Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowanie sezonu

__________________________________________________________

 

Osiągnięcia

 

BPL: Historyczny sukces. Końcowa wygrana jest czymś niesamowitym. Graliśmy przecudnie. Jestem niesamowicie dumny.

 

F.A Cup i Capital One Cup: Puchary, na których mi nie zależy. Osiągnięcia mamy tutaj słabe, ale to głównie dlatego, że grały rezerwy.

 

Liga Mistrzów: Graliśmy lepiej niż przypuszczałem. Zakładałem, że skończymy grupę na 3. pozycji, a tymczasem dotarliśmy do ćwierćfinału. 1:9 z Barcą boli. Jak najszybciej wymazać to z pamięci.

__________________________________________________________

 

Kadra

 

Bramkarze:(Mecze/Stracone/Cz.konta/Średnia)

 

Asmir Begovic 27l. (51/44/24/7.09) - Dobry sezon Asmira. Trzymał poziom, nie zaliczał jakichś głupich wpadek. Pewny, wiele razy nas ratował. Nareszcie dobry bramkarz u nas broni. Najwięcej czystych kont w lidze. Brawo!

 

Scott Carson 29l. (7/12/3/7.03) - Przegrał rywalizację z Asmirem. Praktycznie nie grał.

 

 

 

Lewi Obrońcy:(Mecze(Z ławki)/Bramki/Asysty/Średnia)

 

Mattia De Sciglio 22l. (20(2)/0/1/7.28) - Mattia grał dobrze, a nawet bardzo dobrze. Z marszu wszedł do gry i szybko pojął nasz styl gry. Bardzo dobry transfer. Będzie z niego pożytek w następnym, jak i w kolejnych sezonach.

 

 

 

Prawi Obrońcy:

 

Nathaniel Clyne 24l. (50(2)/0/12/7.33) - Bardzo dobry sezon Anglika. Zaliczył aż 12 asyst. Pewny zarówno w obronie, jak i w ataku. Wiele ciekawych, udanych rajdów. Jestem zadowolony.

 

James Perch 29l. (10(11)/0/2/7.07) - James pogodził się z rolą rezerwowego. I chyba tak już zostanie na kolejny sezon.

 

 

 

Środkowi Obrońcy:

 

Thomas Rogne 24l. (25(2)/1/0/7.52) - Thomas zagrał bardzo dobry sezon. Udowodnił, że jak nie łapie kontuzji to gra bardzo dobrze. Średnia 7.52 robi wrażenie.

 

Mamadou Sakho 25l. (44(1)/2/3/7.79) - WYŚMIENITY. Często wybierany MotM. Najpewniejszy punkt obrony. Uratował nas przed stratą wieelu bramek.

 

Kurt Zouma 20l. (15(1)/0/0/7.24) - Nie dajcie się zwieść jego średnią. Wygląda tak, ponieważ Francuz grał mało meczy, a za mecz z Barcą otrzymał notę 4.1. Gdyby nie to miałby średnią ok. 7.45. Obecna średnia też jest wysoka. Grał bardzo dobrze. Myślę, że ten Francuzki duet uratuje nas przed stratą wielu bramek.

 

Leon Barnett 29l. (13/1/0/7.35) - Pewny jako zmiennik. Nie chcę go sprzedawać.

 

 

 

Defensywni Pomocnicy:

 

Chris McCann 27l. (22(3)/0/3/6.99) - Choć jest DPŚ to grał na LO. Dobrze sobie tam radził. Zmiennik z niego jest OK.

 

Roger Espinoza 28l. (11(5)/2/3/7.16) - Roger grał mało. Chce odejść, a ja chce go sprzedać.

 

Panagiotis Tachtsidis 24l. (46(4)/6/6/7.91) - Jak mało zabrakło, a miałby przebił by barierę 8.00! Kolejny wyśmienity sezon Greka. Nasz najlepszy piłkarz. Osiągnął rekordową średnią w lidze - 7.99. Został wybrany Najlepszym Młodym Piłkarzem wg. Piłkarzy. Wielkie brawa i ukłony.

 

 

 

Pomocnicy Środkowi:

 

Fraser Fyvie 22l. (14/1/3/7.24) - Młody Szkot zagrał dobry sezon. Nie grał wiele, ale jak grał to nie zawodził. Dobry zmiennik.

 

Aaron Ramsey 24l. (43(5)/3/10/7.08) - Przeciętny sezon Ramsey'a. Poważnie się zastanawiam, czy zostanie kolejny sezon na DW.

