Skocz do zawartości

To jest coś więcej, niż zwykłe kibicowanie!


CancuN

Rekomendowane odpowiedzi

1.07.2018

 

Podsumowanie miesiąca:

 

Sytuacja w ligach:

 

Anglia: -

Francja: -

Hiszpania: -

Niemcy: -

Włochy: -

 

Sytuacja w klubie:

 

La Liga: -

Najlepszy strzelec: -

Najlepszy asystent: -

Najwięcej nagród MoM: -

Najwyższa średnia: -

Stan konta: +27,32 mln €

 

Rynek transferowy:

 

1. Matt Phillips [Fulham -> Tottenham] 26 mln €

2. Arturo Javier Estrada [Zenit Sankt-Petersburg -> Manchester United] 26 mln €

3. Toni Kroos [bayern Monachium -> Olympique Lyon] 18,75 mln €

4. Benjamin Mendy [stoke -> Chelsea] 18,25 mln €

5. Joshuap Delgado [benfica -> Liverpool] 17,75 mln €

 

--------------------------------------------------

 

Gylfi Sigurdsson odebrał nagrodę dla Najlepszego Zawodnika zeszłego sezonu z rąk naszych kibiców!

Odnośnik do komentarza

@ Draken - Curro nie mam w bazie, a Bruno Fernandes jest za słaby (przynajmniej na tym sejwie)

 

Mistrzostwa Świata - druga runda:

 

Brazylia - Rosja, 3:0, [Dede 15' 67', Lucas Leiva 35']

Meksyk - Argentyna, 1:3, [Javier Aquino 54' - Leonel Galeano 31' 87', Nicolas Gaitan 61']

Anglia - Hiszpania, 1:2, [Wilfried Zaha 66' - Alvaro Vadillo 26', Fernando Llorente 47']

Walia - Francja, 0:2, [benjamin Stambouli 45'+1, Bafetimbi Gomis 47']

Serbia - Ukraina, 1:2, [Miralem Sulejmani 81' - Denys Garmash 9', Eugene Konoplyanka 31']

Irlandia - Tunezja, 1:1(k), [Darron Gibson 61' - Youssef Mskani 56']

Słowenia - Belgia, 0:1, [steven Defour 54']

Urugwaj - Niemcy, 0:1, [Thomas Muller 50']

 

Ćwierćfinał:

 

Brazylia - Francja, 2:1, [Douglas Costa 7', Neymar 11' - Paul Pogba 51']

Argentyna - Hiszpania, 0:1, [Alvaro Vadillo 26']

Ukraina - Niemcy, 0:1, [Andre Schurrle 86']

Tunezja - Belgia, 3:2, [Zouheir Dhaouadi 17', Wahbi Khazri 28' 47' - Moussa Dembele 2', Kevin De Bruyne 4']

 

Półfinał:

 

Brazylia - Tunezja, 1:0, [Leandro Damiao 28']

Hiszpania - Niemcy, 4:3, [Fernando Llorente 27' 84'(k), Miguel Hernandez 41', Juan Mata 86' - Bastian Schweinsteiger 23'(k), Mario Gomez 24', Andre Schurrle 68']

 

Mecz o 3. miejsce:

 

Niemcy - Tunezja, 4:0, [Lars Bender 25', Thomas Muller 47', Mirko Bauer 61' 70']

 

Finał:

 

Brazylia - Hiszpania, 1:0, [Miguel Hernandez 108'(sam)]

 

------------------------------------------------

 

1.08.2018

 

Podsumowanie miesiąca

 

Sytuacja w ligach:

 

Anglia: -

Francja: -

Hiszpania: -

Niemcy: -

Włochy: -

 

Sytuacja w klubie:

 

La Liga: -

Najlepszy strzelec: -

Najlepszy asystent: -

Najwięcej nagród MoM: -

Najwyższa średnia: -

Stan konta: - 21,76 mln €

 

Rynek transferowy:

 

1. Alexandr Tsarev [spartak Moskwa -> FC Barcelona] 20,5 mln €

2. Santiago Beato [New York -> Valencia] 18,75 mln €

3. Emiliano Soto [boca -> Valencia] 18,75 mln €

4. Wander [sporting Lizbona -> Bayern Monachium] 18 mln €

5. Willian [Chelsea -> Real Madryt] 17 mln €

Odnośnik do komentarza

Przygotowania do kolejnego, ósmego sezonu za sterami Atletico były bardzo pracowite. Przede wszystkim musiałem bardzo często wysyłać odmowne maile na prośby o prowadzenie reprezentacji. Chęci wysłało ponad dziesięć związków, jednak ja chcę odpocząć od futbolu międzynarodowego i skupić się teraz na klubie.

