Skocz do zawartości

W opozycji do pieniędzy


ugh

Rekomendowane odpowiedzi

Granie co trzy, cztery dni powoli zaczyna wychodzić nam bokiem. Vaughan był tak zmęczony przed meczem, że nie mogłem sobie pozwolić na wystawienie go od pierwszej minuty, więc wpuściłem rezerwowego. Dla reszty również było to wycieńczające spotkanie. Brak świeżości był aż nadto widoczny. Bliżej wygranej byli gospodarze. Przeprowadzili kilka niezłych ataków. Do nas należała końcówka, która powinna nam przynieść gola po rzutach rożnych. Mam zgryz przed kolejnymi dwoma meczami, bo gramy z 7. i 8. Drużyną w tabeli. Przeciwko jednej z nich muszę wystawić rezerwy bo inaczej chłopcy się wykończą.

 

Conference, 33. Kolejka 01.02.2017
[15.] Boreham Wood 0:0 United of Manchester [1.]

MoM: O’Loughlin (7.8)
Widzów: 523

 

 

Odnośnik do komentarza

Iwabik - Niestety mam trzy kontuzje i jedno zawieszenie za kartki. Końcówka sezonu będzie ciężka.
__________________________________

 

Uznałem, że lepiej będzie wystawić rezerwy już teraz, gdyż w kolejnym meczu zagramy z ekipą, będącą naszą piętą achillesową, Stockport County i chcę się koniecznie zemścić za słabe wyniki przeciwko nim. Szkoda, że rezerwy nie sprostały dobrze prezentującym się gospodarzom. Wynik powinien być gorszy, ale mieliśmy masę szczęścia. Raz jeden, jedyny Norwegowi Tonne udał się strzał z dystansu, dzięki któremu mogliśmy przez jakiś czas cieszyć się z remisu. Załatwił nas napastnik Salisbury, nie pierwszy raz o ile pamięć mnie nie myli. No cóż, trudno. Trzeba się spiąć na kolejne spotkanie.

Conference, 34. Kolejka 04.02.2017
[7.] Salisbury City 2:1 (1:0) United of Manchester [1.]
1:0 Matt [1’]
1:1 Tonne [58’]
2:1 Matt [83’]

MoM: Matt (8.8)
Widzów: 2525

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie dość, że nasz dzisiejszy przeciwnik nam ewidentnie nie leży (5 spotkań, 4 porażki, jeden remis) to jeszcze gramy w mocno osłabionym składzie. Kontuzje leczą: Billington, Twardzik, Ogar, a za kartki nie może grać Vaughan. Dlatego ciężko być optymistą. Ale mimo to od początku prezentowaliśmy się nadzwyczaj dobrze. W 28. minucie, Tonne wykorzystał wrzutkę Moyo, pokonując golkipera Stockport z najbliższej odległości. Pomyślałem sobie, że niezły początek. Nie cofnęliśmy się, nie zmieniliśmy taktyki. Dalej atakowaliśmy, nawet po przerwie, co szybciutko dało efekt. Dośrodkowanie Moyo zostało nieudolnie wybite przez jednego z obrońców, do futbolówki doskoczył Lenighan i huknął tak, że omal nie urwał siatki. Pomyślałem: WTF? Zupełnie zniknął kompleks wobec tej drużyny i nasze akcje wyglądały coraz lepiej. Dwie kolejne bramki zdobyte na luzie, po niemal treningowych zagraniach. Podwójnie cieszące zwycięstwo. Mam nadzieję, że dalej będzie już tylko lepiej.

Conference, 35. Kolejka 08.02.2017
[1.]United of Manchester 4:1 (1:0) Stockport County [8.]
1:0 Tonne [28’]
2:0 Lenighan [47’]
3:0 Tonne [60’]
4:0 Lenighan [68’]
4:1 Lawrence [73’]

MoM: Lenighan (9.4)
Widzów: 5449

 

Podsumowanie
TABELA PO 35. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Wciąż nie mogę skorzystać z usług bocznych obrońców. Pozostałych piłkarzy chyba za dużo kosztowało zwycięstwo ze Stockport, bo dziś bardzo mizernie to wyglądało. Ogar po powrocie prezentował się kiepsko, nie stanowiliśmy żadnego zagrożenia. Oby był to wypadek przy pracy, gdyż sezon wkracza w ostatnią fazę, a z bezpośrednimi rywalami będziemy się bić głównie na wyjazdach.

