Skocz do zawartości

[FM 2014] Taktyczne udręki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam kilka problemów związanych z moją taktyką. Gram Swansea, dopiero co rozpocząłem rozgrywkę. Zrobiłem ledwie dwa transfery (Shawcross i Sarabia). Aktualnie jestem po 2 pierwszych meczach ligowych. Poszły mi fatalnie (porażka z Newcastle 3:1 i porażka z Manchesterem United aż 7:0), najgorsze jest to, że styl jest fatalny. W sparingach, mimo gry z dużo słabszymi rywalami, ten styl również był po prostu zły.

Wszystkie moje taktyki mają ustawienie 1-4-1-1-3-1.

Pierwsza z nich, czyli kontrola - chciałem, żeby gra wyglądała podobnie do gry Barcelony za czasów Guardioli. Ciekawy, kombinacyjny futbol, utrzymywanie się przy piłce.

Polecenia: utrzymanie piłki, niższe tempo, krótsze podania, ostre dośrodkowania, rozegranie piłki po ziemi, agresywny odbiór piłki i nękanie rywali.

Boczni obrońcy grają ofensywnie (kompletni boczni obrońcy), w środku środkowi obrońcy (jeden stoper, drugi zabezpieczenie), defensywny pomocnik to rygiel defensywy, wyżej gra pomocnik długodystansowiec, na skrzydłach - skrzydłowi (jeden atak, drugi wsparcie), klasyczna 10 i cofnięty napastnik ze wsparciem.

Mentalność - kontrola i styl gry - płynny.

Ogólnie jest tak, że tworzę bardzo mało sytuacji; gole, a właściwie gola, strzeliłem po indywidualnej akcji Sarabii - złamanie do środka i strzał.

 

Druga taktyka to taktyka nastawiona na kontratak - chciałem, żeby to wyglądało jak gra Atletico w tym sezonie. Ostro, agresywnie, szybki kontratak zakończony golem. Niestety wygląda to tak, że rywale bardzo łatwo dochodzą do swoich sytuacji, a ja mam ogromne problemy z ich stwarzaniem. Do tego nie ma tych szybkich kontrataków.

Polecenia: agresywny odbiór piłki, nękanie rywali, szersze pole gry, wyższe tempo, podania na wolne pole, trzymanie się pozycji, więcej dyscypliny.

Mentalność - kontratak i styl gry - płynny.

Boczni obrońcy - kompletni boczni obrońcy, w środku stoper i zabezpieczenie (środkowi obrońcy), defensywny pomocnik to rygiel defensywy, wyżej pomocnik długodystansowiec, na skrzydłach grają skrzydłowi - jeden wsparcie, drugi atak, klasyczna 10 i cofnięty napastnik z funkcją wsparcia.

Nie wiem co robię źle, dlatego zwracam się z tym pytaniem do specjalistów ;)

 

PS W trakcie meczu starałem się zmieniać taktykę z 1 na 2, w zależności od wydarzeń boiskowych, ale ich zmiana nie przynosiła żadnych rezultatów.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem kilka poprawek i gra wygląda trochę lepiej. Zwłaszcza, kiedy gram z kontrataku - http://imgur.com/JwY0qcg

Ale wciąż nie jestem do końca zadowolony. Przede wszystkim Michu i Bony grają bardzo źle. Bony jest w ogóle niewidoczny, strzelił łącznie jedną bramkę, a rozegrał już koło 10 meczów. Michu czasem udaje się dograć jakąś fajną piłkę, ale też jest bardzo niewidoczny. A atrybuty mają przecież świetne... No i Pablo Hernandez gra przeciętnie - zdarza mu się grać nieźle, ale i tak troszkę nie podoba mi się jego gra, jest momentami bardzo niewidoczny.

 

Druga taktyka - http://imgur.com/8GENdp7 praktycznie w ogóle nie działa ;) Nie jestem w stanie przejąć kontroli nad meczem, prawie zawsze jestem spychany do głębokiej defensywy. I niestety z reguły tracę wtedy bramki.

 

Przede wszystkim chodzi mi o ustawienie Bony'ego, bo to świetny piłkarz i szkoda marnować jego potencjał :)

Odnośnik do komentarza

Hej

 

Grałem trochę w poprzednie fm ale zawsze ustawianie własnej taktyki kończyłem wiązką przekleństw i pobraniem czegoś z internetu.

Teraz zacząłem grać w 8 lidze angielskiej najstarszym klubem świata i wystąpiło drobne nieporozumienie między mną a tą pie****** grą. Potrzebuję pomocy w ustawieniu taktyki jak na 8 ligę, mam w miarę porządnego wysokiego odgrywającego, dwóch przyzwoitych skrzydłowych i jednego pomocnika który ma podania, decyzje, kreatywność i opanowanie równe 11 co jak na ten poziom robi z niego drugiego Pirlo.

