Skocz do zawartości

Na dobre zakończenie


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

FM 13 13.3

Baza danych: Duża

Zasady: własne

Dodatki: Reforma Ekstraklasy, plik dodający II ligę Polską oraz uaktualnienie od CMREV ze zmienionyn CA/PA zawodników.

 

Witam po króciutkiej przerwie :) Tym razem startujemy od razu od samego sedna, czyli gry. Nie będę na siłę wymyślał wstępu :) Klub? Żeby tradycji stało się za dość to zagramy Wisłą Kraków, aby zakończyć rozdział Football Managera 2013. (przynajmniej dla mnie zakończyć :P) Cel jest jeden, zrobić to, co zrobił Franciszek Smuda - czyli stworzyć coś z niczego. Dodatkowo aby nie było tak prosto to stawiam sobie pewne ograniczenie, w pierwszym zespole mogę mieć maksymalnie dwóch obrokrajowców. Myślę, że to będzie ciekawa opcja, stawianie na naszych wychowanków (którzy są naprawdę dobzi), czy też sprowadzanie młodych, zdolnych Polaków z innych klubów. Kariera nie będzie prowadzona tak jak ostatnio, czyli dwa mecze na odcinek, tym razem postanowiłem, że będę robił miesięczne podsumowania.

 

 

Bramkarze:

 

Michał Miśkiewicz (POL/23)

Jan Kocoń (POL/19)

 

Mamy dwóch młodych i zdolnych bramkarzy, numerem jeden będzie oczywiście Miśkiewicz. Wzmocnienia na tej pozycji nie będą konieczne, ale gdy pojawi się dobra okazja na kupno nowego goalkeepera to pewnie z niej skorzystam.

 

 

Prawi obrońcy:

 

Łukasz Burliga (POL/24)

Patryk Fryc (POL/19)

 

Podstawowym prawym obrońcą będzie Burliga, który swoimi umiejętnościami zdecydowanie przewyższa młodszego kolegę, a jak będzie dobrze grał, to prawdpodobnie będzie u nas grał przez kilka najbliższych sezonów.

 

 

Lewi obrońcy:

 

Gordan Bunoza (BIH/24)

 

Tutaj jest nasz największy problem. Jedynym nominalnym lewym obrońcą jest Bośniak Bunoza, dla którego ja jednak widzę miejsce na środku obrony, a nie na boku. (Guerriera niestety nie ma w Wiśle na tym uaktualnieniu) Prawdopodobnie na lewej obronie będzie u nas grał zawodnik Górnika, Mariusz Magiera który na dniach podpisze z nami kontrakt.

 

 

Środkowi obrońcy:

 

Osman Chavez (HON/27)

Arkadiusz Głowacki (POL/33)

Michał Czekaj (POL/20)

Michał Nalepa (POL/19)

Alan Uryga (POL/18)

Marko Jovanovic (SRB/24)

 

Ogromne pole manewru mam na środku obrony. Oprócz zawodników powyżej będę tutaj stawiał oczywiście na wspomnianego wcześniej Bunozę. Z klubem na pewno pożegnają się Chavez oraz Jovanovic, głównie ze względu na moją "ideę" z dwoma obcokrajowcami w klubie. Na środku będę raczej konsekwentnie na parę Bunoza-Głowacki, chociaż młody Uryga, drewniany "Nalepka" czy szklany Czekaj na pewno także dostaną swoje szanse.

 

 

Środkowi pomocnicy:

 

Ostoja Stjepanovic (MKD/27)

Fabian Burdenski (GER/20)

Łukasz Garguła (POL/31)

Michał Chrapek (POL/20)

 

Kolejna pozycja do wzmocnienia. W moim zespole nie znajdzie się miejsce dla Burdenskiego i Stjepanovica, więc tym bardziej bez nowych zawodników nie wyrobimy całego sezonu. Bardzo chętnie bym sprowadził z wypożyczenia Damiana Burasa, niestety Wisła nie zapewniła sobie takiej opcji. Na oku mam kolejnego po Magierze gracza Górnika, Krzysztofa Mączyńskiego, wychowanka krakowskiej Wisły.

 

 

Skrzydłowi:

 

Emmanuel Sarki (NGA/24)

Patryk Małecki (POL/23)

Paweł Stolarski (POL/16)

 

O ile Sarki i Małecki spokojnie sobie poradzą, to jeden zmiennik w postaci 16-letniego Stolarskiego to zdecydowanie za mało. Mam nadzieję, że na sprzedaży Chaveza i Jovanovica zarobię chociaż z milion, bo w innym wypadku może mi nie starczyć na wzmocnienie każdej pozycji która tego wymaga.

