Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM14]


smigler

Rekomendowane odpowiedzi

Co może być powodem następującej sytuacji? Kiedy wezmę urlop mój napastnik strzela w każdym meczu przynajmniej bramkę. Asystet używa mojej taktyki, używa w miarę możliwości tego samego składu. Natomiast, kiedy ja prowadzę zespół ten sam napastnik nic nie może strzelić.Myślałem, że to wina może rozmów z mediami, rozmów przedmeczowych itd., ale nawet gdy powierzam to asystentowi nic się nie zmienia. Jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza

 

33 ? Ile masz drużyn w lidze? Ja właśnie skończyłem pierwszy sezon, w ostatniej kolejce zremisowałem 1-1 a rywal przegrał co dało mi mistrzostwo i awans.

 

http://oi59.tinypic.com/s6jhbm.jpg

 

18 drużyn.

 

Mazowiecka ma więcej od wielkopolskiej o dwa zespoły. Przynajmniej mój klub zajmuje 16, a nie 18 miejsce :D

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Czytałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na parę moich pytań.

Mam problem z strzałami celnymi na bramkę. Ostatni mecz to 22 strzały i 4 celne. (Mam ostre dośrodkowania, bo niscy napastnicy i rzadko ktoś strzela z daleka). Obaj napastnicy mają często strzelać, jeden ma wykończenie na 17, a drugi na 12. (pewnie potrzeba screenów z taktyką?)

Problem mam z pieniędzmi na personel, a właściwie na ich pensje. Zawodnikom moge dać nawet 60 tysięcy Euro tygodniowo, a trenerom max 1,2 tysiąca euro tygodniowo, więc ciężko mi uzbierać dobrych szkoleniowców. Można to jakoś zmienić? (zmiany w budżecie dodają 100 euro tygodniowo za zabierają mi bardzo dużo z transferów i dodają dużo euro do ogólnej puli tygodniowych wynagrodzeń [650 tysięcy tygodniowo obecnie jest max])

Denerwujący jest też fakt, ze gdy sprzedam lub oddam zawodnika za granice to jego wartość drastycznie wzrasta. U mnie wartość sięga max 1,1 mln Euro (gdy sprowadzam go za kilka mln Euro, to jego wartość spotniowo spada mimo bardzo dobrej gry). Rozumiem, ze ekstraklasa polska nie jest zbyt szanowana, ale mam rok 2017 i jesteśmy na 16. miejscu w Europie, więc nie jest najgorzej (sezon wcześniej nawet 13. miejsce). Jednak u mnie zawodnik kosztuje 600 tysięcy Euro a gdy przechodzi do np. Francji to kosztuje od razu 4 mln Euro (wolny transfer). Rozumiem, że na to ma wpływ ranking rozgrywek?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Czytałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na parę moich pytań.

Mam problem z strzałami celnymi na bramkę. Ostatni mecz to 22 strzały i 4 celne. (Mam ostre dośrodkowania, bo niscy napastnicy i rzadko ktoś strzela z daleka). Obaj napastnicy mają często strzelać, jeden ma wykończenie na 17, a drugi na 12. (pewnie potrzeba screenów z taktyką?)

jakie mają opanowanie ? szybcy są ? skoro rzadko masz strzały z dystansu, w jakich sytuacjach są te 22 strzały ? liczy się jakość nie ilość, nie warto włączać opcji czestych strzałów, bo potem są tego takie efekty

 

Problem mam z pieniędzmi na personel, a właściwie na ich pensje. Zawodnikom moge dać nawet 60 tysięcy Euro tygodniowo, a trenerom max 1,2 tysiąca euro tygodniowo, więc ciężko mi uzbierać dobrych szkoleniowców. Można to jakoś zmienić? (zmiany w budżecie dodają 100 euro tygodniowo za zabierają mi bardzo dużo z transferów i dodają dużo euro do ogólnej puli tygodniowych wynagrodzeń [650 tysięcy tygodniowo obecnie jest max])

jest na to dedykowana gadka w rozmowach z zarządem ( w ostatniej kategorii)

 

