Emiliano Bernales i poinformował mnie, że nie zamierza przedłużyć kontraktu z Orientalem, a w styczniu przeniesie się za darmo do River Plate (URU). Emiliano z miejsca wylądował w rezerwach (...)

 

Jakie to typowo polskie ;)

Odnośnik do komentarza

16 sierpnia rozpoczynaliśmy rozgrywki Torneo Apertura spotkaniem przed własną publicznością z Rentistas. Bardzo byłem ciekaw, jak się zaprezentujemy na tle zespołu, który już od kilku sezonów z powodzeniem grał w ekstraklasie. Pierwsze pół godziny wyglądało bardzo źle, trochę zbyt odważnie ustawiłem taktykę i Eiraldi miał przez to sporo pracy. W 28. minucie Santiago Barán, kapitan gości, wszedł z piłką w nasze pole karne i mimo asysty dwóch obrońców zdołał zmieścić ją przy długim słupku. Musiałem zareagować i udało się nam ogarnąć w tyłach, a to przełożyło się na lepszą grę w ataku. W 42. minucie przejęcie piłki przez Da Luza zapoczątkowało akcję, po której Isla zagrał na wolne pole do Fernándeza, który bez trudu pokonał Reyesa, zdobywając gola w debiucie.

Niestety cztery minuty później nasze misterne plany wzięły w łeb, gdy Riestra po nieprzemyślanym wejściu obejrzał drugą żółtą kartkę. Na drugą połowę musiałem więc znów zmienić ustawienie, rezygnując z ofensywy. Mimo to najlepsza akcja po przerwie była naszego autorstwa, lecz tym razem Fernández przegrał pojedynek z Reyesem. W obronie spisaliśmy się nienagannie i mecz zakończył się podziałem punktów, na który nie miałem prawa narzekać.

 

16.08.15 Parque Oriental, La Paz: 1.297 widzów ®
L01/30 Oriental de La Paz (—) — Rentistas (—) 1:1 (1:1)
F.Fernández 42 — S.Barán 28

Oriental: A.Eiraldi 7.0 — F.Da Luz 6.9, C.Saiz 6.7, S.Barrientos 6.8, Ch.Cossú 6.3 (78. S.Masoni) — E.Riestra 6.7 RC — L.Sirino 6.5 (76. J.Mastrángelo), A.Machín 6.3 — F.Fernández 7.1 — J.Isla 6.7, H.Barreto 6.4 (45+1. David 6.8)
Odnośnik do komentarza

Nasze rezerwy wygrały 7:1 (Bernales 3, de León, Koffi 3), natomiast juniorzy przegrali 1:3 (Alsina).

Mój asystent Germán Laluz uzyskał kontynentalną licencję B, nieco podnosząc swoje kwalifikacje trenerskie.

W drugim spotkaniu czekał nas pojedynek z Súd América, średniakiem ekstraklasy, który na inaugurację przegrał sensacyjnie 1:4 z Atenas de San Carlos. Zawieszonego za czerwoną kartkę Riestrę zastąpiłem Cossú, a jego miejsce na prawej obronie zajął Masoni. Posadziłem też na ławkę Saiza, gdyż do gry gotowy był już Cabaco.

Trudno mi było powiedzieć, dlaczego do przerwy nie prowadziliśmy. Już w 7. minucie błąd, jaki popełnił Arganchá, pozwolił Isli wyjść sam na sam z bramkarzem, tyle że Jonnathan dał się dogonić obrońcy gospodarzy. Po pół godzinie gry to my z kolei dziękowaliśmy Eiraldiemu za zatrzymanie Biglieriego, ale jeszcze przed przerwą Fernández powinien był zdobyć gola po precyzyjnej centrze Masoniego. Na drugą połowę wychodziliśmy więc z lekkim optymizmem, ale zaraz po dwóch minutach przegrywaliśmy 0:1 — Correa z rzutu wolnego zagrał piłkę w pole karne, a Uribe urwał się Barrientosowi i płaskim strzałem pokonał Eiraldiego, który nie miał szans na skuteczną interwencję. I na tym nasze rumakowanie się skończyło. Nie pomogły nam w tym kontuzje Barreto i rezerwowego Davida, ale najbardziej rozczarowywał mnie Isla, który, co niewiarygodne, wciąż jeszcze nie zdobył gola w barwach Orientalu. Chłopak miał talent, na treningach imponował, ale gdy przychodziło do gry w lidze, zupełnie zawodził.

