Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oto tabela i terminarz. Mówiłem już kiedyś, że moja taktyka mnie nigdy nie zawiodła! Zawsze dopasowuje pod nią graczy, choć teraz ją lekko ulepszyłem i Tachtsidis gra o wiele lepiej! Mi też się nie chce wierzyć...

____________________________________________________________________________________________

 

LISTOPAD

 

 

Listopad zaczynamy… jak lider BPL! Ciekawe jak długo utrzymamy taki stan - kolejny mecz gramy na Stamford Bridge. Chelsea spisuje się słabo. The Blues zremisowali aż 5 z 9 meczy. Trzeba dodać, że nie grali z jakimiś rywalami z górnej półki. Chelsea wydała w tym okienku… o 3,5 miliona mniej od nas! Londyńczycy wydali zaledwie, jak na nich, £36 mln.

 

Al-Habsi-Perch(75’ Espinoza),McCann,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey(75’ Ramsey)-McClean(24’ Beausejour),Paredes,Lamela-Soldado

 

2.11.2013, BPL [10/38]

[6]Chelsea 2-1 Wigan[1]

39’ - Lampard(kar.)

46’ - Paredes

70’ - Hazard

MoTM: Tachtsidis(8.3)

 

Byliśmy po prostu gorsi. I tak dobrze, że skończyło się na 2:1. Spokojnie mogło być nawet i 4:1. Nasza pierwsza ligowa porażka stała się faktem. Jednak przegrać z Chelsea na Stamford Bridge, to nie powód do wstydu. Mimo tej porażki utrzymujemy fotel lidera! Najgorsze jest jednak to, że dwóch naszych piłkarzy jest kontuzjowanych. McClean wypada na 6 dni, a Perch na 2 miesiące. Nie wiem, kto zagra w obronie.

 

Najciekawsze mecze kolejki:

 

[4]Newcastle 0:0 Man City[2]

______________________________________________________________________________

 

Na pucharowy mecz z Sheffield Wednesday musiałem wystawić rezerwy. Na prawej obronie zagra jakiś gracz z rezerw, a na lewej junior, o którym już kiedyś pisałem. Zobaczymy, jak sobie poradzą.

 

Al-Habsi-Day,McCann,Ramis,Pereira-Espionoza-McArthur-Beausejour,Gomez,McManaman-Holt

 

5.11.2013, Capital One Cup, 4 rnd.

[bPL]Wigan 3-2 Sheff Wed[CH]

9’ - Day

51’ - Espinoza (o.g)

55’ - McManaman

70’ - Antonio

88’ - McCann

MoTM: Day (8.0)

 

Day, to zawodnik, o którym wam pisałem. Skauci wyceniają jego potencjał bardzo wysoko. To był jego profesjonalny debiut i zagrał bardzo dobrze. Jednak do podstawowego składu nie wejdzie. Ale w pucharach może grać.

Odnośnik do komentarza

Tachtsidis

Fenomen, a jakże by inaczej? Wciąż nie wierzę, że dla nas gra...

_______________________________________________________________

 

Kolejny mecz gramy zaledwie dzień po meczu z Sheff Wed. Zaczynamy rundę rewanżową fazy grupowej LE. Mam potworne problemy kadrowe. Ot, wystarczy powiedzieć, że moi obrońcy mają po 80% kondycji, a ja nie jestem w stanie skompletować całej ławki. Na 7 możliwych rezerwowych mogę zabrać tylko 6. Aż trójka obrońców jest kontuzjowanych. Czwartym kontuzjowanym graczem jest Maloney. Coś ciężko widzę rewanż z Udinese…

 

Al-Habsi-McCann(29’ Espinoza),Rogne(35’ McArthur),Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey(73’ McClean)-McClean-Beausejour,Paredes,Lamela-Soldado

 

7.11.2013, Faza grupowa LE[4/6]

[2]Wigan 2-0 Udinese[1]

38’ - McArthur

73’ - Paredes

MoTM: Heurtaux(8.3)

 

I co z tego, że wygrywamy, skoro sytuacja kadrowa jest teraz okropna. W dodatku mamy tylko 2 dni przerwy przed ligowym meczem. Na szczęście potem przerwa na reprezentacje! Bałem się, że mi wypadnie 2 obrońców, bo podczas meczu doznali jakichś urazów. Jednak okazało się, że nie ma ani jednej kontuzji. Dzięki Bogu!

 

Najciekawsze mecze kolejki:

 

Bate 2:1 Lech

Fiorentina 0:2 Sociedad

ManU 2:0 Gladbah

Atletico Madrid 1:1 Lille

Anżi 1:3 Galatasaray

_____________________________________________________________________

 

Do kontuzjowanych dołącza Scott Carson…

_____________________________________________________________________

 

Kolejny mecz gramy z 19. Burnley. Awansowali razem z nami, ale radzą sobie o wiele gorzej i wszystko wskazuje na to, że spadku nie unikną. No, ale może na razie jest za wcześnie na takie wróżenie. W końcu za nami dopiero 10 kolejek. W 11 nie powinni zdobyć punktu, choć zmęczenie mojego zespołu znacząco im to zadanie ułatwi. Obrona wciąż nieciekawie kondycyjnie. Zobaczymy, jak sobie poradzimy.

 

Al-Habsi-McCann,Rogne,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey- Beausejour,Gomez,McManaman-Soldado

 

10.11.2013, BPL[11/38]

[19]Burnley 2-1 Wigan[3]

3’ - Hunt

43’ - Ings

52’ - Tachtsidis

MoTM: Tachtsidis(9.0)

 

Ehh. Miały być pewne punkty, a jest wstyd. Wygrywamy z United, Spurs czy Evertonem, a nie potrafimy wygrać z Burnley… Jedynym usprawiedliwieniem jest to, że mam strasznie zmęczony skład. Może jednak mała kadra to nie najlepsze rozwiązanie…

 

Najciekawsze mecze kolejki:

 

[1]Tottenham 2:3 Man City[5]

[3]ManU 3:1 Arsenal[8]

______________________________________________________________________

 

W reprezentacji Argentyny zadebiutował Leandro Paredes. Nie zagrał co prawda jakiegoś niesamowitego spotkania. Grał 45 minut i otrzymał notę 6.8. Jak ktoś się zastanawia to Argentyna grała towarzysko z Włochami. Włosi wygrali 5:1

______________________________________________________________________

 

Jakże wielkie było moje zaskoczenie, gdy dostałem ofertę pracy z Osasuny. Odrzuciłem ją jednak bo na razie zostaję w Wigan. Na razie, bo gdy już wygram LM(a zakładam, że kiedyś wygram), ligę i wszystko inne, co jest do zdobycia to zapewne odejdę z Wigan. Wtedy tą ofertę bym przyjął.

______________________________________________________________________

 

Pierwszy mecz po przerwie na reprezentacje gramy z Swansea. W poprzednim sezonie dostaliśmy od nic 2:0 w F.A CUP. Teraz jednak mój skład jest o wiele mocniejszy od tamtego. Cały czas nie mogę skompletować poprawnego ustawienia obrony i tak chyba będzie aż do okienka transferowego. Jeśli dostanę jakieś fundusze to na pewno pójdą na obronę.

 

Al-Habsi-McCann,Rogne,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey(94’ Espinoza)- Beausejour(85’ McClean),Paredes(90’ Gomez),Lamela-Soldado

 

23.11.2013, BPL [12/38]

[6]Swansea 1-1 Wigan[5]

26’ - Hernandez

85’ - Soldado

MoTM: Ramis(8.3)

 

Potwornie nudny mecz. Dodatkowo jeszcze Ramsey doznał kontuzji w ostatniej minucie… Na szczęście tylko 6 dni…

 

Najciekawsze mecze kolejki:

 

[16]Everton 0:2 Arsenal[9]

[2]Tottenham 1:0 Liverpool[10]

_______________________________________________________________________

 

W kolejnym meczy gramy z Hull City - nowym zespołem naszego byłego zawodnika Noutha Dicko. Hull zajmuje 19. miejsce w tabeli. W porównaniu do ostatniego sezonu to bardzo słabo. Poprzednio zajęli aż 8 miejsce. Po raz kolejny już nie jestem w stanie skompletować ławki graczami pierwszego zespołu.

 

Al-Habsi-McCann,Rogne,Ramis,Clyne-Tachtsidis-McArthur-Beausejour,Paredes,Lamela-Soldado

 

26.11.2013, BPL [13/38]

[5]Wigan 3-1 Hull[19]

8’ - Lamela

17’ - Soldado

27’ - Paredes

54’ - Sagbo

MoTM: Lamela(8.2)

 

Nasz pierwszy dobry mecz od bardzo dawna. Wreszcie pokonujemy słabszego rywala. Lamela zagrał pierwszy dobry mecz(o ile dobrze pamiętam).