Denerwujący jest też fakt, ze gdy sprzedam lub oddam zawodnika za granice to jego wartość drastycznie wzrasta. U mnie wartość sięga max 1,1 mln Euro (gdy sprowadzam go za kilka mln Euro, to jego wartość spotniowo spada mimo bardzo dobrej gry). Rozumiem, ze ekstraklasa polska nie jest zbyt szanowana, ale mam rok 2017 i jesteśmy na 16. miejscu w Europie, więc nie jest najgorzej (sezon wcześniej nawet 13. miejsce). Jednak u mnie zawodnik kosztuje 600 tysięcy Euro a gdy przechodzi do np. Francji to kosztuje od razu 4 mln Euro (wolny transfer). Rozumiem, że na to ma wpływ ranking rozgrywek?

reputacja kraju, ligi, klubu a także samego piłkarza
Odnośnik do komentarza

Mam od paru tygodni taki problem z FM 14 i z 13 też zresztą, że małe fonty są jakieś takie rozmyte - po prostu są niewyraźne co znacznie utrudnia granie, bo po parunastu minutach już mnie oczy bolą od wypatrywania. Nie jest to wina skina (testowane na różnych). Cache czyszczony w obu grach, problem nie występuje w innych grach. Drivery karty graficznej wyczyszczone i najnowsze zainstalowane. Jakiekolwiek sugestie będą mile widziane :)

Odnośnik do komentarza

 

Czytałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na parę moich pytań.

Mam problem z strzałami celnymi na bramkę. Ostatni mecz to 22 strzały i 4 celne. (Mam ostre dośrodkowania, bo niscy napastnicy i rzadko ktoś strzela z daleka). Obaj napastnicy mają często strzelać, jeden ma wykończenie na 17, a drugi na 12. (pewnie potrzeba screenów z taktyką?)

jakie mają opanowanie ? szybcy są ? skoro rzadko masz strzały z dystansu, w jakich sytuacjach są te 22 strzały ? liczy się jakość nie ilość, nie warto włączać opcji czestych strzałów, bo potem są tego takie efekty

 

Problem mam z pieniędzmi na personel, a właściwie na ich pensje. Zawodnikom moge dać nawet 60 tysięcy Euro tygodniowo, a trenerom max 1,2 tysiąca euro tygodniowo, więc ciężko mi uzbierać dobrych szkoleniowców. Można to jakoś zmienić? (zmiany w budżecie dodają 100 euro tygodniowo za zabierają mi bardzo dużo z transferów i dodają dużo euro do ogólnej puli tygodniowych wynagrodzeń [650 tysięcy tygodniowo obecnie jest max])

jest na to dedykowana gadka w rozmowach z zarządem ( w ostatniej kategorii)

 

Denerwujący jest też fakt, ze gdy sprzedam lub oddam zawodnika za granice to jego wartość drastycznie wzrasta. U mnie wartość sięga max 1,1 mln Euro (gdy sprowadzam go za kilka mln Euro, to jego wartość spotniowo spada mimo bardzo dobrej gry). Rozumiem, ze ekstraklasa polska nie jest zbyt szanowana, ale mam rok 2017 i jesteśmy na 16. miejscu w Europie, więc nie jest najgorzej (sezon wcześniej nawet 13. miejsce). Jednak u mnie zawodnik kosztuje 600 tysięcy Euro a gdy przechodzi do np. Francji to kosztuje od razu 4 mln Euro (wolny transfer). Rozumiem, że na to ma wpływ ranking rozgrywek?

reputacja kraju, ligi, klubu a także samego piłkarza

 

Ad1. Są szybcy (16 i 15 szybkości). Po wyłączeniu częstych strzałów jest lepiej. Opanowanie mają chyba maksymalne bo taktykę mam na maksymalnym poziomie.

 

Czy jeśli chodzi o zgranie to macie na myśli poziom biegłości podań, pressingu czy krycia w taktyce? Bo tego do końca nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza

 

 

Czy jeśli chodzi o zgranie to macie na myśli poziom biegłości podań, pressingu czy krycia w taktyce? Bo tego do końca nie rozumiem.

