Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Październik 2019

 

 

Liga BBVA [7-9]

 

[5]Granada 2:0 Getafe[13]

 

[3]Valencia 1:0 Granada[4]

 

[6]At. Bilbao 1:0 Granada[5]

 

Copa del Rey:

 

[LA]Rayo 2:2 Granada[bBVA]

 

Podsumowanie: W tym miesiącu dostałem dwie oferty pracy. Obie od tego samego klubu - Monaco. Oczywiście odrzuciłem obie, gdyż nigdzie się nie wybieram. Z Getafe zagraliśmy bardzo dobrze. Cały mecz przeważaliśmy, choć jedna z bramek wpadła po kontrze, a druga po rożnym. Z Valencią zagraliśmy całkiem dobre spotkanie, jeżeli spojrzymy na defensywę. Z kolei atak w tym meczu funkcjonował nie bardzo. Przegrać 0:1 na Estadio Mestallato żaden wstyd. Z Bilbao zagraliśmy bardzo dobrze i punkcik był bardzo blisko. Jednak w doliczonym czasie gry piłkę z linii wybił jeden z obrońców Bilbao. Kto śledzi tą karierę od początku, ten wie, że mecze pucharowe mają dla mnie nieco większą wagę od meczów towarzyskich. Dlatego też remis z Rayo mnie w ogóle nie martwi. Wypuściłem rezerwowych. Jedynym wartym zauważenia faktem jest to, że w drużynie z Madrytu gra Ludo Obraniak. Nie ważny mecz, a napisałem o nim najwięcej, hmmm... Sam miesiąc oceniam dobrze. Patrząc obiektywnie, to wygraliśmy to, co mieliśmy prawo wygrać.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

Listopad 2019

 

 

Liga BBVA[10-13]:

 

[8]Granada 2:0 Espanyol[7]

 

[6]Granada 5:1 Salamanca[19]

 

[18]Elche 1:3 Granada[5]

 

[13]Valladolid 0:3 Granada[4]

 

CdR:

 

[bBVA]Granada 4:0 Rayo[LA]

 

Podsumowanie: Jestem bardzo rozchwytywanym menadżerem. Dostałem kolejne kilka ofert kontraktu od Monaco, a pod koniec miesiącu po moje usługi zgłosiło się Atletico, z którego zwolniony został Mourinho. Oczywistą oczywistością jest to, że oferty odrzuciłem. Miesiąc zaczęliśmy dwoma meczami u siebie. Oba w dobrym stylu wygraliśmy. Z Elche, na terenie rywala, również problemów nie mieliśmy, choć po bramce na 2:1 wkroczyła mała niepewność. Z Valladolid skończyło się tylko na 3:0. Tak, dobrze przeczytaliście - tylko. Już po pierwszej połowie mogła być dwu cyfrówka. Jednak byliśmy okropnie nieskuteczni. Sam Monteagudo w pierwszej części zmarnował z pięć setek. Za nami świetny miesiąc. Gramy fenomenalnie. Najlepsze jest to, że nie mam pojęcia dlaczego gramy tak dobrze. Skład prawie ten sam, taktyka - ta sama. No nic, zobaczymy co się z tego wykluje.

 

Tabela

gJfXzf5.jpg

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2019

 

Liga BBVA [14-16]:

 

[4]Granada 6:0 Alcoyano[16]

 

[3]Granada 1:0 R. Madryt[1]

 

[19]Osasuna 0:3 Granada[3]

 

CdR:

 

[bBVA]Granada 2:0 Valencia[bBVA]

 

[bBVA]Valencia 1:1 Granada[bBVA]

 