Ustawiłem zespół w 4-4-2 i chciałem żeby zespół grał bokami, ten drugi pirlo miał posyłać długie piłki, skrzydłowi mieli dośrodkowywać na odgrywającego obok którego miał być szybki cofnięty napastnik ale niestety nic nie działa. Podejrzewam, że nie działa bo coś spie****** przy taktyce. Możecie mi pomóc i powiedzieć jak to poustawiać żeby zespół robił mniej więcej to co napisałem?

 

 

 

Jeszcze jedna sprawa, bardziej ogólna. Co mogę zrobić żeby boczny obrońca i skrzydłowy ze sobą współpracowali? wymieniali między sobą podania, stwarzali przewagę liczebą itd.

Odnośnik do komentarza

http://postimg.org/gallery/6qweo2as/76c18f26/

 

Dwie taktyki z których korzystam oraz statystyki wyjściowej 11

Obie taktyki działają źle bo praktycznie nie wygrywam meczy. Taktyki zawodnicy wyuczyli się na sto procent a największymi problemami są:

 

- W obu taktykach tracę większość bramek po podaniach prostopadłych bo moi obrońcy nie upilnują ani napastników ani skrzydłowych.

 

- Wyprowadzanie piłki przez bramkarza który pomimo poleceń zamiast do obrońców najczęściej wybija piłkę (Jak gram z odgrywającym to do nie

go akurat nie podaje :ściana:) nie jest to aż takie złe ale jak przeciwnik przyciśnie to nie potrafię zacząć akcji.

 

- W obu taktykach nie potrafię pomimo poleceń podań skrzydłami zmusić skrzydłowych dużej ilości dośrodkowań

 

- W 4-3-3 nie potrafię regularnie stwarzać sytuacji bramkowych.

 

Nie mam konkretnych planów jak ma wyglądać gra chciałbym tylko zwyciężać i jak najlepiej ustawić Andyego. W 4-4-2 kilku zawodników zamieniło się miejscami, Stirrup jako ŚP(obrona), Molyneaux ŚP(atak) a Andy gra na F9 wiem, że to nienajlepsze rozwiązanie ale już szukam napastnika.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

http://s8.postimg.org/sot4w8uk5/Tottenham_Hotspur_Taktyka_Zesp_B.png

 

Ja mam cos takiego. Powiedzcie mi czy gra Eriksena zmieni sie jesli wystawie go obok Dembele na srodku? Niby nie nadaje sie tam tak jak na AMF, ale wolałbym grac dwoma srodkowymi, a szkoda tracic takiego chopa na ławie. Co nalezy w mojej taktyce zmienic? Czy przywiązujecie duzą wage do gwiazdek?

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem, przede wszystkim masz zachwiana rownowage miedzy graczami kreujacymi gre, a konczacymi akcje. Masz czterech graczy ofensywnych, ale zaden z nich nie ma roli wsparcia - wszyscy atak. Ja bym proponowal zaczac od zmiany roli Eriksenowi na tej pozycji na ktorej gra. Bo teraz to wyglada tak, ze napastnicy chcieliby konczyc akcje, ale nie dostaja wystarczajaco duzo pilek.

Odnośnik do komentarza

Mi swietna robote na AMC robi WR A i do tego dorzucam Odgrywajacy W. Napastnik bardzo czesto sciaga na siebie srodkowych obroncow, przez co AMC ma bardzo duzo miejsca dla siebie. Dodatkowo jednemu lub obydwu skrzydlowym daje role Schodzacy Napastnik A i W przez co AMC morduje przeciwnika prostopadlymi pilkami na wolne pole. Swietnie sie sprawdza na ten moment. Nie mam pod reka screenow, ale wieczorem lub jutro postaram sie wrzucic.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem, przede wszystkim masz zachwiana rownowage miedzy graczami kreujacymi gre, a konczacymi akcje. Masz czterech graczy ofensywnych, ale zaden z nich nie ma roli wsparcia - wszyscy atak. Ja bym proponowal zaczac od zmiany roli Eriksenowi na tej pozycji na ktorej gra. Bo teraz to wyglada tak, ze napastnicy chcieliby konczyc akcje, ale nie dostaja wystarczajaco duzo pilek.

Skrzydłowi mają wsparcie, tylko Eriksen i Soldado atak. Poprawiajac ustawiłem Eriksena obok Dembele z rolą wysuniety rozgrywający . Dembele dlugodystansowiec, Eriksen kreuje, a Sandro czysci. Jakos to wyglada. Ciezko z posiadaniem, ale to co trzeba wygrac na razie wygrywam.