Conference, 36. Kolejka 12.02.2017
[1.]United of Manchester 0:0 Bristol Rovers [11.]

MoM: Preston (7.8)
Widzów: 6224

 

 

Odnośnik do komentarza

Niestety, ale wygląda na to, że liczne kontuzje wykończyły Ogara w sposób okrutny. To nie jest już młody zawodnik i atrybuty strasznie mu spadły. W konsekwencji, nawet przeciwko słabym rywalom jest absolutnie niewidoczny. Zastanawiam się, czy nie wrzucić w jego miejsce świetnie spisującego się wcześniej Tonne, ale może dam jeszcze kilka szans Polakowi. Brakuje też ewidentnie Billingtona. Tylko on potrafi dobrze współpracować ze lewymi skrzydłowymi. Styl zatraciliśmy, to pewne. Oby wyniki znacząco się nie pogorszyły.

 

Conference, 37. Kolejka 18.02.2017
[1.]United of Manchester 1:0 (0:0) Alfreton Town [21.]
1:0 Wilkinson [50’]

MoM: Wilkinson (8.4)
Widzów: 5889

 

 

Odnośnik do komentarza

Świetne rozpoczęcie nieco mnie zwiodło. Liczyłem na lekkie 4:0 bez spocenia koszulek. Ale gospodarze ogarnęli się. Zresztą ciężko jest myśleć o kilku bramkowym zwycięstwie jeżeli ma się Pawłowskiego w takiej formie. Znacząco obniżył loty, nie widać go przy golach, nie widać w rajdach, indywidualnych akcjach. Chyba muszę przestać chwalić poszczególnych piłkarzy, ponieważ z miejsca zaczynają słabiej grać. Mimo wygranej, lekko skrytykowałem zespół, choć sytuacja w tabeli jest niezła. 9 punktów przewagi nad drugim Macclesfield Town (rozegrali jedno spotkanie mniej). Nas czeka bardzo ciężki mecz z Fleetwood Town i to wyjazdowy. Muszę wkalkulować ewentualną porażkę.

Conference, 38. Kolejka 25.02.2017
[18.] Tamworth 0:1 (0:1) United of Manchester [1.]
0:1 Lenighan [2’]

MoM: Kamdjo (8.0)
Widzów: 1268

 

 

Odnośnik do komentarza

Debrecen - taktyka
___________________________________

Gospodarze zaprezentowali prawdziwy pokaz siły tuż przed pojedynkiem z nami. Ograli na wyjeździe Portsmouth, 3:0. Jeśli szukać pozytywów to tylko w tym, że miało to miejsce trzy dni wcześniej, więc ich zawodnicy powinni być zmęczeni. Czy byli? Owszem. Nie czekaliśmy na ich pierwszy ruch, sami wsiedliśmy na nich, co dało efekt w postaci rzutu karnego już w czwartej minucie gry. Fleetwood to klasowy zespół i nie miałem wątpliwości, że coś mi wrzucą. Ładną akcję z 27. minuty sfinalizował piłkarz, który jest naszą zmorą w obecnym sezonie. Boyle trafił po raz czwarty (jeśli liczyć mecz pucharowy). Ale to by było na tyle jeśli chodzi o gospodarzy. Po przerwie odcięło im prąd i my skrzętnie to wykorzystaliśmy. Najpierw stały fragment i bramka Kamdjo. Niedługo potem kontratak i gol Moyo po asyście Pawłowskiego (nareszcie!). Ten mecz może być ostateczną odpowiedzią na pytanie o awans z pierwszego miejsca. Zostało siedem kolejek, mamy 10 punktów przewagi nad kolejną ekipą.