 

Sporo czasu spędziłem też samemu dzwoniąc po różnych agentach, by dowiedzieć się o proponowane kwoty za nowych zawodników. Trzeba było zrobić kilka roszad po poprzednim sezonie, by w tym powalczyć o jeszcze lepsze wyniki. Z okienka transferowego jestem zadowolony. Pozbyłem się niechcianych i drugoplanowych zawodników, a zakupiłem spore wzmocnienia. Przede wszystkim dałem jeszcze jedną szansę Nelsonowi Oliveirze, który wreszcie zaczyna sobie przypominać stare czasy. Oto roszady:

 

Transfery z klubu:

 

Zacznijmy od całej masy zawodników, którzy kiedyś mieli nadzieję na wielką karierę, a teraz zostali zwolnieni z zespołu. Do bardziej znanych, a przynajmniej na łamach tej kariery, należą: Saul, i Llorenc.

 

Francisco Jose Hueto (26l./Hiszpania/-) -> 100 tys € do Elche - Nasz trzeci bramkarz nie miał szans na powąchanie murawy w barwach Atletico. I tak zdziwiłem się, że ktokolwiek z "lepszych" zespołów dał za niego aż sto tysięcy Euro, co przyjąłem z uśmiechem na ustach. Nadszedł po prostu czas, by w klubie pojawił się ktoś młodszy, a Hueto zmienił otoczenie.

 

Seydou Doumbia (30l./WKS/79/54a) -> 5 mln € do Schalke - Seydou w zeszłym sezonie pokazał klasę. Jednak trzydziestoletni napastnik nie jest dobrym pomysłem. Nie to, że jest już stary, jednak związane jest to z ostatnim gwizdkiem, kiedy można jeszcze coś na nim zarobić. Strzelił sporo goli, ale to właśnie on padł ofiarą konieczności wymiany choć jednego snajpera. Może nielogiczne, jednak prawdziwe i Doumbia od niedawna reprezentuje barwy świetnie spisującego się w ostatnich latach Schalke.

 

Eser Seyran (24l./Turcja/21/4a) -> 9,5 mln € do Monaco - Tego transferu w sumie nikt się nie spodziewał. Choć ostatnio grał mało, to jednak bardzo na niego liczyłem. Za rok kończył mu się jednak kontrakt, a piłkarz nawet nie chciał słyszeć o jego przedłużeniu. Miał żal, że nie gra w pierwszym składzie, ale nie rozumiał też, że są od niego lepsi. Prawie dziesięć milionów zainkasowane od Monaco, to nie są wygórowane pieniądze ze tego zawodnika. Wolałem jednak coś zgarnąć, niż za rok puścić go za darmo.

 

Felix Aguilar (20l./Peru/12/7a) -> 8 mln € do Chelsea - Zapowiadał się świetnie, jednak przez kilka kolejnych lat nie wrzuciłbym go do pierwszego garnituru, ze względu na zasady dotyczące ograniczenia zawodników spoza UE. Nie chciałem blokować mu kariery i tylko dlatego zgodziłem się na transfer. Granie tylko w pucharach, w tym wieku nie pozwoli mu na dobre rozwijanie skrzydeł. Szkoda tylko, że tak szybko odszedł i nie mogłem zbytnio nacieszyć się jego umiejętnościami.

 

Djibril Sidibe (26l./Francja/6/0U-21) -> 1,6 mln € do Montpellier - Wreszcie udało mi się sprzedać Djibrila, który już przez dłuższy czas nie mógł znaleźć dla siebie miejsca w składzie. Dobrze się zapowiadał, jednak kontuzja zastopowała jego rozwój i od tamtego momentu jakoś się chłopak nie mógł pozbierać. Kwota odpowiednia do usług, jakie może obecnie dać.