Odnośnik do komentarza

Witam.

Może ktoś pomógłby mi ustawić defensywe. Tracę strasznie dużo goli i nie wiem już w sumie dlaczego. Skład na ligę mam mocny. Gram Basel i tracę w lidzę zawsze w meczu przynajmniej jedną bramkę. Po pierwszym sezonie ledwo wygrałem mistrzostwo. w 36 meczach straciłem 46 goli co uważam za dużą ilość.

 

Gram ustawieniem

-------------------------------------------------------------------bramkarz

boczny obrońca/obrona--------środkowy obrońca/zab-------środkowy obrońca/obrona----------boczny obronca/obrona

 

-------------------------------------defensywny pomocnik/obrona-----cofnięty rozgrywający/wsparcie

 

 

skrzydłowy/atak--------------------------------------ofensywny pomocnik/wsparcie--------------skrzydłowy/atak

-----------------------------------------------------------------klasyczna 10/atak

 

 

Przy czym w ataku w zależności od napastnika. Wcześniej miałem jednego defensywnego ale rozegranie cofnąłem na jego wysokość bo była dziura. Obrońcom skrajnym dałem na bronienie. Niby była lekka poprawa po tych korektach, ale dalej dużo traciłem

 

 

 

Polecenia

 

Styl: Płynny

Mentalność: Standartowa

 

Polecenia dla drużyny: nękanie rywali, agresywny odbiór piłki, podania na wolne pole.

Z indywidualnych to defensywny broniący ma: krótsze krycie, mniej ryzykownych podań.

 

 

Jakieś polecenia jeszcze włączyć dla obrońców by lepiej bronili? Z raportu najwięcej goli pada prawą stroną po podaniu i plasowanym strzale. Indywidualnie zawodnicy nie popełniają jakoś dużą ilość błędów.

Odnośnik do komentarza

 

Moim zdaniem, przede wszystkim masz zachwiana rownowage miedzy graczami kreujacymi gre, a konczacymi akcje. Masz czterech graczy ofensywnych, ale zaden z nich nie ma roli wsparcia - wszyscy atak. Ja bym proponowal zaczac od zmiany roli Eriksenowi na tej pozycji na ktorej gra. Bo teraz to wyglada tak, ze napastnicy chcieliby konczyc akcje, ale nie dostaja wystarczajaco duzo pilek.

Skrzydłowi mają wsparcie, tylko Eriksen i Soldado atak. Poprawiajac ustawiłem Eriksena obok Dembele z rolą wysuniety rozgrywający . Dembele dlugodystansowiec, Eriksen kreuje, a Sandro czysci. Jakos to wyglada. Ciezko z posiadaniem, ale to co trzeba wygrac na razie wygrywam.

 

 

A jakim grasz stylem i mentalnoscia? U mnie plynna kontrola + utrzymywanie pilki + krotkie podania i z posiadaniem nie mam totalnie problemu. Gorzej ze strzelaniem ostatnio :/

Odnośnik do komentarza

 

 

Moim zdaniem, przede wszystkim masz zachwiana rownowage miedzy graczami kreujacymi gre, a konczacymi akcje. Masz czterech graczy ofensywnych, ale zaden z nich nie ma roli wsparcia - wszyscy atak. Ja bym proponowal zaczac od zmiany roli Eriksenowi na tej pozycji na ktorej gra. Bo teraz to wyglada tak, ze napastnicy chcieliby konczyc akcje, ale nie dostaja wystarczajaco duzo pilek.

Skrzydłowi mają wsparcie, tylko Eriksen i Soldado atak. Poprawiajac ustawiłem Eriksena obok Dembele z rolą wysuniety rozgrywający . Dembele dlugodystansowiec, Eriksen kreuje, a Sandro czysci. Jakos to wyglada. Ciezko z posiadaniem, ale to co trzeba wygrac na razie wygrywam.

 

 

A jakim grasz stylem i mentalnoscia? U mnie plynna kontrola + utrzymywanie pilki + krotkie podania i z posiadaniem nie mam totalnie problemu. Gorzej ze strzelaniem ostatnio :/

 

Standradowa plynna, nizsze tempo krotsze podania, nekanie rywali, agresywny odbiór. Nie wiem czy na Premier League jest to dobra taktyka, ale sie zobaczy.

