Skocz do zawartości

Rock, Metal


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

jasne jasne.

jest i niech sobie będzie, tylko nie mieszajmy pojęć. pod energetyczny punk podłączyłbym bardziej Rancid tudzież Penwise.

 

"Fall back down" to singiel, który mógłby zagrać i Blink i SUM, i świetnie do nich by pasował. To akurat jedna z bardziej poppunkowych piosenek w ostatnich 10 latach.

 

(tak właśnie działają szufladki ;))

Odnośnik do komentarza

Maka, każdy ma swoje zdanie, choć na przykład o ile z Blinkiem na pewno się zgodzę, to już z SUM-em nie tak znowu w stu procentach, gdyż zależy jaką piosenkę się weźmie na dany przykład, choć na pewno kilka takich piosenek podchodzących pod pop się znajdzie (choćby In Too Deep, wykonany z resztą na jednym z koncertów wraz z Avril).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hypno5e - Des Deux L'unes Est L'autre

W Europie istnieje taki kraj gdzie jedzą ślimaki i żaby, popijają to drogim winem, a prog metal grają świetny. Do tej płyty podchodziłem dość sceptycznie, po paru recenzjach myślałem że to taka Gojira, splugawiona trochę nu-metalem. Jednak myliłem się, ta płyta to kawałek świetnej muzyki. Otwierające płytę "Maintained Relevance Of Destruction Part I" robi już świetne wrażenie. Zaczyna się dość spokojnie, żeby z czasem kawałek nabrał mocy. Dalej Part II nieco tylko gorszy. Następnie świetny "Daybreak at Slaughter-house". Ptem nieco nudniej do kawałku nr 8, czyli "Tutuguri: równie świetnego co kawałek nr 3. Ale najlepszym kawałkiem na płycie jest dziesiąty w kolejce "Naked Lunch II", dawno nie słyszałem tak dobrego połączenia elektroniki i metali. Jedna z lepszych płyt które mi było dane usłyszeć w tym roku kalendarzowym

:Ocena: 9/10

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dopiero połowa stycznia, a już mamy za sobą premierę jednego z najbardziej wyczekiwanych albumów (przynajmniej przeze mnie :P) 2011 roku. Mowa o Blood Magick Necromance Belphegora. Austriacy w pełni zrehabilitowali się za dość przeciętne Walpurgis Rites i nagrali bardzo dobry materiał. Mimo iż nie czuć tego bluźnierstwa, co chociażby na Lucifer Incestus to mamy do czynienia ze starym dobrym Belphegorem. Na uwagę zasługują zwłaszcza kawałki Rise to Fall And Fall to Rise oraz Sado Messiah. Jeśli dotychczasowe wydawnictwa tej kapeli nie przypadły Ci do gustu, to i BMN raczej Cię nie przekona. Natomiast fani tego zespołu nie powinni być rozczarowani.

8/10

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czy jest tutaj ktoś, prócz mnie, kto także z niecierpliwością czeka na nową płytę Rise Against pod tytułem Endgame, która wyjdzie za trzy tygodnie? :> Jak na razie zapowiada się świetnie, intro jest super, a pierwsza piosenka naprawdę bardzo dobra. W dodatku na płycie gościnnie wystąpi wokalista Alkaline Trio - Matt Skiba.

Odnośnik do komentarza

Wielu oczekiwało premiery krążka Ulcerate "The Destroyers of All". Jest to bez wątpienia obecnie jedna z najlepszych kapel grających techniczny Death Metal, a najnowsza płyta potwierdziła to. Podobnie jak w przypadku poprzedniego wydawnictwa otrzymaliśmy wiele "połamanych" dźwięków połączonych z niesamowitą agresją. Nowozelandczycy bardzo często uciekają do sludgowych rozwiązań (fani Isis i Neurosis będą wiedzieć o czym mowa) i to również jest jedną z zalet tego zespołu, tego typu zabiegi stanowią nową jakość w gatunku. Potwierdza się także stara prawda, o tym że prawdziwą brutalność słyszymy w kontraście z subtelniejszymi brzmieniami i na TDoA wielokrotnie tego doświadczamy.

9/10

 

na zachętę końcowy kawałek z poprzedniej płyty

Odnośnik do komentarza

Całkiem całkiem to Ulcerate, tylko growl taki nie fajny, bo słów nie potrafię wyłapać.

 

A ja polecę kolejny zespół z Francji grający progressive metal - Hcride. Jest tam trochę melodeathu, trochę łamania rytmu wzorem Meshuggah, trochę post rock (polecam kawałek "Phenomenon") i niestety troche zagrywek metalcore'owych Zespół wydał do tej pory 3 płyty, najlepiej ocenianą jest Lazarus.

Odnośnik do komentarza

Legendarny zespół Mr. Big wydał nową płytę pod tytułem What If.... Na melodicrock.com dostała ona 100%, jednak ja w niej nie widzę nic wyjątkowego. Ot solidne rockowe granie w starym stylu. Nie ma tu żadnych chwytających za serce kawałków, które od razu wpadają w ucho. Ot można posłuchać sobie w tle jak się w FM gra.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...