Skocz do zawartości

Pytanie do...


lad

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, jmk napisał:

20. Chodzisz regularnie na Legię?

21. Byłeś na jakimś wyjeździe?

22. Na spotkania warszawski chadzasz (piłka), a czemu nie na zloty?

20. Przez ostatnie lata mniej regularnie, miałem kilka sezonów z pełna frekwencja ale to był okres przedmałżeński:) teraz bardziej okazjonalnie

21. nie jeżdżę na wyjazdy

22. na hali nie byłem już dobre kilka lat, a co do zlotu kiedys o tym myślałem a obecnie jestem chyba już na to za stary

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, jmk napisał:

23. A czemu nie jeździsz (wyjazdy)? Jakie masz zdanie na ten temat?

24. Z tym zlotem to chyba jak pisanie, że jest się za starym na granie w gry ;)

 

23. za dzieciaka byłem ministrantem min. z Karolem Szczęściarzem,  wiec znałem klimat z opowieści. Doceniam ten  kibicowski trud-wiele km za klubem a zarazem odpychają mnie akcje typu promocja.

24. coś w tym jest,  ale obecnie urlop podporządkowany pod dzieci

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

26. Skąd ta tendencja do niechlujnego pisania postów? W tym temacie idzie Ci to zgrabnie, ale czasem dwa razy muszę rozkimniać co miałeś na myśli.

 

27. Myśle, że można u Ciebie liczyć na brak zbędnej dyplomacji, wiec: kogo z forum najbardziej nie lubisz/kto najbardziej cię wkurwia?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, lad napisał:

26. Skąd ta tendencja do niechlujnego pisania postów? W tym temacie idzie Ci to zgrabnie, ale czasem dwa razy muszę rozkimniać co miałeś na myśli.

 

27. Myśle, że można u Ciebie liczyć na brak zbędnej dyplomacji, wiec: kogo z forum najbardziej nie lubisz/kto najbardziej cię wkurwia?

26. Często pisze z pracy na szybkości i to może być przyczyną, po części też z lenistwa:)

27. Było już podobne pytanie, ale odpowiem bo przeanalizowałem i powtórzę to co wcześniej pisałem;) Z historycznych osób to Icon i Kinas bo o nim zapomniałem przy poprzedniej odpowiedzi, z obecnych kuab i momentami gacek kiedy wchodzi w retorykę on i  jego znajomi vs osoby mające większe pojęcie na dany temat.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

2. Jak wyglądała twoja ścieżka zawodowa? Pisałeś o tym, że kiedyś zajmowałeś się ubezpieczeniami, a teraz jesteś restauratorem. Jak to się stało?

3. Jak trafiłeś do Barcelony (o ile dobrze pamiętam) i co tam robiłeś?

4. Co spowodowało sporą przerwę w twojej obecności na forum?

5. Jakie napotkałeś największe przeszkody w prowadzeniu biznesu?

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, T-m napisał:

1. Jak masz na imię :)

1. Marek

 

4 godziny temu, lad napisał:

2. Jak wyglądała twoja ścieżka zawodowa? Pisałeś o tym, że kiedyś zajmowałeś się ubezpieczeniami, a teraz jesteś restauratorem. Jak to się stało?

3. Jak trafiłeś do Barcelony (o ile dobrze pamiętam) i co tam robiłeś?

4. Co spowodowało sporą przerwę w twojej obecności na forum?

5. Jakie napotkałeś największe przeszkody w prowadzeniu biznesu?

 

2. Sprzedawałem bardzo różne produkty. M.in ubezpieczenia inwestycyjne, ale też m.in. oprogramowanie komputerowe i kredyty. Pracowałem również jako analityk kredytowy. Zaoszczędziłem pieniądze i postanowiłem wrócić do kraju otworzyć swoją firmę. Zainspirowany Hiszpanią na początku brałem pod uwagę tapas bar. Natomiast w momencie, gdy zacząłem działać organizacyjnie poznałem dość znanego kucharza, który poważnie myślał o przejściu na swoje. No i zdecydowaliśmy się połączyć siły. 

3. Czysta emigracja zarobkowa. To tam właśnie pracowałem jako analityk kredytowy.

4. Przede wszystkim niekorzystna atmosfera na forum w tamtym czasie. Nie wchodzę do internetu, żeby się z kimś kłócić, tylko żeby się odpocząć. Niemniej jednak w gruncie rzeczy nie była to jakaś przerwa zaplanowana. W pewnym momencie spędzałem na forum stanowczo zbyt dużo czasu, dostałem bana (chyba właśnie tego za stwierdzenie, że msza w KK jest nudna), odczekałem swoje, wróciłem na forum, ale jakoś zupełnie mi minął nawyk wchodzenia tutaj i stopniowo zaglądałem coraz rzadziej i rzadziej. 

5. To trudne pytanie, bo przeszkody w każdym biznesie są inne. Restauracja nie była moim pierwszym biznesem. Miałem już za sobą mniej udane próby. Dla mnie najtrudniejsze było nauczenie się samodyscypliny. Wcześniej mobilizował mnie trochę etat i to, że po prostu codziennie muszę być w robocie o określonej godzinie. Jak przeszedłem na swoje to okazało się, że mogę nie wstawać rano, tylko przełożyć pracę na później. Mogę wyskoczyć na zakupy w środku dnia i nie muszę się nikomu z tego tłumaczyć. I nagle okazywało się, że na pracę zostawało za mało czasu. 

tl;dr - jestem leniem. 

 

4 godziny temu, jmk napisał:

6. Jakie masz menu w restauracji?

7. Co robisz na co dzień?

8. Starczyło 50k zł na wakacje? Gdzie byłeś?

9. Ile prowadzisz biznesów?

 

6. Obecnie mam 4 restauracje (w spółkach) i w każdej menu jest inne, bo jest dostosowane do okolicy. Natomiast kuchnia we wszystkich jest polska. 

7. Wolny czas chętnie spędzam z dziećmi. Najczęściej aktywnie - jezioro (w zimie basen), rowery, czy jakieś krótkie wycieczki. Lubię również czytać, marnować czas przy FM-ie. Zacząłem również pływać na windsurfingu. Poza tym albo bawię się sznurkami, albo po prostu spotykam z przyjaciółmi. 

8. Byłem na Malediwach. Polecam kierunek. Pieniędzy wystarczyło, a nawet ponad 50% zostało przesuniętych do (ówcześnie) przyszłorocznego budżetu. 

9. W tym momencie z różnym stopniem zaangażowania (bo to spółki) "9 biznesów", z tym, że niektóre składają się np. z kilku punktów handlowych. 

 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, klinsmann napisał:

10. jaki sens miec 9 biznesow w spolce zamiast 1 czy 2-3 swoich? co Tobą kierowalo? :-) 

10. Po pierwsze role odegrał czas. W danym momencie niekoniecznie miałem środki na sfinansowanie całej inwestycji. Po drugie dywersyfikacja - uważam że zawsze im większa tym lepiej. Po trzecie dostęp do pomysłów i know-how w branżach w których nie mam/nie miałem wystarczającej wiedzy.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...