Odnośnik do komentarza

Witajcie

 

Proszę o pomoc bo sam już nie jestem w stanie nic wymyśleć. Gram sobie Sheffield w 5 lidze angielskiej. Używam tej taktyki: http://i58.tinypic.com/2iji1b4.jpg

 

Jeśli idzie o stronę defensywną to jestem zadowolony natomiast ręce opadają na to co wyczyniają w ataku. Chodzi mi generalnie o durne zachowania. Przykład jestem zainteresowany tym aby skrzydłowy jeśli ma już piłkę to stara się iść bokiem i dośrodkowywać. On natomiast za każdym razem cofa piłkę do tyłu. To co na screenie to ustawienia wyjściowe. Próbowałem zmieniać rolę na skrzydłowy, dawać mu w ustawieniach indywidualnych centry spod linii końcowej. Wykasowałem także zagrania na obieg i nic dalej zachowują się jak debile. To samo z najbardziej wysuniętym graczem. Dostaje piłkę mając szansę wejścia między dwóch obrońców i.............zagrywa do tyłu. Co z tym można zrobić bo krew mnie zaleje ?

 

Dodaję też view na 2 schodzacych napastników/skrzydłowych. Nie są tacy źli jak na tą ligę.

 

http://i57.tinypic.com/2hpitdi.jpg

http://i57.tinypic.com/25i9qnn.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witajcie

 

Proszę o pomoc bo sam już nie jestem w stanie nic wymyśleć. Gram sobie Sheffield w 5 lidze angielskiej. Używam tej taktyki: http://i58.tinypic.com/2iji1b4.jpg

 

Jeśli idzie o stronę defensywną to jestem zadowolony natomiast ręce opadają na to co wyczyniają w ataku. Chodzi mi generalnie o durne zachowania. Przykład jestem zainteresowany tym aby skrzydłowy jeśli ma już piłkę to stara się iść bokiem i dośrodkowywać. On natomiast za każdym razem cofa piłkę do tyłu. To co na screenie to ustawienia wyjściowe. Próbowałem zmieniać rolę na skrzydłowy, dawać mu w ustawieniach indywidualnych centry spod linii końcowej. Wykasowałem także zagrania na obieg i nic dalej zachowują się jak debile. To samo z najbardziej wysuniętym graczem. Dostaje piłkę mając szansę wejścia między dwóch obrońców i.............zagrywa do tyłu. Co z tym można zrobić bo krew mnie zaleje ?

 

Dodaję też view na 2 schodzacych napastników/skrzydłowych. Nie są tacy źli jak na tą ligę.

 

http://i57.tinypic.com/2hpitdi.jpg

http://i57.tinypic.com/25i9qnn.jpg

PS: Widzę, że temat nie żyje. Poradziłem sobie z sytuacją więc napiszę jak może komuś się przyda.

 

Napastnik dostał rolę Fałszywa 9 i polecenie szukaj gry. Lewy schodzący napastnik został przesunięty do środka z rolą K10. Prawy schodzący napastnik dostał polecenia szukaj gry i częściej strzelaj. Grają koncertowo.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

Witajcie

 

Proszę o pomoc bo sam już nie jestem w stanie nic wymyśleć. Gram sobie Sheffield w 5 lidze angielskiej. Używam tej taktyki: http://i58.tinypic.com/2iji1b4.jpg

 

Jeśli idzie o stronę defensywną to jestem zadowolony natomiast ręce opadają na to co wyczyniają w ataku. Chodzi mi generalnie o durne zachowania. Przykład jestem zainteresowany tym aby skrzydłowy jeśli ma już piłkę to stara się iść bokiem i dośrodkowywać. On natomiast za każdym razem cofa piłkę do tyłu. To co na screenie to ustawienia wyjściowe. Próbowałem zmieniać rolę na skrzydłowy, dawać mu w ustawieniach indywidualnych centry spod linii końcowej. Wykasowałem także zagrania na obieg i nic dalej zachowują się jak debile. To samo z najbardziej wysuniętym graczem. Dostaje piłkę mając szansę wejścia między dwóch obrońców i.............zagrywa do tyłu. Co z tym można zrobić bo krew mnie zaleje ?

 

Dodaję też view na 2 schodzacych napastników/skrzydłowych. Nie są tacy źli jak na tą ligę.

 

http://i57.tinypic.com/2hpitdi.jpg

http://i57.tinypic.com/25i9qnn.jpg

PS: Widzę, że temat nie żyje. Poradziłem sobie z sytuacją więc napiszę jak może komuś się przyda.

 

Napastnik dostał rolę Fałszywa 9 i polecenie szukaj gry. Lewy schodzący napastnik został przesunięty do środka z rolą K10. Prawy schodzący napastnik dostał polecenia szukaj gry i częściej strzelaj. Grają koncertowo.

 

Musze spróbować, bo u mnie zazwyczaj jeden gra fajnie, potrafi w meczu strzelić np. 4 bramki, a drugi nic. Duża dysproporcja się robi w połowie sezonu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...