Skocz do zawartości

Rock, Metal


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

Brytyjski label "Independiente", amerykańska filia "Domino Records" domagają się odszkodowania za nielegalne wykorzystanie dwóch kompozycji - Wherever You Are" i "A Strangely Isolated Place" - niemieckiego elektronika Ulricha Schnaussa w kawałku "Riad N' The Bedouins" z płyty "Chinese Democracy".

 

onet.pl

Nie od wczoraj wiadomo, że G&R dawno się już skończyło... ale jeśli to się okaże prawdą, to u mnie stracą już resztki jakiejkolwiek sympatii... Zostaną tylko wspomnienia niesamowitych kawałków, za czasów Slasha.

Odnośnik do komentarza

Pamiętaj że obecne G&R to tylko Axel. Dla mnie Slash też zawsze pozostanie symbolem G&R, a nie Axel.

W stu procentach sie z Toba zgadzam. Coś jak Audioslave, tylko w druga strone - Morello, Commerford i Wilk to RATM, a nie Audioslave.

 

Pamietac jednak trzeba, ze jednak nazwa pozostala w pamieci... Zespol to zespol i Slash go sie nie wyprze, choc czlonkiem juz nie jest (przynajmniej fizycznie).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam podobne zdanie. Hey jak na każdy wysokiej klasy zespół stopniowo ewoluuje. Muszę się pogodzić z faktem że już nigdy nie wydadzą płyty z takim rockowym zębem jak "Ho!" albo "?" czy nawet "[sic!]". Złagodnieli, stali się bardziej wyrafinowani. Ale wiadomo, wiek robi swoje, nie można być ciągle zbuntowanym rock'n'rollowcem. Ciężko mi się słuchało nowej płyty - inna jakość, inne brzmienie, inne pomysły. Aczkolwiek plus za singiel - trójka umila mi dojazd do pracy często puszczając singlowy numer (nie pamiętam tytułu - ten o strumieniu świadomości ;) ).

Odnośnik do komentarza

Hmm, ja mam dobre zdanie(głównie po Trójkowym singlu również), ale wiem też, że to nie jest płyta dla mnie... Wolę Hey taki jak

,
, czy
i nic tego nie zmieni...

 

W tym roku ogólnie sporo się dobrego dzieje, bardzo rozwinął się sludge za sprawą świetnych płyt Mastodona, Isis i Kylesy. Jest bardzo ciekawie w awangardzie - tej rockowo klimatycznej za sprawą maudlin of the Well(czy jeszcze lepszych, naszych Kormoranach, ale wątpię, żeby ktoś do tego dotarł), i tej bardziej ekstremalnej za sprawą Thy Catafalque. Jest świetna powerowa(i epicka) płyta Powerwolf, jest doomowy jak zawsze Candlemass(z nowym świetnym wokalistą), jest thrash z niesamowitym kopem od Artillery(tez nowe, młode płuca w składzie), w progresywnych dźwiękach pozamiatał(na całym świecie) Riverside z bardzo intensywnym "Anno Domini High Definition"(świetny progresywny album w stylu lat 70tych zaprezentowała też zupełnie nieznana amerykańska Astra), atmosferyczny black na najwyższym poziomie zagrał francuski Blut aus Nord czy ukraiński Drudkh... Fani technicznej i brutalnej rzeźni powinni się zainteresować debiutem włochów z Fleshgod Apocalypse, zaś fani dziwacznych droneowych rzeczy nowymi dokonaniami Natural Snow Buildings(czy naszego Echoes of Yul). Były też dwie płyty koncertowe(podwójne) dawnych potęg - symfoniczno-blackowych od Emperor(który niestety znowu się zawiesił w działalności) i techniczno-jazzowo-deathowch, czyli Atheist.

A jeszcze sporo wyjdzie w tym roku, przy czym o nie wspomniałem wyżej o wszystkim, co już jest(ale to nie problem - klik)

Odnośnik do komentarza

Nowa płyta Isis to raczej przyklad, że ten "sludge" od kilku lat kwiczy i zdycha - nudne i patetyczne. Mastodon mało ma z tym wspólnego, ale sama płyta przyjemna, zresztą tak jak Kylesy, jednak bez przesady z podjarką. Maudlin of the Well jak zawsze średnie ze szczyptą nudy. Riverside również na swoim poziomie czyli zieeeew. Te metaluchowe płyty co podałeś pewnie przesłucham w grudniu, choć to raczej tak z "dziennikarskiego" obowiązku, bo w sumie co ciekawego mogą nagrać :P.

 

Ciekawi mnie nowe Natural Snow Buildings. Podobno nie odstaje od genialnego "The Dance of the Moon and the Sun"

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...