 

W treningu meczowym ustawienie punktu ciężkości na "zgranie" oraz "tylko taktyka", aż zespół osiągnie odpowiedni poziom. Obserwujemy to w przekładce taktyka. Dołączam foto:

 

 

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=mkhc01&s=8#.U6kUMPl_tMQ

Odnośnik do komentarza

Ok, rozumiem, dzięki.

 

A jeżeli chodzi o te kursy trenerskie, które przechodzą trenerzy w klubie (kontynentalna A, B itp) to po co one są? Zwiększają im statystyki czy będą żądać po prostu większych pensji?

 

Edytka: Jeżeli chodzi o opanowanie moich napastników to obaj mają po 14.

Odnośnik do komentarza

34. kolejka IV ligi.

MKS Ciechanów - Polonia 1:6 (1:4)

Strzałkowski x3, Poremba, Dowhań sam., Jakobiak

 

Moje dzielne misie obudziły się w ostatnim meczu. Zabrakło nam dwóch bramek do 100 strzelonych w sezonie :/.

 

 

Podsumowanie sezonu 2013/2014.

Tabela - http://i.imgur.com/ofp6rIT.jpg

 

Mecze:

1. Michał Pytkowski - 36

2. Michał Strzałkowski - 34 (1)

3. Hayk Chilingaryan -31

 

Bramki:

1. Michał Strzałkowski - 35

2. Tomasz Poremba - 19

3. Dominik Lemanek -11

 

Asysty:

1. Tomasz Poremba, Mateusz Ujek - 15

2. Mikołaj Grzelak, Adrian Ligienza, Dominik Lemanek - 9

3. Mohamed Essam - 6

 

Średnia ocena:

1. Michał Strzałkowski - 7.64

2. Tomasz Poremba - 7.56

3. Dominik Lemanek - 7.48

 

Zawodnik meczu:

1. Michał Strzałkowski, Dominik Lemanek - 8

2. Tomasz Poremba - 7

3. Mariusz Ujek - 5

 

Żółte kartki:

1. Hayk Chilingaryan - 9

2. Patryk Kamiński - 7

3. Maciej Biernacki 5

 

Czerwone kartki;

1. Amadeusz Gadomski, Patryk Kamiński - 1

Odnośnik do komentarza

Zamiast tej całej filozofii o treningach, taktykach i zawodnikach wystarczyło napisać , że gra ma kiler taktyki które gwarantują sukces na 90 procent. Świadczy to niestety o tym, że ta gra jest jeszcze głupsza. Co ciekawe skończyły się kretyńskie bramki z połowy boiska strzelane nawet przez bramkarza, skończyły się wyniki po 5:5 i w ogóle gra wygląda normalnie. Niestety jeżeli normalność zależy od polecenia graj środkiem i z kontry , a rogi wybijaj na krótki słupek,to ta gra mnie nie bawi. Zagram jednak do Conference żeby zobaczyć czy i tam to działa, bo na trzy gry tam przegrywałem za każdym razem i przegrywałem bo byłem cieniutki, a nie dlatego,że komputer miał taką a nie inną fazę.

Odnośnik do komentarza

Zamiast tej całej filozofii o treningach, taktykach i zawodnikach wystarczyło napisać , że gra ma kiler taktyki które gwarantują sukces na 90 procent. Świadczy to niestety o tym, że ta gra jest jeszcze głupsza. Co ciekawe skończyły się kretyńskie bramki z połowy boiska strzelane nawet przez bramkarza, skończyły się wyniki po 5:5 i w ogóle gra wygląda normalnie. Niestety jeżeli normalność zależy od polecenia graj środkiem i z kontry , a rogi wybijaj na krótki słupek,to ta gra mnie nie bawi. Zagram jednak do Conference żeby zobaczyć czy i tam to działa, bo na trzy gry tam przegrywałem za każdym razem i przegrywałem bo byłem cieniutki, a nie dlatego,że komputer miał taką a nie inną fazę.

Mistrzostwa Świata 2014 też są głupie i bardzo cieniutkie. Przecież tam również polega trochę na tym, by zagrać środkiem, może bokami i strzelić gola. Taki trener Włoch wczoraj ustawił piłkarzy bardzo dobrze, a przegrali bezsensownie. To tylko potwierdza głupotę piłki nożnej w ogóle :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...