 

Junior Chacon (24l./Peru/14/2a) -> wypożyczenie do Villarreal - Granie tylko w pucharach nie jest moim ulubionym rozwiązaniem. W odróżnieniu do Aguilara, Junior poszedł jedynie na wypożyczenie, ale za rok jego gry dla ekipy Villarrealu zgarniemy aż dwa miliony. Myślałem nad jego sprzedażą, jednak nikt nie chciał dać odpowiedniej kwoty. Wróci za rok i wtedy zobaczymy.

 

Transfery do klubu:

 

Alessio Ballotta (22l./Włochy/34/1U-21) <- 24,5 mln € z Interu Mediolan - Włoch przyszedł do klubu z wiadomych przyczyn. Środek pola wymagał nie tylko zwiększenia rywalizacji, ale również i zwiększenia jakości. Alessio ma kilka wspaniałych cech, które mogą się nam bardzo przydać.Kwota za niego była dość spora, ale ma przed sobą kawał kariery i już teraz spisuje się bardzo dobrze. Będzie walczył o miejsce w składzie z Sissoko oraz Javim Martinezem.

 

Jose Luis Angulo (23l./Ekwador/31/6a) <- 18 mln € z Valencii - Z Valencią przegrałem walkę o jednego z najlepszych defpomów młodego pokolenia. Dlatego też stwierdziłem, że trzeba zabrać im tego, który spisywał się w ich barwach najlepiej podczas minionego sezonu. Angulo kosztował osiemnaście baniek i nie sądzę, by była to wygórowana kwota. Notował bardzo dużo asyst, a też potrafi strzelać gole, o czym przekonałem się choć w przed mundialowym sparingu w barwach Holandii. Będzie to kolejny zawodnik do środka pola, gdzie teraz rywalizacja jest już bardzo duża.

 

Romelu Lukaku (25l./Belgia/62/24a) <- 26,5 mln € z Chelsea - Nad obsadą napastnika zastanawiałem się bardzo długo. W grę wchodził świetnie spisujący się ostatnio Taufic Guarch, oraz gwiazdy młodego pokolenia z Arsenalu lub Manchesteru City. Za tamtych jednak, cena była nieadekwatna do ich umiejętności. Co do Lukaku, to chciałem mieć go już od trzech sezonów, jednak wtedy Chelsea życzyła sobie astronomiczne kwoty. Teraz, wreszcie udało mi się go zakontraktować, z czego jestem zadowolony. Kwota spora, ale jeśli Belg się rozkręci, to będzie wspaniale. Mam teraz w ataku czterech fantastycznych piłkarzy i jeśli choć dwóch z nich wejdzie na swój poziom, to będę zadowolony.

 

Alan Hutton (33l./Szkocja/76/0a) <- wolny transfer - Sprowadzenie Huttona do Atletico może was dziwić. Doświadczony Szkot będzie miał jednak swoje zadania. Po sprzedaży Seyrana potrzebowałem zmiennika na pozycję prawego defensora. Dodatkowo, zakup pozostałych piłkarzy zabrał mi całą gotówkę, więc musiałem kogoś szukać na wolnym transferze. Kolejnym problemem jest jeszcze Vasicek, na którego czai się Chelsea. W mediach mówi się, że Anglicy będą w stanie wyłożyć na stół klauzulę, więc raczej sprawa się wyjaśni dość szybko. Kto wie, czy Hutton nie znajdzie się nawet w podstawowej jedenastce!

 

 

Dodatkowo w okresie przygotowawczym rozegraliśmy kilka sparingów. Wyniki bardzo mi odpowiadają i to zostały osiągnięte bez kontuzjowanego Sigurdssona, który jednak już wrócił do treningów. Jeśli forma przełoży się na mecze o stawkę, to będzie super.