 

 

Napastnicy:

 

Rafał Boguski (POL/28)

Paweł Brożek (POL/29)

Dawid Kamiński (POL/17)

 

Dwóch mocnym napadziorów w postaci Boguskiego i Brożka oraz bardzo młody Kamiński. Myślę, że tyle spokojnie wystarczy na ten sezon, a w następnym zapewne sprowadzimy jakiegoś kozaka.

 

 

ps. Przepraszam, że tyle naje*ane w jednym poście, ale chciałem się zmieścić z prezentacją kadry w jednym :)

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za wszystkie komentarze :) Kamiński na pewno będzie dostawał swoje szansę, więc liczę, że się rozwinie. Stefan, na aż taki hardcore, aby utrzymywać się tylko i wyłącznie z wychowanków się nie porywam :)

 

**************

 

Lipiec 2013:

 

 

Transfery z klubu:

Osman Chavez (2.4 mln do Al-Sadd)

Fabian Burdenski (Wypożyczenie do Gryfa Wejherowo)

 

Transfery do klubu:

Mariusz Magiera (120 tys. z Górnika Zabrze)

Krzysztof Mączyński (210 tys. z Górnika Zabrze)

Michał Mak (50 tys. z GKS-u Bełchatów)

Michał Żyro (700 tys. z Legii Warszawa)

 

Sparingi:

01.07 - Koszyce 2:2 Wisła Kraków (26' Głowacki, 28' Brożek)

04.07 - Raków Częstochowa 1:0 Wisła Kraków

07.07 - Puszcza Niepołomice 1:2 Wisła Kraków (7' Boguski, 18' Głowacki)

 

T-Mobile Ekstraklasa:

20.07 - Wisła Kraków 2:0 Zawisza Bydgoszcz (68' Brożek, 90' Małecki)

28.07 - Legia Warszawa 0:1 Wisła Kraków (90+3' Boguski)

 

 

Transfery możemy zapisać na zdecydowany plus. Pozbyłem się jednego z niechcianych zawodników za aż 2.5 mln funtów. Niestety połowa z tej kwoty powędrowała do dawnego pracodawcy Chaveza, czyli Platense. Do tego wypożyczony do drugiej ligi został Burdeński. Nie znalazły się jeszcze oferty za Jovanovica i Stjepanovica, ale jeśli w sierpniu nikt się na nich nie zdecyduje to po prostu będą grali w rezerwach. Za kwotę pozyskaną ze sprzedaży Honduranina wzmocniłem wszystkie pozycje które tego wymagały. Na lewą obronę przyszedł Magiera, na środek pomocy Mączyński, a na skrzydła Mak i Żyro. Szczególnie transfer tego ostatniego robi wrażenie.

 

Sparingi wypadły bardzo słabo, remis z Koszycami, fatalna porażka z Rakowem i szczęsliwa (tak, dobrze przeczytaliście) wygrana z Puszczą Niepołomice to nie był dobry prognostyk przed zbliżającymy się spotkaniami w lidze.

 

Rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy zaczęliśmy od spotkania z Zawiszą Bydgoszcz, mecz ten nie był łatwy, goście szczególnie w pierwszej połowie grali bardzo agresywnie, nawet mieli przewagę, ale chyba nie wyrobili kondycyjnie i w drugiej ich rozbiliśmy. W drugim a zarazem ostatnim meczu w tym miesiącu zmierzyliśmy się w hicie ekstraklasy z Legią Warszawa. Spotkanie nie rozczarowało i było toczone w dobrym tempie, z wieloma akcjami podbramkowymi. To Wojskowi mieli przewagę w tym spotkaniu, ale fantastycznie w naszej bramce śmigał Miśkiewicz i raz po raz wyciągał czy to uderzenia z dystansu Pinto czy strzały z bliższej odległości Sagana. Skarciliśmy Legię za te niewykorzystane sytuacje dopiero w doliczonym czasie gry, wprowadzony kilka minut wcześniej Boguski po dobrym dograniu Żyry nie dał szans Kuciakowi. Piękny powrót Michała Żyro na Pepsi Arenę i mamy 6 punktów po dwóch spotkaniach!

