Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny - FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

FM Modifierem możesz edytować własnego sejwa, niezależnie i bez wpływu na bazę danych, którą edytujesz programem od SI. Jeśli w nim edytowałeś bazę musisz zacząć grę od nowa. Innego wyjścia nie ma.

 

A CZy FMmodifierem bedzie sie dało stworzyć i dodać do klubu zawodnika w taki sposob jak przez edydotr SI?

Odnośnik do komentarza

Dobra pobawiłem się tym chwilkę i mam ;)

1. Włączasz grę, ładujesz sejwa.

2. Odpalasz FMRTE klikasz Load.

3. Wyszukujesz zawodnika, któremu chcesz zmienić dane.(i wybierasz go)

4. Na głównym ekranie(player information) masz imię(first name) i nazwisko(last name), aby zmienić któreś z nich klikasz na tą lupę, po imieniu/nazwisku.

5. Wpisujesz tam imię/nazwisko, które chcesz(musi już występować w grze). Jak takie jest w bazie, to pojawi się lista wszystkich imion(nazwisk) zawierających tą frazę, przykładowo szukając Luis, będą na liście wszystkie "Luis" jak i "Luis Francisco" etc.

6. Klikasz(zaznaczy się na niebiesko, w polu gdzie wpisywałeś nadal będzie widoczne to co wpisywałeś, nie ma to znaczenia, liczy się zaznaczone imię) na wybrane imię(często jest więcej niż 1, takie same imię, wybierz obojętnie które, nie ma to znaczenia) i klikasz na zielony V/"ptaszek", ten między lupą i czerwonym X/krzyżykiem :)

7. W razie potrzeby robisz to samo z nazwiskiem, klikasz "dyskietkę" na górnym pasku, aby zapisać zmiany. Powinno się pojawić "Changes saved" w lewym dolnym rogu programu.

8. Wchodzisz do gry i masz swojego człowieka -> Leo? Nie Ahmed ;)

 

Jaśniej się nie da ;)

Odnośnik do komentarza

Dzieki wielkie:P

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Dotyzy wyszukiwania sztabu szkoleniowego przy pomocy filtrow. Zaczalem gre od nowa i chcialem skompletowac taki sam sztab szkoleniowy. Wiec uzywlem dokladnie tych samych filtrow wyszukiwania (konkretnie: defensywa>15, niezatrudniony, asystent)I ku mojemu zdumieniu poznajdywalo mi znacznie mniej nazwisk i to prawie tylko wylacznie z krajow ktore wybralem tworzac profil menedzera. Na liscie nie bylo nazwiska ktorego szukalem. Z ciekawosci porownalem ze starym savem - filtry sa ustawione IDENTYCZNIE, a wyniki inne i raczej gorsze (w nowej grze 19 nazwisk, w starej 29)

Odnośnik do komentarza

Jak zacząłeś grę od nowa to nie łatwiej dodać zawodnika w Edytorze niż bawić się z tymi FMRTami? :>

 

Powodów jest kilka:

1. Zatrudnienie się zmienia. Raz jest zatrudniony, raz bezrobotny...

2. Sztab szkoleniowy też się czasem rozwija, więc na początku gry dany trener może mieć defensywę 14, a dopiero potem będzie miał 15 ;)

3. Bardzo duża część sztabu ma w tej grze losowo poustawiane potencjały i umiejętności. Więc nie zawsze ten sam trener nawet na początku będzie "wyglądał" tak samo.

4. Nie miałeś tam przypadkiem żadnych newgenów albo byłych piłkarzy(tzn. takich, którzy zakończyli kariery już w trakcie Twojej gry)?

5. O czym wiele osób nie wie(na czele z niektórymi redaktorami CMrev), w wyszukiwarce nie pojawiają się wszyscy zawodnicy z bazy danych. W zakładce obserwacje jest karta "wiedza", tam masz podany zakres wiedzy o różnych krajach i regionach. Zależy on od stanu wiedzy wszystkich pracowników, jak i klubów filialnych(nie patronackich). O swoim kraju(tzn, ten jakiej narodowości jest menadżer) zawsze masz wiedzę 100%, podobnie jak Twoi pracownicy(o swoich ojczyznach). Rozszerzać zakres można wysyłając scoutów do różnych krajów. Więc z czasem, ilość zawodników, których widzisz w ekranie wyszukiwarki się powiększa. ;)

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie! Gram 12 raz w Football Managera 2008 i za każdym razem w trzecim sezonie wyskakuje mi FM 2008 is running on dangerous low on memory. Please quit and free up some memory. Co mam zrobić? To samo miałem na lapku (2GB RAM) i to samo mam na kompie (4GB RAM) Proszę pomóżcie!

Odnośnik do komentarza

Witam, sorry jeżeli pytanie się powtórzy ale nie czytałem tych 110 stron.

Mam taki problem, mianowicie w czasie meczu niektórzy zawodnicy sami zmieniają pozycję na planszy taktycznej. Jest męczące gdyż psuje koncepcję gry, jak napastnik zamienia się np. z obrońcą :/

Nie mają zaznaczonej zmiany pozycji. Myślę, że to może asystent albo coś w tym stylu. Chyba, że to po prostu błąd gry.

Odnośnik do komentarza

@Szmiko - Miałem coś podobnego, ale w wersji FM06. Z tego co pamiętam, jeden z patchy naprawił ten błąd. W FM08 nie zanotowałem podobnej wpadki. Może spróbuj zmienić ustawienie i przetestuj, czy i wtedy będzie się pieprzyć. Spróbuj też od nowa stworzyć taksę.

musiałem sprzedać zawodnika, dopiero pomogło ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Sprawdzałem sobie baze danych gry mini scoutem i wyszło że w grupie zawodników od PA=180 w góre jest aż 73 meksykańczyków. Oczywiście są to juniorzy wygenerowani przez komputer. I tu pytanie. Czy można to jakoś zmienić żeby komputer generował te "młode talenty" bardziej sprawiedliwie, tak aby tych piłkarzy było po równo dla każdego państwa, a nie sami z meksyku?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie. Nie dam rady przeczytać 110 stron, więc sorry jeśli to już było.

Aktualnie gram Tottenhamem, więc na wyspach trzeba dostać pozwolenie o prace.

Ostatnio kupiłem za 5mln brazylijczyka który niedostał pozwolenia na pracę u mnie, co mam zrobić?

 

PS

Co dziwne grałem Manchesterem United wtedy też kupiłem brazylijczyka i pozwolenie dostałem luzem. To ma jakieś znaczenie gry gram większym klubem?

 

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...