Skocz do zawartości

[FM 2014] Taktyczne udręki


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba tego się muszę nauczyć, bo za bardzo gram sympatia do zawodników :P A takie pytanie rzadko grałem w managerach DPŚ lubię ofensywę, wiec jakie powinien mieć wtedy polecenie w ustawieniu 4-1-1-3-1 DPŚ(rygiel defensywy?) a ŚP(długodystansowiec ?) i tak samo gdybym chciał 4-1-2-2-1 ? I jakie polecenia indywidualne ? Dużo może pytam wręcz oczekując już odpowiedzi jak mam grac ale z takich odpowiedzi tez zaczynam rozumieć opcje taktyk w tej edycji.

Odnośnik do komentarza

U mnie DPŚ: Defensywny pomocnik/ obrona- rzadziej strzelaj, kryj krócej, podawaj krócej.

PŚ: Pomocnik długodystansowiec/ wsparcie- rzadziej strzelaj, kryj krócej, mniej drybluj, więcej bezpośrednich podań, więcej pressingu.

 

Z tymże ja mam mizernych zawodników. Na lepszych można to przerobić wyciągając ich mocne strony.

Odnośnik do komentarza

Zaczynam sie gubić w tej odsłonie FMa i tego jak działa taktyka, mecze towarzyskie wszystkie na 0 z tyłu, przychodzi do meczów w lidze i mimo ze mam defensywnego pomocnika, mimo ze ustawiłem że jeden OŚ to stoper a drugi ma zabezpieczać to i tak wchodzą jak w masło,są luki niesamowite ;/ Pierwszy mecz z Arsenalem o Tarcze wspólnoty 1:0 wymęczone, Hull City 4:2, później QPR 2:0 dopiero bramki po przerwie, następnie spotkałem się z Tottenhamem którzy wchodzili w moja obronę jak chciał nie ważne co robiłem i 3:1 przegrana i ostatni mecz o Superpuchar z Man City jakoś wymęczone tez 2:1. Napastnika chwaliłem a z tych meczy +1 towarzyski strzelił 1 bramkę kompletnie nie widoczny nie dostaje w ogóle piłek, moi zawodnicy jakoś tracą pomysł na grę gdzie znaleźć lukę i strzelić

Odnośnik do komentarza

Mam problem z wymuszeniem na pilkarzach agresywnego, ale czystego odbioru pilki. Pilkarze albo biegna sobie obok przeciwnika i nic mu zupelnie nie robia, albo jak juz probuja odebrac pilke to w 80% przypadku konczy sie to faulem (a z 99% tak konczy sie sytuacja w polu karnym). Gram defensywa lub kontratakiem i mam wlaczone polecenie: stay on feet (nie wiem dokladnie jak to przetlumaczyc na polski, ale chodzi o odbior ciaglem, a nie wslizgiem).

Jakies pomysly,jak ich przekonac, zeby rzeczywiscie probowali odbierac pilke, ale zeby nie robili tego faulem?

Odnośnik do komentarza

Jedno co mnie irytuje w tym Managerze jest to ze mam przewagę, strzelam bramkę na 1-0 w końcu i nagle po 2 min np rzut rożny dla przeciwników i tracę bramkę, tak to zero akcji robią a nagle po tym jak ja zdobywam bramkę oni zaraz tez, nie wiem czy to mankament taki tego FMa czy moi zawodnicy są jacyś nie skoncentrowani, już nie wspominając ze 2 sezon LFC będzie ciężki nie jest kolorowo jak w pierwszym ale twardo szukam złotego środka :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...