 

Rubin - Atletico Madryt, 0:1, [T. Alderweireld]

 

Boluspor - Atletico Madryt, 1:6, [C. Fierro, N. Oliveira 2x, O. Romeu, J. Martinez, Y. Sanogo]

 

Konyaspor - Atletico Madryt, 0:7, [C. Fierro, I. Martinez, Koke, S. Aguero, R. Lukaku 2x, Y. Sanogo]

 

Ankaragucu - Atletico Madryt, 1:6, [A. Ballotta, S. Aguero 2x, N. Oliveira, R. Lukaku, Y. Sanogo]

Odnośnik do komentarza

Mocno dziwny dla mnie ten transfer Huttona - nie masz kogos obiecujacego na prawa obrone w rezerwach / mlodziezowce? moze skoro Vasicek potencjalnie moze odejsc, to trzeba bylo wypozyczyc na razie kogos 'w razie wu', a po sprzedazy Czecha zakontraktowac jakiegos topowego gracza?

 

W kazdym badz razie - mnie Hutton wcale nie przekonuje. Ale obym sie mylil :)

Odnośnik do komentarza

@ Draken - Klauzula wynosi 8 mln € bo na więcej nie chciał się zgodzić.

@ Feno - No właśnie żaden z zawodników rezerw nie nadaje się nawet do otarcia o pierwszą drużynę, nie mówiąc już o grze. Huttona wziąłem, bo jest doświadczony i w sparingach poradził sobie całkiem nieźle. Poza tym w chwili obecnej mam jedynie 15% z kwoty transferowej, a za 2 banki to ja nikogo nie kupię.

@ Brachu - Thx!

@ Ajerkoniak - Aguilara nikt nie chciał wypożyczyć, a od razu ofertę dała Chelsea. Ballotta musi wejść w rytm, bo póki co to słabo wygląda.

 

 

Sezon ponownie rozpoczniemy dwumeczem w Superpucharze Hiszpanii i podobnie jak to miało miejsce przed rokiem, zmierzymy się z Realem Madryt. Nowy sezon i nowe wymagania! Licznik bezpośrednich spotkań się zeruje i to, co będzie miało miejsce od dziś, do końca maja, to zupełnie inny rozdział. Po raz piąty w tej karierze zmierzymy się właśnie w tych rozgrywkach i będziemy mieli szansę na czwartą wygraną. W obu zespołach zagrają nowi zawodnicy i de facto nie można nawet prognozować zwycięzcy. Jest to początek sezonu, zawodnicy jeszcze nie doszli do pełni formy i tu może zdarzyć się wszystko. Miejmy nadzieję, że ten dwumecz będzie przyjemnym dla oka widowiskiem.

 

19.08.2018

 

Skład:

T. Courtois, P. Vasicek, I. Martinez, G. Chiellini, D. Martinez, A. Ballotta, J. Martinez, Koke, S. Aguero, N. Oliveira, R. Lukaku

 

W pierwszym meczu nie mogłem skorzystać z kontuzjowanych zawodników środka pola: Anguli i Sissoko, oraz jeszcze nie w pełni zdrowego Sigurdssona. Osłabieni swoimi gwiazdami stawialiśmy jednak dzielny opór rywalom. Ogólnie jeśli chodzi o to spotkanie, to było ono bardzo dziwne. Jak na derby przystało, piłkarze nie oszczędzali się i obie ekipy kończyły dziś w dziesiątkę. Już w dwudziestej czwartej minucie wyleciał Llorente, zaś pod sam koniec drugiej połowy - Ballotta. Młody Włoch nie zapamięta więc miło swojego debiutu w barwach Atletico. Oprócz tego mieliśmy do czynienia z całą masą żółtych kartek i wizytą lekarzy na murawie. Sędzia miał sporo pracy, ale tylko raz dodatkowo kazał wznowić grę ze środka boiska. W ostatnich sekundach pierwszej połowy genialnym uderzeniem popisuje się Cristiano Ronaldo i to Real na własnym obiekcie zapisuje lepszy rezultat.

