Skocz do zawartości

[FM 2014] Taktyczne udręki


Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, kowalski, śp, wg asystenta powinien grac jako wysuniety rozgrywajacy, tak ma najwiecej gwiazdek. wy w taksie nie macie wysunietego rozgrywajacego, tylko cofnietego rozgrywajacego. kowalski jako wysunięty ma 4*, jako cofnięty ma 2,5*. jak go wystawiacie? słuchacie asystenta, czy trzymacie się swojej taksy?

Pytanie ważne, bo jak cokolwiek zmieniam, nawet drobne szczegóły, to mi zgranie pikuje na ryja, więc zanim ruszę, wolę podpytać ;)

Odnośnik do komentarza

No ja jadę seriami - potrafię po 10 kolejkach być zdecydowanie ponad limit - np. w trójce, by w połowie sezonu być tuż nad strefą spadkową. Nie bardzo ogarniam te serie - jak jest dobrze, to nikt mi nie straszny, a potem coś się psuje :/ Staram się rotować pierwszą jedenastkę, dbam o morale, chwalę po wygranych, nie przemęczam treningiem, ale jak wpadnę w czarną serię, to nic tego nie jest w stanie zatrzymać. Ba, teraz jestem tuż nad strefą spadkową, ale w Pucharze Polski już w półfinale :D

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam problem. Gram sobie Soton. Początek miałem całkiem niezły, jednak obecnie mam masakrę (03.03.2014.). W klubie nie chciałem za dużo zmieniać i grać podobnie jak Pochettino, czyli bez klasycznych skrzydłowych, a taktykę ułożyć bardziej pod posiadany skład (Lallana,Ramirez,Rodriguez,Davies). Z biegiem gry taktyka z 3 OP i WN w ogóle się nie sprawdza, goli praktycznie nie strzelam. Aby uratować sezon gram już klasycznymi skrzydłami (wypożyczony Pepe i Guly do Prado). Idzie mi jakoś lepiej, ale to całkiem nie to. Macie jakieś porady?

Odnośnik do komentarza

Niestety, pozbyłem się laptopa i nie mam w tej chwili takiej możliwości. To może inaczej. Ustawienie Br-Po,Śo,Śo,Lo-Śp,Śp-Op,Op,Op-Wn. Jakie polecenia dla piłkarzy i dla drużyny polecacie? Chciałbym w pełni wykorzystać potencjał zespołu, lecz po prostu nie potrafię grać bez skrzydeł.

Odnośnik do komentarza

Ja zawsze układam taktykę pod skrzydłowych w układzie 4-4-2, którzy albo sami próbują strzelać, albo dogrywają na pole karne podaniami bezpośrednimi do napastników. Boczni obrońcy nie są przyklejeni do swoich pozycji, więc mają włączać się do akcji ofensywnych. Stawiam raczej na agresywny odbiór i pressing.

Odnośnik do komentarza

To pytanie o styl gry może brzmieć jeszcze inaczej: jak FM w danym roku pozwala wygrywać. Wszak zdarzają się lata, gdzie gra się 4-3-3, bez skrzydeł, a czasami bywało, że środek się odpuszczało, bo co druga centra ze skrzydła kończyła się golem. W FM-ie 14 wydaje się, że właśnie skrzydła są kluczem do sukcesu. Najpopularniejsze taksy w necie, to właśnie 4-2-3-1 z kluczową rolą schodzących napastników.

Odnośnik do komentarza

To pytanie o styl gry może brzmieć jeszcze inaczej: jak FM w danym roku pozwala wygrywać. Wszak zdarzają się lata, gdzie gra się 4-3-3, bez skrzydeł, a czasami bywało, że środek się odpuszczało, bo co druga centra ze skrzydła kończyła się golem. W FM-ie 14 wydaje się, że właśnie skrzydła są kluczem do sukcesu. Najpopularniejsze taksy w necie, to właśnie 4-2-3-1 z kluczową rolą schodzących napastników.

 

 

Ja od zawsze używam tylko 4-4-2 i mogę powiedzieć jedno. Mianowicie, że w holenderskiej lidze to ustawienie pozwalało wygrywać w każdej wersji FM. CO do angielskiej najniższej ligi, to też tak było do tej wersji gry. Teraz ciężko idzie, ale przynajmniej jest ciekawiej, bo w końcu trudniej. Gdzieś kiedyś wyczytałem, że były naciski na SI by wprowadzili regulowany poziom trudności. Jak dla mnie, to największa głupota z możliwych.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...