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2012

 

 

T-Mobile Ekstraklasa:

 

04.08 - Wisła Kraków 2:1 Korona Kielce (20' Żyro, 57' Brożek - 78' Sobolewski)

11.08 - Widzew Łódź 0:0 Wisła Kraków

24.08 - Jagiellonia Białystok 0:1 Wisła Kraków (67' Chrapek)

29.08 - Śląsk Wrocław 2:2 Wisła Kraków (39' Kaźmierczak, 90' Patejuk - 26' Boguski, 59' Małecki)

 

 

Całkiem udany miesiąc za nami, w dalszym ciągu pozostajemy niepokonanymi w lidze, jako jeden z dwóch zespołów. Drugim jest Lech Poznań. Przytrafiły nam się niestety też wpadki, jak 0:0 z Widzewem Łódź, gdzie mieliśmy ogromną przewagę, a mimo wszystko zremisowaliśmy. Z Koroną i Jagiellonią odnieśliśmy zasłużone zwycięstwa, graliśmy lepiej, tworzyliśmy więcej sytuacji. Ostatnim w tym miesiącu był mecz przyjaźni, w którym emocji nie zabrakło, a wyrównująca bramka w 90 minucie dla Śląska była bardzo kontrowersyjna, gdyż sędzia uznał, że Bunoza faulował w walce o górną piłkę Plaku, ale cóż, jak taki wielki chłop jak Bunoza zderzy się z niskim Albańczykiem, to wiadomo, że ten się przewróci. Podsumowując osiem punktów w czterech meczach to nie najgorszy wynik.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, pomyliłem się :P

 

***************

 

Wrzesień 2012

 

 

T-Mobile Ekstraklasa:

02.09 - Wisła Kraków 3:0 Piast Gliwice (2' Małecki, 67' Głowacki, 90+2' Chrapek)

14.09 - Cracovia Kraków 2:2 Wisła Kraków (26' 81' Danielewicz - 14' Magiera, 20' Chrapek)

22.09 - Wisła Kraków 0:0 Zagłębie Lubin

30.09 - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0 Wisła Kraków

 

 

Puchar Polski:

26.09 - 4 runda - Wisła Kraków 3:2 Cracovia Kraków (16' Burliga, 26' Bunoza, 90' Brożek - 24' Steblecki, 56' Danielewicz)

 

 

Oj te remisy to nas zgubią... trzy remisy w tym miesiącu, 0:0 z Zagłębiem i Podbeskidziem to jeszcze przeżyję, ale nie wybaczę sobie remisu w derbach, takie mecze trzeba kurwa wygrywać! Mieliśmy już pewny wynik, 2:0 a mimo wszystko daliśmy sobie wydrzeć trzy punkty. Odbiliśmy sobie to w pucharze Polski gdzie wyrzuciliśmy Żydownie za burtę, chociaż także nie było łatwo. W piątej rundzie zagramy z innym znienawidzonym rywalem, czyli Ruchem Chorzów. Obecnie zajmujemy drugie miejsce w tabeli, do prowadzącego Lecha, który również jest niepokonany tracimy już niestety 6 punktów. Trzeci Ruch ma tyle samo punktów co my. Na dole tabeli Jagiellonia z 4 punktami i Podbeskidzie które ma o dwa oczka więcej.

Odnośnik do komentarza

Październik 2012

 

 

T-Mobile Ekstraklasa:

05.10 - Wisła Kraków 3:0 Lechia Gdańsk (15' Burliga, 24' 90+1' Chrapek)

20.10 - Ruch Chorzów 1:1 Wisła Kraków (45+1' Stawarczyk - 65' Chrapek)

27.10 - Pogoń Szczecin 1:2 Wisła Kraków (75' Robak - 63' Brożek, 77' Chrapek)

 

Puchar Polski:

24.10 - 5 runda - Miedź Legnica 1:3 Wisła Kraków (53' Cierpka - 22' Brożek 105' Chrapek 116' Uryga)

 

 

Wciąż pozostajemy bez porażki, ale styl gry nadal nie jest powalający. W meczu z Lechią zobaczyliśmy Wisłę jaką ja bym chciał oglądać co kolejkę, graliśmy mądrze, zarówno w ataku jak i w obronie. Następny mecz zupełnie odmienny, nie potrafiliśmy ograć będącego w dobrej formie Ruchu, ba, nawet Niebiescy mogli to spotkanie wygrać. Ostatni mecz ligowy z tego miesiąca zagraliśmy w Szczecinie z Pogonią, udało się wygrać 2:1, chociaż nie było łatwo. W pucharze Polski dopiero po dogrywce uporaliśmy się z zespołem z pierwszej ligi, Miedzią Legnica, ale trzeba przyznać, że nasi rywale się mocno zmobilizowali na to spotkanie i grali bardzo, bardzo dobrze. W ćwierćfinale zagramy z Zagłębiem Lubin. Warto zaznaczyć, że we wszystkich meczach w tym miesiącu na listę strzelców wpisywał się Michał Chrapek, którego forma robi wrażenie, natomiast martwi mnie skuteczność Pawła Brożka, chyba muszę się rozejrzeć za porządnym konkurentem dla naszego snajpera.