 

 

 

Ofensywni Pomocnicy:

 

Jordi Gomez 29l. (16(4)/1/2/7.07) - Cóż mogę powiedzieć? Był zmiennikiem, grał przeciętnie. Nie przedłużę z nim kontraktu.

 

Leandro Paredes 20l. (39(7)/14/17/7.42) - Liczyłem na więcej. Moim zdaniem największe rozczarowanie sezonu. Nie zrozumcie mnie źle - Argentyńczyk grał dobrze, a nawet bardzo dobrze, ale po jego wyczynach w ostatnim sezonie wymagania co do niego ogromnie urosły. Moim na ten sezon nie podołał. Trudno, tak bywa. Na 100% go nigdzie nie oddam. Jeszcze wiele grania przed nim w naszym klubie.

 

 

 

Skrzydłowi:

 

Eduardo Salvio 25l. (45(2)/14/12/7.17) - Porządny sezon. Spełnił moje wymagania. Był jednak wypożyczony i wraca do swojego klubu. Co prawda mam możliwość wykupienia go za 14.5 mln, ale nie wiem czy jest tego wart.

 

James McClean 26l. (18(15)/2/4/6.89) - Rozczarowanie. Bardzo słaby sezon. Chyba ostatni na DW.

 

Erik Lamela 23l. (49(3)/15/13/7.36) - Spełnił pokładane w nim nadzieje. Dobrze grał, dużo asyst i bramek. Sezon jak najbardziej na plus. Na DW ma świetlaną przyszłość!

 

 

 

Napastnicy:

 

Manolo Gabbiadini 23l. (15(5)/6/0/6.79) - Słabiutko. No, ale nie powiem, że jestem rozczarowany, bo sprowadzałem go z myślą o kolejnym sezonie. Grał głównie w pucharach. Ocenię go w następnym sezonie.

 

Roberto Soldado 29l. (44(3)/35/5/7.21) - Bardzo dobry sezon. Ładny dorobek bramkowy i korona Króla Strzelców. Tylko nie wiem co z nim zrobić. Roberto na dniach przekroczy barierę 30 lat, a ja nie lubię zawodników 30+. Może to zabrzmi źle, ale chciałbym go sprzedać.

 

 

Podsumowanie: Skład jest bardzo dobry. W okienku skupię się głównie na rezerwowych i skrzydłowym.

Odnośnik do komentarza

Zaraz po zakończeniu sezonu poprosiłem zarząd o rozbudowę stadionu. Fakt jest taki, że jak na mistrza Anglii to stadion mamy mały. "Jedynie" 22.5 tys. ludzi. Po rozbudowie DW pomieści ok. 30 tys ludzi. Stan konta wynosi w tym momencie(przed przebudową, ta będzie kosztować ok. 8 mln funtów) wynosi ok. 30 mln funtów.

__________________________________________________________

 

A teraz coś z innej beczki - Arsen Wenger zakończył karierę. W tym momencie Arsenal nie ma menedżera, a ja jestem uważany za jednego z faworytów do objęcia tej posady. Co ciekawe nie dostałem jeszcze oferty kontraktu od Wigan. Czyżby nikt nie chciał ze mną przedłużać umowy?

__________________________________________________________

Tabele najważniejszych, europejskich lig:
Ps. BBVA specjalnie dałem tak, ze względu na średnią Messiego. 8.98!

__________________________________________________________

Ostatniego dnia maja mam cholernie ciężką sytuację. Mam dwie oferty kontraktu. Jedną od Wigan, a drugą od Arsenalu. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, co zrobię. Więc proszę Was o wzięciu udziału w tej ankiecie. Będę wdzięczny!!
Odnośnik do komentarza

Po dłuższym zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że na razie zostanę w Wigan. Będzie to mój prawdopodobnie ostatni sezon tutaj. Tutaj, tzn. w Anglii.

__________________________________________________________

Przedłużyłem kontrakt z Wigan o ostatni rok.

__________________________________________________________

Pierwszy ruch transferowy to sprzedaż... Ramseya. Walijczyk zawodził, grał poniżej poziomu. Transfer był średnio udany. Średnio, bo na nim zarobiłem prawie drugie tyle. Liverpool kupił go za aż 27 mln funtów!!! Mam w tym momencie do wydania 65 mln funtów. Potrzebuję środkowego pomocnika, skrzydłowego i kliku rezerwowych. Powiedzmy, na główne transfery wydam 45 mln funtów. 20 na rezerwy.

__________________________________________________________

 

Poprosiłem zarząd o ponowną rozbudowę szkółki juniorskiej. O dziwo się zgodzili.