 

Nie było ciekawych meczy.

___________________________________________________________________________

 

Następny mecz gramy ze Stoke. Katastrofy kadrowej ciąg dalszy. Teraz mamy bardzo nie fajną serie meczów co dwa dni.

 

Al-Habsi-McCann,Rogne,Ramis,Clyne-Espinoza-McArthur-McClean,Gomez,Beausejour-Holt

 

29.11.2013, BPL [14/38]

[4]Wigan 0-3 Stoke[8]

3’, 22’ - Negredo

59’ - Crouch

MoTM: Negredo(9.3)

 

KATASTROFA. Coś się psuje. Nie mam pojęcia, jak przegraliśmy. Byliśmy dzisiaj lepsi, a kończymy upokorzeni. Dodatkowo kontuzji doznał Rogne i w tym momencie mam tylko jednego środkowego obrońcę w drużynie. Dodam tylko, że Al-Habsi dostał notę… 3.6. Zdjąłbym go, ale niby kto ma bronić? Soldado?

 

Nie było ciekawych meczy.

 

 

Listopad = katastrofa. Oby jak najmniej takich miesięcy. Aż trzy porażki. Jednak najbardziej mnie martwi środek obrony, bo tu mam tylko jednego zawodnika… Naprawdę nie wiem, co ja pocznę… Jeszcze jeden miesiąc przetrzymać i transfery. O ile będzie na nie kasa. Jak nie to cholernie ciężko będzie grać bez obrońców.

Odnośnik do komentarza

GRUDZIEŃ

 

 

 

W grudniu wciąż nie ma kto grać na obronie, a żeby było jeszcze ciekawiej wypada mi McCann. Kontuzja na treningu.. 3-4 tygodnie absencji. Świetnie, teraz już nie mam ani lewego, ani środkowego obrońcy. Na szczęście w grudniu gramy tylko 9 meczy… Ja nie wiem, jak my wytrzymamy bez obrony do stycznia. Pierwszy raz w FMie mam aż pięciu(!) obrońców kontuzjowanych.

_________________________________________________________________

 

Pierwszy grudniowy mecz, całkowicie bez lewej strony obrony graliśmy w Capital One Cup z Tottenhamem. Gramy najbardziej rezerwowym składem, jak to tylko możliwe. W sumie to chce odpaść z tego pucharu. Wygrana w nim niczego nie daje, a to zawsze kilka meczy mniej. Tak bardzo rezerwowym składem jeszcze nie graliśmy.

 

Al-Habsi-Day,Pereira,Espinoza,Gibson-McArthur-McManaman-Beausejour,Gomez,Maloney-Holt

 

2.12.2013, Capital One Cup, 4 rnd.

[bPL]Wigan 0-6 Tottenham[bPL]

6’ - Tiote

15’, 17’, 33’ - Sigurdsson

23’ - Shawcross

53’ - Caicedo

MoTM: Sigurdsson(9.5)

 

Co tu dużo pisać. Nie dość, że na obronie grali juniorzy, to jeszcze na złych pozycjach. Przynajmniej będzie mniej meczy…

 

W tej rundzie nie było ciekawych meczy.

_________________________________________________________________

 

Kolejny mecz w naszym co dwudniowym maratonie gramy w Czechach. Nasza sytuacja kadrowa jest okropna. Nie dość, że mamy aż 5 kontuzji to jeszcze część graczy nie jest zarejestrowana do gry w LE. Naszą beznadziejną sytuację najlepiej obrazuje to, że mam tylko 4 rezerwowych, z czego jeden to bramkarz. Nie mam pojęcia, czy dotrwamy do stycznia.

 

Carson-Espinoza,Tachtsidis,Ramis,Clyne-McArthur-Ramsey-McClean,Paredes,Lamela-Soldado

 

5.12.2013, Faza grupowa LE[5/6]

[3]Sparta Praha 0-2 Wigan[1]

18’ - Paredes

73’ - Soldado

MoTM: Soldado(8.2)

 

Uff. Udało się. W sumie to nasza obrona nie zagrała tak tragicznie. Dodatkowo, dzięki temu zwycięstwu mamy zapewniony awans do 1/16.

 

Najciekawsze mecze kolejki:

 

Lech 3:0 M. Hajfa

__________________________________________________________________

 

Następny ligowy mecz gramy z West Hamem. Skład zostaje ten sam. Z wielką nadzieją patrzę na 6 dniową przerwę po meczu. Co do naszych rywali to spisują się po niżej oczekiwań. Zajmują dopiero 19 pozycję. W porównaniu do 6 z poprzedniego sezonu to wynik skandaliczny. Dodatkowo grają w LE. W grupie zajmują trzecie miejsce.

 

8.12.2013, BPL[15/38]

[19]West Ham 1-0 Wigan[6]

74’ - Collins(kar.)

MoTM:Collins (9.0)

 

Potwornie słabo zagraliśmy. I to o dziwo atak był gorszą formacją. Oddaliśmy 3(!!) strzały przez cały mecz… A miały być trzy punkty. No, ale zmęczenie w moim zespole to wraz z kontuzjami najgorsze plagi. Nie mogę się okienka doczekać.

 

Najciekawsze mecze kolejki:

 

[3]Chelsea 1:0 Man City[5]

__________________________________________________________________

 

Po wybawczej sześciodniowej przerwie gramy z rywalem, który jest w bardzo dobrej formie. Gramy z Newcastle. Sroki zajmują aż 2. miejsce. Dobra wiadomość jest taka, że za ok. 2 tygodnie będę miał dwóch środkowych obrońców! W sensie, że jeden wróci po kontuzji. W dodatku był on zmiennikiem. Lepszy zmiennik niż nikt. Składu nie zmieniam, bo najzwyczajniej w świecie nie mam jak.

 

Carson-Espinoza,Tachtsidis,Ramis,Clyne-McArthur-Ramsey-McClean,Paredes,Lamela-Soldado

 

14.12.2013, BPL[16/38]

[7]Wigan - Newcastle[2]

18’ - Guitierrez

21’ - Lamela

MoTM: Lamela (8.2)

 

Dobry mecz, szkoda tylko, że nie udało się wygrać. No, ale z taką obroną to wszystko może się zdarzyć. Jedno jest pewne - Tachtsidis wraca na pozycję defensywnego pomocnika bo obrona mu nie służy.

 

Najciekawsze mecze kolejki:

 

[8]Liverpool 1:0 Everton[18]

__________________________________________________________________

 

Perch wraca do treningów! Pierwsza od bardzo dawna dobra wiadomość.

__________________________________________________________________

 

Ostatni grupowy mecz gramy z SK Sturm Gruz. Mecz bez znaczenia, bo i tak mamy w grupie pierwsze miejsce. PS. Jak Lech wygra z Marseille to awansują!

 

Carson-Beausejour,McArthur ,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-McClean,Paredes,Lamela-Soldado

 

19.12.2013, Faza grupowa LE[6/6]

[1]Wigan 5-0 SK Sturm Gruz[4]

8’, 27’ - Soldado

9’, 38’ - Lamela

68’ - Paredes

MoTM: Lamela(9.5)

 

Brak niespodzianek. Zagraliśmy, jak mieliśmy zagrać i tyle.

Najciekawsze mecze kolejki:

 

Marseille 3:2 Lech(Mimo porażki Lech awansował!)

__________________________________________________________________

 

W kolejnej rundzie gramy z… Lechem! Inne ciekawe pary to:

At.Madrid - Marseille

Fenerbahce - ManU

 

Jeżeli przejdziemy dalej to gramy z ManU lub Fenerbahce. Nie najlepsze losowanie.

__________________________________________________________________

 

Kolejny mecz gramy z Fulham. Zajmują oni pozycję w środku tabeli, czyli tam, gdzie powinni być. Wygrali też swoją grupę w LE. Składu nie zmieniam na ten mecz, bo ponownie nie mam jak.

 

Carson-Beausejour,McArthur ,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-McClean,Paredes,Lamela-Soldado

 

22.12.2013, BPL[17/38]

[12]Fulham 0-5 Wigan[8]

13’ - Lamela

47’, 53’ - Paredes

58’ - Tachtsidis

88’ - Perch

MoTM: Paredes(9.6)

 

Ale mecz zagrali moi piłkarze! Zmiażdżyliśmy Fulham! Oddali tylko trzy strzały przez cały mecz. Może wreszcie dobra forma wraca? Forma formą, ważne, że pomału obrońcy wracają.