Odnośnik do komentarza

Debrecen - tradycyjnym 4-5-1 z jednym DP

jmk - Napisałem jakiś czasu temu do moderatora z takową prośbą.

 

****************

 

Listopad 2012:

 

 

T-Mobile Ektraklasa:

 

03.11 - [2] Wisła Kraków 1:1 Górnik Zabrze [9] (64' Brożek - 5' Nakoulma)

11.11 - [2] Wisła Kraków 1:1 Lech Poznań [1] (90' Brożek - 8' Ślusarski)

18.11 - [12] Zawisza Bydgoszcz 0:3 Wisła Kraków (53' Małecki, 63' Żyro, 76' Bunoza)

24.11 - [8] Korona Kielce 1:1 Wisła Kraków (48' Trytko - 87' Mak)

30.11 - [2] Wisła Kraków 3:1 Legia Warszawa [3] (18' Magiera, 46' Małecki, 48' Żyro - 7' Radovic)

 

 

Grudzień zaczeliśmy fatalnym remisem u siebie, z będącym w zdecydowanie słabszej formie Górnikiem Zabrze. Zagraliśmy słabo i tylko dobrej formie Miśkiewicza zawdzięczamy punkt. Następnie naszedł mecz z liderem, do którego mogliśmy się zbliżyć na trzy oczka - niestety, zanotowaliśmy kolejny remis po bardzo wyrównanej grze. Odbiliśmy sobie te wyniki w spotkaniu z Zawiszą, któremu nie daliśmy żadnych szans na wyjeździe. W między czasie kontuzji doznał Paweł Brożek, nie zagra przez dwa miesiące. Sprowadziłem w jego miejsce z wolnego transferu Ebiego Smolarka ale oczywiście zapomniałem o jednej ważnej rzeczy - a mianowicie Ebi nie może być zgłoszony do gry przed końcem rundy. No cóz, jak się nie myśli to tak jest. Meczu z Koroną sobie nigdy nie wybacze, gospodarze od 4 minuty grali w dziesiątkę, bo z boiska wyleciał Golański, a mimo wszystko ugraliśmy zaledwie remis. Ostatni mecz tego miesiąca to coś pięknego, nie daliśmy żadnych szans u siebie Legii, oby w niedziele Wisła zrobiła dokładnie to samo, co my 30 listopada :)

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2012:

 

 

T-Mobile Ekstraklasa:

 

07.12 - [2] Wisła Kraków 2:0 Śląsk Wrocław [6] (47' 71' Brożek)

15.12 - [7] Widzew Łódź 1:2 Wisła Kraków (70' Hayrapetyan - 39' Brożek, 62' Burliga)

 

 

Kontuzja Brożka okazała się nie aż tak poważna, jak zakładali lekarze i już w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław mógł wystąpić i zrobił to w znakomitym stylu. Dwie bramki, które poprowadziły nas do zwycięstwa w meczu przyjaźni. W ostatnim spotkaniu tej rundy udało nam się ograć Widzew, chociaż nie było łatwo, zespól z Łodzi postawił wysoko poprzeczkę, ale po kolejnym dobrym występie Pawła Brożka zdołaliśmy ugrać trzy punkty. Teraz czas na okienko transferowa i prawie dwumiesięczną przerwę. Do klubu dołączy prawdopodobnie jeden zawodnik, będzie to defensywny pomocnik który będzie miał za zadanie wygryźć ze składu Michała Nalepe, który gra na tej pozycji tylko dlatego, że nie mam nikogo lepszego.

 

 

Poz./Zespół/BB/PKT/

1.Lech/+2746/

2.Wisła/+20/42/

3.Ruch/-1/33/

4.Legia/+8/32/

...

13.Cracovia/-3/22/

14.Lechia/-6/21/

15.Podbes./-17/16/

16.Jaga/-15/11/

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...