__________________________________________________________

 

Po zmianie celów na ten sezon na "Walka o tytuł" mój budżet wynosi 73 mln funtów.

__________________________________________________________

Na pozycję opuszczoną przez Ramseya przyszedł Brazylijczyk Rômulo. Umiejętności ma od Walijczyka dużo lepsze. Wierzę, że będzie to udany transfer. Wydałem na niego aż 36 mln funtów.

__________________________________________________________

Z klubem pożegnało się dwóch piłkarzy: Jordi Gomez oraz Leon Barnett. Postanowiłem nie przedłużać z nimi kontraktów.

__________________________________________________________

Do wydania zostało mi 37 mln funtów. Potrzebuję jednego dobrego skrzydłowego, zmiennika na środek obrony, defensywną pomoc, środek pomocy. Dobrze by było wydać 20 mln na skrzydłowego, a po 5 na zmienników. Na skrzydło pozyskałem kolejnego Brazylijczyka. Tym razem jest to Willian, kupiony z Anżi za 23 mln funtów. Był zdeterminowany, aby odejść, więc stąd ta 'niska' cena. Było ciężko, bo miał też ofertę z City. Wybrał jednak Wigan. Miał bardzo dobry sezon i średnia 7.83. Mam nadzieję, że na DW też się odnajdzie. Mój plan się powiódł w pełni. Kupiłem świetnego skrzydłowego i środkowego pomocnika. Do tego wzmocniłem każdą pozycję która tego wymagała. Za ostatnie ok. 15 mln funtów kupiłem trzech zawodników. Nowym zmiennikiem dla środkowych obrońców będzie Kevin Vogt kupiony za 4.4 mln funtów z Augsburga. Z kolei defensywną pomoc wzmocnił Daniel Kofi Agyei. Jego kupiłem z Fiorentiny. Kosztował mnie 3.4 mln funtów. Ostatnim wzmocnieniem jest środkowy pomocnik z Bośni i Hercegowiny. Eldar Radic dołączył do nas za 5.5 mln funtów. Ściągnąłem go z Crveny Zvezda.

Odnośnik do komentarza

Może być taki sposób opisywania meczów, czy wolicie stary?
--------------------

SIERPIEŃ


Wydałem w tym okienku 73 mln funtów. Kto by się spodziewał, że Wigan będzie wydawać prawie 75 mln na transfery? Chyba nikt. Mam tylko nadzieję, że ta kasa się zwróci. Suma astronomiczna.
__________________________________________________________

Sprzedałem kolejnego zawodnika. Tego nie chciałem się za wszelką cenę pozbywać, ale dostałem ofertę nie do odrzucenia. Roberto Soldado odszedł do Realu Madryt za 32.5 mln funtów! Miałem też ofertę od City, ale wolałem go nie sprzedawać do rywali. Teraz tylko istnieje obawa, czy Gabbiadini się sprawdzi w roli pierwszego napastnika. Jak będzie grał jak w ostatnim sezonie, to jesteśmy w głębokiej dupie.
__________________________________________________________

Sparingi:

  • Jiangsu Sainty 0:3 Wigan
  • Yongchang 0:2 Wigan
  • Ajax CT 0:3 Wigan
  • Portland 2:2 Wigan

Niepokojące jest to, że Gabbiadini ani razu nie wpisał się na listę strzelców.
__________________________________________________________

Begovic-De Sciglio,Sakho,Zouma,Clyne-Tachtsidis-Romulo-Willian,Paredes,Lamela-Gabbiadini

Pierwszy mecz o coś graliśmy o Tarczę Wspólnoty. Naszym rywalem Swansea, która wygrała w zeszłym sezonie F.A Cup. Jesteśmy leciutkim faworytem tego spotkania. Ja osobiście bardzo bym chciał zacząć sezon od trofeum, stąd najmocniejszy skład. Zaczynamy!
Pierwsza połowa była pod nasze dyktando. Zabrakło jednak skuteczności. Druga połowa nie różniła się niczym od pierwszej. Również przeważaliśmy, defensywa grała bardzo dobrze, jednak to wykończenie... Rzuty karne. Wygrywamy je 4-2. Pierwsze trofeum sezonu ląduje na DW! Jednak mecz głęboko zawiódł. Wymęczyliśmy ten puchar. Nie wiem, czy nie będę musiał zaopatrzyć się w nowego napastnika...