 

Najciekawsze mecze kolejki:

 

[2]Chelsea 3:0 Liverpool[7]

__________________________________________________________________

 

Nie wiem, kto układał terminarz. Gramy z Norwich, dzień przerwy i Arsenal. I jak my mamy unikać kontuzji? Norwich spisuje się normalnie. Zajmują miejsce w środku tabeli, czyli tam, gdzie zawsze. Gramy u siebie. Ze składu wypadł mi Espinoza, ale za to wraca Perch. Pomału obrona zaczyna wyglądać normalnie.

 

Carson-Beausejour,Perch ,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-McClean,Paredes,Lamela-Soldado

 

 

26.12.2013, BPL[18/38]

[6]Wigan 2-2 Norwich[11]

51’ - Soldado

57’ - Wolfswinkel

86’ - Lamela

89’ - Olsson

MoTM:Bassong(8.2)

 

Powinniśmy wygrać. Norwich oddało zaledwie dwa celne strzały. My 5. Mimo to remis mnie cieszy.

 

Najciekawsze mecze kolejki:

 

[5]Newcastle 1:1 Tottenham[1]

__________________________________________________________________

 

Arsenal spisuje się w tym sezonie słabo. Kanonierzy zajmują zaledwie 9 pozycję. W LM wyszli z grupy i w 1/16 zmierzą się z Romą. Jak tak patrzę, to u nich z kontuzjami gorzej niż u nas. Mają aż 6 kontuzjowanych graczy. Może stąd ta niska pozycja. Składu postanowiłem nie zmieniać. No jedynie wrócił Barnett, więc obrona już jakoś wygląda.

 

28.12.2013, BPL[19/38]

[8]Wigan 3-0 Arsenal[9]

28’ - Paredes

49’ - Ramis

78’ - Soldado

MoTM: Paredes(8.7)

 

Haha! Arsenal nie istniał na boisku! Szkoda, że nie potrafimy grać tak samo ze słabymi rywalami. Chociaż kondycja Kanonierów wyglądała dużo gorzej od naszej. Myślę, że to był główny powód takiego, a nie innego wyniku. Może my po prostu jesteśmy już przyzwyczajeni do gry co dwa dni?

 

Najciekawsze mecze kolejki:

 

[2]ManU 2:0 Newcastle[8]

__________________________________________________________________

 

Ostatniego dnia roku rozegramy już piąty pojedynek z Kogutami. Tak, nie skończył się jeszcze rok, a my już rundę rewanżową. Tym razem gramy jako gospodarze. Spurs na pewno będą się chcieli zrewanżować za porażkę na inaugurację sezonu.

 

Carson-Beausejour,Perch ,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-McClean,Paredes,Lamela-Soldado

 

31.12.2013, BPL [20/38]

[5]Wigan 1-2 Tottenham[3]

7’ - Parker

12’ - Caicedo

78’ - Beausejour

MoTM:Evans(9.0)

 

Nie mam zielonego pojęcia jak przegraliśmy ten mecz. Statystyka strzałów: 26 dla nas 8 dla Spurs. Nie wiem jak to możliwe. Być może to był nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Szkoda, że przegrany.

 

Najciekawsze mecze kolejki:

 

[10]Arsenal 0:1 Man City[4]

 

W okienku przyjdzie obrońca.

Odnośnik do komentarza

Fenomen, tak, wpadło mi to kompletnie z głowy. Od teraz będę dawał tabelę co miesiąc.

____________________________________________

 

STYCZEŃ

 

 

Styczeń miał być dobrym miesiącem. Gramy w nim tylko 4 mecze! Kiedy ostatnio coś takiego miało miejsce to ja nie wiem. Dodatkowo zmieniłem wymagania na sezon. Teraz zarząd wymaga ode mnie miejsca w górnej części tabeli. Dostałem za to… £16 mln na transfery! Nowy środkowy obrońca jest nieunikniony. Jak zostanie kasy to zakupie też lewego.

__________________________________________________________

 

Zdobywcy nagród:

 

Ballon d’Or: Lionel Messi

World Player of The Year: Andres Iniesta

Europejski Złoty Chłopiec: Leandro Paredes(!)

__________________________________________________________

 

Bardzo chciałem, aby wzmocnił nas Kyriakos Papadopoulos, ale jego wymagania co do pensji były dla nas za duże..

__________________________________________________________

 

Na pucharowy mecz z Rotherhamem wyjdziemy podstawowym składem z tego powodu, że w styczniu mamy mało meczy i po każdym meczu mamy ok. 7 dni odpoczynku.

 

Carson-Perch,Barnett,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-Maloney,Paredes,Lamela-Soldado

 

4.1.2013, F.A Cup, 3 rnd.

[bPL]Wigan 3-0 Rotherham[L1]

17’ - Maloney

23’ - Paredes

87’ - Morgan(o.g)

MoTM: Ramsey(8.5)

 

Mecz bez historii. W kolejnej rundzie gramy z Charltonem.

 

Najciekawsze mecze rundy:

 

Tottenham 1:0 Man City

__________________________________________________________

 

Transfery z klubu:

 

Callum McManaman za 250 tys. do Rangers.

 

Transfery do klubu:

 

Potrzebowałem środkowego i dołączył do nas… Mamadou Sakho! Świetny, młody środkowy obrońca. Od razu wskakuje do pierwszej 11. Wydałem na niego £11 mln.

 

__________________________________________________________

 

Kolejny mecz ligowy gramy z Manchesterem City. Zadebiutuje w nim Sakho. The Citizens mieli wygrać ligę, a na razie zajmują 5. pozycję. Słabo. Zobaczymy, czy dzisiaj zdobędą punkty!

 

Carson-Perch,Sakho,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-Maloney,Paredes,Lamela-Soldado

 

11.1.2013, BPL[21/38]

[5]Man City 0-0 Wigan[8]

MoTM: Tachtsidis(8.5)

 

Podobnie jak pierwszy mecz z The Citizens ten też się kończy nudnym remisem

 

Najciekawsze mecze kolejki:

 

[2]Tottenham 2:1 ManU[3]

[7]Arsenal 0:0 Chelsea[1]

__________________________________________________________

 

Kolejny mecz gramy z Manchesterem United. Kandydaci do tytułu zajmują na razie 3 pozycję. Wydali aż 76 milionów. Składu zmieniać nie muszę, dzięki kochanym odstępom między meczami.
Carson-Perch,Sakho,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-Maloney,Paredes,Lamela-Soldado

18.1.2013, BPL[22/38]
[8]Wigan 0-1 ManU[3]
16' - Rooney
MoTM: Tachtsidis(8.4)
To już nie ta forma z początku sezony, kiedy biliśmy faworyta za faworytem. Mimo to i tak zagraliśmy dobrze, a na pewno lepiej od United. Niestety, szczęście było po ich stronie, a może i więcej doświadczenia.
Najciekawsze mecze kolejki:
[7]Arsenal 1:0 Liverpool[5]

__________________________________________________________

Transfery do klubu:

 

Moim drugim i ostatnim zakupem w tym okienku jest japoński lewy obrońca. Jego imię to Gôtoku Sakai. Japończyk od razu wskakuje do podstawowego składu. Stuttgart dostał za niego £5 mln teraz i 6 rozłożone na 3 lata.

__________________________________________________________

Przez awans do 4 rnd. F.A CUP zagramy nie 4, a 5 meczy w tym miesiącu. Nie wyobrażam sobie porażki z 21. zespołem Championship. Nawet, jeśli gramy 2 składem.

 

Carson-McCann,Rogne,Barnett,Perch-Espinoza-McArthur-Beausejour,Gomez,Maloney-Holt

 

26.1.2013, F.A CUP, 4 rnd.

[CH]Charlton 0-0 Wigan[bPL]

MoTM: Rogne(8.3)

 

Nudny mecz. My próbowaliśmy, ale wyszło z tego tyle samo, co Charltonowi, który nawet nie próbował. Szkoda, że będzie trzeba grać powtórkę. Dodatkowo kontuzji doznał Rogne. Wypada na 5 tygodni. To jego 6 kontuzja w tym sezonie. Mam tego dość. Może jeszcze mi się go uda sprzedać w tym okienku?

 

Nie było ciekawych meczy.

__________________________________________________________

Ostatni mecz w tym miesiącu gramy w najsilniejszym składzie, jaki tylko mogę wystawić. Zagrają nasze dwa nowe nabytki. A mecz, w którym zobaczymy jak wypadnie nasz najmocniejszy skład gramy z West Bromem. Nasi rywale są w strefie spadkowej, więc oczekuję kompletu punktów.
Carson-Sakai,Sakho,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-McClean,Paredes,Lamela-Soldado

29.1.2013, BPL[23/38]
[18]West Brom 1-4 Wigan[10]
9' - McClean
15' - Lamela
38' - Chamakh
64' - Livermore(o.g)
69' - Soldado
81' - Tachtsidis(cz.k)
MoTM: McClean(9.0)

 

Bardzo dobry mecz z naszej strony. Pewnie ogrywamy West Brom i wskakujemy na 7 pozycję! Niestety, Tachtsidis dostał czerwoną kartkę i nie zagra w następnym meczu.

