Skocz do zawartości

Marynia po raz 448 wysłuchuje tych samych marnych wrzutów od Johnissa i tio


Ingenting

  

60 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Z cyklu ils sont fous ces Français:

 

 

 

"Son odeur est tres agreable" was given as correct, but my dictionary says "odeur" is feminine. Which is right ?

 

Both! The word is feminine, but since it starts with a vowel, you use the masculine possessive adjective (mon, ton, son) so that it doesn't sound funny.

 

:hahaha:

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co by zrobił samiec alfa, ale mężczyzna powinien jakoś zareagować. Mężczyzna też IMO nie wypłakuje się przed kamerami opowiadając o szantażu jaki zastosowali wobec niego ubecy (tym bardziej mając za sobą próby zablokowania ustawy lustracyjnej) :( SAD kurwa :(

Odnośnik do komentarza

 

Ale lipa, że tylko spoliczkował, a nie dał normalnie po mordzie. Zachował się jak niepełnosprawny.

 

A jak się zachowują niepełnosprawni?

 

 

No tylko policzkują.

 

 

Zgadzam się, że Boni to dupa wołowa i od razu wypłakuje się na twitterze.

Odnośnik do komentarza

Z cyklu ils sont fous ces Français:

 

 

 

"Son odeur est tres agreable" was given as correct, but my dictionary says "odeur" is feminine. Which is right ?

 

Both! The word is feminine, but since it starts with a vowel, you use the masculine possessive adjective (mon, ton, son) so that it doesn't sound funny.

:hahaha:

 

Nie masz lepszych rzeczy do roboty, tylko uczyć się tego idiotycznego języka? ;] Ja straciłem przez niego 3 lata w LO. Prawie nic nie pamiętam, a jakbym się uczył Niemieckiego, to może teraz łatwiej byłoby mi ze szwedzkim.
Odnośnik do komentarza

W sumie to nie dziwne, po angielski nasze pokolenie słyszy prawie od dziecka (ewentualnie od nastoletniości :P), więc wydaje mi się, że dzięki temu jest łatwiej.

 

A francuska gramatyka to była dla mnie czarna magia. O ile słownictwo i wymowa są ok, to złożenie nawet prostego zdania czy wyrażenia (jak w cytacie Gabe'a) to była masakra. ;]

Odnośnik do komentarza

 

Z cyklu ils sont fous ces Français:

 

 

 

"Son odeur est tres agreable" was given as correct, but my dictionary says "odeur" is feminine. Which is right ?

 

Both! The word is feminine, but since it starts with a vowel, you use the masculine possessive adjective (mon, ton, son) so that it doesn't sound funny.

:hahaha:

 

Nie masz lepszych rzeczy do roboty, tylko uczyć się tego idiotycznego języka? ;] Ja straciłem przez niego 3 lata w LO. Prawie nic nie pamiętam, a jakbym się uczył Niemieckiego, to może teraz łatwiej byłoby mi ze Szwedzkim.

 

 

Ale on mi się podoba. I nie mam parcia, tylko chcę.

Szwedzki, albo duński by były następne w kolejce, ale nie ma na duolingo :/

BTW - powiedzieć coś po francusku też by mi było ciężko, za to taką rugbyramę jestem w stanie dość swobodnie czytać :P

Odnośnik do komentarza

 

 

Ale lipa, że tylko spoliczkował, a nie dał normalnie po mordzie. Zachował się jak niepełnosprawny.

 

A jak się zachowują niepełnosprawni?

 

 

No tylko policzkują.

 

 

Zgadzam się, że Boni to dupa wołowa i od razu wypłakuje się na twitterze.

 

 

Ciekawe...

 

Ja się uczyłem francuskiego 3 lata w liceum i potem dwa lata na studiach ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...