Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

GRUDZIEŃ

 

 

 

Liga BBVA [16-17]:

 

[5]R. Sociedad 2:1 Granada[13]

 

[14]Granada 3:1 Malaga[11]

 

Podsumowanie: Przygodę z klubem zacząłem w średnim stylu. Porażka z Sociedad jak najbardziej zasłużona. Zagraliśmy słabo, ale potrafię to zrozumieć. Nowy trener, nowa taktyka, itp. Z kolei z Malagą mieliśmy więcej szczęścia niż umiejętności. Zagraliśmy średnie spotkanie. Było to nasze pierwsze zwycięstwo od 5 spotkań. W tabeli przesunęliśmy się na 11 miejsce. Pod koniec grudnia zarząd dokonał restrukturyzacji zadłużenia.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

Mój pierwszy transfer z odmładzaniem kadry nie ma nic wspólnego. Z wolnego transferu dołączył do nas zawodnik, którego nie trzeba przedstawiać. Naszym nowym zawodnikiem został Nigel de Jong. Nigel będzie zarabiać 11.25 tys. €/tydzień. Kontrakt ma na pół roku.

 

Klub opuścił Marc Gorka. Niemiec odszedł do Getafe za 275 tys €.

______________________________________________________________

 

Liga BBVA [18-21]:

 

[11]Granada 5:4 Zaragoza[16]

 

[14]Valladolid 1:1 Granada[10]

 

[12]Granada 1:1 Villarreal[13]

 

[7]Sevilla 3:1 Granada[12]

 

Podsumowanie: Zdecydowanie zawiodła mnie obrona w tym miesiącu. Zwłaszcza w pierwszym meczu. Wpuścić cztery bramki z Zargozą... Na całe szczęście atak w tym meczu funkcjonował bardzo dobrze. Kolejne dwa mecze były bardzo wyrównane. Z Valladolid, co prawda uratował nas brak skuteczności rywali. Z kolei mecz z Villarrealem był wyjątkowo wyrównany, co potwierdzają statystyki. Myślałem, że uda nam się ukończyć miesiąc bez porażki, ale ulegliśmy Sevilli. Jednak porażka z lepszym rywalem na wyjeździe nie hańbi. Dobrze w tym miesiącu grał Bojan. Nasz nowy nabytek spisywał się przeciętnie. Średnie miał w granicach 6.8-7.0. Nie popełniał błędów, ale też nie był ostoją defensywy. Myślę, że jeszcze się do końca nie wpasował w zespół.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

Klub wybrałem taki, bo chciałem mieć jakieś wyzwanie. Wyniki są przyzwoite, ale zawsze może być lepiej. Do mistrzostwa to droga daleka, ale za 3-4 sezony - czemu nie!

--------------------------------------------------------------------------

 

Kilka godzin przed końcem okienka Granadę opuścił Esteban Granero. Hiszpan będzie grał w Murcii. Dostałem za niego dużo więcej, niż się spodziewałem. Beniaminek zapłacił za niego aż 1.4 mln €.

 

Za te pieniądze dołączył do nas Michał Zakrzewski. Polak ma ogromny potencjał. Dziwie się, że Asteras Tripolis puściło go za tak małe pieniądze. Zapowiada się na świetnego piłkarza.

______________________________________________________________

 

Liga BBVA [22-25]

 

[1]R. Madryt 3:1 Granada[12]

 

[12]Granada 1:1 Espanyol[18]

 

[12]Granada 2:2 Mallorca[13]

 

[3]Valencia 1:0 Granada[11]

 

Podsumowanie: Kiepski miesiąc w naszym wykonaniu. Mecze z Realem i Valencią to były typowe mecze bez historii. Do nich się przyczepić nie mogę, bo nie mam o co. Nikt od nas nic w nich nie wymagał. Z kolei dwa pozostałe mecze to rozczarowanie. Zwłaszcza mecz przeciwko drużynie z Barcelony. Pierwszy raz, odkąd objąłem Granadę byliśmy faworytami. Bardzo martwią mnie te remisy. Trzeba to będzie poprawić. Ale to już raczej w kolejnym sezonie. Na pewno liczyłem na co najmniej 4 pkt. w tych meczach. Mamy dwa.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

Marzec 2019

 

 

Liga BBVA [26-28]:

 

[19]Deportivo 2:2 Granada[14]

 

[14] Granada 4:4 Elche[12]

 

[11]Getafe 4:3 Granada[16]

 

Podsumowanie: Jak to jest możliwe, że strzelamy aż 9 bramek w trzech meczach, a nic nie wygraliśmy? Nie mam pojęcia. Obrona gra koszmarnie. Znowu te przeklęte remisy. Przynajmniej atak działał jak należy. Jednak ta obrona... Miał być środek tabeli a szykuje się walka o utrzymanie..