 

Supercopa de Espana, [1/2]

stadion: Santiago Bernabeu w Madrycie, 80354 widzów

Real Madryt - Atletico Madryt

1:0 [Cristiano Ronaldo 44']

mom: Iker Casillas "8.2"

 

23.08.2018

 

Skład:

T. Courtois, P. Vasicek, I. Martinez, G. Chiellini, D. Martinez, S. Aguero, J. Martinez, Koke, G. Sigurdsson, C. Fierro, N. Oliveira

 

W drugim meczu działy się cuda. Przede wszystkim warto przytoczyć statystyki strzałów, gdzie my osiągnęliśmy bilans 19/6, zaś Królewscy całe 1/0. Widowisko porwało każdego kibica. Zawodnicy Realu bronili się czym tylko mogli, ale w przeciwieństwie do poprzedniego widowiska, to było bardzo czyste. Zawodziła skuteczność, ale finalnie to my cieszyliśmy się z tryumfu. Co oznacza Sigurdsson na boisku, nawet nie w pełni sił? Dzisiaj zaryzykowałem, gdyż wiedziałem, że musimy gonić wynik. On nadaje się najlepiej do roli plejmejkera, więc postawiłem wszystko na jedną kartę. Efekt? Kwadrans przed końcem Gylfi idealnie przymierzył z rzutu wolnego i zdjął pajęczynę z bramki Ikera. Legenda hiszpańskich boisk, mimo absolutnie genialnej dyspozycji zostaje pokonana! Jednak to nie koniec wrażeń. Kiedy rozpoczął się doliczony czas spotkania, zastanawiałem się nad taktyką w dogrywce. Niepotrzebnie! Tym razem Islandczyk genialnie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Inigo Martineza i Hiszpan, podobnie jak w finale Ligi Mistrzów, daje nam zwycięstwo! Odrobiliśmy z nawiązką straty bramkowe i dzięki temu po raz czwarty w krótkiej karierze sięgamy po tytuł! Superpuchar Hiszpanii ponownie w naszych rękach i to ponownie po zwycięstwie nad Królewskimi!

 

Supercopa de Espana, [2/2]

stadion: Estadio de Madrid w Madrycie, 76000 widzów

Atletico Madryt - Real Madryt

2:0 [Gylfi Sigurdsson 73', Inigo Martinez 90'+1]

mom: Gylfi Sigurdsson "8.4"


26.08.2018

 

Kilka dni później inaugurujemy zmagania ligowe. Pierwszym, domowym rywalem będzie ekipa Majorki, czyli raczej ligowy przeciętniak, by nie powiedzieć słabiak. Dwa sezony temu spadła z ligi, a dzisiaj powraca i będzie grać w roli beniaminka. No cóż, nie pozostaje mi nic innego, jak wygrać ten mecz i dobrze rozpocząć sezon. Znów zagramy bez Gylfiego, który dość mocno eksploatowany w rewanżu z Realem, jeszcze nie zdążył dojść do siebie. Przypominam, że to był pierwszy jego mecz po trzymiesięcznej kontuzji. Wolałem dziś go oszczędzić i wystawić na tej pozycji Silvio Aguero.

 

Skład:

T. Courtois, P. Vasicek, I. Martinez, G. Chiellini, D. Martinez, J. Martinez, A. Ballotta, Koke, S. Aguero, N. Oliveira, C. Fierro

 

Inaczej po prostu być nie mogło. Wynik może nie jest jakiś kosmiczny, by wygrywamy tylko dwoma bramkami, jednak czynimy to bardzo pewnie. Rywale tylko kilkukrotnie znaleźli się w okolicach naszego pola karnego, ale Thibaut był dziś bezrobotny. O losach tego pojedynku zadecydowała końcówka pierwszej odsłony. Dokładnie to sześć zabójczych minut i dwie, cudowne bramki Aguero. To nie jest ten sam typ zawodnika, jak Gylfi. Ale gdyby od Islandczyka wziąć genialne dośrodkowania, oraz bite rzuty wolne, zaś od Silvio rajdy z przyklejoną do nogi piłką i przegląd pola, mielibyśmy robota. Tak przynajmniej możemy cieszyć się grą dwóch piłkarzy! Druga odsłona, jak zwykle była gorsza i zmiany wyniku nie dała. Najważniejsze jednak są trzy punkty i szczerze mówiąc, pozostałe wyniki kolejki. Swoje mecze przegrała Valencia oraz Malaga, zaś już na początku, w Gran Derby padł remis. Mamy zatem przewagę już na starcie!