9.8.2015, Community Shield
[bPL]Wigan 0-0(4-2k) Swansea[bPL]
MotM: Hangeland(9.0)

__________________________________________________________


No i się stało. Bariera 100 mln funtów przekroczona!! Za 28 mln funtów( 7 teraz, 23 rozłożone na 4 lata ) przyszedł do nas Gonzalo Higuaín! Jestem zachwycony tym transferem. Wierzę, że Gonzalo pomorze nam w obronie mistrzostwa oraz w Lidze Mistrzów. W takim wypadku Gabbiadini znowu będzie rezerwowym napastnikiem. No, ale teraz na tej pozycji będzie zacięta rywalizacja, więc nic nie wiadomo. Liczę na to, że współpraca Higuaína z Paredesem będzie układała wyjątkowo dobrze.

__________________________________________________________

Losowanie grup LM było dla nas szczęśliwe. Trafiliśmy do, moim zdaniem, łatwej grupy. Zagramy z Shalke, Galatasaray oraz GNK Dinamo.

Pozostałe grupy:

Grupa A:

  • Athletic
  • PSG
  • M. Hajfa
  • Porto

Grupa C:

  • Man City
  • Slovan Bratysława
  • Ajax
  • Stuttgart

Grupa D:

  • Juventus
  • Celtic
  • R. Madryt
  • Anderlecht

Grupa E:

  • Ast. Tripolis
  • At. Madryt
  • Liverpool
  • BvB

Grupa F:

  • Szachtar
  • Monaco
  • Barcelona
  • Sturm Graz

Grupa G:

  • Roma
  • Man Utd
  • CSKA Moskwa
  • CSKA Sofia

Grupa H:

  • FC Bayern
  • AZ
  • Bologna
  • Sporting CP

__________________________________________________________



W 3. rundzie Capital One Cup gramy z Manchesterem City.
__________________________________________________________

BPL [1-3/38]:

[x]Newcastle 1:2 Wigan[x] (4' Elmander - 61' Paredes, 71' Gabbiadini)
[4]Wigan 2:0 ManU[10] (1' Lamela, 74' Higuain)
[17]Everton 1:1 Wigan[2] (14' Danalache - 17' Paredes)

Podsumowanie: Z pierwszych meczy sezonu jestem średnio zadowolony. O ile do meczu z United się przyczepić nie mogę, o tyle do dwóch pozostałych mogę. Z Newcastle zagraliśmy słabo, ale udało się wygrać. Z Evertonem już się nie udało. Musimy złapać formę.

Odnośnik do komentarza

WRZESIEŃ

 

 

 

 

 

Podsumowanie okienka

 

 

Wydałem: Zarobiłem:

101 mln funtów 60 mln funtów

 

Bilans:

-41 mln funtów

 

Ocena okienka: Okienko było bardzo udane. Wzmocniłem każdą pozycję, która tego wymagała. Dodatkowo przyszli zmiennicy. Jedno z moich lepszych okienek. Przez nasze ręce przeszło 161 mln funtów! WOW!!

__________________________________________________________

 

Naszym nowym klubem filialnym zostało Hearts. Zespołowi ze Szkocji będziemy płacić 111 tys. funtów rocznie.

__________________________________________________________

BPL [4-6/38]:
[5]Wigan 2:0 Chelsea[6] (49' Sakho, 62' Willian; MotM: Mikel 8.6)
[19]Blackburn 1:3 Wigan[3] (12', 35', 75' Paredes - 87' Sordell; MotM: Paredes 8.6)
[2]Wigan 2:0 Norwich[8] (13' Radic, 29' Willian; MotM: Radic 8.5)
Podsumowanie: Udało się nam złapać formę. Zaczęliśmy grać dobrze. Komplet zwycięstw w lidze w tym miesiącu cieszy. Również pierwszy mecz Radica jest godny podziwu.
Faza grupowa LM [1-2/6]
[x]Wigan 3:3 Galatasaray[x] (14', 20' Paredes, 42' Higuain - 40' Inan, 71' Yilmaz, 72' Amrabat; MotM: Paredes 8.9)
[1]Schalke 1:3 Wigan[3] (44' Wijnaldum - 19', 46' Higuain, 22' Paredes, MotM: Neustader 9.0)
Podsumowanie: Zaczęliśmy od remisu z Galata. Mimo to graliśmy bardzo dobrze, o czym świadczy drugi mecz. Wydaje się, że na 100% awansujemy.
Capital One Cup, 3 runda:
[bPL]Wigan 3:1 Man City[bPL] (27', 59' Gabbiadini, 83' Willian - 25' Aguero; Gabbiadini 8.9)
Podsumowanie: Nie spodziewałem się, że ogram City grając bez kilku podstawowych zawodników. Cieszy mnie, że Gabbiadini rozegrał nareszcie dobry mecz! W kolejnej rundzie gramy z QPR.
Odnośnik do komentarza

adamovsky, FM'owy realizm :D

---------------

 

PAŹDZIERNIK

 

 

Oops. Okazało się, że przegapiłem jedną ważną pozycję, na którą nie ma żadnego rezerwowego. Mowa o pozycji środkowego ofensywnego pomocnika. Będzie ciężko. Może uda się jeszcze kogoś wypożyczyć.