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2019

 

 

Liga BBVA [29-34]:

 

[16]Granada 2:2 At. Madryt[6]

 

[16]Granada 0:1 At. Bilbao[5]

 

[20]Murcia 2:4 Granada[16]

 

[1]Barcelona 4:0 Granada[16]

 

[16]Granada 3:0 Betis[6]

 

[16]Granada 0:0 Levante[9]

 

Podsumowanie: Całkiem niezły miesiąc. Spodziewałem się 3-4 punktów, a zdobyliśmy ich 8. Z Bilbao broniliśmy się dzielnie i udawało nam się to aż do 87. minuty. Zagraliśmy ogólnie niezłe spotkanie. Z Barceloną nie mieliśmy szans. Remis z Atletiko mnie zaskoczył. To chyba pierwszy remis, z jakiego się cieszę. W meczu z Levante po raz pierwszy padł wynik bezbramkowy. Szkoda tego wyniku, bo można było osiągnąć coś więcej. Mecz z Murcią innym wynikiem zakończyć się nie mógł. Był on końcem dla naszej serii 12 meczów bez zwycięstwa, co stanowi rekord klubu. Wygrana z Betisem to najjaśniejszy plus tego miesiąca. Kto by się spodziewał, że średniak z dołu tabeli rozgromi zespół starający się o grę w Europejskich pucharach? Te wyniki pozwalają z nadzieją patrzyć w przyszłość. Inny jasny punkt zespołu w tym miesiącu to zdecydowanie Michał Zakrzewski. Polak grał w tym miesiącu bardzo dobrze.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie kadry

 

 

Bramkarze: [Występy/Stracone/CzKonta/Średnia]

 

Renan 34l. [11/20/2/6.24] - Słabiutki sezon. Przegrał rywalizację z młodszym kolegą.

 

Aitor Pernia 22l. [29/46/7/6.92] - Przeciętny sezon Hiszpana. Nie bronił fantastycznie, błędy się zdarzały. Mogę na to przymknąć oko, gdyż jest niedoświadczony.

 

 

Środkowi Obrońcy: [Występy(Z ławki)/Bramki/Asysty/Średnia]

 

Antonio Ortiz 22l. [34/6/2/7.10] - Dobry sezon. Aczkolwiek przeplatał świetne mecze słabymi. W kolejnym sezonie musi ustabilizować formę, jeśli chce zachować miejsce w pierwszej jedenastce. Inaczej nic z tego.

 

Borja Gomez 30l. [26(4)/0/1/7.05] - Miał być pewniakiem, a przegrał miejsce w składzie. Chce odejść, a ja nie mam zamiaru go powstrzymywać.

 

Morgan Imbrosciano 21l. [24(4)/1/0/7.16] - Gdy objąłem Granadę nie widziałem w nim potencjału, ale to się zmieniło. Jak na swój wiek grał bardzo dobrze. W kolejnym sezonie będzie pewnym punktem naszej obrony.

 

Pape Diakhate 34l [3(2)/1/0/5.84] - Nie grał.

 

 

Lewi Obrońcy:

 

Douglas Santos 25l. [15(5)/0/1/6.59] - Słabiutko. Nie grał za wiele, ale jakoś mnie do siebie nie przekonał.

 

Brayan Angulo 29l. [3(9)/0/1/6.68] - Zmiennik. Chce odejść.

 

Guilherme Siqueira 33l. [31(1)/4/7/7.19] - Przyzwoity sezon Włocha. Ma jednak 33 lata i z chęcią widział bym kogoś młodego na jego pozycji.

 

 

Prawi Obrońcy:

 

Hugo Mallo 27l. [33(1)/1/2/6.78] - Słaby sezon. Spodziewałem się po nim wiele więcej. Zawodził zarówno w obronie, jak i w ataku. Wiele błędów.

 

Bernd Schweika 21l. [7/0/1/6.80] - On również zagrał słabo, ale od Mallo różni się tym, że od niego niczego nie oczekiwałem. Nie sądzę, żeby nam się przydał w nadchodzącym sezonie. Jest wart prawie 2 mln €, a za te pieniądze można znaleźć o wiele lepszego grajka.

 

 

Defensywni Pomocnicy:

 

Pantelis Valkins 21l. [2(1)/0/0/6.33] - Wypożyczony do Freiburga, ale i tam niewiele pograł.

 

Nigel de Jong 34l. [14(2)/0/1/7.29] - Mimo zaawansowanego wieku Holender grał dobrze. Jestem prawie pewien, że przedłużę z nim kontrakt.

