Skocz do zawartości

Allianz Areno, nadchodzę!


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Środkowi pomocnicy:

 

Kamil Drygas (45/2/3/6.92)

Andrew Shinnie (40/4/5/6.95)

Charlie Adam (40/6/11/6.95)

Radosław Majewski (26/6/4/7.00)
Mateusz Fedyna (13/1/3/6.87)

Łukasz Tymiński (35/2/2/6.88)

Mateusz Machaj (4/0/0/6.88)

 

Notes: Na środku była ogromna rywalizacja, ale najlepiej prezentował się bez wątpienia Adam, który wraz z Shinnim tworzył niesamowitą parę środkowych pomocników. Oczywiście Majewski, Drygas czy Tymiński też dawali radę, ale jednak trochę odstawali od tamtej dwójki. Kompletnie sobie za to nie poradził Mateusz Machaj, który nie przebił się do składu i poszedł w odstawkę. W przyszłym sezonie przybędzie tu jeszcze jeden zawodnik, albowiem zakontraktowałem Mateusza Możdżenia.

 

 

Skrzydłowi:

 

Qunten Martinus (40/6/9/6.93)

Nayib Lagouireh (49/6/10/6.89)

Bartosz Żurek (54/12/31/7.19)

 

Notes: To co robił w tym sezonie Żurek to przechodzi ludzkie pojęcie. 20 asyst w ekstraklasi, 10 w lidze europejskiej i jedna w pucharze Polski - WOW. Teoretycznie najsłabszy skrzydłowy wyrósł na prawdziwego lidera, któremu za cholere nie mogła dorównać reszta.

 

 

Napastnicy:

 

Mateusz Zachara (1/0/0/6.90)

Dawid Kamiński (15/3/2/6.91)

Etien Velikonja (48/21/16/7.04)

Graham Burke (52/36/6/7.17)

 

Notes: Zachara i Kamiński nie dali radę, ale trudno się dziwić jak mieli takich przeciwników. W pewnym momencie przeszedłem na grę dwoma napastnikami i w tej roli kapitalnie spisywali się Velikonja i Burke. Ten pierwszy kapitalnie dogrywał, ten drugi znakomcie strzelał. Naprawdę, ta para napastników to gwarancja kilkudziesięciu goli w sezonie.

 

 

Podsumowanie: W ciągu dwóch lat w Górniku udało się dwa razy wygrać Ekstraklasę, raz Puchar Polski i tak samo raz Ligę Europejską, to chyba dobry wynik. Teraz czas na coś nowego, poczekam na jakąś dobrą ofertę - jedno jest pewne, chce iść do jednej z najlepszych lig świata.

Odnośnik do komentarza

Dzięki wszystkim :P

 

**************

 

Z dniem 23 grudnia 2017 wreszcie znalazłem klub. Wcześniej mocno wybrzydzałem, odrzuciłem oferty Watfordu, Benfici Lizbona a także Villarealu, ale chyba się opłaciło, bo znalazłem zatrudnienie w Schalke 04. Klub ten po 16 kolejkach zajmuje dopiero 11 miejsce, ale co ciekawe przegrał zaledwie 4 mecze, ale aż 8 zremisował. Do lidera z Dortmundu tracimy 14 punktów. Naszym zadaniem na ten sezon będzie awans do ligi europejskiej. Poniżej kadra zespołu:

 

 

Bramkarze:

 

Ron-Robert Zieler [GER/28]

Matej Delac [CRO/25]

Ralf Fahrmann [GER/29]

 

Notes: Zieler długo nic i Delac - tak to mniej więcej wygląda. W przypadku kontuzji Niemca będziemy mieć problem na tej pozycji.

 

 

Obrońcy środkowi:

 

Joel Matip [CMR/26]

Benedikt Howedes [GER/29]

Robin Knoche [GER/25]

 

Notes: Mamy stosunkowo mało środkowych obrońców, ale za to jakich. Matip i Howedes to jedni z najlepszych na tej pozycji w lidze, a do tego kilku bocznych obrońców mogę w razie potrzeby wystawić na środku.