 

La Liga [1/38]

stadion: Estadio de Madrid w Madrycie, 71109 widzów

[?] Atletico Madryt - [?] Mallorca

2:0 [silvio Aguero 34' 40']

mom: Silvio Aguero "9.0"

Odnośnik do komentarza

31.08.2018

 

Po raz pierwszy w historii tej kariery, stajemy przed szansą na wygranie Superpucharu Europy. Jako zwycięzcy zeszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, zmierzymy się z tryumfującym w Pucharze UEFA AC Milanem. Patrząc na siłę włoskiego klubu, możemy mieć pewne obawy. Ich ofensywnie ustawiona taktyka jest po prostu genialna dla niesamowicie ofensywnie grających zawodników. Będziemy mieli możliwość spotkania się między innymi z Yersonem Moreno, który jeszcze niedawno grał w naszym klubie. W tych rozgrywkach nie ma rewanżu, więc trzeba zrobić wszystko, by nie zaprzepaścić szansy na kolejną wiktorię i poszerzenie klubowej gablotki.

 

Skład:

T. Courtois, P. Vasicek, K. Mladenov, G. Chiellini, D. Martinez, S. Aguero, J. Martinez, Koke, G. Sigurdsson, C. Fierro, N. Oliveira

 

Z początku wydawało się, że przewagę mają Włosi. Nic dziwnego, gdyż grali zdecydowanie szybszy futbol i bardziej składny. Przede wszystkim, już w czwartej minucie pozwoliło im to na strzelenie bramki, a konkretnie dośrodkowanie zamknął Wilfried Bony. W miarę upływającego czasu coraz bardziej powątpiewałem w nasze szanse. Co prawda stracony gol był poważnym bodźcem i Atletico ruszyło do ataków, ale z tak grającym rywalem nie bylibyśmy w stanie wygrać nawet wtedy, kiedy wszystko się układało. Po raz pierwszy w historii chcę powiedzieć, że chciałbym mieć tak poukładany zespół i takich graczy, w takiej dyspozycji! Nie dziwi mnie, czemu ktoś taki jak Clarence Seedorf utrzymał się do dziś na stołku! Tuż przed przerwą Balazs Dzsudzsak zmienia wynik i praktycznie zabiera nam dziś szansę na tryumf. Po zmianie stron, na boisku zameldował się Toby Alderweireld i Romelu Lukaku. Nie oczekiwał nagle kokosów, ale najsłabsze ogniwa z pierwszej części musiały pozostać w szatni. Kwadrans przed końcem obrywamy po raz kolejny. Nie dziwi mnie to! Dopiero sześć minut przed końcem udaje nam się pokonać genialnego Wellingtona Paulistę i zdobyć honorowego gola. To i tak wielki sukces! Otrzymując wspaniałą lekcję futbolu, wracamy do domu z pustymi rękami. Trochę żal, ale dzisiaj nie byliśmy w stanie godnie rywalizować z przeciwnikiem. Nie sądzę, by było to w ogóle możliwe!

 

Superpuchar Europy

stadion: Giuseppe Meazza w Mediolanie, 80018 widzów

AC Milan - Atletico Madryt

3:1 [bony Wilfried 4', Balazs Dzsudzsak 42', Leandro Damiao 76' - Silvio Aguero 84']

mom: Balazs Dzsudzsak "9.0"]

 

1.09.2018

 

Podsumowanie miesiąca

 

Sytuacja w ligach:

Anglia: Wolves [+0] Tottenham

Francja: Olympique Marsylia [+0] PSG

Hiszpania: Athletic [+0] Real Sociedad

Niemcy: Frankfurt [+0] Hertha BSC

Włochy: -

 

Sytuacja w klubie:

 

La Liga: 3. miejsce [tyle samo pkt co lider]

Najlepszy strzelec: 3 - Silvio Aguero

Najlepszy asystent: 2 - 2 zawodników

Najwięcej nagród MoM: 1 - 2 zawodników

Największa średnia: 7,65 - Silvio Aguero

Stan konta: - 4,86 mln €

 