Conference, 39. Kolejka 04.03.2017
[3.] Fleetwood Town 1:3 (1:1) United of Manchester [1.]
0:1 Vaughan [4’-k]
1:1 Boyle [27’]
1:2 Kamdjo [48’]
1:3 Moyo [60’]

MoM: Wilkinson (9.0)
Widzów: 2485

 

 

Odnośnik do komentarza

Wszystko było ustawione pod nas. Długa przerwa, tylko jedna kontuzja, niezły poprzedni wynik z ciężkim rywalem, informacja, że mamy zapewnione już baraże. Wystarczyło zagrać nawet nie na 100%, żeby pokonać mało wymagające Dorchester. Nie udało się. Niestety, ale drugi sezon nie mamy napastnika. Ogar to po kontuzji nie ten sam zawodnik. Znowu będę musiał szukać kogoś na tę pozycję. Moyo doznał lekkiego urazu, ale założyłem mu blokadę, bo już za trzy dni jedziemy do Portsmouth.

Conference, 40. Kolejka 12.03.2017
[1.]United of Manchester 0:0 Dorchester Town [17.]

MoM: Wilkinson (7.4)
Widzów: 6199

 

 

Podsumowanie
TABELA PO 40. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Dla takich meczów chodzi się na stadiony. Niesamowita dramaturgia i zmiana nastrojów w jego trakcie. Portsmouth dwa razy wychodziło na prowadzenie, za drugim razem po samobójczym trafieniu Collina. Nie mam do niego żadnych pretensji, głównie dlatego, że w 36. minucie wybronił karnego. Nasza reakcja na dwukrotne prowadzenie rywala genialna. Ogar poczuł się urażony moją poprzednią wypowiedzią, więc sam doprowadził do wyrównania, wykorzystując błąd obrońców. Zawodnikiem spotkania w pełni zasłużenie został Moyo, prezentując optymalną formę. Rywalizacja z kolegą z Czech podziałała na niego pozytywnie. Dziś dwie asysty i gol. Nie wiem dlaczego z potencjalnie trudniejszymi rywalami idzie nam lepiej niż z tymi łatwiejszymi. Jeśli utrzymamy dyspozycję to już wyłącznie katastrofa odbierze nam awans.

Conference, 41. Kolejka 15.03.2017
[7.] Portsmouth 2:3 (1:1) United of Manchester [1.]
1:0 Atkinson [6’]
1:1 Moyo [30’]
2:1 Collin [51’-sam]
2:2 Ogar [67’]
2:3 Brown [76’]

MoM: Moyo (8.3)
Widzów: 5833

 

 

Odnośnik do komentarza

Kiedyś i nam musi dopisać szczęście. Ekipę Chester znam jeszcze z Conference North i cieszy mnie, że potrafili się tak wybić. Stoją przed dużą szansą na baraże i widać po grze, iż powinni tam zagrać. Dzisiaj mieliśmy masę szczęścia, jak rzadko kiedy. Żadne z 16 uderzeń nie znalazło drogi do naszej bramki. Byliśmy ledwie 39% czasu gry przy futbolówce. Rzadko kiedy przedostawaliśmy się pod ich pole karne, ale jedno ukąszenie okazało się śmiertelne. Asysta Ogara przy wybornym trafieniu Twardzika. Dzięki zdobyciu trzech punktów sytuacja zrobiła się bardzo klarowna. Cztery mecze do końca, 10 punktów przewagi. Wystarczy w następnej kolejce pokonać u siebie …. ostatni zespół w tabeli, Accrington Stanley. Tak blisko League Two ten klub jeszcze nie był.

Conference, 42. Kolejka 25.03.2017
[4.] Chester 0:1 (0:0) United of Manchester [1.]
0:1 Twardzik [52’]

MoM: Wilkinson (8.7)
Widzów: 5833

 

 

Odnośnik do komentarza

Do Czech razy sztuka :D . W lidze Conference zasiedziałem się nieco dłużej niż sądziłem. Dwa razy poległem w barażach, ale w obecnym sezonie byliśmy poza zasięgiem całej konkurencji. Dwa aspekty o tym zadecydowały. Na pewno uniknięcie masowych kontuzji. To czynnik zawsze decydujący i najważniejszy. Druga sprawa to niesamowita gra obronna. W 43 meczach straciliśmy tylko 23 bramki. Każdy z obrońców ciężko na to zapracował, co widać po notach ogólnych. Znakomity środek obrony: Wilkinson i niespodziewanie Kamdjo, który miał fatalny początek w klubie, a teraz gra tak dobrze, że postanowiłem przedłużyć mu kontrakt. Można też mówić o trafionych transferach: Lenighan i Ogar to wzmocnienia kluczowe, zawodnicy robiący różnicę. Nie wiem czy tego pierwszego da się wykupić z Leeds. Przychodząc do nas był wart 110 tysięcy euro. Obecnie jest to już 300 tysięcy. Sam mecz z Accrington znacznie cięższy niż się spodziewałem. Pewnie jednak wygraliśmy i ….