 

 

Obrońcy boczni:

 

Sebastian Jung [GER/27]

Marc Muniesa [ESP/25]

Nico Schulz [GER/24]

Christian Fuchs [AUT/31]

Giulio Donati [iTA/27]

 

Notes: Oj ciężki wybór. O ile na prawej stronie mam tylko jedną opcję, czyli Junga to na lewej jest straszna rywalizacja. Muniesa, Schulz i Fuchs to zawodnicy o bardzo podobnych statystykach. Wydaje mi się, że postawię na bardziej doświadczonego Fuchsa, Muniesa będzie zmiennikiem a Schulza sprzedam.

 

 

Pomocnicy środkowi:

 

Andre Poli [iTA/28]

Valon Berisha [NOR/24]

Lars Stindl [GER/29]

Milan Badelj [CRO/28]

Ariel Borysiuk [POL/26]

Maximilian Meyer [GER/22]

Roman Neustadter [GER/29]

 

Notes: Kolejna bardzo mocno obsadzona pozycja. O rolę defensywnego pomocnika będą rywalizować Borysiuk oraz Neustadter. Niestety Polak wygląda gorzej od bardzo silnego Niemca, ale nie jest na straconej pozycji, może powalczyć o miejsce w składzie. Dwóch środkowych pomocników będę wybierał z pośród reszty graczy - będzie ciężko.

 

 

Skrzydłowi:

 

Ladislav Krejci [CZE/25]

Christian Clemens [GER/26]

Karsten Engelmann [GER/18]

 

Notes: Tutaj na 100% potrzebuje wzmocnień. Clemens jest pewny miejsca w składzie, ale Krejci i Engelmann to nie ten poziom. W razie czego na skrzydle będę wystawiał któregoś ze środkowych pomocników, Berishe czy Meyera.

 

 

Napastnicy:

 

Timo Werner [GER/21]

Vaclav Kadlec [CZE/25]

Mirsad Colic [GER/18]

 

Notes: Werner i Kadlec to niesamowici napastnicy. Do tego mam młodego i bardzo zdolnego Colica. Zastanowię się nad grą na dwóch napadziorów, ale do tego bym potrzebował jeszcze jednego gracza na tą pozycję. Za chwilkę okienko transferowe, mam 15 mln i jak wystarczy na skrzydłowego i napastnika to na pewno zmienie ustawienie.

Odnośnik do komentarza

Nie podoba mi się tamta liga zupełnie. Od lat panują tam Porto, Benfica, a do nich doskakuje od czasu do czasu Sporting. Nuda :P

 

**************

 

GRUDZIEN 2017:

 

 

Bundesliga: [17]

23.12 - Schalke 2:0 Duisburg (21' Werner, 37' Kadlec)

 

 

Tylko jeden mecz rozegrałem przed otwarciem okienka transferowego. W pierwszym dniu mojej pracy ograliśmy, bardzo spokojnie Duisburg 2:0 po trafieniach Werner i Kadleca, czyli dwójki naszych napastników. Po 45 minut zagrali Fusch i Muniesa i muszę powiedzieć, że Hiszpan zrobił na mnie lepsze wrażenie. W styczniu zagramy cztery sparingi z GF 38, Flamengo, Mons oraz Homberg i to na pewno tam ukształtuje się moja podstawowa jedenastka.

 

4nct.png

 

 

Odnośnik do komentarza

Oby :P

 

*****************

 

STYCZEŃ 2018:

 

 

Transfery z klubu:

Ladislav Krejci (15 mln do Arsenalu Londyn)

Ron-Robert Zieler (16.5 mln do PSG)

 

Transfery do klubu:

Mateusz Wieteska (1.8 mln z Legii || Wyp. do Legii)

Paulo Dybala (12 mln z AC Milanu)

Eugene Konoplyanka (2 mln z Dnipro)

Bernd Leno (WT)

Arkadiusz Milik (25 mln z Bayeru)

 

Sparingi:

06.01 - Newell's 0:3 Schalke (29' Kadlec, 52' Werner, 74' Berisha)

10.01 - GF 38 0:1 Schalke (4' Kadlec)

13.01 - Flamengo 2:4 Schalke (28' Junio, 58' Texeira - 26' Howedes, 29' 38' 75' Milik)

18.01 - Mons 3:5 Schalke (47' Ngoy, 72' 90' Arbeitman - 8' Badelj, 19' Milik, 58' Kadlec, 55' 90' Clemens)

20.01 - Homberg 2:4 Schalke (4' Frank, 76' Hettich - 10' 23' Medojevic, 21' Stindl, 40' Dybala)

