Jump to content

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Maniek_ZKS

Recommended Posts

Pojawia się coraz więcej pytań dotyczących nowej odsłony Football Managera, więc i wersji 2013 należy się ten temat. Natomiast "FM Odliczanie do premiery" już chyba należy zamknąć, bo jest po premierze gry.

 

Przypomnienie => ustawiczne powtarzanie pytania nie przyspiesza uzyskania na nie odpowiedzi. CMF to nie Onet i takie zachowanie może skutkować upomnieniami.

Link to comment

Witam,

Pytanko na szybko, własnie instaluje FMa, po czym muszę się przenieść z komputerem w miejsce gdzie internetu brak;) Pytanie brzmi: Czy można grać bez problemów mając zainstalowanego FMa a nie mając dostępu do internetu, czy tryb off-line nie ogranicza w zaden sposób rozgrywki, i jak go uruchomić(no chyba ze włączy sie bez problemu sam;)

Link to comment

Już mi się to kiedyś zdarzyło, ale sobie z tym jakoś poradziłem. A mianowicie: jeżeli kliknę sam w zakładkę taktyka, to zawodnicy mi się automatycznie sortują wpierw według kolumny wyboru, następnie według pozycji. Czyli wpierw mam zawodników z "11", potem rezerwowych, a następnie resztę w porządku od bramkarzy do napastników.

Natomiast jak okienko taktyki pojawi mi się automatycznie przed meczem to sortowanie jest tylko na podstawie jednej kolumny i jak, np. zrobię sortowanie według wyboru składu, to nie wybrani zawodnicy nie są posortowani zgodnie z pozycją tylko są w rozsypce. W FM12 miałem ten sam problem, ale z czasem jakoś sobie z nim poradziłem.

Wie ktoś może jak temu zaradzić ?

 

A teraz o wrażeniach z gry. Nie wiem czemu ale rozmowy motywacyjne mi jakoś nie leżą. Odnoszę wrażenie, że reakcja na poszczególne wypowiedzi jest inna niż w poprzedniej wersji gry.

Co mi się podoba, to pada mniej bramek samobójczych. Nadal się zdarzają ale już nie z tak dużą częstotliwością, bo zdarzało mi się mieć 4-5 meczy z rzędu z samobójem.

Dalej za to mi się nie podobają transfery, ich kwoty. Jagiellonia ma budżet niecałe 100 tyś. euro, a AI kupuje zawodnika za ponad 500 tys. euro. Pozatym żądane ceny za większość zawodników są chore. Ok, rozumiem są "gorące nazwiska", ale żeby kupić kogoś w Bundeslidze muszę liczyć na niego minimum 2 lub 3 razy więcej kasy ile jest on wart.

Jeszcze jedno co zauważyłem. Trochę śmieszne jest, gdy grając 4 obrońców, obaj boczni cofają się po piłkę pod pole karne, gdy jest ona wybijana z "piątki" przez bramkarza. Zazwyczaj do takiego podania wychodzi środkowy obrońca, ewentualnie jeden boczny, ale nie dwóch.

 

A i jeszcze jedno co do wymagań gry. Z roku na rok, przy podobnych lub nawet takich samych ustawieniach bazy danych, coraz wolniej gra się u mnie wczytuje i przetwarza. Też zauważyliście taką regularność? Trochę mnie to dziwi, bo o ile miało by to związek z wymaganiami graficznymi to ok, ale sam silnik przetwarzania chyba się nie zmienia za mocno?

Link to comment

mi gra za jednym razem działała płynnie ,a za drugim juz mniej płynnie.

tyle ze ja gram w oknie, do tego wlaczony torrent i weeb.tv :)

do tego mam kilkuletni dysk, a to pewnie tez ma wpływ, bo moj twardziel czasem mysli tak ze boje sei zeby talerz nie wyskoczył i mnie nie zabił

Link to comment

Ja mam porównanie, bo w identycznych warunkach pogodowych grałem w 2012 i teraz gram w 2013. Według mnie FM 2013 jest wolniejszy.

 

Garść spostrzeżeń.

Na razie kompletnie nie trafia do mnie interfejs. Nie jest intuicyjny. Wszystko trzeba rozwijać i nic nie jest pod ręką. Przede wszystkim denerwuje mnie brak kalendarza u gory ekranu i brak okienka wyszukiwania. Żeby w nie wejść trzeba kliknąć na kalendarz lub ikonę szkła powiększajacego.

Kolejną derewującą mnie rzeczą jest brak możliwości rezygnacji z trybu pełnoekranowego w trakcie meczu. Nie chodzi mi o podział ekranu, a o wyjście do okna z koszulkami i wynikiem meczu. Tak jak było w poprzednich wersjach gry. Teraz mamy do wyboru jedynie pełny lub podzielony ekran. Widać, że SI dodało kilka klatek do ruchów zawodników w trybie 3D, ale sami zawodnicywydają się nieco sztywniejsi. Poruszają się mniej naturalnie. Do tego piłka porusza się po boisku jak po lodowisku (kilka osób zwracało na to uwagę). Nie czuć, że odbija się od trawy.

Link to comment

Kolejną derewującą mnie rzeczą jest brak możliwości rezygnacji z trybu pełnoekranowego w trakcie meczu. Nie chodzi mi o podział ekranu, a o wyjście do okna z koszulkami i wynikiem meczu. Tak jak było w poprzednich wersjach gry. Teraz mamy do wyboru jedynie pełny lub podzielony ekran.

Wiem, że to nie to samo. Ale może ten mod trochę Ci pomoże? http://www.fmscout.com/a-fm13-mod-match-in-between-highlights.html

Link to comment

Dzięki, właśnie o to mi chodzilo. Mod faktycznie moze odrobinę pomóc :).

 

Kolejne spostrzeżenie.

Na początku gry kilka reprezentacji U-23 nie ma trenerów. Złożylem podania i co? Nie wyskoczyla żadna informacja o ich dostarczeniu. W FM 2012 od razu pojawialo się info, że podania zostaly dostarczone i będą rozpatrzone.

Link to comment

Dobre pytanie. Sam się zastanawiam czym się kierować przy wyborze dyrektora ds. sportowych.

 

Ogólnie jest to ciężki temat do odwzorowania. W większości lig ów dyrektor zajmuje się głównie transferami i finansami w drużynie, w Niemczech oprócz tego jest kimś w rodzaju kierownika drużyny, a tego stanowiska brakuje mi właśnie w lidze polskiej.

 

Co do atrybutów, to powinieneś zwracać uwagę na te, które będą mu potrzebne do wykonywania powierzonych mu zadań, chociaż brakuje atrybutu, który ukazywałby zdolności do kupowania/sprzedawania zawodników lub przedłużania kontraktów.

Link to comment

Mi się ten dyro przydaje do wypożyczania młodzieży szczególnie i sprzedawania osób niepotrzebnych.

 

czy ktoś zna rozwiązanie problemu z sortowaniem, który opisałem kilka linijek wyżej???

 

Zlecasz jemu to w jaki sposób? Mam dużo kiepskich graczy i sam nie mogę sprzedać.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...