 

22.08.15 Parque Carlós Ángel Fossa, Montevideo: 817 widzów
L02/30 Súd América (15) — Oriental de La Paz (10) 1:0 (0:0)
V.Uribe 47

Oriental: A.Eiraldi 7.0 — F.Da Luz 6.7, E.Cabaco 6.6, S.Barrientos 6.7, S.Masoni 7.0 — Ch.Cossú 6.7 — L.Sirino 6.8, A.Machín 6.8 — F.Fernández 6.4 (69. David 6.7) — J.Isla 6.2 (61. V.Ramos 6.5), H.Barreto 6.6 KNT (45. Alfredo 6.2)


Nasze rezerwy wygrały 2:0 (Koffi, Bernales), a juniorzy zremisowali 2:2 (Alsina, Fraga).
Odnośnik do komentarza

Po dwóch meczach nie było powodów do paniki, ale i tak wezwałem do siebie Islę, by ostrzec go, że od napastników oczekuję strzelania bramek, a jeśli takowych z jego strony się nie doczekam, zostanie wystawiony na listę transferową. Jonnathan miał czelność stwierdzić, że wcale nie gra tak źle, i opuścił mój gabinet z wielkim fochem.

Początkowo zamierzałem przesunąć go do rezerw, ale kontuzja Barreto zmusiła mnie do wystawienia go od pierwszej minuty przeciwko Fénixowi. Podjąłem też bardzo odważną decyzję i wobec problemów w ofensywie postawiłem na młodego Koffiego, który świetnie spisywał się w rezerwach. Nie był to głupi pomysł. W pierwszej połowie Isla stawał na rzęsach, by udowodnić mi, jakim jest kozakiem, i po kwadransie gry zagrał prostopadłą piłkę do Koffiego, który niczym stary rutyniarz wpakował ją do bramki. Goście byli zdecydowanie słabsi od nas, poza koszmarnym pudłem Bueno z 35. minuty niczego nie pokazali. Po przerwie dostosowaliśmy się do nich poziomem, jeszcze w samej końcówce de León zmusił Lerdę do akrobatycznej interwencji, ale wynik już się nie zmienił. Oczywiście nie miałem zamiaru narzekać na ten fakt — w końcu pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie odnosi się tylko raz.

 

30.08.15 Parque Oriental, La Paz: 1.239 widzów
L03/30 Oriental de La Paz (13) — Fénix (9) 1:0 (1:0)
Y.Koffi 15

Oriental: A.Eiraldi 7.3 — F.Da Luz 7.2, E.Cabaco 7.0, S.Barrientos 6.7, Ch.Cossú 7.1 (80. S.Masoni) — E.Riestra 6.8 — L.Sirino 6.8, A.Machín 7.0 — F.Fernández 6.6 (67. V.Ramos 6.6) — Y.Koffi 7.2, J.Isla 6.7 (75. M.de León 6.6)


Nasze rezerwy zremisowały 1:1 (Alfredo), a juniorzy przegrali 2:3 (Alsina, González).
Odnośnik do komentarza

Sierpień 2015

Bilans: 1-1-1, 2:2
Primera División Profesional: 8. (—), 4 pkt, 2:2

Finanse: -£149.741 (w ostatnim miesiącu -£19.518)
Budżet transferowy: -£1.280 (100% z transferów)
Budżet płac: £7.802 (wykorzystane £8.515)
Nagrody: Alberto Eiraldi (JT x1), Christian Cossú (JT x1)

Transfer (świat) => Christian Eriksen (23, AMC-MC; Dania: 52/7); Tottenham => PSG; £32.5M
Transfer (Polska) => Dominik Furman (23, MC; Polska: 1/0); Legia => Hannover; £1.3M

Reprezentacje => 1. Argentyna (Mauricio Pochettino; 1666); 65. Polska (Waldemar Fornalik; 509)

Anglia => Man City
Argentyna => Boca
Brazylia => Botafogo
Chile => Audax Italiano
Francja => Lyon
Hiszpania => R. Sociedad
Holandia => FC Twente
Kolumbia => Alianza Petrolera
Meksyk => Atlas
Niemcy => Bayern
Peru => Juan Aurich
Polska => Cracovia
Portugalia => Benfica
Rosja => Rubin
Urugwaj => Nacional
Włochy => Juventus

Tottenham (Luis Enrique) => 5. (Barclays Premier League)
Barcelona (Gerardo Martino) => 2. (La Liga)
Lech (Mariusz Rumak) => 5. (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Claudio Ranieri) => 3. (Serie A)
Polska (Waldemar Fornalik) => 3. miejsce, grupa F el. ME (—)