Podsumowanie: Nie mam pojęcia, co się dzieje z moim zespołem. Nie, nie to że gramy źle. Wręcz przeciwnie. Wygrywamy mecz za meczem, a ja nie wiem dlaczego. Prawie nic się nie zmieniło względem poprzedniej kompanii, a gramy jak z nut. Sam nie wiem o co chodzi. W meczu z Alcoyano wypadł Lescano. Pauzuje 4-5 tyg. od tego momentu. Sam mecz zagraliśmy fenomenalnie. Dużą rolę w naszych wynikach pełni prawdziwa bestia. Przedstawiam wam wytwór naszej szkółki juniorskiej - Erico. Gracz genialny. Ma 19 lat, a gra niesamowicie. Oby więcej takich grajków produkowała nasza szkółka. Coś czuję, że długo u nas nie pogra. Ma w kontrakcje klauzulę odejścia wynoszącą 50 mln €. Za mniejszą kasę go nie oddam. Zresztą, jak widać po cenie, nie tylko ja go doceniam. Obserwuje go już kilka sporych, europejskich klubów. Taktykę kontrataku opanowaliśmy do perfekcji. Przekonał się o tym lider ligi - Real Madryt. Przekonali się również, że pokonać Granadę na ich podwórku, to w tym sezonie nie lada sztuka. Nie pomógł nawet najlepszy atak ligi. [Dwójka napastników, każdy ma ponad 20 bramek po 15 kolejkach] Goście przeważali całe spotkanie, strzelali, próbowali, ale nic im nie wychodziło. A my wyprowadziliśmy jeden groźny atak i skończyło się bramką. Co prawda sam na sam nie wykorzystał Bojan, ale Erico był na miejscu i dobił piłkę. Dwumecz z Valencią potwierdził, że Estadio Nuevo Los Cármenes to twierdza nie do zdobycia w tym sezonie. Póki co mamy u siebie komplet punktów. Na całe szczęście kontuzja Ortiza okazała się tylko chwilowym urazem. Mecz z Osasuną zakończył się naszą pewną wygraną. Może i w tym sezonie nie gramy pięknej piłki, koronkowych akcji, nie strzelamy pięknych bramek, ale co najważniejsze gramy skutecznie. Większość bramek pada z kontry, bo i taką taktykę obrałem na ten sezon. Jak widać skutkuje ona dobrze. Można powiedzieć, że grę z kontry opanowaliśmy do perfekcji.

 

Tabela

1DfaX5V.jpg

Odnośnik do komentarza

Jak mówimy o zajebistych newgenach to sobie obczajcie McManusa ;)

--------------------------------------

 

Styczeń 2020

 

 

Nagrody:

 

Ballon d'Or: Leo Messi (11 rok z rzędu :o. Myślę, że teraz już spokojnie można to nazwać 'Piłka Messiego')

 

World Player of the Year: Leo Messi (5 rok z rzędu)

 

Europejski Złoty Chłopiec: Tommy McManus (Pamiętacie tego typka? Teraz wygląda tak :o. Ja się pytam, CO TO JEST? JAK?! Nigdy bym się nie spodziewał, że z niego coś takiego się wykluje. I ten uśmieszek jakby większy xD)

_______________________________________________________

 

Zmieniłem cel na ten sezon. Teraz nie walczymy już o środek tabeli, a o awans do LE, choć moim zdaniem to i o LM można spokojnie powalczyć. W związku z tym zarząd dopompował mi konto dodatkowymi funduszami. Swoją drogą, czy tylko ja sądzę, że dodatkowe 40 mln € na transfery to nieco za dużo jak na klub, który ma do spłaty pożyczkę w wysokości 49 mln €. Nie zapominajmy o minusie w kasie. W tej chwili wynosi on ok. 7 mln €. Wzmocnię tylko jedną pozycję, bo zespół gra dobrze. Jednak gdyby kontuzji doznał Bojan, to najzwyczajniej w świecie nie mamy drugiego napastnika.

 

Przedstawiam Wam mój nowiutki nabytek. Oto Stefano Gilioli. Młodziutki Włoch przeszedł do nas z Bologni. Włosi otrzymali za niego 22.5 mln €. Chłopak ma zadatki na super gwiazdę.