 

Arijan Ademi 28l. [24(6)/1/5/6.94] - Chorwat przeplatał dobre występy słabymi. Zdarzały mu się serie meczów z ocenami powyżej 8, a czasami grał skandalicznie słabo. Kolejny zawodnik, który musi ustabilizować formę

 

 

Środkowi Pomocnicy:

 

Mads Albæk 29l. [17(3)/0/3/6.96] - Przeciętny sezon. Nic specjalnego nie pokazał, ale też nie grał jakoś skandalicznie słabo. Przegrał rywalizację z Zakrzewskim

 

Michał Zakrzewski 21l. [22/2/3/7.53] - Genialny zakup. Prawdziwa perełka. Już teraz gra świetnie. Strach pomyśleć, co będzie za 2,3 sezony. Myślę, że to na nim zbuduje przyszłą drużynę. Ogromnie utalentowany gracz.

 

Mikel Rico 34l [9(4)/0/0/6.83] - Słabo. Odchodzi na WT.

 

 

Ofensywni Pomocnicy:

 

Youssef El Arabi 32l. [20(7)/5/4/6.97] - Przeciętny sezon. Pod koniec grał na skrzydle i spisywał się tam nieźle. Jednak ma już 32 lata. Gdyby znalazł się jakiś zainteresowany jego usługami, to z chęcią bym go sprzedał.

 

Iago Aspas 31l. [38(2)/12/4/7.19] - Niezły sezon Hiszpana. Byłoby go trudno zastąpić, aczkolwiek wydaje mi się, że za 5 mln można by kupić jakiegoś fajnego, młodego grajka na jego miejsce.

 

 

Skrzydłowi:

 

Liviu Antal 30l. [11(5)/2/1/6.66] - Kiepściutki sezon. Bardzo chętnie bym się go pozbył.

 

Gustavo Lescano 28l. [25(1)/6/15/7.29] - Bardzo dobry sezon Argentyńczyka. Zdobył aż 15 asyst. Jeden z najlepszych zawodników sezonu. Z pewnością ma u mnie miejsce w pierwszej '11'.

 

Diego Capel 31l. [10(5)/3/4/6.97] - Odchodzi na WT. Nikt za nim nie będzie tęsknił.

 

Inigo Valcarcel 20l. [17/3/3/7.03] - W czwartej lidze radził sobie średnio, więc dlaczego miałby sobie poradzić w pierwszej? Do sprzedaży.

 

 

Napastnicy:

 

Bojan 28l. [34(4)/19/3/7.03] - Bojan grał całkiem nieźle. Podobnie jak inni miał problemy z ustabilizowaniem formy. Jak uda mu się ją ustabilizować to ma pewne miejsce w wyjściowej '11'.

 

Jonathan Cristaldo 30l. [7(12)/2/1/6.76] - Kiepsko. Wystawiony na listę transferową. Oby ktoś chciał go kupić...

 

 

 

I to by było na tyle. Zdecydowanie muszę się zająć odmładzaniem kadry. Zwłaszcza zależy mi na lewej obronie, defensywnej pomocy oraz ofensywnej pomocy. Jeśli uda mi się wzmocnić te pozycję to będę bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Transfery z klubu

 

W naszym składzie nastąpiła niemała rewolucja. Z klubem pożegnało się aż 12 zawodników. Zarobiliśmy na nich 19.35 mln €.

 

 

Zdecydowanie najgłośniejszym transferem jest przejście Guilherme Siqueiry do Borussi Dortmuand. Niemcy zapłacili za niego aż 7.5 mln €. Nie planowałem sprzedaży tego zawodnika, ale gdy przyszła taka oferta, nie zastanawiałem się ani sekundy.

 

Drugim transferem wychodzącym jest Bernd Schwieka. Niemiec przeszedł do Las Palmas za 2.5 mln €.

 

Opuścił nas również Mads Albæk. Przeszedł do Bologni za 3.1 mln €.

 

Odszedł również Youssef El Arabi. Stuttgart zapłacił za niego 1.5 mln €.

 

Za 2.3 mln € do Anżi odszedł Jonathan Cristaldo.

 

Freiburg wykorzystał opcję wykupienia Pantelis Valkinsa za 400 tys. €.

 

Hannover za Angulo zapłaciło aż 1.5 mln €.

 

Reszta zawodników poszła na wolny transfer. Z transferów wychodzących jestem zadowolony.

 

Ubyło mi dwóch lewych obrońców, 1 środkowy pomocnik, 1 prawy obrońca, 1 ofensywny pomocnik , 1 defensywny pomocnik oraz napastnik.

 

 

Transfery do klubu

 

Zaletą newgenów jest to, że można znaleźć naprawdę dobrych graczy z ogromnym potencjałem za śmieszne ceny.