__________________________________________________________

BPL [7-10/38]:
[16]Stoke 0:0 Wigan[2] (MotM: Zouma 8.7)
[3]Wigan 3:0 Hull[20] (7' Lamela, 13' Gabbiadini, 74' Zouma; MotM: De Sciglio 8.4)
[18]West Brom 1:4 Wigan[2] (8' James - 37' 49' Gabbiadini, 64' Higuain, 89' Lamela; MotM: Lamela 9.0)
[2]Wigan 2:0 Tottenham[6] (6' Lamela, 71' Paredes; MotM: Lamela 9.0)
Podsumowanie: Szkoda dwóch punktów straconych w meczu ze Stoke. Gdyby nie one bylibyśmy teraz liderami. Ale chyba wszyscy wiedzą, jak ciężko gra się na stadionie Stoke. Potem już graliśmy dobrze. Martwi mnie jednak fakt, że Paredes, czyli zawodnik od którego wymagam głównie asyst, zaliczył zaledwie dwie asysty w tym sezonie. Z kolei dorobek bramkowy ma ładny. Lepszy od napastników.
Faza grupowa LM [3/6]:
[4]Dinamo 0:2 Wigan[2] (3' McClean, 50' Lamela; MotM: Tachtsidis)
Podsumowanie: W tym miesiącu graliśmy w LM tylko jeden mecz i zagraliśmy go bardzo dobrze.
Capital One Cup, 4 rnd.:
[CH]QPR 4:3 Wigan[bPL] (10' Austin, 13' Granero, 20' Kopic, 64' Leadbitter - 60' Paredes, 67' Zouma, 84' Higuain; MotM: Paredes 9.0)
Podsumowanie: Porażkę przyjmuję z... ulgą. Zagramy mniej meczy, a na tym trofeum mi w ogóle nie zależy.

__________________________________________________________

Odnośnik do komentarza

LISTOPAD

 

 

 

W listopadzie nie mamy natłoku meczy. Zmęczenie nie powinno być zbytnim problemem. Będziemy mieli ogromną szansę na objęcie prowadzenia. Gramy na DW z Manchesterem City, który jest obecnie liderem BPL. Rozstrzygnie się też sprawa awansu w LM. Będzie się działo!

__________________________________________________________

 

BPL [11-13/38]:

 

[17]Sunderland 0:2 Wigan[2] (7’ Romulo, 77’ Gabbiadini; MotM: McClean 9.0)

 

[2]Wigan 1:1 Man City[1] (16’ Gabbiadini - 66’ Schneiderlin; MotM: De Sciglio 8.8)

 

[2]Wigan 1:0 Reading[13] (88’ Paredes; MotM: Sakho 8.1)

Podsumowanie: Mieliśmy dwie szanse na objęcie fotela lidera. Jedną wykorzystaliśmy. Mianowicie City zremisowali z Arsenalem, więc w tym momencie jesteśmy liderami BPL! Szkoda remisu z City, bo dało się wygrać. No, ale takie jest życie. Ostatni mecz z Reading to była katastrofa. Nie umieliśmy rozegrać dobrej akcji. Męczyliśmy się strasznie. Ostatecznie się jednak udało. Mam nadzieję, że utrzymamy pozycję lidera.

Faza grupowa LM [4-5/6]:

 

[1]Wigan 5:1 Dinamo[4] (33’ Zouma, 47’ Higuain, 55’ Lamela, 64’ Begovic, 91’ Willian - 76’ Sylvestr; MotM: Lamela 9.1)

 

[2]Galatasaray 0:2 Wigan[1] (59’ Paredes, 70’ Rogne; MotM: Paredes 9.0)

Podsumowanie: Komplet punktów połączony z bardzo dobrą grą. Meczem z Galata zapewniliśmy sobie awans!

__________________________________________________________

 

TABELA

Odnośnik do komentarza

GRUDZIEŃ

 

 

Grudzień jak zwykle zapowiadał się na bardzo pracowity. Zauważyłem, że w tym miesiącu zawsze gramy największą ilość meczy. Zagramy aż 8 meczy. Czeka nas też bardzo ważny mecz z Liverpoolem. Mecz, którego nie możemy przegrać. The Reds depczą nam po piętach, więc komplet punktów w tym meczu jest wymagany. 11. grudnia dostałem ofertę pracy na San Mames. Zdecydowałem się ją jednak odrzucić, gdyż pragnę dokończyć sezon tutaj, w Wigan. Po sezonie pewnie bym tą ofertę przyjął.