_______________________________________________________

 

Liga BBVA [17-]:

 

[3]Granada 3:0 Levante[14]

 

[2]Barcelona 4:0 Granada[3]

 

[3]Granada 1:1 Sevilla[9]

 

[13]Zaragoza 0:1 Granada[3]

 

[9]Mallorca 3:0 Granada[3]

 

CdR:

 

[bBVA]Granada 1:1 R. Madryt[bBVA]

 

[bBVA]R. Madryt 2:0 Granada[bBVA]

 

Podsumowanie: Kolejny miesiąc z rzędu byłem zasypywany ofertami od Monaco. Dosłownie od października dostaje po 1-3 oferty pracy w tym klubie miesięcznie. Nie wiem, kiedy spasują. Już czwarty miesiąc grają bez menedżera. Np. w tym miesiącu dostałem od nich 4 oferty. Nie wiem, może ich prezes się we mnie podkochuje? Z Levante zagraliśmy dobrze. Nie dopuszczaliśmy rywali do naszej bramki, a my (o dziwo) nie odchodziliśmy od ich pola karnego. Skończyło się, jak widać. Jak popatrzyłem na terminarz i zobaczyłem taki układ meczów: Real, Barca, Real, to się załamałem. Trzy cholerne trudne mecze w przeciągu tygodnia. Z Realem graliśmy w CdR. Pierwszy mecz z Królewskimi udowodnił wszystkim dwie rzeczy: 1. Na Estadio Nuevo Los Cármenes gra się cholernie trudno. 2. W kontrataku nie mamy sobie równych, bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że Real oddał 10 razy więcej strzałów niż my, a wynik remisowy? Mecz z Barcą był dla nas bardzo bolesnym przebudzeniem po bardzo pięknym śnie. Przegraliśmy pierwsze spotkanie od 13 spotkań. Mam tylko nadzieję, że to nas nie załamie. 13 stycznia kontuzji na treningu doznał Sherif Shokry. Egipcjanin zwichnął bark i będzie pauzował aż 2 msc. Real Madryt w tym sezonie na naszym boisku nas nie ugryzł i ugryźć już nie będzie miał okazji. Na Santiago też nas za bardzo nie pogryźli. Wynik 0:2 nie jest taki zły. Myślę, że przygodę w pucharach zakończyliśmy w nie najgorszym stylu. Bardzo mało brakowało, a odnieślibyśmy pierwszą porażkę na własnym obiekcie. Jednak udało nam się wyrównać i pozostajemy cały czas niepokonani u siebie. Z Zaragozą to nie była ta sama Granada, co na początku sezonu. Ledwo co wygraliśmy, a rywale powinni zdobyć co najmniej dwie bramki w tym meczu. Meczu z Mallorcą nawet nie mam ochoty komentować. Coś mi się wydaje, że na meczu z Barcą zakończyła się nie tylko seria meczów bez porażki, ale i też nasza dobra forma.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

No właśnie ja też nie wiem o co chodzi. W życiu nie widziałem, żeby komuś atrybut podskoczył o 10, a tu jeszcze w 4 lata :o. Może jakiś bug, czy cuś.

------------------------------------

 

Luty 2020

 

 

Liga BBVA[22-26]:

 

[12]Malaga 0:1 Granada[3]

 

[3]Granada 2:2 R. Sociedad[7]

 

[9]Betis 2:0 Granada[3]

 

[19]Getafe 1:2 Granada[6]

 

[4]Granada 0:0 At. Madryt[5]

 

Podsumowanie: W meczu z Malagą mieliśmy dużo szczęścia. Rywale dominowali, ale cały mecz próbowali wejść do naszej bramki. Jak widać im się to nie udało, a nasz kontratak to w tym sezonie broń zabójcza. W meczu z ekipą z San Sebastian uratował nasz piłkarz rywali. Za nic nie zasługiwaliśmy w tym meczu choćby na punkt. Jednak dzięki temu pozostajemy niepokonani u siebie. Z Sewilli nie wywieźliśmy ani punktu. W sumie, to na niego nie zasługiwaliśmy wynik sprawiedliwy. Z Getafe przez prawie cały mecz graliśmy w przewadze jednego zawodnika, a ledwo co wygraliśmy. Przy drugiej bramce mieliśmy mnóstwo szczęścia. Mecz z Atletico był wyjątkowo wyrównany i nudny. Większość meczu toczyła się w środku boiska. Żadna z dwóch drużyn nie stworzyła sytuacji stuprocentowej. Za nami miesiąc przeciętny. Spadliśmy o jedno miejsce w tabeli, ale przewiduję, że jeszcze trochę spadniemy. Jesteśmy w małym kryzysie.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

Marczec 2020

 

 

Liga BBVA [27-31]:

 