Rynek transferowy:

 

1. Giuseppe Prestia [Palermo -> Real Madryt] 23,5 mln €

2. Eugene Konoplyanka [inter -> Tottenham] 18,5 mln €

3. Horacio Flores [River -> Inter] 16,75 mln €

4. Leandrinho [benfica -> PSG] 14,75 mln €

5. Nicolas Isimat-Mirin [AS Monaco -> Inter] 14,5 mln €

Odnośnik do komentarza

@ Trzeba troszkę nadrobić zaległości, więc dwa odcinki będą w formule miesięcznej.

 

Wrzesień:

 

La Liga:

 

03.09, [2/38], Sporting Gijon - Atletico Madryt, 0:0

16.09, [3/38], Atletico Madryt - FC Barcelona, 1:1, [Kamen Mladenov 18' - Alexis Sanchez 5']

22.09, [4/38], Salamanca - Atletico Madryt, 1:3, [ibrahima Sory Sylla 51' - Silvio Aguero 55', Carlos Fierro 85', Gylfi Sigurdsson 90'+5]

26.09, [5/38], Atletico Madryt - Villarreal, 3:0, [Gylfi Sigurdsson 12', Carlos Fierro 20', Koke 28']

29.09, [6/38], Sevilla - Atletico Madryt, 0:2, [Koke 14', Carlos Fierro 49']

 

Liga Mistrzów:

 

19.09, [1/6], Atletico Madryt - Olympiakos, 2:0, [Gylfi Sigurdsson 34'(k), Carlos Fierro 50']

 

O początku tego sezonu można powiedzieć wiele. Zaczęliśmy wrześniowe zmagania od pojedynku przeciwko ekipie Sporting Gijon i już na dzień dobry mieliśmy pewną niespodziankę. Bezbramkowy remis chluby Atletico nie przynosi. To jednak nie odzwierciedla tego, co działo się tamtego wieczoru na murawie. Cisnęliśmy ile wlezie, jednak ich bramkarz miał dzień konia. Wyciągał wszystko, co leciało w stronę bramki, a czasami też swoje przeszczepy wkładali defensorzy. Coś niesamowitego, jak mocno dali się nam we znaki. No cóż... Chwilę później zmierzyliśmy się Blaugraną i ten remis jest już zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Choć graliśmy na domowym obiekcie i to z ekipą, która przecież w ostatnim czasie mocno spuściła z tonu, to jednak jeden cenny punkt jest dla mnie dobrym rozwiązaniem. Nie chciałem przegrać i to się udało. Tym bardziej byłem zadowolony, że przecież mieliśmy dla słabsze spotkania z rzędu, a wiadomo, jak to wpływa na morale w zespole. Później spisywaliśmy się już koncertowo, wygrywając cztery spotkania. Co prawda z Salamancą udało się to rzutem na taśmę, ale wynik zrobił swoje. Z Villarrealem mogliśmy natomiast pokusić się o uzyskanie najwyższej wygranej w historii. Trzydzieści trzy strzały na ich bramkę, a rywale oddali całe dwa i to niecelne. Sęk jednak w tym, że nie tylko tego wieczoru, ale ogólnie we wrześniu, średnia uderzeń w poprzeczkę na mecz wyniosła około piętnastu tysięcy! No po prostu tragedia! Dodatkowo, podobnie jak to miało miejsce przed rokiem, jedynie Fierro jest w formie. Pozostali napastnicy mocno cieniują i sam nie wiem, czego jest to przyczyna. Zespół ciągnie teraz już dwóch zawodników. Gylfiego, który i tak jest w gazie, mocno odciąża Aguero, który wyrasta na kolejnego lidera w ekipie.

 

W Lidze Mistrzów losowanie nie było zbyt przyjazne. Oprócz Olympiakosu dostaliśmy jeszcze Juventus Turyn oraz Wolfsburg. Pierwsze dwie ekipy przypominają realną piłkę i grupę Atletico w tych rozgrywkach. Nawet terminarz jest taki sam. Różnią się tylko wyniki, bowiem już na dzień dobry odprawiliśmy z kwitkiem Greków. Był to dobry mecz w naszym wykonaniu, ale jak zwykle trochę zbyt mało byliśmy skuteczni. Tak czy siak, inauguracja bardzo udana!