 

Najciekawsze mecze kolejki:
[4]Liverpool 1:0 Man City[5]
__________________________________________________________
Podsumowanie okienka
Najdroższe transfery w Anglii:
1. Morgan Schneiderlin z Southampton do Man City za £17.25 mln
2. Mapou Yanga-Mbiwa z Newcastle do Chelsea za £16.5 mln
3. Cesar Azpilicueta z Chelsea do PSG za £14.25 mln
4. Marin Olsson z Norwich do Juventusu za £11.5 mln
5. Mamadou Sakho ex aequo z Gôtoku Sakai. Obaj za £11 mln do Wigan. Pierwszy z PSG, a drugi ze Stuttgartu.
Najdroższe transfery na świecie:
1. Marek Hamsik za £30.5 mln z Napoli do PSG
2. Morgan Schneiderlin z Southampton do Man City za £17.25 mln
3. Mapou Yanga-Mbiwa z Newcastle do Chelsea za £16.5 mln
4. Cesar Azpilicueta z Chelsea do PSG za £14.25 mln
5. Giovani dos Santos z Villarreal do Porto za £13.5 mln
__________________________________________________________
TABELA PO STYCZNIOWYCH MECZACH:
Odnośnik do komentarza

LUTY

 

 

W lutym katastrofy nie ma. Gramy 6 meczy, przeważnie po każdym mamy ok. 4 dni odpoczynku. Z trudnych przeciwników tylko dwie ekipy z Liverpoolu, z tym, że jedna z nich(Everton) spisuje się bardzo słabo.

__________________________________________________________

 

Pierwszy mecz gramy już 1. lutego. Zmierzymy się z The Villans. Zespół z Birmingham zajmuje naturalną dla nich pozycję. Zajmują bezpieczne, 13. miejsce. Spaść nie spadną, a o puchary raczej nie powalczą. W naszym przypadku szanse na puchary są. Możemy zarówno awansować zajmując premiowane tym miejsce, na co mamy szansę. Drugą opcją jest powtórzenie sukcesu sprzed roku i wygranie LE. Zawieszonego Tachtsidisa zastępuje McCann.

 

Carson-Sakai,Sakho,Ramis,Clyne-McCann-Ramsey-McClean,Paredes,Lamela-Soldado

 

1.2.2013, BPL[24/38]

[7]Wigan 1-1 Aston Villa[13]

18' - Benteke

87' - Lamela

MoTM: Okore(8.2)

 

 

Byliśmy dużo lepsi, a ledwo co zremisowaliśmy. Mieliśmy więcej strzałów, posiadania piłki, wszystkiego. Mimo to szczęśliwie remisujemy. Spodziewałem się więcej.

 

Najciekawsze mecze kolejki:

 

[1]Chelsea 3:2 Tottenham[3]

__________________________________________________________

 

Kolejny mecz gramy z drużyną, która spisuje się poniżej oczekiwań. Na DW przyjeżdża Everton. Mieli się bić o puchary, a znajdują się w strefie spadkowej. Spodziewam się wygrać na DW, bo nasi kibice na to czekają. Skład musiałem zmienić, bo minęły zaledwie dwa dni od poprzedniego meczu.

 

Carson-Sakai,Sakho,Ramis,Perch-Tachtsidis-McArthur-Maloney,Paredes,Lamela-Soldado

 

 

4.2.2013, BPL[25/38]

[8]Wigan 3-0 Everton[18]

35' - Naismith(n. kar.)

39', 83' - Lamela

61' - Soldado

MoTM: Lamela(9.4)

 

Wreszcie Lamela gra tak, jak oczekiwałem! Kolejny świetny występ. W samym meczu dominowaliśmy i było widać, że to nie ten sam Everton. Być może dlatego, że stracili dwóch najlepszych graczy - Fellainiego i Bainesa.

 

Nie było ciekawych meczy.

__________________________________________________________

 

Kolejny mecz gramy również z ekipą z Liverpoolu, ale tym razem nasi przeciwnicy spisują się całkiem nieźle. Liverpool zajmuję 5. pozycję.

 

Carson-Sakai,Sakho,Ramis,Perch-Tachtsidis-Ramsey-Maloney,Gomez,Lamela-Soldado

 

8.2.2013, BPL[26/38]

[5]Liverpool 1-3 Wigan[8]

5', 76' - Soldado

79' - Borini

90' - Lamela

MoTM: Soldado(9.3)

 

Wyśmienity mecz zagraliśmy! Może forma z początku wraca? Mam nadzieję. W każdym bądź razie drużyny z Liverpoolu nam bardzo leżą w tym sezonie. 4 mecze, 4 wygrane.

 

Najciekawsze mecze sezonu:

 

[2]ManU 1:0 Chelsea[1]

 

__________________________________________________________

Końcówka miesiąca zapowiada się spokojnie. Najpierw powtórka F.A CUP, a potem dwumecz z Lechem w LE. Powtórkę z Charltonem zagramy rezerwami, bo jakżeby inaczej? Nie ważne, że mamy potem blisko tygodniową przerwę. I tak powinniśmy dać radę.
Al-Habsi-McCann,Caldwell,Barnett,Perch-Espinoza-McArthur-Beausejour,Gomez,Maloney-Holt

12.2.2013, F.A CUP, 4 rnd powtórka
[bPL]Wigan 0-1 Charlton[CH]
40' - Evina
MoTM: Barnett(7.9)
Katastrofa. Odpadamy z F.A Cup w bardzo marnym stylu. Przegraliśmy z drużyną ze strefy spadkowej niższej ligi. I to, że były to rezerwy nie ma znaczenia. Jest tylko taki plus, że zagramy mniej meczy, choć wierzyłem, że to trofeum jest do zdobycia.

__________________________________________________________

Carson-Sakai,Sakho,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-Maloney,Paredes,Lamela-Soldado
Pierwszy mecz z Lechem gramy w Polsce. Raz już tutaj graliśmy w tym sezonie. Wygraliśmy 1:0, a to były sparingi. Zdecydowanie oczekuję wygranej i to wysokiej. Skład najmocniejszy możliwy. W Poznaniu chłodno i wietrznie. Gramy!
Już w drugiej minucie po szybkiej kontrze rozpoczętej odbiorem Tachtsidisa prowadzimy 1:0! Soldado trafił w poprzeczkę, ale McClean był na miejscu i trafił do pustej siatki. Po klepce McCleana z Paredesem ten pierwszy płasko wrzucił w pole karne rywala i po zamieszaniu Murawski pakuje piłkę do własnej siatki! 2:0! Tym razem świetny odbiór Clyne'a, potem jego świetny rajd i odegranie do Paredesa. Ten z pierwszej piłki do Lameli, który się nie myli i wygrywamy już 3:0, a jest dopiero 35 minuta.

Pięć minut przed przerwą podwyższył Paredes. Oj szkoda mi Lecha. 4:0. W 72. minucie za najlepszego na boisku Paredesa wszedł Gomez. Chwilę potem Lech strzelił bramkę honorową, a potem jeszcze jedną! Końcowy wynik to 2:4. Tak czy siak uważam, że już po dwumeczu.

 

20.2.2013, 1/16 LE

[POL]Lech Poznań 2-4 Wigan[ANG]

2' - McClean

16' - Murawski(o.g)

35' - Lamela

41' - Paredes

79' - Teodorczyk

83' - Arboleda

MoTM: Paredes(9.0)

 

 

Najciekawsze mecze rundy:

 

At. Madrid 0:2 Marseille

AZ 2:2 Spartak Moskwa

Fenerbahce 1:1 ManU

HSV 0:1 Galatasaray

Porto 2:2 Zenit

 

__________________________________________________________

W finale Capital One Cup odbyły się Derby Północnego Londynu. Górą był Arsenal, choć Kanonierzy wygrali dopiero w rzutach karnych. Tym samym jest to ich pierwsze trofeum od ośmiu lat.