Conference, 43. Kolejka 01.04.2017
[1.]United of Manchester 2:0 (1:0) Accrington Stanley [24.]
1:0 Brown [32’]
2:0 Ogar [50’]

MoM: Ogar (8.0)
Widzów: 5932

 

Podsumowanie
awansujemy do League Two.

Odnośnik do komentarza

Debrecen - Dzięki. Harrison-Allen wygląda TAK. Nie mam infrastruktury do rozwoju, więc jego atrybuty się nie zmieniły. Wchodził głównie z ławki. Pamiętam dwa mecze, w których dawał nam ważne bramki. Ma też na koncie 4 asysty i łączną notę 6.87. Ogar strzelił 18 goli w 32 spotkaniach. Ale bez szans, żeby powalczyć o koronę.
______________________________

Wynik nie może dziwić. Wpuściłem część rezerw, powiedziałem chłopakom, żeby zagrali na luzie, ponieważ ciężki sezon za nimi i wyszło tak a nie inaczej. Najsłabiej wypadł Sinclair. Przez kilka sezonów był to podstawowy środkowy obrońca. Można powiedzieć, że od niego zaczynałem ustalanie składu. Obecnie wygląda bardzo źle i niewykluczone, że jak będę miał możliwości finansowe, to rozejrzę się za kimś na tę pozycję.

 

Conference, 44. Kolejka 08.04.2017
[11.] Lincoln City 3:2 (2:1) United of Manchester [1.]
1:0 Robinson [2’]
2:0 Robinson [28’]
2:1 Lenighan [32’]
2:2 Ogar [76’]
3:2 Gosling [83’]

MoM: Robinson (8.8)
Widzów: 2547

 

 

Odnośnik do komentarza

Wystawiłem pierwszy skład, poza Pawłowskim, który przez cztery tygodnie będzie musiał leczyć kontuzje. Jakość gry automatycznie poszła w górę. Nie wygraliśmy, bo słabo zaprezentowała się druga linia, szczególnie dwóch środkowych pomocników (ocena 6.6). Ogar zostal odcięty od podań i nie mógł zbyt wiele zrobić. Za to gdy na boisku jest Wilkinson, gra obronna wygląda o 40% lepiej. Kluczowa postać w tym i prawdopodobnie w kolejnym sezonie. Pomimo dwóch gorszych wyników, dalej utrzymujemy 10 punktów przewagi nad kolejną drużyną. Do końca pozostał już jeden mecz.

Conference, 45. Kolejka 15.04.2017
[14.] Grimsby Town 0:0 United of Manchester [1.]

MoM: Thomas (7.6)
Widzów: 2818

 

 

Odnośnik do komentarza

Jestem trochę zirytowany faktem, że piłkarze rezerwowi nie mogli pokonać rywala, który od 24. minuty grał w osłabieniu z powodu czerwonej kartki. Nie twierdzę, że graliśmy źle. 15 strzałów, 62% czasu gry przy piłce. Na papierze nieźle. Ale przynajmniej osiągnęliśmy pułap 100 punktów i jesteśmy pierwszym klubem od kilku lat, który tego dokonał. Tak więc męczący sezon dobiegł końca. Z nami, do League Two awansował zespół Chester, co można powiedzieć, że jest sensacją. Do Conference awansowali rok później niż my, więc potrzebowali tylko dwóch sezonów, by wspiąć się jeszcze wyżej. Do mnie zgłosiło się Zagłębie Lubin z propozycją objęcia funkcji trenera, ale oczywiście się nie zgodziłem. Do zobaczenia w 4. lidze angielskiej.

Conference, 46. Kolejka 17.04.2017
[1.]United of Manchester 1:1 (0:0) Cambridge United [24.]
1:0 Harrison-Allen [51’]
1:1 Horne [79’-sam]

MoM: Shaw (7.7)
Widzów: 7768

 

 

Podsumowanie
TABELA NA ZAKOŃCZENIE SEZONU


KONIEC SEZONU

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...