[4]Granada 1:1 Valencia[5]

 

[11]Espanyol 1:2 Granada[4]

 

[19]Salamanca 0:1 Granada[4]

 

[4]Granada 0:0 Bilbao[3]

 

[4]Granada 3:1 Elche[18]

 

Podsumowanie: Z Valencią zagraliśmy nieźle. Kolejny remis na własnym stadionie. Chyba na naszym terenie może wygrać tylko Barca. Tymczasem graliśmy z innym zespołem ze stolicy Katalonii. Z Espanyolem zaczęliśmy kiepsko. Jednak nasza gwiazda - Erico - uratowała nam dupsko. Bramka i asysta. Coś nie widzę go w naszym składzie w kolejnym sezonie. 1:0 z Salamancą nie jest wynikiem imponującym, nasza gra również nie była imponująca, ale najważniejsze są 3 pkt. Mecz z Bilbao był wyjątkowo nudny. Mecz z Elche zagraliśmy bardzo dobrze. Wynik to potwierdza. Dobry miesiąc w naszym wykonaniu.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2020

 

 

Liga BBVA [32-35]:

 

[16]Alcoyano 0:2 Granada[4]

 

[2]R. Madryt 4:1 Granada[3]

 

[4]Granada 2:2 Valladolid[14]

 

[4]Granada 2:0 Mallorca[9]

 

Podsumowanie: Mecz z Alcoyano był meczem bez historii. Warto jednak odnotować, że Athletic Bilbao zremisował, więc awansowaliśmy na 3. lokatę. Mecz z Realem również był meczem bez historii. Nie wiem co jest tego powodem, ale ostatnio coś ciężko nam idzie wygrywanie na własnym terenie, który do tej pory był naszym atutem. Zremisowaliśmy kolejny mecz u siebie, tym razem z Valladolid. Z kolei mecz z Mallorcą potwierdził moje przypuszczenia. Jesteśmy zespołem zależnym od formy jednego piłkarza - Erico. Jeśli Brazylijczyk gra dobrze, to wszystko nam wychodzi, a jeżeli ma gorszy dzień, to gramy przeciętnie. Dobra informacja jest taka, że w LE zagramy na pewno. Na grę w LM mamy ogromne szanse. Do końca zostały trzy mecze, mamy 3 pkt. przewagi, a gramy z Osasuną, Barceloną i Levante. Nie licząc Barcy, to drużyny spokojnie do ogrania. W nast. kolejce gra Atletico z Valencią, a więc zespoły za naszymi plecami. Jest to dobra wiadomość, bo ktoś z tej dwójki straci punkty. Remis byłby idealny. Z Valencią mamy gorszy bilans meczów bezpośrednich, a więc będę kibicował Atletico, z którym raz zremisowaliśmy i raz wygraliśmy.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza

Katastrofa się nie zdarzyła. Swoją drogą, zobaczcie ile bramek Real wbił w tym sezonie :o

---------------------------------------------

 

Maj 2020

 

 

Liga BBVA[35-38]:

 

[4]Granada 2:1 Osasuna[17]

 

[4]Granada 1:1 Barcelona[1]

 

[12]Levante 2:2 Granada[4]

 

Podsumowanie: Mecz z Osasuną był wyrównany, ale udało nam się zdobyć komplet punktów. W meczu Atletico - Valencia padł remis, a więc potrzebujemy 3 pkt, aby grać w LM. Remis z Barcą bardzo mnie zaskoczył. Kolejny raz pokazaliśmy, że naszą siłą jest kontratak i własne boisko. I w ten sposób zakończyliśmy sezon niepokonani na swoim boisku. Tzn. mamy do zagrania jeszcze jeden mecz, ale gramy go na wyjeździe, więc u siebie już nie przegramy. W ostatnim meczu sezonu nie mógł zagrać Dave Salter. Nasz golkiper doznał kontuzji na treningu. Mecz z Levante zremisowaliśmy, ale to już nie miało znaczenia! Zagramy w el. LM w następnym sezonie! Za zajęcie 4 miejsca dostaliśmy 3.91 mln €, czyli tyle, ile dostaje 19 zespół w BPL. A propo BPL, to wygrało... Wigan.

 

Tabela

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...