 

Bundesliga: [18-19]

27.01 - 1860 Monachium 1:2 Schalke (74' Valek - 70' Werner, 86' Neustadter)

30.01 - Schalke 3:0 Freiburg (8' 11' 14' Dybala)

 

 

Sporo transferów w zimowym okienku, nawet nie spodziewałem się, że przeprowadze ich aż tyle. Z klubu odszedł Krejci, który mnie kompletnie nie przekonywał. Zagrał w dwóch pierwszy sparingach, grał fatalnie więc postanowiłem go sprzedać. Udało się na nim zarobić pokaźną sumkę. Drugiego transferu nie planowałem, ale gdy przyszła oferta na 16 mln z PSG a zauważyłem, że na wolnym transferze jest Bernd Leno, więc postanowiłem sobie zrobić taką zamianę. Kolejnym nabytkiem jest Konoplyanka który ma zastąpić Krejciego na skrzydle. Ukrainiec wydaje się znacznie lepszą opcją. Reszta to już sami Polacy. Pewnie pomyślicie, że robię drugą Polską Borussię, może i faktycznie tak jest, ale za równie dobrych innych zawodników musiałem zapłacić niemożliwe sumy. Pierwszym z naszych rodaków jest młody Wieteska. Całkiem ciekawy grać, ma statystyki zarówno na dobrego obrońcę jak i rozgrywającego. Do końca sezonu jednak będzie grał w Legii, bo tamtejszy manager nie chciał go już teraz stracić. Następne to już znacznie droższe nabytki, obydwa na pozycje napastnika. Paulo Dybala oraz Arkadiusz Milik. Pierwszy za 12 mln z Milanu, drugi za znacznie większą sumę, Zdaje sobie sprawę, że za Arka przepłaciłem, ale jednak za transfery między klubami tej samej ligi trzeba płacić znacznie więcej.

 

W sparingach bez porażki, ale nie graliśmy jako wybitnie. Popełnialiśmy proste błędy w obronie, który na szczęście zabrakło w meczach o stawkę. Pierwszy wygraliśmy z 1860 Monachium, ale nie było łatwo. Mieliśmy ogromną przewagę, oddaliśmy ponad 30 strzałów na 5 Monachium, ale bramka strzelona po rzucie rożnym przez naszego rywala nas przybiła - na szczęście odwdzięczyliśmy się tym samym. W Freiburgiem było już o wiele lepiej, a z kapitalnej strony pokazał się Dybala, klasyczny hattrick i kolejne trzy punkty na naszym koncie.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Zobaczymy co będzie z Milika, na razie to sie na mnie wkurwił, bo mu powiedziałem, że gra beznadziejnie, a on się z tym nie zgadza :D

Iwabik - wątpie :P

Adrian - Krejci w Arsenalu 7 meczy i średnia nota 6.73 ;d Więc na razie zbytnio nie rozpaczam po jego sprzedaży.

 

*************

 

LUTY 2018:

 

 

Bundesliga: [20-24]

03.02 - Schalke 3:0 Eintracht Frankfurt (1' Neustadter, 12' Dybala, 44' Badelj)

07.02 - Stuttgart 1:2 Schalke (22' Ginczek - 18' Dybala, 90' Werner)

11.02 - Wolfsburg 1:0 Schalke (5' Vossen)

18.02 - Schalke 1:1 HSV Hamburg (81' Konoplyanka - 35' Vlachodimos)

24.02 - Werder Brema 1:0 Schalke (15' Petersen)

 

Puchar Niemiec, Ćwierćfinal:

13.02 - Bayern Monachium 2:3 Schalke (66' Dante, 98' Darida - 90' terStegen sam., 114' Clemens, 118' Werner)

 

 