__________________________________________________________

Carson-Sakai,Sakho,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-Maloney,Paredes,Lamela-Soldado
Ostatni mecz w tym miesiącu gramy ponownie z Lechem. Losy dwumeczu wydają się być rozstrzygnięte, ale i tak wystawiam pierwszy skład. Po tym meczu musimy świętować awans. Gramy!
Mogliśmy zdobyć bramkę już w 4. minucie, ale McClean fatalnie spudłował po świetnym podaniu od Soldado. 6 minut potem rzut wolny wykonywał Paredes. Wrzucił idealnie na głowę Sakho, który pokonał Buricia i prowadzimy 1:0! Tym razem Soldado świetnie przedryblował dwóch rywali. Trafił jednak w poprzeczkę. Tym czasem stała się rzecz, której nikt się nie spodziewał, a na pewno nie moi obrońcy, który myśleli, że mecz już jest wygrany. Lech zdobył gola i jest 1:1. Nie mam pojęcia, jak Lamela chybił. Był 5 metrów od bramki, na czystej pozycji, a strzelił ok. 5 m. od bramki... W 60 minucie urazu doznał McClean, wejdzie za niego Maloney. Kolejny raz Lamela mija kilku obrońców i fatalnie strzela. Tym razem prosto w Buricia. Honor w 85. minucie uratował nam Paredes, a właściwie Soldado. Paredes, bo zagrał wyborną piłkę do Roberto, który zdobył bramkę. W 90. minucie kolejny beznadziejny strzał naszego skrzydłowego i kończymy na 2:1. Zagraliśmy baaardzo słabo. Jestem zawiedziony, choć w strzałach byliśmy blisko 5 razy lepsi. Większość z nich to były strzały typu Lameli w tym meczu. Rozumiem, że trudno o motywację i skupienie, skoro każdy sądzi, że sprawa awansu jest rozstrzygnięta, ale chciałem czegoś więcej od mojego zespołu. Na pewno na United to nie wystarczy.

27.2.2013, 1/16 LE, rewanż
[ANG]Wigan 2-1 Lech Poznań[POL]
10' - Sakho
24' - Gajko
85' - Soldado
MoTM: Paredes(9.0)

 

Najciekawsze mecze kolejki:
Galatasaray 2:2 (3:2) HSV
ManU 1:0 (2:1) Fenerbahce
Marseille 3:0 (5:0) At.Madrid
Spartak Moskwa 0:1 (2:3) AZ
Zenit 1:2 (3:4) Porto
__________________________________________________________
McClean wypada aż na 4 msc. Wielka szkoda.
__________________________________________________________
Tabela pod koniec lutego:
Odnośnik do komentarza

MARZEC

 

 

W marcu gramy 7 spotkań. 3 z nich są arcytrudne. Najpierw gramy z Chelsea, a potem dwumecz w LE z Manchesterem United. Zapowiada się ciekawy miesiąc.

__________________________________________________________

Pierwsze spotkanie rozgrywamy na DW Stadium. Podejmujemy lidera BPL - Chelsea. Faworyt jest tylko jeden. Skład oczywiście podstawowy. Kontuzjowanego McCleana zastąpi Maloney.
Carson-Sakai,Sakho,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-Maloney,Paredes,Lamela-Soldado

8.3.2013, BPL[27/38]
[7]Wigan 0-1 Chelsea[1]
40' - Lampard(kar.)
MoTM: Ramires(8.7)
Nie wiem jak przegraliśmy. Chelsea oddała 3(!) strzały na naszą bramkę. My oddaliśmy 12. Dziwne, że nie strzeliliśmy co najmniej jednego gola. Zasługiwaliśmy na to. Maloney doznał urazu i wypada na 3 tyg.
Najciekawsze mecze kolejki:
[6]Man City 0:0 Newcastle[8]
__________________________________________________________
Podpisałem kontrakt z pewnym niesamowicie utalentowanym juniorem. O dziwo pochodzi z... San Marino! Jednak pokażę go Wam dopiero gdy dołączy do naszego zespołu, czyli 9 czerwca 2014 roku.
__________________________________________________________
Carson-Sakai,Sakho,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-Beausejour,Paredes,Lamela-Soldado
Pierwszy mecz z United graliśmy w Wigan. Mimo to i tak faworytem jest ManU. Gramy!
W 16 minucie stała się rzecz straszna. Kontuzji doznał Soldado. Nie wiem jeszcze jak poważny to uraz. Aj, jak blisko byliśmy szczęścia! Świetnego podania Lameli nie wykorzystał Holt. Czy Soldado by tą sytuację wykorzystał? Pewnie tak. To było wszystko, co wydarzyło się w pierwszej, wyjątkowo nudnej połowie. Dopiero w 85. minucie wydarzyło się coś ciekawego. Po wrzutce z wolnego Beausejoura główkował Sakho, jednak nad bramką. I to by było na tyle. Wyjątkowo nudny mecz i wynik 0:0. Niby wynik nie najgorszy, ale liczyłem, że uda się wygrać u siebie. Decydujący mecz gramy na Old Trafford. Będzie ciężko. Jest jeden plus - był to nasz 24 mecz z rzędu bez porażki w LE. Tym samym ustanowiliśmy nowy rekord.

13.3.2013, 1/8 LE
[ANG]Wigan 0-0 ManU[ANG]
MoTM: Vidić(8.3)

 

Najciekawsze mecze rundy:

 

Fiorentina 1:0 AZ

Fulham 1:1 Borussia

Porto 3:3 Marseille

__________________________________________________________
Soldado wypada na 2 msc. Okropna wiadomość. Koniec sezonu bez najlepszego strzelca...
__________________________________________________________
Przerwę między pierwszym, a drugim meczem z United wypełnia nam Burnley. Skład wychodzi rezerwowy, z wyjątkiem obrony. Muszę mieć podstawowych zawodników gotowych na rewanż w LE. Nasz rywal zajmuje 19. lokatę, więc powinno pójść gładko.
Carson-Sakai,Sakho,Ramis,Perch-McCann-McArthur-Espinoza,Gomez,Beausejour-Holt

16.3.2013, BPL[28/38]
[7]Wigan 6-0 Burnley[19]
1' - Gomez
43', 87' - Holt
59' - Sakho
77' - Beausejour
80' - Lamela
MoTM: Holt(9.5)
Ależ mecz zagraliśmy! Całkowicie zmiażdżyliśmy Burnley! Nasi rywale oddali 1 strzał.
Najciekawsze mecze kolejki:
[6]Man City 3:1 Tottenham[3]
[5]Liverpool 2:1 Newcastle[8]
[4]Arsenal 1:0 ManU[2]
__________________________________________________________
Carson-Sakai,Sakho,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-Beausejour,Paredes,Lamela-Holt
Na Old Trafford będzie cholernie trudno wygrać. Choć raz już nam się to udało w tym sezonie. Na pewno będzie brakować Soldado. W Anglii, jak to w Anglii - mokro. Czerwone Diabły są zdecydowanym faworytem. Oj, ciężko będzie. Gramy!
Fatalnie mecz zaczął Sakai. Najpierw dostał żółtą kartkę, a chwile potem faulował w polu karnym. Na szczęście nie dostał drugiej żółtej. Karnego wykorzystał Fabio i już przegrywamy. Nie wiele United potrzebowało by zdobyć drugą bramkę. Tym razem Young po świetnym rajdzie. 0:2. Udało nam się jednego strzelić! Konkretnie Tachtsidis po wrzutce z rożnego. 1:2 i nic straconego. Wystarczy jedna bramka. W 75. minucie na boisku wbiegł Perch. Zmienił beznadziejnego Sakai'a. Wszedł również Gomez za Ramseya, który był nie wiele lepszy od naszego lewego obrońcy. I koniec. Nie udało się. Odpadamy już w 1/8 i nie uda się obronić trofeum, choć oddaliśmy 4 razy więcej strzałów. Pozostaje tylko liga.

20.3.2013, 1/8 LE, rewanż
[ANG]ManU 2-1 Wigan[ANG]
7' - Fabio(kar.)
18' - Young
27' - Tachtsidis
MoTM: Tachtsidis(9.0)

 

Najciekawsze mecze rundy:
AZ 4:2 (4:3) Fiorentina
Borussia 4:0 (5:1) Fulham
Marseille 0:0 (3:3) Porto
__________________________________________________________
Pierwszy mecz po odpadnięciu z LE gramy z Southamptonem. Mieliśmy krótką, dwudniową przerwę. Rywale zajmują 16. lokatę i musimy wygrać ten mecz. Musimy wygrać każdy kolejny mecz, jeśli chcemy grać w LE w następnym sezonie, a chcemy. Składu nie zmieniam, bo nie ma takiej potrzeby.
Carson-Sakai,Sakho,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-Beausejour,Paredes,Lamela-Holt

23.3.2013, BPL[29/38]
[16]Southampton 0-2 Wigan[7]
7' - Holt
52' - Lamela
69' - Wanyama(cz.k)
MoTM: Matiudi(8.5)

 

Dobry mecz. W sumie, to się nie musieliśmy za bardzo wysilać.
Nie było ciekawych meczy
__________________________________________________________
Następny mecz gramy z QPR, które broni się przed spadkiem. Zajmują 17. lokatę. W składzie dwie zmiany. Za Paredesa Gomez i Maloney za Beausejoura.
Carson-Sakai,Sakho,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-Maloney,Gomez,Lamla-Holt