__________________________________________________________

 

BPL [14-20/38]:

[7]Swansea 1:5 Wigan[2] (61’ Shlevey - 7’ 85’ Paredes, 25’ 70’ Lamela, 31’ Gabbiadini; MotM: Lamela 9.5) Kontuzji w tym meczu doznał Gabbiadini. Wypada na 5 tyg.

 

[1]Wigan 4:0 West Ham[13] (16’ Willian, 34’ Zouma, 40’ Begovic, 69’ McClean; MotM: Zouma 9.0)

 

[3]Liverpool 1:3 Wigan[1] (26’ Suarez, 92’ Subotic(o.g) - 8’ Sakho, 70’ Higuain; MotM: Tachtsidis 8.8)

 

[1]Wigan 4:1 Southampton[4] (7’ Sakho, 29’ Paredes, 33’ Zouma, 64’ Romulo - 5’ Ramirez; MotM: Paredes 9.2)

[14]Aston Villa 1:4 Wigan[1] (47’ Clark - 13’ 44’ Higuain, 30’ Zouma, 35’ Paredes; MotM: Higuain 9.0)

[1]Wigan 3:1 Arsenal[9] (21’ 77’ Tachtsidis, 40’ Sakho - 71’ Giroud; Tachtsidis 9.2)

 

[5]ManU 0:1 Wigan[1] (54’ Begovic; MotM: Sakho 8.4)

Podsumowanie: Bardzo dobry miesiąc w naszym wykonaniu. Komplet punktów, mimo że rywale nie byli najłatwiejsi. Martwi mnie jednak to, że prawie w każdym meczu traciliśmy bramkę. Chociaż, jak się strzela 3,4 czy 5 to jedną można stracić. Umocniliśmy pozycję lidera. Odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo z Liverpoolem. Jak utrzymamy formę, to liga jest nasza.

__________________________________________________________

 

Faza grupowa LM [6/6]:

 

[1]Wigan 4:1 Schalke[2] (9’ Romulo, 17’ Higuain, 40’ De Sciglio, 58’ Begovic - 23’ Huntelaar; MotM: Romulo 9.0)

Podsumowanie: Bezkompromisowy awans z pierwszej lokaty. Mimo porażki Schalke awansuje również. Galata przegrało z Dinamo… W 1/8 zagramy z PSG. Przeciwnik cholernie trudny, ale wierzę, że w tym składzie damy rade!

__________________________________________________________

 

TABELA

Odnośnik do komentarza

STYCZEŃ

 

 

Styczeń do najcięższych miesięcy nie należy. Zagramy 5 lub 6 meczy, z czego jeden w F.A Cup. Jeżeli w F.A przejdziemy dalej to zagramy 6 meczy. Dodatkowo zarząd po zmianie celu z walki o tytuł na wygraną udostępnił mi 40 mln funtów budżetu transferowego. Będzie na zmiennika dla Paredesa.

__________________________________________________________

 

Za 40 mln funtów przyszedł do nas Adryan. Będzie raczej zmiennikiem(Mój Boże, 40 mln za zmiennika :0) dla Paredesa.

__________________________________________________________

 

Nagrody:

 

Ballon d’Or: Leo Messi

 

World Player of the Year: Leo Messi

‘11’ roku: De Gea-Balzaretti,Pique, Kompany,Lahm-Iniesta,Paredes-C.Ronaldo,Aguero,Modric-Messi

Europejski złoty chłopiec: Leandro Paredes

__________________________________________________________

 

BPL [21-24/38]:

 

[1]Wigan 5:0 Newcastle[14] (20’ Begovic, 37’ Gabbiadini, 40’ Tachtsidis, 60’ Paredes, 93’ Willian; MotM: Paredes 9.2)

[1]Wigan 4:0 Everton[12] (28’ Romulo, 30’ 85’ Tachtsidis, 74’ Zouma; MotM: Paredes 9.6)

[7]Chelsea 0:2 Wigan[1] (35’ Sakho, 75’ Paredes; MotM: Sakho 8.5)

[1]Wigan 2:1 Blackburn[17] (50’ Sakho, 89’ Gabbiadini; MotM: Paredes 8.5)

Podsumowanie: Kolejny genialny miesiąc w lidze. Forma wydaje się być z meczu na mecz lepsza.(Choć mecz z Blackburn jest odskocznią od tego) Wszystko wskazuje na to, że obronimy mistrzostwo. Paredes wreszcie zaczął zdobywać asysty. Jestem bardzo zadowolony z niego w ostatnich dwóch miesiącach.