I zaczynają się schody. Po serii spotkań z ligowymi ogórkami przyszedł czas na mecze z lepszymi, ale może zacznijmy od początku. Spokojne 3:0 z Eintrachtem, kolejny raz z dobrej strony pokazał się Dybala, który strzelił bramkę i zaliczył asystę przy trafieniu Badelja. Następnie wymęczone 2:1 ze Stuttgartem. Ograliśmy zespół z czołówki ale potem było tylko gorzej. 0:1 z Wolfsburgiem, po tym meczu byłem niesamowicie wkurwiony bo o ile w pierwszej połowie to Wilki dominowały, to w drugiej mieliśmy conajmniej 6 stuprocentowych sytuacji - z tego trzy zmarnował Milik. Następnie ledwo co wyratowany remis z Hamburgiem i fatalna porażka z Werderem. Za cel na ten sezon ustawiłem sobie awans do ligi europejskiej poprzez rozgrywki ligowe - oby udało się chociaż to osiągnąć. W pucharze Niemiec sprawiliśmy ogromną sensację, wyeliminowaliśmy Bayern Monachium, chociaż łatwo nie było. Remis w 90 minucie uratował Dybala, który przełamał ręce ter Stegena mocnym uderzeniem z 5 metra. W dogrywce bramkę dla Bayernu zdobył Darida i już myślałem, że to koniec, ale ogromna wola walki pozwoliła nam strzelić dwie bramki i awansować do półfinału w którym zmierzymy się z Stuttgartem. Zapewniłem sobie dwa ciekawe transfery, obydwa to wzmocnienia środka pomocy. Może uda wam się zgadnąć jednego z nich. Podpowiedź - jest to reprezentant Anglii, debiutował w niej we wrześniu tego roku ;) Jak ktoś trafi to propsy :D

 

anr6.png

Odnośnik do komentarza

Damonir trafiłeś :P Jacelinho nad nim się zastanawiałem, ale Liverpool za niego żądał 20 mln, a po prostu nie jest wart tej kwoty.

 

***************

 

MARZEC 2018:

 

Transfery do klubu:

Jakub Błaszczykowski (WT)

 

Bundesliga: [25-28]

03.03 - Schalke 2:2 Augsburg (38' Clemens, 76' Matip - 79' Parker, 90' Ebert)

10.03 - Bayer Leverkusen 1:2 Schalke (90' Kiessling - 22' Badelj, 36' Konoplyanka)

17.03 - Schalke 2:2 Bayern Monachium (36' Clemens, 90' Dybala - 1' Martinez, 32' Draxler)

31.03 - Borussia Dortmund 1:2 Schalke (14' Lucas - 21' Werner, 33' Clemens)

 

Mecze Towarzyskie:

23.03 - Burundi 0:5 Algieria (66' 90' Bouadla, 69' Mahaya, 85' Taider, 87' Belfodil)

27.03 - Chorwacja 0:0 Algieria

 

 

Strasznie ciężki miesiąc, ale zacznijmy od naszego nowego nabytku. Z wolnego transferu przybył do nas wielokrotny reprezentant Polski, Jakub Błaszczykowski. Po co mi on? Sympatia to raz, a dwa chciałem aby wreszcie Werner zaczął występować na szpicy a nie na skrzydle. Zobaczymy czy Kuba sobie poradzi, jeśli nie to wrócimy do wariantu z Niemcem na prawej flance. Mecz z Augsburgiem to parodia, miażdżymy rywala przez prawie 80 minut i remisujemy. W ostatnich 10 minutach oddaliśmy kompletnie inicjatywę rywalom i w 90 minucie po bardzo szczęśliwej akcji wyrównał Ebert. Później było już o wiele lepiej. Ograliśmy na wyjeździe Bayer, a Bernd Leno pokazał swoim byłym kolegom jak wielki błąd popełnił zarząd nie przedłużając z nim kontraktu. Naprawdę, Niemiec był jak w transie, bronił prawie wszystko. Przy bramce Kiesslinga nie miał nic do powiedzenia - wiadomo, jego główki są nie do obrony. 2:2, uratowane w ostatnich sekundach z Bayernem Monachium. Rozegraliśmy dobre spotkanie i zasługiliwaśmy na ten punkcik. Na koniec sensacyjna wygrana z Borussią Dortmund. Gundogan, Lucas, Mkhitaryan, Mata, Aubameyang zatrzymani przez Schalke. Oczywiście również kibice byli bardzo zadowoleni - wiadomo, derby. W międzyczasie zostałem selekcjonerem reprezentacji Algierii. Gdy przyszła oferta to pomyślałem sobie czemu nie, mogę spróbować swoich sił. W debiucie bez problemu ograliśmy Burundi, a następnie szczęśliwie, ale jednak udało się ugrać remis na trudnym terenie w Chorwacji. Niestety Algieria nie zakwalifikowała się na mistrzostwa świata, w barażu przegrali z Maroko.

 

b8gh.png

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...