Skocz do zawartości

Rock, Metal


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra to i ja coś napiszę, zeby pusto nie było.

 

Nowe Opeth, czyli Heritage, dla mnie słabe i nudne. Myślałem że Watershed to chwilowa zadyszka, ale jednak Akerfeldt i koledzy stracili formę.

 

Za to odkryłem fajnych nowicjuszy. Kalifornijska Corelia na debiutanckim EP "Nostalgia" pokazuję jak ciekawie użyć automaty perkusyjne (bo wątpię żeby nagle się zjawił tak sprawny perkusista, grający szybciej niż Hoglan i bardziej rytmicznie niż koleś z Meshuggah) w prog metalu. Wokal się głownie opiera na czystych wokalach, lecz czasami growl tez występuje.

Odnośnik do komentarza

Anathema z zeszłego roku (We`re here because we`re here) trochę mnie zdziwiła :) Panowie Cavanagh odkryli na tym świecie optymizm? :) Płyta dzieli się na dwie wyraźne części, od "Presence" brzmi genialnie, wcześniej... tak sobie. Generalnie poziomu "Judgement" nie osiągnęli imho.

Trzeba odświeżyć. Cóż, "Judgement" to był kamień milowy i myślę że nie będą już w stanie przebić tej płyty niczym ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dla tych wszystkich, których zawiódł nowy Opeth, a sama idea w miarę spokojnej(acz klimatycznej) płyty ich nie przeraża(wiem, że jest sporo osób które uważają, że Opeth skończył się na "Damnation") polecam zainteresować się australijskim Graviter. Panowie są raczej nieznani, a udało im się stworzyć całkiem fajny materiał - nie za długi, nie przekombinowany, a posiadający w sobie dużo odpowiedniej atmosfery. Przykładowy kawałek:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

pod

jest preview nowego albumu grupy KORN. chłopaki poszli tym razem baaardzo w stronę dubstepu. połączenie metalu i dubstepu? wydaje się to dziwne bardzo. na razie mam mieszane uczucia co do tego. dziwnie się tego słucha. ale chyba będzie można przywyknąć.

jak dla mnie tą płytę chyba będzie można porównać z kultowym soudtuckiem do filmu "Spawn"- połączenie zespołów metalowych i techno/elektroniki. tam to wyszło super.

 

singiel promujący "Narcissistic Cannibal" chyba będzie najlepszy. akurat tego można już słuchać w całości w radiu albo TU! zatwardziali metale tudzież fani Korna raczej nie będą zachwyceni ;)

Odnośnik do komentarza

STRASZNIE irytujące dźwięki. Nienawidzę tych dubstepowych klimatów. Co więcej, nienawidzę jak jakiś zespół dopasowuje się do panujących "trendów" i chce się podpasować hipsterskiej młodzieży. No ale nigdy nie byłem fanem Korna, więc mnie osobiście to tam zwisa, bo i tak nie oczekiwałem na ich płytę. Szkoda mi tylko ich fanów :)

 

Natomiast wg mnie najlepszą płytą roku póki co jest bezsprzecznie Black Country Communion "2". Glenn Hughes mimo 60 na karku śpiewa znakomicie (także live - polecam widea z trasy), Bonamassa to jeden z najlepszych gitarzystów na świecie, a Bonzo jr. wymiata jak własny ojciec. Polecam każdemu, kto kocha prawdziwego rocka.

 

http://www.youtube.c...feature=related

 

A tu na żywo:

 

A na deser nowa płyta Chickenfoot:

Odnośnik do komentarza

Obie płyty słyszałem, Chickenfoot jest naprawdę dobry, ale to nie jest nic świeżego i innowacyjnego.

 

Edyta: Co do KORNA - mnie tam nie irytuje bo dobry dubstep lubię. Po artystach widzę że zaprosili do mixów na[prawdę czołówkę sceny dubstep/dnb (Skilrex już robił naprawdę dobre remixy SOADU, a Noisii chyba nie trzeba przedstawiać osobom siedzącym w klimace połamanego bitu). Ja wielkim entuzjastą Korna nie jestem ale koncepcja jest ciekawa i może album w całości przesłucham.

Odnośnik do komentarza

Dla 'hipsterowej młodzieży' Korn znaczy tyle co Dżem albo Black Eyed Peas. Jak sądzę zwyczajnie lubią taki 'chamski' dubstep w klimatach Rusko. Niedawno sami powiedzieli, że... grali dubstep zanim powstał. Innymi słowy bardzo śmieszna sprawa, pewnie tak samo jak kolaboracja Lou Reeda i Metalliki.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem o co chodzi w kolaboracji Lou Reeda z Metallicą. Może o pieniądze. Co do muzyki: grają razem, a jakby grali osobno - każdy swoje. Czekam teraz na płytę Slayera z Samanthą Fox na vocalu.

Korn zaimponowałby mi gdyby wyznaczał nowe kierunki zamiast podłączać się pod modę - już wolę AC piorun DC grających ten sam kawałek od 100 lat.

Odnośnik do komentarza

Co ciekawe małą wspołpracę zapowiedzieli Mastodon i Feist. Ma powstać split, gdzie będą siebie coverować (po jednym kawałku). Mamy już niemal rok 2012, więc proponuje sie przyzwyczajac, teraz ludzie słuchają wszystkiego i będzie coraz mniej osób, dla których jedyną świętością sa gitary, a wszystko inne to 'syf', 'moda' itd. Teraz tylko kwestia, zeby to dobrze brzmiało, bo jak na razie rzadko kiedy się sprawdza. Choć to zawsze pewna przyjemność, kiedy fanatycy jakiegoś artysty sie wkurzają, gdyż ten ma czelność szukać nowych dźwięków.

Odnośnik do komentarza

ale co totalnie nowego? W Metal cięzko o coś naprawdę innowacyjnego. Jeśli innowacyjnym określają zespół z mojego poprzedniego linka, to mamy problem. Chyba że tobie chodzi o rzecz totalnie nową jak na KORN,

 

Co ciekawe małą wspołpracę zapowiedzieli Mastodon i Feist. Ma powstać split, gdzie będą siebie coverować (po jednym kawałku). Mamy już niemal rok 2012, więc proponuje sie przyzwyczajac, teraz ludzie słuchają wszystkiego i będzie coraz mniej osób, dla których jedyną świętością sa gitary, a wszystko inne to 'syf', 'moda' itd. Teraz tylko kwestia, zeby to dobrze brzmiało, bo jak na razie rzadko kiedy się sprawdza. Choć to zawsze pewna przyjemność, kiedy fanatycy jakiegoś artysty sie wkurzają, gdyż ten ma czelność szukać nowych dźwięków

 

co? skąd info, nie przeczę że Mastodona lubię, Feist w małych dawkach jest słuchalny więc mnie ciekawi ta propozycja.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...