 

Chciałbym nadmienić jeszcze problem napastników. Nie wiem od czego to zależy, że nie strzelają mi bramek. Jeśli to przeczytacie, wyraźnie swoją opinię i może napiszcie, jak sobie z tym radzicie. Będę wdzięczny!

 

1.10.2018

 

Podsumowanie miesiąca

 

Sytuacja w ligach:

 

Anglia: Tottenham [+1] Manchester United

Francja: PSG [+4] Olympique Lyon

Hiszpania: Atletico Madryt [+3] Real Madryt

Niemcy: Bayern Monachium [+0] Gladbach

Włochy: Juventus [+3] Fiorentina

 

Sytuacja w klubie:

 

La Liga: 1. miejsce

Najlepszy strzelec: 4 - 3 zawodników

Najlepszy asystent: 6 - Gylfi Sigurdsson

Najwięcej nagród MoM: 2 - Gylfi Sigurdsson

Najwyższa średnia: 7,49 - Gylfi Sigurdsson

Stan konta: - 4,41 mln €

 

Rynek transferowy:

 

1. Aristides Alfonso [Libertad -> Cerro Porteno] 2,3 mln €

2. Joel Alva [Cesar Vallejo -> Universitario] 1,9 mln €

3. Juan Alvarado [Manta -> El Nacional] 1,5 mln €

Odnośnik do komentarza

Carlos Fierro

Nelson Oliveira

Romelu Lukaku

Yaya Sanogo

 

Taktyka

 

Po pierwsze, to nie jest pierwszy raz w tej wersji gry, że po kilku latach kogokolwiek bym nie miał na napadzie, to bramek jest mało.

Po drugie, bez znaczenia jaką kombinacją wychodzę w ataku i bez znaczenia są role, w sensie "kompletny", "wysunięty", czy też "lis".

Po trzecie, za podania odpowiedzialni są (na skrinie z taktyką) zawodnicy grający tam gdzie: Gylfi, Angulo i Koke. Jest ich cała masa, więc automatycznie jakby pomysł Drakena może być odrzucony. Skrzydłowymi nie gram w ogóle!

Po czwarte, ustawienia indywidualne są takie, że zmieniłem strzały z dystansu na "rzadko", dodałem wyjścia na pozycję, zamianę pozycjami w trakcie meczu wśród napastników, podania krótkie i swobodę taktyczną nieograniczoną. Myślałem, że w tym ostatnim podpunkcie leży problem, jednak to nie chodzi o ilość sytuacji, a po prostu o ich niewykorzystywanie!

Po piąte, czasem, aczkolwiek ze średnią raz na powiedzmy sześć sytuacji, napastnik będąc sam na sam z ostatnim obrońcą na wysokości linii pola karnego, schodzi z futbolówką do narożnika, później idzie wzdłuż linii końcowej, by najczęściej dostać wślizg i rzut rożny (bez znaczenia o kim mowa, bo można podejrzewać coś takiego, jak "ulubione zagranie").

 

Dodam, że czasem w końcówkach spotkań zamiast środkowego pomocnika wsadzam jeszcze jednego napastnika na środek i wtedy on ma funkcję lisa pola karnego, co również nie przynosi efektów.

 

Jeśli ktoś coś wymyśli, to pisać! Może wstrzymam się z grą na chwilę...

Odnośnik do komentarza

Masz trzech graczy w ataku, ale wszyscy maja funkcje ataku - po mojemu przyczyna tego, ze nie wykorzystujecie okazji jest to, ze sa one po prostu zbyt niskiej jakosci. Ergo - zawodnicy probuja strzelac z nieprzygotowanych pozycji, stad wiele okazji i malo bramek. Sprobuj ustawic jednego z napastnikow np na falszywa dziewiatke z zadaniem wsparcia (chyba innego w ogole nie ma dla tej roli...) albo jako odgrywajacego (w tej roli pewnie swietnie by sie spisal Sanogo).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...