26.3.2013, BPL[30/38]
[17]QPR 1-0 Wigan[7]
46' - Lamela (cz.k)
90' - Taarabt
MoTM: Clyne(8.8)
Oj słabo. Zagraliśmy poniżej poziomu.
Nie było ciekawych meczy.
__________________________________________________________
Ostatni mecz miesiąca gramy z ostatnią drużyną ligi. Zdecydowanie oczekuję zwycięstwa. Nie chce więcej wpadek.
Carson-McCann,Sakho,Barnett,Perch-Espinoza-McArthur-Maloney,Gomez,Beausejour-Holt

28.3.2013, BPL[31/38]
[20]Hull 0-3 Wigan[7]
44' - Maloney
46' - Holt
74' - McCann
MoTM: Sakho(8.9)
Zagraliśmy tak, jak powinniśmy. I wygraliśmy. Przeciętny mecz, ale najważniejsze są 3 pkt.
Najciekawsze mecze kolejki:
[2]ManU 2:3 Man City[3]
__________________________________________________________
Tabela pod koniec marca:
Odnośnik do komentarza

KWIECIEŃ

 

 

Do końca sezonu zostało nam 7 meczy. 4 z nich gramy w kwietniu. Po każdym meczu mamy ok. tydzień odpoczynku. Na pewno byłoby mniej, gdybyśmy nie odpadli z LE. Teraz trzeba się już skupić na lidze, żeby dostać się do tej LE. Z powodu nadmiaru wolnego czasu obejrzałem mecze w LM moich dwóch ulubionych drużyn. Barca grała z Realem. Mecz wygrała 3:0 i awans wydaje się dla nich pewny. Drugim zespołem, którego grę oglądałem był Arsenal. Kanonierzy wygrali z Juve 1:0.

__________________________________________________________

 

Pierwszy mecz tego miesiąca gramy z drużyną środka tabeli - Stoke. The Potters zajmują 11. pozycję i nie walczą już raczej o nic. Mecz zdecydowanie chce wygrać. W sumie, to nie widzę innej opcji. Liczę też, że potknie się Liverpool. A The Reds mają do tego olbrzymią możliwość - grają z ManU. Dzięki temu wskoczylibyśmy na 6. pozycję.Skład najbardziej podstawowy, jak tylko się da.

 

Carson-Sakai,Sakho,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-Beausejour,Pareds,Lamela-Holt

 

5.4.2013, BPL[32/38]

[11]Stoke 1-3 Wigan[7]

18' - Snodgrass

30' - Holt

84' - Tachtsidis(kar.)

90' - Ramsey

MoTM: Paredes(8.5)

 

Przeciętne spotkanie. Najważniejsze, że potrafiliśmy odwrócić losy spotkania. Od odpadnięcia z LE gramy bardzo przeciętnie. Dodatkowo kontuzji doznał Sakai.

 

Najciekawsze mecze kolejki:

 

[1]Chelsea 2:1 Arsenal[6]

[3]ManU 2:0 Liverpool[7]

(Dzięki takim wynikom wskakujemy na 5. miejsce! W sumie, to do 4. City tracimy 2 pkt. Mamy bardzo podobne terminarze. Jeden trudny mecz i reszta łatwych.)

__________________________________________________________

Z powodu nadmiaru wolnego czasu i ogólnej ligowej nudy postanowiłem wybrać się na rewanżowe spotkania 1/4 LM. Niestety, Arsenal na Juventus Stadium został ośmieszony. Szczęsny wyciągał piłkę z siatki aż 4 razy, ale dwa razy świetnie interweniował. Dodatkowo obronił karnego. Z kolei Barca na Santiago Bernabeu ograła Real 2:1. Katalończycy powinni wygrać dużo więcej, ale Messi marnował setkę za setką.

__________________________________________________________

Kolejny z meczy, które musimy wygrać gramy z Swansea. Za mojej kadencji jeszcze z nimi nie wygraliśmy. Czas to zmienić. Kontuzjowanego Sakai'a zastępuje Perch.

Carson-Perch,Sakho,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-Beausejour,Pareds,Lamela-Holt

13.4.2013, BPL[33/38]
[7]Wigan 2-0 Swansea[9]
35', 79' - Holt
MoTM: Sakho(8.9)
Całkowita dominacja. Nasi rywale oddali zaledwie jeden strzał. Ponownie wracamy na 5. pozycję.
Najciekawsze mecze kolejki:
[7]Liverpool 3:0 Tottenham[4]

__________________________________________________________

Trzeci mecz tego miesiąca gramy z West Hamem. Rywale mają za sobą normalny sezon i zajmują naturalną dla siebie 14. pozycję. Nie walczą już o nic. Chyba nikogo nie zaskoczę, jeśli napiszę, że musimy wygrać ten mecz. Skład zostaje taki sam.
Carson-Perch,Sakho,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-Beausejour,Pareds,Lamela-Holt

19.4.2013, BPL [34/38]
[5]Wigan 3-0 West Ham[14]
20' - Lamela
37' - Ramsey
44' - Holt
MoTM: Clyne(8.3)

Świetny mecz w naszym wykonaniu. Zmiażdżyliśmy rywala. Dzięki bilansowi bramkowego wskakujemy na... 3. pozycję! Teraz tylko się wybronić i za sezon LM!!

 

Najciekawsze mecze kolejki:

 

[4]Man City 1:1 Chelsea[1]

 

__________________________________________________________

Ponownie pojechałem na mecz Barcy. Tym razem grają w półfinale LM z Juventusem. Barcelona w Turynie radziła sobie dobrze. Katalończycy wygrali 1:0. Obie drużyny kończyły w 10.

__________________________________________________________

Ostatni mecz miesiąca gramy z Newcastle. Po raz kolejny jest to "Must-win match". Rywale spisują się dobrze. Zajmują 8. pozycję, a przewidywano im 10. Niby nie duża różnica, ale zawsze coś. Składu na ten mecz nie zmieniam, bo najzwyczajniej nie mam potrzeby.
Carson-Perch,Sakho,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-Beausejour,Pareds,Lamela-Holt

27.4.2013, BPL[35/38]
[8]Newcastle 0-4 Wigan[6]
28', 52' - Paredes
38' - Sakho
78' - Lamela
MoTM: Paredes(9.2)
Wyśmienity mecz! Sroki nie oddały nawet celnego strzału! Po tym zwycięstwie wskakujemy na... 2. miejsce! No, ale United mają 2 mecze mniej.
Najciekawsze mecze kolejki:
[16]Everton 0:1 Liverpool[7]

__________________________________________________________

 

Jeszcze przed końcem miesiąca wybrałem się na Camp Nou. Obejrzałem tam bardzo ciekawy mecz, który jednak zakończył się porażką Barcy 3:4 i pierwszym finalistą zostaje Juve. Drugim finalistą PSG.

__________________________________________________________

Tabela pod koniec kwietnia:
Odnośnik do komentarza

Dopiero teraz zauważyłem. Pisałem wszędzie 2013 zamiast 2014... Przepraszam za pomyłkę :D

___________________________________________________________________________

 

 

MAJ

 

 

Pierwszym wydarzeniem maja jest propozycja kontraktu od Wigan. Zarząd proponował kontrakt na 3 lata, ale ja wolę co sezon przedłużać, więc wynegocjowałem umowę na jeden rok.

__________________________________________________________

 

Pierwszy z ostatnich trzech meczy gramy z Fulham na DW. Nasi rywale są na 12. pozycji i nie wygrali od 4 spotkań. Mam nadzieję przedłużyć ich serie. Składu oczywiście nie zmieniam. Chyba nie muszę przypominać, że teraz musimy wygrać każdy mecz, żeby zagrać w LM w następnym sezonie? A szansa jest, bo mecze są do wygrania. Kontuzja Soldado okazała się nie tak poważna i gdybym się uparł, to mógłby grać w tym meczu. Zostawiam jednak Holta.

 

Carson-Perch,Sakho,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-Beausejour,Pareds,Lamela-Holt

 

3.5.2014, BPL[36/38]

[2]Wigan 4-2 Fulham[14]

17' - Lamela

34' - Senderos(o.g)

40', 61' - Holt

81' - Rodallega

88' - Sakho(o.g)

MoTM: Holt(9.0)

 

Udało się wygrać. Świetny mecz Holta. Martwi mnie jednak, że współpraca Holta z Paredesem wygląda biednie. Gdy grał Soldado Argentyńczyk miał przeważnie noty 7,5+ w każdym meczu. Teraz w każdym meczu ma po 7.1. Kontuzji doznał Beausejour. Wypada na 3-4 tyg.