 

 

Za 2.3 mln € dołączył do nas Lago Fofana. Francuz może grać jako defensywny pomocnik oraz cofnięty rozgrywający. Ja jednak widzę go raczej jako defensywnego. Może na razie jakiś fantastyczny nie jest, ale wg. moich skautów ma potencjał, aby stać się przyszłością klubu. Jego poprzednim klubem było Bordeaux.

 

Na prawą obronę sprowadziłem z Espanyolu Sherifa Skohry'ego. Egipcjanin kosztował mnie 2.5 mln €. Nie jestem do końca pewien, czy się sprawdzi, ale ogromnych pieniędzy za niego wyłożyłem, a na pewno da rade go sprzedać drożej.

 

Nowym lewym obrońcą został Pavãozinho. Cruzeiro zarobiło na nim aż 5.25 mln. Czy jest warty tych pieniędzy? O ile moi skauci się nie mylą, to jak najbardziej. Problem polega na tym, że na razie to ja go nie widzę w pierwszej '11', a mam tylko jego i Douglasa Santosa.

 

Z naszego nowego ofensywnego pomocnika jestem bardzo zadowolony. Mimo młodego wieku prezentuje już jakiś poziom. Aczkolwiek nie spodziewam się, żeby wygrał rywalizację z Iago Aspasem w pierwszej części sezonu. Jacinto Canete przyszedł do nas z Celty za 2.1 mln €. Co ciekawe, swego czasu byłem bardzo blisko objęcia Celty właśnie.

 

Na ostatni transfer wydałem najwięcej. Sprowadziłem bramkarza za aż 13 mln €. Z Davem Salterem spotkałem się już w mojej karierze. Był bramkarzem młodzieżówki Wigan. Wtedy nie wydawało mi się, że coś z niego będzie, a tu proszę! Co ciekawe, nowy menedżer Wigan również go nie docenił, gdyż odszedł do Q.P.R całkowicie za darmo. A teraz zarobili oni na nim niemałe pieniądze. Kolejny z zawodników z przyszłością.

______________________________________________________________

 

Jak widać transfery robiłem z myślą o przyszłości. W związku z tym cel na ten sezon jest niezbyt wygórowany. Ten sezon chciałbym spokojnie przeczekać w środeczku tabeli, a o LE powalczymy za sezon. Jak wszystko pójdzie tak, jak zakładam to przed nami nudny sezon. Ale zawsze może pójść lepiej lub gorzej!

Odnośnik do komentarza

Sierpień


Sparngi:

AA Gent 0:1 Granada
Monaco 2:1 Granada
Wigan 3:0 Granada
______________________________________________________________

 

Liga BBVA [1-2]:

 

[16]Granada 6:1 Zaragoza[9]

 

[8]Granada 1:0 Malaga[13]

 

Podsumowanie: Fantastyczny start sezonu. 6:1 z Zaragozą robi wrażenie! Zagraliśmy cudowny mecz. Z Malagą już nie było tak różowo, ale udało się zdobyć trzy punkty. Najciekawsze jest to, że w tych dwóch meczach grała jedenastka z poprzedniego sezonu z jednym juniorem, którego przeniosłem z drużyny młodzieżowej. Jedynie Salter z nowych nabytków zagrał od pierwszej minuty i zdążył już nam uratować 3 punkty w meczu z Malagą!

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2019

 

 

Na kilka godzin przed końcem okienka do zespołu dołączył Ernesto Monteagudo. Młody skrzydłowy przywędrował do nas z Salamanci za 3.3 mln €. Mam pewne wątpliwości, czy był wart tej sumy, ale o tym się przekonamy po sezonie. Sprowadziłem go głównie dlatego, że w zespole było tylko dwóch skrzydłowych.

______________________________________________________________

 

Liga BBVA [3-6]:

 

[5]Granada 2:0 Betis[2]

 

[10]R. Sociedad 3:1 Granada[4]

 

[15]Sevilla 2:0 Granada[8]

 

[8]At. Madryt 0:2 Granada[7]

 

Podsumowanie: Bardzo udany miesiąc. Zdobyliśmy aż 6 punktów. Aż, bo graliśmy z bardzo trudnymi rywalami. Zaskakująco pokonaliśmy Betis oraz Atletico Madryt. Niestety ulegliśmy R. Sociedad i Sevilli. Choć z Sociedad nie graliśmy tak źle. Straciliśmy 3 bramki, ale wszystkie padły po stałych fragmentach gry. W meczu z Sevillą kontuzji doznał Lescano. Od tamtego dnia musi pauzować 11 dni. Dobry miesiąc. Najbardziej mnie cieszy, że na razie nic nie remisujemy!

 

Tabela

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...