LM => Legia Warszawa => 2. runda kw. (1:0, 0:2 z IFK Göteborg ###)
LE => Górnik Zabrze => 2. runda kw. (3:3, 0:0 z Željezničarem ###)
LE => Piast => 2. runda kw. (1:2, 1:2 z Worsklą ###)
LE => Zagłębie Lubin => 3. runda kw. (3:0, 1:1 z Rosenborgiem => 1:2, 1:4 ze Zwolle ###)

Odnośnik do komentarza

Pierwsze dwa tygodnie wypełniły mecze reprezentacji, tak więc miałem trochę czasu na zajęcie się innymi sprawami. Najwięcej czasu pochłonęło mi przekonanie działaczy meksykańskiego Pumas, że młody Alsina nie jest na sprzedaż, choć w pewnym momencie oferowano mi za niego już £300.000. W prasie pojawiły się też sugestie, że francuskie Dijon jest zainteresowane Da Luzem, ale póki co nie zamierzałem go sprzedawać.

Ze strony juniorów zaczynały mnie dochodzić narzekania na poziom treningu defensywnego, a że nasza reputacja nareszcie na to pozwalała, zatrudniłem specjalistę z tej dziedziny, byłego piłkarza Lleidy i jeszcze paru klubów, Davida Díeza.

Do sztabu szkoleniowego:
12.09.15 David Díez (40; Hiszpania) => FT (trener U19)

12 września był dla nas dniem prawdy — jechaliśmy na mecz z urugwajską potęgą, Nacionalem. Przed tak liczną publicznością jeszcze nie graliśmy i rzecz jasna wszyscy skazywali nas na pożarcie. Mecz zaczął się dla nas świetnie, Koffi wyszedł sam na sam z Bavą, zaś Isla dobił piłkę do pustej bramki... koszmarnie pudłując. Po początkowym szoku gospodarze nieco się ogarnęli i w 19. minucie wyszli na prowadzenie — Alonso pięknie uderzył z rzutu wolnego, wykorzystując dziurę, jaką z niewiadomych przyczyn pozostawiliśmy w naszym murze. Zaraz po wznowieniu gry Fernández wypuścił w uliczkę Islę, lecz Jonnathan znowu nie trafił w bramkę. Takie sytuacje oczywiście się mszczą, po kilku minutach Alonso wykorzystał błąd Barrientosa w przyjęciu piłki i do przerwy przegrywaliśmy 0:2.

Druga połowa miała identyczny przebieg. W ciągu kwadransa powinniśmy byli strzelić trzy gole, lecz najpierw Isla zmarnował setkę numer trzy, potem Bava zatrzymał szarżującego na bramkę Fernándeza, a zaraz w następnej akcji Koffi pięknie przedłużył głową wrzutkę Canobbio z rzutu wolnego, po czym Isla miast do bramki, wyjechał z piłką za linią końcową. Gospodarze z wdzięcznością przyjmowali te prezenty, również i w naszym polu karnym. W 70. minucie Masoni przyblokował Eiraldiego, pozwalając, by Cavallini skierował piłkę głową do naszej bramki, a dziesięć minut później ten sam zawodnik dobił nas golem na 4:0, gdy Garcés zabrał Fernándezowi piłkę niczym dziecku. Ten mecz mogliśmy spokojnie zremisować, a nawet i wygrać — wszystkie bramki dla Nacionalu padły przy naszym wydatnym udziale, a w stuprocentowych sytuacjach bramkowych wygraliśmy tę rywalizację 5:2. Cóż... czasami bywa i tak.

 

12.09.15 Gran Parque Central, Montevideo: 23.651 widzów TV
L04/30 Nacional (1) — Oriental de La Paz (8) 4:0 (2:0)
I.Alonso 19, 26, L.Cavallini 70, 80

Oriental: A.Eiraldi 6.6 — F.Da Luz 5.4, E.Cabaco 6.1 (58. S.Masoni 6.3), S.Barrientos 6.3, Ch.Cossú 6.1 — E.Riestra 6.7 — L.Sirino 6.3 (48. F.Canobbio 6.2), A.Machín 6.8 (60. J.Mastrángelo 6.4) — F.Fernández 6.3 — Y.Koffi 6.0, J.Isla 5.6


Nasze rezerwy wygrały 2:0 (Saiz, Alfredo), a juniorzy przegrali 1:3 (Fraga).
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...