 

Najciekawsze mecze kolejki:

 

[7]Liverpool 2:0 Chelsea[1]

 

__________________________________________________________

Kolejny ligowy mecz gramy z Norwich. Kanarki miały bić się o utrzymanie, a zajmują 9. miejsce. Zdecydowanie mają za sobą dobry sezon. Do składu mimo dobrej formy Holta wraca Soldado. Po prostu Hiszpanowi bardziej ufam.
Carson-Perch,Sakho,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-Maloney,Pareds,Lamela-Soldado

7.5.2014, BPL[37/38]
[9]Norwich 0-4 Wigan[2]
38' - Lamela
56' - Sakho
82' - Paredes
86' - Holt
MoTM: Paredes(9.1)

 

ŚWIETNY mecz! Całkowita dominacja i wszystko wskazuje na LM! Jak pisałem, gdy tylko Soldado gra Paredes gra bardzo dobrze.
Nie było ciekawych meczy

__________________________________________________________

W finale LE zmierzył się Manchester United z Borussią Dortmund. Czerwone Diabły wygrały 3:0.

__________________________________________________________

Carson-Perch,Sakho,Ramis,Clyne-Tachtsidis-Ramsey-Maloney,Pareds,Lamela-Soldado
Mecz o wszystko. Mecz o LM. Mecz sezonu. Nazywajcie ten mecz jak chcecie. Jedno jest pewne - jest to najważniejszy mecz w tym sezonie. Wystarczy nam remis i na pewno zagramy w el. LM. Mam nadzieję, że się uda. Holt mimo dobrej formy ponownie ląduje na ławce. Bardziej wierze w Soldado. Gramy!
Do przerwy nudno i remisowo. W 60. minucie ratował nas słupek. 13 minut potem znowu było bardzo blisku utraty bramki. Tym razem obok. W 78. minucie kontuzji doznał Perch. Wbiegł za niego McCann. I koniec! 0:0 po wyjątkowo nudnym meczu. Dodatkowo City przegrało 0:2 z Fulham. Dzięki temu zajmujemy aż 3. miejsce w BPL!

18.5.2014, BPL[38/38]
[6]Arsenal 0:0 Wigan[2]
MoTM: Tachtsidis(8.6)

 

Nie było ciekawych meczy.

__________________________________________________________

Tabela po ostatnim spotkaniu:
Odnośnik do komentarza

No właśnie się obawiam następnego sezonu. Żeby nie było tak jak z Newcastle sezon temu.

_________________________________________________________________________

 

Za zajęcie 3. miejsca dostaliśmy £25.08 mln. Na pewno kasa na transfery się znajdzie. Dzięki temu nie ma już mowy o jakimkolwiek długu. Podam jeszcze jedną małą różnicę między tym sezonem, a poprzednim w finansach. Rok temu przychody z transmisji wynosiły £7 mln, a w tym roku £71 mln. Jakiś kosmos.

__________________________________________________________

 

Podsumowanie wyników:

 

BPL: Sukces pełną gębą. Chociaż nasze losy się bardzo zmieniały. Na początku graliśmy fantastycznie, a nawet przez 2 czy 3 kolejki byliśmy liderem. Potem jednak spadek w okolice 7. miejsca, spowodowany brakiem obrońców. Potem walka o LE. Pod koniec sezonu, to w sumie sam nie wiem jak znaleźliśmy się na 3. miejscu. Wszystko dzięki niesamowitemu spłaszczeniu tabeli w górnej części. Między 4. a 7. zespołem było 3 punkty różnicy. Ogromny sukces.

 

F.A Cup: Lekkie rozczarowanie. Spodziewałem się nieco więcej. Nawet, jeśli grają rezerwy to porażka z Charltonem nie przystoi. Przydałoby się to poprawić w następnym sezonie.

 

Capital One Cup: Na tym pucharze, to mi już kompletnie nie zależało. Mimo to dotarliśmy do ćwierćfinału, gdzie przegraliśmy 0:6 z Tottenhamem. Nie ma się co dziwić - to był okres, gdy nie miał kto grać na środku obrony, wszyscy byli przemęczeni. Skończyło się juniorami na złych pozycjach.

 

UEFA Supercup: Z Realem szans nie mieliśmy. Mimo to walczyliśmy jak lwy. Zagraliśmy dobry mecz i zmusiliśmy Królewskich do wysiłku.

 

Liga Europy: Tym jestem rozczarowany. Odpadliśmy już w 1/8, a liczyłem, że uda się dojść do finału. No, ale losowanie nie poszło po naszej myśli i wyszło, jak wyszło. Chociaż z drugiej strony, dzięki temu, że odpadliśmy mieliśmy mniej do grania, co pozwoliło nam zająć miejsce premiowane Ligą Mistrzów. Co do samej LM to wydaje mi się, że 3. miejsce w grupie to będzie dobre osiągnięcie. No, ale poczekajmy na losowanie grup.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie występów zawodników.

 

Bramkarze (Występy/Stracone/Cz.Konta/Średnia):

 

Scott Carson 28l. (29/19/15/7.02) - Znowu był naszym podstawowym bramkarzem. Umiejętności ma bardzo podobne do Al-Habsiego. Jedną różnicą jest to, że Anglik popełnia może nie mniej błędów, ale nie są tak poważne jak te Al-Habsi'ego. Chciałbym napisać, że jestem zadowolony, no ale nie jestem.

 

Ali Al-Habsi 32l. (32/37/10/7.01) - Kolejny kiepski sezon Aliego. Średnia może tak źle nie wygląda, ale mam dość jego błędów. Z początku był podstawowym bramkarzem i popełniał jakieś mniejsze błędy. Jednak po pamiętnym meczu i nocie 3.4 postanowiłem z niego zrezygnować.

 

Podsumowanie: Nowy bramkarz potrzebny od zaraz.

__________________________________________________________

 

Prawi Obrońcy(Mecze[Z ławki]/Bramki/Asysty/Średnia):

 

Nathaniel Clyne 23l. (48[2]/0/10/7.45) - Bardzo dobry sezon młodego Anglika. Pewny punkt obrony. 10 asyst to bardzo dobry wynik. Średnia również bardzo dobra. Dobry w obronie i w ataku. Nie popełniał koszmarnych błędów. Mam nadzieję, że uda mi się go zatrzymać na kolejny sezon.

 

James Perch 28l. (31[6]/1/2/7.26) - James grał przez większość sezonu na lewej stronie obrony. Dobrze sobie tam radził. Jestem z niego zadowolony. Jako zmiennik na obie strony obrony będzie ok.

 

Podsumowanie: Wzmocnienia nie potrzebne.

__________________________________________________________

Lewi Obrońcy:

 

Gotoku Sakai 23l. (13/0/1/7.18) - Japończyk był naszym jedynym nominalnym lewym obrońcą. Przyszedł do nasz w zimę i grał przeciętnie. Myślę, że w następnym będzie grał o wiele lepiej. Przyzwyczai się do Anglii i naszej gry.

 

Podsumowanie: Mimo, że mamy tylko jednego nominalnego lewego obrońce, to ilość piłkarzy, którzy mogą grać jest zadowalająca. Wzmocnienia nie potrzebne.

__________________________________________________________

Środkowi Obrońcy:

 

Ivan Ramis 29l. (50/2/5/7.54) - Hiszpan kolejny rok był naszym podstawowym obrońcą. Najpewniejszy punkt naszej obrony. Kolejny świetny sezon. Interesuje się nim Atletico Madrid. W przypadku oferty zatrzymanie go będzie trudne.

 

Mamadou Sakho 24l. (33/4/1/7.58) - Bardzo udany transfer. Przyszedł do nas w zimę i grał fenomenalnie. Bez problemu wpasował się w nasz styl gry. Jeszcze raz powtórzę, że to był świetny transfer.

 

Gary Caldwell 32l. (8[2]/1/1/7.14) - Gary doznał poważnej kontuzji. Po niej już miejsca w składzie nie odzyskał. Zdecydował już w połowie lutego, że odchodzi na wolny transfer. Droga wolna, nikt płakać nie będzie.

 

Leon Barnett 28l. (10[1]/0/1/7.26) - Wyciągnięty z rezerw. Idealnie nadaje się na mecze pucharowe. Nie zawodził. Pewien poziom trzymał i to jest najważniejsze.

 

Thomas Rogne 23l. (9/0/0/7.40) - Co z tego, że średnią miał niezłą. Co z tego, że w pucharach mógł grać. Przeważnie jego występy kończyły się na jednym meczu, a potem kilka tygodni przerwy. Miał aż 6 kontuzji w tym sezonie. Stracił prawie 5 miesięcy. Po co mi taki zawodnik? Do sprzedaży.

 

Podsumowanie: Jeden dodatkowy zmiennik by się tutaj przydał. Jednak nie jestem pewny, czy wystarczy na to pieniędzy. Jak coś zostanie to pewnie jakiś przeciętniak przyjdzie.