__________________________________________________________

 

F.A Cup, 3 rnd.:

 

[CH]Watford 0:2 Wigan[bPL] (41’ 85’ Paredes; MotM: Paredes 9.2)

 

[CH]Blackpool 2:0 Wigan[bPL] (9’ Watson, 26’ Molins; MotM: Taylor 9.0)

Podsumowanie: Może i ten puchar nie był priorytetem, ale odpaść z Blackpool po braku gry to wstyd. Wydawało mi się, że rezerwowy skład powinien sobie dać bez problemu rade.

__________________________________________________________

 

TABELA

Odnośnik do komentarza

LUTY

 

Luty podobnie, jak co roku jest pierwszym miesiącem luźniejszej części sezonu. Gramy tylko 4 mecze, z czego 3 ligowe. Czwartym meczem jest pierwsze starcie z PSG w 1/8 LM. W lidze gramy z „Ołtsajderami”. Ot, zagramy z Stoke, Norwich oraz Hull. Największym wyzwaniem będzie Norwich. Dowiedziałem się również, że mój klub może niedługo zmienić właściciela. Na razie jeszcze nie wiadomo, kto miałby nas kupić. Warto również wspomnieć, że po transferze Adryana w klubowej kasie jest ok. £50 mln długu. Przewidywalny stan konta na koniec sezonu to ok. £43 mln. Doliczając do tego wygraną w BPL zostanie ok. £16 mln długu.

__________________________________________________________

 

BPL [25-27/38]:

 

[1]Wigan 1:0 Stoke[16]

 

[10]Norwich 0:1 Wigan[1]

 

[20]Hull 0:3 Wigan[1]

 

Podsumowanie: Spodziewałem się większej ilości strzelonych bramek. Mimo to graliśmy raczej dobrze. Mistrzostwo jest ponownie bardzo blisko. Mamy 15 punktów przewagi nad drugą ekipą, a zostało 11 meczy.

__________________________________________________________

 

Begovic-De Sciglio,Sakho,Zouma,Clyne-Tachtsidis-Romulo-Willian,Paredes,Lamela-Higuain

 

Przed meczem z PSG miałem dylemat kogo wystawić na pozycji snajpera. Obaj napastnicy grają dobrze, jednak to Gabbiadini gra lepiej. Zagrał trzy mecze mniej od Argentyńczyka, a zdobył o jedną bramkę więcej. Zdecydowałem się jednak postawić na doświadczenie Hiugaina.

Rywale spisują się dobrze w lidze. Zajmują pierwszą lokatę w tabeli Ligue 1, ale mają mecz mniej od drugiego Monaco, które ma tyle samo punktów, co ekipa z Paryżu.

Faworytem są Paryżanie. Grałem z nimi dwa razy. Oba mecze były przegrane. Teraz mam nadzieję na lepszy bilans. Pierwszy mecz gramy na wyjeździe. Zaczynamy!

Wynudziliśmy kibiców aż do 38. minuty spotkania. W tej minucie po cudownym rajdzie w doskonałej sytuacji znalazł się Willian. Jednak Brazylijczyk strzelił kilka centymetrów nad poprzeczką! No i chujnia. W 46. minucie tracimy bramkę. Cavani… Wybór Higuaina błędny. Nota 6.1 do przerwy. W drugiej gra Gabbiadini. Ależ ten Willian ma dzień. Już drugą setkę zmarnował! Tym razem za lekko. Ale miałem nosa wpuszczając Włocha! Gabbiadini strzela na 1:1! A chwile potem marnuje setkę. A Cavani znowu nam strzela. Nie mam bladego pojęcia, co zrobił Begovic. O ja cie pierdziele! Ale Romulo wjebał brameczkę! Uderzył z ok. 35 m., piłka odbiła się od poprzeczki dwa razy i wpadła do bramki! 2:2! I koniec. Remisujemy w Paryżu po dobrym meczu. Wynik bardzo dobry. Wszystko się rozegra na DW.

[FRA]PSG 2:2 Wigan[ANG]

__________________________________________________________

 

Dnia 27. lutego zarząd zarządził embargo transferowe w związku z rozmowami w sprawie przejęcia klubu.