Odnośnik do komentarza

Defensywni Pomocnicy(Mecze/Bramki/Astysty/Średnia):

 

Chris McCann 26l. (15[10]/4/2/7.26) - Chris był zmiennikiem. Sprawdził się w tej roli dobrze. Na pewno nie chcę żeby odchodził. Najbardziej cenię to, że może grać też na lewej obronie.

 

Roger Espinoza 27l. (17[12]/1/4/7.12) - Z Rogerem sytuacja identyczna jak z McCannem. Zmiennik, który może grać na środku pomocy i na lewej obronie. Podobnie jak wyżej też nie musi odchodzić, ale jeśli będą oferty to na pewno zaakceptuje.

 

Panagiotis Tachtsidis 23l. (61[3]/10/4/7.86) - Wybitny sezon Greka. Znowu grał FE-NO-ME-NA-LN-IE. O dziwo, nikt nie jest nim zainteresowany. I tak bym go za żadne pieniądze nie sprzedał. Nawet nie ma takiej opcji. Tachtsidis zgarnął statuetkę PFA Young Player of the Year. Jeszcze raz - wybitny sezon.

 

Podsumowanie: O ile nikt nie odejdzie to wzmocnienia zbędne.

__________________________________________________________

Środkowi Pomocnicy:
James McArthur 26l. (12[3]/1/2/7.12) - James grał wtedy, kiedy Ramsey nie mógł. Nie zawodził.
Aaron Ramsey 23l. (45[1]/3/2/7.30) - Był najbardziej niepewnym z moich letnich transferów. Aaron zagrał średni sezon. 3 bramki i 2 asysty nie powalają. Nie wiem, czy go zatrzymam na cały następny sezon. Często grał bardzo źle. Jego najwyższa nota w tym sezonie to 8.0. Słabo. Zobaczymy, co z nim będzie.
Podsumowanie: Ramsey nie powalał. Z drugiej strony nie miał z kim rywalizować o miejsce w pierwszym składzie. Wzmocnienia nie są konieczne, ale Ramsey mógłby mieć z kim walczyć o pierwszą 11.

__________________________________________________________

Prawi Skrzydłowi:
Shaun Maloney 31l. (15[3]/2/1/6.86) - Słabiutki sezon Maloneya. Do sprzedaży. Zawodził.
Erik Lamela 22l. (50[6]/23/13/7.43) - Bardzo dobry sezon Hiszpana. 23 bramki to na prawdę bardzo dobry wynik. Tak samo z 13 asystami. Jestem bardzo zadowolony z jego występów. Oby tak dalej!
Podsumowanie: Podobna sprawa jak ze środkiem pomocy. Wzmocnienia nie koniecznie, ale jakiś zmiennik by się przydał. Zwłaszcza jeśli uda mi się sprzedać Maloneya.

__________________________________________________________

Lewi Skrzydłowi:
Jean Beausejour 29l. (29[5]/3/9/7.11) - Kontrakt wygasa mu w tym roku. Jakoś nie przekonał mnie, abym go przedłużył. Grał przeciętnie.
James McClean 25l. (31[6]/3/10/7.15) - Nie zawodził, ale też nie powalał. Kolejny zawodnik trapiony kontuzjami. Myślę, że zostanie, ale będzie zmiennikiem.
Podsumowanie: Wzmocnienia jak najbardziej potrzebne.
__________________________________________________________
Środkowi Ofensywni Pomocnicy:
Jordi Gomez 28l. (12[17]/1/2/7.20) - Może i jego statystyki nie powalają, ale grał całkiem nieźle. Wystarczająco dobrze, aby przekonać mnie do przedłużenia kontraktu. Zmiennik z niego całkiem dobry.
Leandro Paredes 19l. (43[1]/14/20/7.84) - GE-NI-AL-NY sezon. Zaliczył aż 20 asyst, 14 bramek! Ma dopiero 19 lat. Oj będzie z niego pożytek. Podobnie jak z Tachtsidisem - za żadne pieniądze nas nie opuści. Zgarnął nagrodę dla Piłkarza Roku wg. Dziennikarzy. Brawo, Brawo, Brawo!
Podsumowanie: Wzmocnienia zbędne.
__________________________________________________________
Napastnicy:
Grant Holt 33l. (16[8]/11/1/7.36) - Mimo zaawansowanego wieku Holt grał dobrze. Zdobył aż 11 bramek, mimo że zaczął tylko 16 meczy od pierwszej minuty. Jednak nie jestem zadowolony z jego współpracy z Paredesem. Już sezon temu było widać, że nie ma między nimi "piłkarskiej chemii". Będę chciał go sprzedać ze względu na jego wiek.
Roberto Soldado 28l. (39[1]/22/5/7.29) - Dorobek bramkowy ma całkiem przyzwoity. Jednak jego średnia nie powala. Stracił końcówkę sezonu przez kontuzję. Jestem lekko zawiedziony. Spodziewałem się po nim jednak nieco więcej.
Podsumowanie: Jakiś zmiennik dla Soldado w wypadku sprzedania Holta konieczny.
__________________________________________________________
Odnośnik do komentarza

Celson, mi FM pokazuje, że Hiszpan, ale urodził się w Buenos Aires. Też mi się wydawało, że Argentyńczyk.

Lew77, nie każdy. Maloney 6,86.

________________________________________________________

 

 

CZERWIEC

 

 

Przedłużyłem kontrakty z dwoma zawodnikami. Pierwszy z nich to Jordi Gomez. Będzie grał u nas jeszcze rok, a potem się zobaczy. Kolejny to Leandro Paredes. Z nim przedłużyłem kontrakt o 4 lata. Będzie u nas grał aż do 2019 roku. Będzie zarabiał 55 tys/tyg.

__________________________________________________________
Ligę Mistrzów wygrał Juventus. Zmiażdżyli w finale PSG. Wynik 3:1 dla ekipy z Turynu.
__________________________________________________________
Zdecydowałem się, że miejscem naszego zgrupowania będzie USA. Termin zgrupowania to 19.7.2014-29.7.2014
__________________________________________________________
Z klubem pożegnali się:
  • Gary Caldwell
  • Jean Beausejour
  • Lee Nicholls
  • Tim Chow
__________________________________________________________
Z początkiem okna transferowego dołączył do nas Franco Valenzise. Cholernie utalentowany chłopak. Myślę, że za kilka sezonów może być naszym podstawowym napastnikiem. Widzę przed nim świetlaną przyszłość. W klubie był 3 dni. Został wypożyczony do Newport Co.
__________________________________________________________
Mój budżet na ten sezon to jakaś katastrofa. Zarząd dał mi 9 mln funtów na transfery i 60 tys. na płace. Co prawda jeszcze nie było mi dane wybrać oczekiwań na ten sezon, więc wciąż jest nadzieja, że uda się uzyskać coś więcej kasy. Po takim sukcesie, jakim było 3. miejsce spodziewałem się więcej kasy. Spodziewałem się ok. 15 mln.
__________________________________________________________
Postanowiłem poprosić zarząd o rozbudowę obiektów młodzieżowych. Zdziwiłem się, gdy się zgodzili. Rozbudowa potrwa pół roku.
__________________________________________________________
Jak się okazało moje wymagania minimalne na ten sezon to awans do LE. Więcej kasy na transfery nie będzie. Kiepsko.
__________________________________________________________
Bardzo blisko odejścia z klubu był Al-Habsi. Oczekiwał jednak, że po odejściu będę mu płacić 17.5 tys/tyg do końca jego kontraktu. Nie mam zamiaru płacić mu za grę w innym klubie.
__________________________________________________________
Transfery do klubu:
Do klubu dołączył nowy bramkarz. Jest nim Asmir Begovic. Wierzę, że będzie bronił lepiej od moich bramkarzy. Zapłaciłem za niego £7.75 mln. Nie sądzę, że wystarczy mi na kogokolwiek innego.
__________________________________________________________
Odnośnik do komentarza

LIPIEC

 

Transfery z klubu:

 

Z klubu pozbyłem się Al-Habsiego. Odszedł do Tottenhamu za £1.7 mln. Żegnamy go. Nikt nie będzie płakał.

 

Jamar Day został wypożyczony do Yeovil.

__________________________________________________________

Transfery do klubu:
Potrzebowałem lewego skrzydłowego, ale mój budżet wyglądał nieciekawie. Zdecydowałem się więc na wypożyczenie. Dołączył do nas Eduardo Salvio. Umiejętności ma podobne McCleana, więc szykuje się walka o miejsce w wyjściowej 11.

__________________________________________________________

Wyniki lipcowych sparingów:
Montreal Impact 0:1 Wigan (Carr)
San Jose 0:1 Wigan (Sakho)
Exeter 1:3 Wigan (Ramsey, Gomez, Soldado)
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...