__________________________________________________________

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

MARZEC

 

 

W marcu czeka na nas 5 meczy. Dwa z nich są bardzo ważne. Pierwszy gramy z PSG o awans do ¼ LM, a drugi z Manchesterem City, który jest w tabeli drugi. Jeżeli przejdziemy dalej w LM to zagramy 6 meczy. Powiodła się próba przejęcia Wigan. Naszym nowym właścicielem jest niejaki Ronnie Salomon.

__________________________________________________________

 

BPL [28-31/38]

 

[6]Tottenham 0:0 Wigan[1]

 

[1]Wigan 2:0 West Brom[12]

 

[1]Wigan 2:0 Sunderland[19]

 

[2]Man City 1:1 Wigan[1]

 

Podsumowanie: Dwa remisy z dobrymi rywalami i dwie pewne wygrane. Szkoda remisu z Tottenhamem, ale oszczędzałem zawodników na mecz rewanżowy z PSG. Potwierdziło się też, że z City najlepiej umiemy remisować. Na 7 kolejek przed końcem sezonu mamy 15 punktów przewagi. W następnym miesiącu, o ile wsio pójdzie dobrze, będziemy świętować obronę mistrzostwa! W ostatnim meczu Lamela zdobył 15 asystę w lidze, czym pobił dotychczasowy rekord.

__________________________________________________________

 

Begovic-De Sciglio,Sakho,Zouma,Clyne-Tachtsidis-Romulo-Willian,Paredes,Lamela-Gabbiadini

 

Do rewanżu z PSG przystępowaliśmy z troszkę lepszej pozycji. Wynik w Paryżu był dobry. A PSG spadło na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Szanse na pewno mamy. Trzeba ją wykorzystać! Jesteśmy leciutkim faworytem tego spotkania. Zaczynamy!

GOOOOL! GABBIADINI! Cudowny rajd Lameli, Hiszpan przeszedł z piłką ok. 50 m., po czym fantastycznie dograł do Włocha, a ten zdobywa jakże ważną bramkę! 2:0!! ZOUMA!! Nie, jednak spalony… Aj, spojenie! Znowu Gabbiadini był bliski zdobycia gola. I ponownie Gabbiadini marnuje świetną sytuację, tym razem sam na sam. Jednak świetnie broni Sirigu. 1:1. Pastore… Tym razem Gabbiadini wykorzystał szansę! 2:1! Świetny przechwyt Tachtsidisa, i Włoch był sam na sam z Sirigu praktycznie od połowy boiska. A tym razem Gabbiadini marnuje setkę. Już trzecią. Znowu w sytuacji sam na sam lepszy Sirigu. Od 54. minuty gramy w przewadze! Drugą żółtą kartę obejrzał Thiago Silva. Pod koniec meczu kontuzji doznał De Sciglio. I koniec!! Awansujemy po bardzo dobrym meczu. Kontuzja De Sciglio okazała się nie groźna. Ba, nawet nie ma po niej śladu.

 

[ANG]Wigan 2:1 PSG[FRA]

 

Inne wyniki

 

Pary ćwierćfinałowe

__________________________________________________________

 

Begovic-De Sciglio,Sakho,Zouma,Clyne-Tachtsidis-Romulo-Willian,Paredes,Lamela-Gabbiadini

 

Pierwszy mecz z United gramy u nich. ManU to rywal, z którym gra nam się średnio. 5 wygranych, 1 remis i 3 porażki. Wyeliminowali nas raz z LE, więc teraz nadszedł czas na zemstę. Jednak to czerwone diabły są leciutkim faworytem. Zaczynamy!

Zaczynamy okropnie. Mój dawny zawodnik, McCarthy, strzelił nam bramkę. Bardzo źle weszliśmy w mecz. A w UTD gra jeszcze nasz inny były gracz - Gotoku Sakai. GOOOL! Zouma! Trochę to trwało, bo aż do 50. minuty! GOOOL! Gabbiadini!! 2:1! Świetny przechwyt Tachtsidisa, a Włoch świetnie się znalazł w polu karnym! Ależ fantastycznie broni Begovic! Najpierw sam na sam, a chwilę potem wyjął kolejną setkę, tym razem po rzucie rożnym. Poprzeczka! Blisko był Gabbiadini. I poprzeczka z drugiej strony! Dla Manchesteru prawie strzelił Smalling. Koniec. Mecz dwóch połówek. Pierwszą graliśmy fatalnie, a drugą wyśmienicie. Ostatecznie odnosimy zwycięstwo na terenie rywala i jesteśmy na bardzo dobrej pozycji przed rewanżem.

 

[ANG]ManU 1:2 Wigan[ANG]

__________________________________________________________

 

Tabela

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...